Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποιος θελει να ''παιξει'' με το νεο ics update,

 

http://forum.xda-developer...postcount=1689

 

Kαι οποιος θελει να περασει το νεο firmware μεσω pc odin, εδω οδηγιες:

http://forum.xda-developer...postcount=2203

 

edit:Ο τροπος rooting ειναι ιδιος με το προηγουμενο firmware που εχω βαλει στη βιβλο.

Φιλε τι διαφορα εχει αν κατεβασουμε την τελευταια εκδοση απο εδω??

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1424997

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλε τι διαφορα εχει αν κατεβασουμε την τελευταια εκδοση απο εδω??

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1424997

 

Καμιά...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καμιά...;)

Επειδη βλεπω οτι στο pc odin βαζει PIT / BOOTLOADER / PDA / PHONE / CSC... Γι'αυτο ρωτησα αν εχει καποια διαφορα

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ξέρετε ότι η τελευταία ice δεν έχει ελληνικό μενού. Εμένα δεν με νοιαζει απλα το τονίζω για όσους δεν γνωρίζουν.

Πάντως αξίζει τον κόπο.. Είναι σαφώς ανώτερη από την γερμανική στα πάντα.

Και είναι ένα καλό σημάδι ότι θα δούμε θεϊκά πράγματα στο κινητό μας στο μέλλον.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Παιδια διαβαζω, διαβαζω αλλα δεν εχω βγαλει καποιο πορισμα ακομη για το ποια custom rom να φορεσω... Υπαρχει καποια τελικα που να δουλευει ομορφα..?Φοραω 4 ics official τωρα!
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ξέρετε ότι η τελευταία ice δεν έχει ελληνικό μενού. Εμένα δεν με νοιαζει απλα το τονίζω για όσους δεν γνωρίζουν.

Πάντως αξίζει τον κόπο.. Είναι σαφώς ανώτερη από την γερμανική στα πάντα.

Και είναι ένα καλό σημάδι ότι θα δούμε θεϊκά πράγματα στο κινητό μας στο μέλλον.

Sent from my note

 

Κατέβασε το morelocale 2 από Google play...θα έχεις Ελληνικό μενού.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι σε CM9 και έλεγα να δοκιμάσω το ICS σε tablet Mode άλλα να πω την αλήθειά δε είμαι σίγουρος αν το υποστηρίζει. Αν ναι, με ποιον τρόπο γίνεται; Απλά αλλάζοντας το DPI θα το κάνει αυτόματα ;

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το morelocale 2 από Google play...θα έχεις Ελληνικό μενού.

 

ελα ρε φιλε! εισαι θεος!

πραγματικα δεν ηξερα οτι υπαρχει εφαρμογη ΚΑΙ για αυτο!:blink:

τι να πω.."εμεινα" τωρα!

να εισαι καλα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..θελω να περασω την καινουργια stock ics μεσω pc odin. ..Προερχομαι απο την τελευταια rocket..Βλεπω στον οδηγο πιο πανω οτι στο odin ειναι τσεκαρισμενο και το repartion...Ενω συμφωνα με την βιβλο οταν φλασαρουμε stock δεν πρεπει να ειναι τσεκαρισμενο...Αν ξερει καποιος ποια ειναι η διαφορα θα με βοηθουσε πολυ...ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..θελω να περασω την καινουργια stock ics μεσω pc odin. ..Προερχομαι απο την τελευταια rocket..Βλεπω στον οδηγο πιο πανω οτι στο odin ειναι τσεκαρισμενο και το repartion...Ενω συμφωνα με την βιβλο οταν φλασαρουμε stock δεν πρεπει να ειναι τσεκαρισμενο...Αν ξερει καποιος ποια ειναι η διαφορα θα με βοηθουσε πολυ...ευχαριστω..

 

Στη συγκεκριμένη περίπτωση πρέπει να είναι..

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..θελω να περασω την καινουργια stock ics μεσω pc odin. ..Προερχομαι απο την τελευταια rocket..Βλεπω στον οδηγο πιο πανω οτι στο odin ειναι τσεκαρισμενο και το repartion...Ενω συμφωνα με την βιβλο οταν φλασαρουμε stock δεν πρεπει να ειναι τσεκαρισμενο...Αν ξερει καποιος ποια ειναι η διαφορα θα με βοηθουσε πολυ...ευχαριστω..

