Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεις να μου πεις καποια sites για να το δοκιμασω να δω τι εννοεις;

Επισης, το κανει μονο με τον cm9 browser ή και με αλλους browsers?

 

 

 

http://forums.madonnanation.com/index.php?showtopic=40278&st=390

μπες απο το κινητο σου αν εχεις cm9 στο φορουμ που σου δινω..

θα δεις οτι κινητο "ζορίζεται"...δεν ανταποκρίνεται σωστα η αφη κτλ κτλ κτλ...

το κανει σε οσους browsers "βασίζονται" πανω στο cm9-μαμα-browser(dolphin κτλ)

ειναι κριμα γιατι η ρομ σε γενικες γραμμες ειναι εξαιρετική...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1627854

 

Λοιπον ...έβαλα την Paranoid by imilca. Παιδιά είναι σαν να πήρα άλλο τηλέφωνο. Καμία σχέση με την πρώτη που είχε βγάλει τον Μάιο. Δουλεύουν όλα τόσο smooth και τόσο ανετα ...

Μπορεί ο browser να καθηστερει λίγο (όχι πάντα) αλλά:

1. Είναι τέτοια η παραμετροποίησή που χάνεσαι.

2. Η ενταση...Κουφαινει! Εκπληκτική!!!

3. Ο dialer και οι επαφές ανοίγουν χωρίς καθηστερηση από stand bay. Έκτος του ότι έχει και full screen caller.

4. Δεν έχει τις εφαρμογές της Samsung για το Spen άλλα υπάρχουν αντίστοιχες στο market...

5. Η μεγαλύτερή έλλειψη για έμενα είναι το FM radio άλλα θα την δουλέψω κάνα δυο μέρες και μπορεί να αγοράσω το Spirit FM.

Επίσης έχω την εντυπωση πως η κάμερα τραβάει ποιο ευκρινείς φωτογραφίες...(μπορεί να είναι και ο ενθουσιασμός μου).

Όποιος έχει χρόνο και θέλει να πειραματιστεί με κάτι διαφορετικό ας δοκιμάσει...:)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1662802

 

θα συμφωνήσω σε ολα...αλλα το οτι καθυστερεί ο browser οπως λες ειναι δυστυχώς μεγαλο μείον (της cm9 γενικοτερα...)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Εεννοεις οτι κολλαει στο site του xda; τι να πω ρε παιδια; εγω το θεωρω μια χαρα το scrolling:confused: .Μαλλον εχω μεινει πολυ μακρια απο stock samsung roms για πολυ καιρο και δεν μπορω να αντιληφθω τι μου εξηγειτε.

Εμενα μου κυλαει νερακι,εκτος και αν εννοεις την καθυστερηση καποιες φορες στο rendering οταν κανεις zoom in/out που δεν το θεωρω τραγικο (τουλαχιστον οχι τοσο ωστε να φυγω απο τη συγκεκριμενη rom).

 

http://forums.madonnanation.com/index.php?showtopic=40278&st=390

μπες απο το κινητο σου αν εχεις cm9 στο φορουμ που σου δινω..

θα δεις οτι κινητο "ζορίζεται"...δεν ανταποκρίνεται σωστα η αφη κτλ κτλ κτλ...

το κανει σε οσους browsers "βασίζονται" πανω στο cm9-μαμα-browser(dolphin κτλ)

ειναι κριμα γιατι η ρομ σε γενικες γραμμες ειναι εξαιρετική...

 

 

θα συμφωνήσω σε ολα...αλλα το οτι καθυστερεί ο browser οπως λες ειναι δυστυχώς μεγαλο μείον (της cm9 γενικοτερα...)

Στη διευθυνση που μου δινεις λειτουργει μια χαρα παρα μονον αν υπαρχει embedded video απο youtube.Μονο εκει μου κολλαει.

Edited by depmode
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις οτι κολλαει στο site του xda τι να πω ρε παιδια;:confused:

Εμενα μου κυλαει νερακι,εκτος και αν εννοεις την καθυστερηση καποιες φορες στο rendering οταν κανεις zoom in/out που δεν το θεωρω τραγικο (τουλαχιστον οχι τοσο ωστε να φυγω απο τη συγκεκριμενη rom).

 

Όχι αυτό το site το έδωσα για την paranoid. Ο Fredarras έδωσε link που καθηστερει και ψηλοκολλαει...

Link to comment
Share on other sites

Εεννοεις οτι κολλαει στο site του xda; τι να πω ρε παιδια; εγω το θεωρω μια χαρα το scrolling:confused: .Μαλλον εχω μεινει πολυ μακρια απο stock samsung roms για πολυ καιρο και δεν μπορω να αντιληφθω τι μου εξηγειτε.

