Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα το δοκιμασω αλλα αφου το backup το πηρα μετα την εγκατασταση του abys λογικα δεν θα μπουταρει ουτε ετσι.(με το που περασα τον abys εκανε μονο του restart και εμεινε στην οθονη με τα ασπρα γραμματα)

το προσπαθω και επανερχομαι

mass storage? σορρυ αλλα δεν ξερω πως γινεται αυτο,εννοεις στο cwm ?

δοκιμαζω goat nandroid restore και βλεπουμε

 

edit:τζιφος,δεν μπουταρει,περασα φρανκοκερνελ παλι δεν μπουταρει.

τελευταια ελπιδα restore nandroid chrack v18...

κατέβασε αυτό - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1473622 - τρεχτω απ το ρικοβερι , μετα πέρνα εναν cf-root και θα μπουταρι κανονικα.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κατέβασε αυτό - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1473622 - τρεχτω απ το ρικοβερι , μετα πέρνα εναν cf-root και θα μπουταρι κανονικα.

 

θα το δοκιμασω και αυτο φιλε γιατι το μονο που καταφερα ηταν να περασω το νανδροιδ απο chrack v18,μονο ετσι bootαρει.

θα ενημερωσω αν δουλεψε.

αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι γιατι δεν δεχεται τον κερνελ απο το site του chainfire που κατεβασα απο το λινκ που εδωσε ο ευθυμης.

 

 

edit, μετα το καθαρισμα δεν κανει install και παλι τον κερνελ,ουτε αυτον ουτε τονLPY....

Edited by christou
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως παιδια σε αντιθεση με τους περισσοτερους,καθε αλλο παρα εντυπωσιασμενος εμεινα απο την goa.

Αρκετο lag σε σχεση με τις cm9/pa και πολυ λιγοτερη ελευθερια για να μην πω για το look,και το μονο που πλεον μπορει να με κρατησει σε stock ειναι η αρκετα καλυτερη κατα τη γνωμη μου υλοποιηση της καμερας απο software αποψης στο touchwiz....

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να γινω φορτικος...αλλά ποια τα πλεονεκτηματα σε σχεση με cm9 αν εξαιρεσεις την lockscreen που και σε cm9 μια χαρα εχει γινει;

Πολυ ελπιδοφορο μου ακουστηκε αυτο για αλλαγες στον kernel που θα επιτρεψει dual boot.

Edited by depmode
Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να γινω φορτικος...αλλά ποια τα πλεονεκτηματα σε σχεση με cm9 αν εξαιρεσεις την lockscreen που και σε cm9 μια χαρα εχει γινει;

Πολυ ελπιδοφορο μου ακουστηκε αυτο για αλλαγες στον kernel που θα επιτρεψει dual boot.

 

Το τελευταιο που ειπες.dual boot :)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Για πες ....

Είμαστε για φλασαρισμα δηλαδή ?

3 μέρα χωρίς φλας , τον lpf kernel τον παίρνει ?

Για τον kernel oχι...είναι τύπου cm9...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Για τον kernel oχι...είναι τύπου cm9...

 

Έχει τα γνωστά θέματα που έχουν και οι cm9 δηλαδή;

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Έχει τα γνωστά θέματα που έχουν και οι cm9 δηλαδή;

Sent from my note

 

Σε αυτό θα σε γελάσω..

Πιο αρμόδιοι είναι τα παιδιά που "παίζουν" περισσότερο με aosp.

Αλλά νομίζω ότι πάνω κάτω έχουν τα ίδια θέματα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως παιδια σε αντιθεση με τους περισσοτερους,καθε αλλο παρα εντυπωσιασμενος εμεινα απο την goa.

Αρκετο lag σε σχεση με τις cm9/pa και πολυ λιγοτερη ελευθερια για να μην πω για το look,και το μονο που πλεον μπορει να με κρατησει σε stock ειναι η αρκετα καλυτερη κατα τη γνωμη μου υλοποιηση της καμερας απο software αποψης στο touchwiz....

 

Αυτό ακριβώς με αποτρέπει από τις AOSP από εποχές GS1,GS2 που ποτέ δεν έπαιξε σωστά η κάμερα (όσο τα είχα στην κατοχή μου, γιατί σήμερα που μιλάμε μπορεί να έχουν αλλάξει τα πράγματα) + ένα παραπάνω στο note όλα τα S apps ..

 

ΥΓ. Η goa μου παίζει άψογα.. δεν ξέρω που είδες το lag :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλό 3ήμερο να έχουμε!!!

 

Ερώτηση, με την goatrip ποιον launcher χρησιμοποιείτε? Εμένα κάνα/δύο φορές έσκασε και δεν ξέρω αν φταίει η εφαρμογή ή ο launher... μιλάω ότι κόλλησε για λίγο και μετά διακόπηκε η λειτουργία του launcher ο οποίος έκανε restart.. όχι ότι με ενοχλεί απίστευτα απλά ρωτώ... με τον playerpro μου το έκανε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλό 3ήμερο να έχουμε!!!