 

Ναι και εγώ το είδα και μου κανε εντύπωση .

Αφού λέει όμως να το κάνεις καντο ..

Εγώ το έκανα και όλα δουλεύουν ρολόι .

Υπόψιν ότι η ρομ είναι φουλ γουαιπ.

Θα σου σβήσει δηλαδή εφαρμογές λογαριασμούς κτλ..

Οπότε μην ξεχάσεις να κρατήσεις μπακ απ από το τιτανιουμ κτλ.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ το είδα και μου κανε εντύπωση .

Αφού λέει όμως να το κάνεις καντο ..

Εγώ το έκανα και όλα δουλεύουν ρολόι .

Υπόψιν ότι η ρομ είναι φουλ γουαιπ.

Θα σου σβήσει δηλαδή εφαρμογές λογαριασμούς κτλ..

Οπότε μην ξεχάσεις να κρατήσεις μπακ απ από το τιτανιουμ κτλ.

Sent from my note

 

Καλημερα!

Εντυπωσεις απο τη τελευταια ics παρακαλω??????

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Εντυπωσεις απο τη τελευταια ics παρακαλω??????

 

παιδες στα γρηγορα!

δεν ξερω αλλα εμενα μου φαινεται εξαιρετικη!

ειδικα σε σχεση με την γερμανικη!

οπως ειπα και πιο πανω πολυ πιο γρηγορη ,πολυ πιο σμουθ ,καλυτερη διαχειρηση ραμ ,θερμοκρασια στην μπαταρια ,λαγκ ουτε για πλακα γενικα ολα δουλευουν ρολοι!

τα παντα ειναι ταχυτατα πλεον!

δεν υπαρχουν ελληνικα οπως ειπα αλλα με το λινκ που εδωσε πιο πανω ο elthis εχεις και τα ελληνικα σου και εισαι κομπλε!

εγω πλεον μετα το ροοτ με βλεπω να μενω εδω μονιμα!

εβγαλα και την σαβουρα της samsung(ξεκιναω με πανω απο 400 ραμ!!!) και ειμαι jet!

γενικα παντως με την νεα ice δεν βλεπω το κινητο να πεφτει κατω απο 100 σε ραμ ευκολα σε αντιθεση με την γερμανικη εκδοση!

τελος Nova παει σφαιρα!

ολα αψογα και εδω...

μονο στην μπαταρια δεν ειδα διαφορα!

το κινητο μου φαινεται οτι "κοιμαται" καλυτερα αλλα σε χρηση πεφτει πιο γρηγορα απο την GB...και παλι

προσοχη το ξαναλεω στις εφαρμογες σας παιδια!

εγω παλι την πατησα με το slove ed!

ενω δουλευε σε GB σε ice δεν δουλευε! και οταν την ανοιξα ειχα τα γνωστα κολληματα! κολησε ο Nova κτλ..

τεσπα αυτα σε γενικες γραμμες η ρομ "φυσαει"...

νομιζω οτι αν την "φερετε" στα μετρα σας οπως εγω τωρα ουτε καν θα κοιτατε για custom roms κτλ..

 

Ps μου φαινεται οτι και το πενακι "ανταποκρινεται" καλυτερα!

PSII ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΤΟΝ ΜΑΡΑΘΟΝ BROWSER ΠΑΙΔΕΣ! τα σπαει πραγματικα! ειδικα με την εκδοση που εχω τωρα! απιστευτος πραγματικα! οτι καλυτερο για σερφαρισμα χωρις πλακα! ακομη πιο γρηγορος απο τον boat με προσαρμογη κειμενου κτλ κτλ κτλ...