Εμενα μου κυλαει νερακι,εκτος και αν εννοεις την καθυστερηση καποιες φορες στο rendering οταν κανεις zoom in/out που δεν το θεωρω τραγικο (τουλαχιστον οχι τοσο ωστε να φυγω απο τη συγκεκριμενη rom).

 

 

Στη διευθυνση που μου δινεις λειτουργει μια χαρα παρα μονον αν υπαρχει embedded video απο youtube.Μονο εκει μου κολλαει.

 

αν δεις το βιντεο που ανεβασα πιο πανω σε εμενα κολλάει χωρις να εχω embedded video οπως λες:p

κολλάει καθυστερει λιγο οταν παιζω με το ζοομ της σελιδας γενικα δειχνει να ζορίζεται..:)

ειναι το μοναδικο μειον που βρηκα! σε ολα τα αλλα η cm9 ειναι εξαιρετική!

ειναι ομως μεγαλο μειον..:)

το κινητο το εχω πανω απο ολα για σερφαρισμα και δεν θελω να κολλάει σε καμια σελιδα..;)

Link to comment
Share on other sites

οπωτε με ολα οσο εχεις δει που καταληγεις για κερνελ θα μου επιτρεψεις να πω νοτεκορε6.1 αλλα για ρομ ποια λες;;;;
Link to comment
Share on other sites

οπωτε με ολα οσο εχεις δει που καταληγεις για κερνελ θα μου επιτρεψεις να πω νοτεκορε6.1 αλλα για ρομ ποια λες;;;;

 

τωρα φοραω kingdroid με notecore 6.1

:blink::blink::blink:

τι να πω απλα respect!!!!

το κινητο Π Ε Τ Α Ε Ι !!!!!!!!!!!!!!

νομιζω οτι μετα απο αυτο το συνδυασμό παταμε στοπ στα φαφλαταρίσματα...

τουλάχιστον για καμια βδομαδα..:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

τωρα φοραω kingdroid με notecore 6.1

:blink::blink::blink:

τι να πω απλα respect!!!!

το κινητο Π Ε Τ Α Ε Ι !!!!!!!!!!!!!!

νομιζω οτι μετα απο αυτο το συνδυασμό παταμε στοπ στα φαφλαταρίσματα...

τουλάχιστον για καμια βδομαδα..:lol::lol:

 

Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό., το μόνο που με τρώει είναι η μπαταρία..

Και αυτός είναι σημαντικός λόγος.... :X

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό., το μόνο που με τρώει είναι η μπαταρία..

Και αυτός είναι σημαντικός λόγος.... :X

 

μπαταρια δεν το ειδα ακομη! δεν προλαβα...:lol:

αλλα εχω την δευτερη παντα ετοιμη οποτε δεν με νοιαζει και πολυ;)

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω ειναι καλη αλλα θα ελεγα οτι η κρακ με νοτεκορε που εχω ειναι ελαφρος γρυγοροτερη βεββεα κινγκντεοιντ ειχα την 5 με νοτκορε 4 οπωτε η συγκριση συγουρα δεν ειναι ακριβης

εχει προστεθει κατι ενδιαφερων στην 5.1 της κινγκ;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχει γίνει μεγάλη συζήτηση για διάρκεια μπαταρίας κλπ και επειδή παρακολουθώ αυτά που γράφει ο προγραμματιστής του notecore, το λέει ξεκάθαρα, αν νομίζετε πως σας τρώει την μπαταρία κάνετε τεράστιο λάθος και αυτό που πρέπει να ψάξετε όλοι σας είναι τι ROM τι scripts και τι apps έχετε στο κινητό σας !

Αυτό το ανέφερε γιατί κάποιος του την ψηλοείπε και έδωσε μια συγκεκριμένη απάντηση ! Μπορείτε να πάτε να τα διαβάσετε, οπότε από την στιγμή που ο ίδιος ο δημιουργός της notecore δηλώνει υπεύθυνα πως η kernel του δεν είναι υπεύθυνη για μείωση της μπαταρίας μας στο κινητό, δεν έχω κανένα λόγω να τον αμφισβητήσω

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω ειναι καλη αλλα θα ελεγα οτι η κρακ με νοτεκορε που εχω ειναι ελαφρος γρυγοροτερη βεββεα κινγκντεοιντ ειχα την 5 με νοτκορε 4 οπωτε η συγκριση συγουρα δεν ειναι ακριβης

εχει προστεθει κατι ενδιαφερων στην 5.1 της κινγκ;;;

 

και η κρακ ηταν σουπερ αλλα νομιζω οτι η king ειναι ενα κλικ πανω...

χμμμμμ μαλλον τελικα ο κερνελ κανει την διαφορα παντου...