 

Ερώτηση, με την goatrip ποιον launcher χρησιμοποιείτε? Εμένα κάνα/δύο φορές έσκασε και δεν ξέρω αν φταίει η εφαρμογή ή ο launher... μιλάω ότι κόλλησε για λίγο και μετά διακόπηκε η λειτουργία του launcher ο οποίος έκανε restart.. όχι ότι με ενοχλεί απίστευτα απλά ρωτώ... με τον playerpro μου το έκανε

 

Καλημέρα! καλό 3ημερο για τους τυχερούς που δε δουλεύουν!!! εμείς οι υπόλοιποι στη πίκρα..:p

 

Κι εμένα ο apex μου τα έκανε αυτά...έβαλα nova και ησύχασα..

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγώ TSF έχω και κανένα πρόβλημα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! καλό 3ημερο για τους τυχερούς που δε δουλεύουν!!! εμείς οι υπόλοιποι στη πίκρα..:p

 

Κι εμένα ο apex μου τα έκανε αυτά...έβαλα nova και ησύχασα..

 

Χα! Έλα πες που θα είσαι να κατέβω για καφέ την Δευτέρα να σου κάνω παρέα γιατί μόνος θα βαρεθώ, ειδικά αν δεν μας δώσεις τίποτα για ΠΣΚΔ!!!

Α μάλιστα.... απλά ο apex έχει μια ωραία λειτουργία που σύρεις προς τα κάτω (ή και πάνω) και ανοίγει όποια εφαρμογή του πεις...nova it is τότε!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο goat με touchwiz ειχε και σε εμενα πολυ lag.εβαλα νοβα και η κατασταση εγινε εμφανεστατα καλυτερη. Το κακο ειναι οτι δεν μπορουμε να χρησιμοποιησουμε τα widget της samsung
Link to comment
Share on other sites

Ο goat με touchwiz ειχε και σε εμενα πολυ lag.εβαλα νοβα και η κατασταση εγινε εμφανεστατα καλυτερη. Το κακο ειναι οτι δεν μπορουμε να χρησιμοποιησουμε τα widget της samsung

 

Και εγω με touchwiz αλλα δεν εχω κανενα lag. Σε αλλους εκατσε καλα η goat και σε αλλους μαλλον οχι.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με touchwiz αλλα δεν εχω κανενα lag. Σε αλλους εκατσε καλα η goat και σε αλλους μαλλον οχι.

τα ιδια και εδω ,απολυτως κανενα λαγκ με touchwiz !

Link to comment
Share on other sites

AOKP build 37 in xda :)

 

Ποιά AOKP Stunner?

 

Και εγω με touchwiz αλλα δεν εχω κανενα lag. Σε αλλους εκατσε καλα η goat και σε αλλους μαλλον οχι.

 

τα ιδια και εδω ,απολυτως κανενα λαγκ με touchwiz !

 

touchwiz και εγώ και όλα καλά

 

Και εγώ παιδιά μια από τα ίδια.. ΑΛΛΑ έτσι απλά για δοκιμή έβαλα Nova και είδα διαφορά στα Scrollable widgets (πχ gmail) είναι νεράκι στον Nova ενώ στον Tw κάνει κάτι μικρά σπασιματάκια που και που!

 

 

BTW, νέα official base LPQ2 (Open UK) date. 01.06.12

Link to comment
Share on other sites

Ποιά AOKP Stunner?

 

 

 

 

 

 

 

Και εγώ παιδιά μια από τα ίδια.. ΑΛΛΑ έτσι απλά για δοκιμή έβαλα Nova και είδα διαφορά στα Scrollable widgets (πχ gmail) είναι νεράκι στον Nova ενώ στον Tw κάνει κάτι μικρά σπασιματάκια που και που!

 

 

BTW, νέα official base LPQ2 (Open UK) date. 01.06.12

Παιδιά δοκίμασε κάποιος την LPQ2 να μας πει εντυπώσεις?

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασε κάποιος την LPQ2 να μας πει εντυπώσεις?

Την LQ2 μαλλον εννοειται παιδια...

 

Υπομονη...ακομα δε βγηκε καλα καλα...:p

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασε κάποιος την LPQ2 να μας πει εντυπώσεις?

 

Βρήκαμε δουλειά μου φαίνεται για το τριήμερο :D

Θα την δοκίμαζα αν δεν ήμουν τόσο ευχαριστημένος με την goat ..

Θα δούμε όμως πόσο θα αντέξω ...χαχαχαχα

Παίδες με abyss από ότι διάβασα παραπάνω μπορούμε να κρατήσουμε back up έτσι δεν είναι ?

Απλά η επαναφορά θα πρέπει να γίνει και πάλι με abyss ?

Σωστός η κάνω λάθος ?

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Βρήκαμε δουλειά μου φαίνεται για το τριήμερο :D

Θα την δοκίμαζα αν δεν ήμουν τόσο ευχαριστημένος με την goat ..

Θα δούμε όμως πόσο θα αντέξω ...χαχαχαχα

Παίδες με abyss από ότι διάβασα παραπάνω μπορούμε να κρατήσουμε back up έτσι δεν είναι ?

Απλά η επαναφορά θα πρέπει να γίνει και πάλι με abyss ?

Σωστός η κάνω λάθος ?

Sent from my note

Σωστα τα λες...

Βεβαια, στον τελευταιο cf root kernel λεγεται οτι το προβλημα ΜΠΟΡΕΙ να εχει λυθει.

Βεβαια μεχρι να επιβεβαιωθει....

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...