αυτος ο notecore νομιζω οτι ειναι οτι καλυτερο εχει γινει στο κινητο μας...:lol:

μακαρι να συνεχίσει ο ανθρωπος ....

Link to comment
Share on other sites

τωρα φοραω kingdroid με notecore 6.1

:blink::blink::blink:

τι να πω απλα respect!!!!

το κινητο Π Ε Τ Α Ε Ι !!!!!!!!!!!!!!

νομιζω οτι μετα απο αυτο το συνδυασμό παταμε στοπ στα φαφλαταρίσματα...

τουλάχιστον για καμια βδομαδα..:lol::lol:

 

Εγκρίνω και επαυξάνω...με τα γραφόμενα του αγαπητού freedalas....

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

ρ ε παιδια με την κινγκ ειχα ενα γουιτζετ και δεν μπορω να το βρω ηταν ψιφιακο ρολοι απλο πολυ 5x1 με χρομα μπλε υπαρχει περιπτοση να το βρω ειμαι φαν της κινγκντροιντ με την προτη ευκερια θα την δω.
Link to comment
Share on other sites

Εγκρίνω και επαυξάνω...με τα γραφόμενα του αγαπητού freedalas....

 

ετσι ειναι φιλε μου!

πραγματικα παθαίνεις πλακα!:)

παει το κινητο σε ενα level απιστευτο!!!!!

οσοι ειστε με στοκ κτλ και εχετε θεματα με το κινητο καντε μια προσπάθεια με το παραπανω συνδυασμό...

και για ακομη καλυτερα αποτελεσματα βγαλτε ολοι την "σαβούρα"...

εχω εχω διαλύσει τα παντα μιλαμε..

στοκ Launcher ρολογια ενημερωσεις λογισμικου κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ εχουν παρει δρομο......

κρατησα αυτα που θελω μονο τον απαραίτητο nova μου:p και το κινητο εχει ξεφύγει τελείως πλεον...

νομιζω οτι ακομη και αυτοι που φοβάστε μην χασετε την εγγύηση κτλ αξιζει τον κοπο να δοκιμάσετε το παραπανω συνδυασμό...

θα ειναι σαν να πηρατε αλλο κινητο...belive me...:)

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να brick-άρω το Note μου...

Είχα επίσημη 4,03 από Kies και προσπαθούσα να περάσω την kingdroid την final (τηρώντας με ευλάβεια - νομίζω - όλες τις διαδικασίες).

Τώρα με download mode και odin, δοκιμάζοντας διάφορες stock Gingerbread ROMs και με το .pit file, φτάνω λίγο πριν το τέλος αλλά ποτέ στο τέλος...

Ζητώ πολλά? Μάλλον...

Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να brick-άρω το Note μου...

Είχα επίσημη 4,03 από Kies και προσπαθούσα να περάσω την kingdroid την final (τηρώντας με ευλάβεια - νομίζω - όλες τις διαδικασίες).

Τώρα με download mode και odin, δοκιμάζοντας διάφορες stock Gingerbread ROMs και με το .pit file, φτάνω λίγο πριν το τέλος αλλά ποτέ στο τέλος...

Ζητώ πολλά? Μάλλον...

 

ξεκολλά δεν νομιζω να το μπρικαρες....

σε recovery μπαινεις???

Link to comment
Share on other sites

ξεκολλά δεν νομιζω να το μπρικαρες....

σε recovery μπαινεις???

 

Οι συνάδελφοι του forum ξαγρυπνούν! Μεγαλοπρεπές! Ευχαριστώ!

Στην οθόνη του Νote: Κίτρινο τρίγωνο μεταξύ PDA και PC, και στην συνέχεια:

"Firmware upgrade encountered

an issue. Please select

recovery mode in Kies & try again."

 

Κάνοντας αυτό που λέει δεν βγάζω άκρη.

 

Σε recovery δείχνει οτι πάει να μπεί (εμφανίζεται γιά αρκετή ώρα το ανθρωπάκι του android με το πολύγωνο στην κοιλιά, που γυρνά άλλοτε σιγά και άλλοτε γρήγορα) όμως στο τέλος δεν μπαίνει. Επανέρχεται η οθόνη εισαγωγής του Note και παραμένει αιώνια...

Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

Οι συνάδελφοι του forum ξαγρυπνούν! Μεγαλοπρεπές! Ευχαριστώ!

Στην οθόνη του Νote: Κίτρινο τρίγωνο μεταξύ PDA και PC, και στην συνέχεια:

"Firmware upgrade encountered

an issue. Please select

recovery mode in Kies & try again."

 

Κάνοντας αυτό που λέει δεν βγάζω άκρη.

 

Σε recovery δείχνει οτι πάει να μπεί (εμφανίζεται γιά αρκετή ώρα το ανθρωπάκι του android με το πολύγωνο στην κοιλιά, που γυρνά άλλοτε σιγά και άλλοτε γρήγορα) όμως στο τέλος δεν μπαίνει. Επανέρχεται η οθόνη εισαγωγής του Note και παραμένει αιώνια...

 

Έκανες μήπως wipe μέσα από κερνελ. "παγωτενιο"?

Γιατί αν έκανες όλα τα βήματα σωστά όπως λες δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχεις τέτοια προβλήματα

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

@vga: βρηκες ακρη φιλε μου για να το επαναφερεις? περιεργο που με φλασαρισμα odin δεν γινεται δουλεια....

η stock rom που προσπαθησες να φλασαρεις ηταν GB ετσι?

 

διαβασα αυτο... ελπιζω να μην εχει να κανει με το emmc bug το προβλημα σου

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η μπαταρία όντως πέφτει λίγο πιο γρήγορα με τον τελευταίο notcore..

Αν και είναι νωρίς για συμπεράσματα ακόμα μια και τον φλασαρα χθες το βράδυ.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ εχεις αδικο βεββεα δεν ξερω αν φταίει kernel η rom παντως απο kingdroid 4 με speedmode 3-7

που η μπαταρια πραγματικα δεν έπεφτε με τυποτα τωρα ( εγω με chrack και netecore 6,2)

εχουμε πιο γρήγορο κινητο αλλα αντιστοιχα κια η μπαταρια........

 

ΘΑΎΜΑΤΑ δεν γίνονται κάτι πρέπει να θυσιαστεί στον βωμό της τρέλας μας

 

Παρακαλω να απαντήσει καποιως που να ξερει σίγουρα

Τωρα εχω chrack και netecore 6,2 αξιζει να βαλω kingdroid 5,1,1 με netecore 6,2 υπαρχει καμια διαφορα???

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Οι συνάδελφοι του forum ξαγρυπνούν! Μεγαλοπρεπές! Ευχαριστώ!

Στην οθόνη του Νote: Κίτρινο τρίγωνο μεταξύ PDA και PC, και στην συνέχεια:

"Firmware upgrade encountered

an issue. Please select

recovery mode in Kies & try again."

 

Κάνοντας αυτό που λέει δεν βγάζω άκρη.

 

Σε recovery δείχνει οτι πάει να μπεί (εμφανίζεται γιά αρκετή ώρα το ανθρωπάκι του android με το πολύγωνο στην κοιλιά, που γυρνά άλλοτε σιγά και άλλοτε γρήγορα) όμως στο τέλος δεν μπαίνει. Επανέρχεται η οθόνη εισαγωγής του Note και παραμένει αιώνια...

εχω και εγω το ιδιο προβλημα και το ψαχνω.. ευτυχως εχω και ενα jig και μπαινω σε dl mode οποτε θελω...

αλλα..παρολο που ημουν στη φαση αυτη με το

 

Firmware upgrade encountered

an issue. Please select

recovery mode in Kies & try again

φλασαρα συμφωνα με κατι ποστ στο xda τον FM-Note-Kernel_V2.0 μεσω Odin (PDA) και τον πηρε κανονικα.

μετα απ'αυτο ξαναμπαινω οποτε θελω σε dl mode ή recovery με τον συνδυασμο κουμπιων. δοκιμαζω διαφορα

τωρα και αν δεν βγαλω ακρη αναγκαστικα θα ακολουθησω αυτο το μακριναρι --> Link.

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ εχεις αδικο βεββεα δεν ξερω αν φταίει kernel η rom παντως απο kingdroid 4 με speedmode 3-7

που η μπαταρια πραγματικα δεν έπεφτε με τυποτα τωρα ( εγω με chrack και netecore 6,2)

εχουμε πιο γρήγορο κινητο αλλα αντιστοιχα κια η μπαταρια........

 

ΘΑΎΜΑΤΑ δεν γίνονται κάτι πρέπει να θυσιαστεί στον βωμό της τρέλας μας

 

Παρακαλω να απαντήσει καποιως που να ξερει σίγουρα

Τωρα εχω chrack και netecore 6,2 αξιζει να βαλω kingdroid 5,1,1 με netecore 6,2 υπαρχει καμια διαφορα???

 

Πότε βγήκε notecore 6,2?

Εγώ έχω τον 6.1..

Έχεις κάποιο link;

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Πότε βγήκε notecore 6,2?

Εγώ έχω τον 6.1..

Έχεις κάποιο link;

Sent from my note

ΧΑΧΑΧΑ ΛΑΘΟς ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΡΥ

6,1 ηθελανα πω χαχα αλλα σε 1-2 μερες να δεις θα βγω αληθινός ετσι οπως πανε αυτοι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...