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια είναι η ρομ cyanogen ,την έβαλα τελικά εχθές το απόγευμα με μια λέξη ΑΠΑΙΧΤΗ:)
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους ελπίζω να είμαστε όλοι καλά! Αν θέλει κάποιος να περάσει τον τελευταίο LPF kernel μπορεί να περάσει από mobile odin από εδώ

http://db.tt/wLTy61e3

Εγώ πέρασα κατευθείαν από mob odin και στην συνέχεια έκανα restart σε recovery και από εκεί έκανα wipe cache & dalvik ώστε να μην κάνω τίποτα με τον ίσως προβληματικό LPY kernel.. Λένε ότι αυτός ο kernel είναι πιο γρήγορο, με απόλυτο deep sleep και γενικά είναι όλοι είναι happy :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια είναι η ρομ cyanogen ,την έβαλα τελικά εχθές το απόγευμα με μια λέξη ΑΠΑΙΧΤΗ:)

 

Παναγιώτη αμα τραβηξεις βιντεο στα 1080p στα παιζει κανονικά ο mx player τουλαχιστον ??Γιατι ο μαμισιος player δεν πρόκειται να τα παιξει. Για τσεκαρισετο( αλλα τραβα κανα 2λεπτο τουλαχιστον βιντεο ) γιατι εκει πάσχει η ρομ.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη αμα τραβηξεις βιντεο στα 1080p στα παιζει κανονικά ο mx player τουλαχιστον ??Γιατι ο μαμισιος player δεν πρόκειται να τα παιξει. Για τσεκαρισετο( αλλα τραβα κανα 2λεπτο τουλαχιστον βιντεο ) γιατι εκει πάσχει η ρομ.

 

Δεν παίζει το έχουμε πει αυτό.. Χάνει ήχο μέσα στο video αλλιώς πιθανότατα θα ήμασταν όλοι εκεί!!

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο το μονο πραγμα που δεν με ενδιαφερει σε ενα κινητο ειναι το βιντεο και η καμερα,εως τωρα εχω αλλαξει πολλα κινητα και δεν εχω τραβηξει κανενα βιντεο επομενως μια ηταν η λυση για εμενα CM χωρις τα samsung apps και ολα αυτα τα αχρηστα πραγματα που δεν υπαρχει περιπτωση να τα χρησιμοποιησω ποτε...τωρα απο εχθες το πρωι που την εβαλα εχω παθει πλακα ,ουτε ενα sod που λενε εκει στο xda και η μπαταρια απο εχθες το βραδυ μεχρι σημερα το πρωι ειχε χασει μονο 2% ενω με την maxicet midnote v1.2 που ειχα το κντ εχανε το βραδυ 10% με 12% μεγαλη διαφορα δεν νομιζεις?? χωρια που δεν ζεσταινεται,χωρια η ram που δεν πεφτει με τιποτα κατω απο 360mb με 4 σελιδες φορτωμενες με πολλα widgets ,τελος παντων με μια λεξη ειμαι αρκετα ικανοποιημενος μεχρι τωρα....και τελος επειδη ειμαι flashmaniac τυπος καθε βραδυ εχουμε updates :happy:
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους ελπίζω να είμαστε όλοι καλά! Αν θέλει κάποιος να περάσει τον τελευταίο LPF kernel μπορεί να περάσει από mobile odin από εδώ

http://db.tt/wLTy61e3

Εγώ πέρασα κατευθείαν από mob odin και στην συνέχεια έκανα restart σε recovery και από εκεί έκανα wipe cache & dalvik ώστε να μην κάνω τίποτα με τον ίσως προβληματικό LPY kernel.. Λένε ότι αυτός ο kernel είναι πιο γρήγορο, με απόλυτο deep sleep και γενικά είναι όλοι είναι happy :)

 

 

 

Ειναι ροοταρισμενος?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ροοταρισμενος?

 

Ναι είναι. Τον έχω βάλει από εχθές στη Rocket και είναι πράγματι πιο γρήγορος.

Συγνώμη δεν το είχα δει το αρχείο του φίλου! Εγώ μιλάω για τον Cf kernel...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=19030788

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ροοταρισμενος?

 

Ναι είναι ροοταρισμενος αφού μετά μπήκαν από recovery και έκανα wipes ;)

Δείχνει πάρα πολύ καλός πάντως, προσπάθησα πολύ έντονα να κολλήσω τον apex αλλά δεν τα κατάφερα..ότι δω θα ενημερώσω άμεσα!!

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο το μονο πραγμα που δεν με ενδιαφερει σε ενα κινητο ειναι το βιντεο και η καμερα,εως τωρα εχω αλλαξει πολλα κινητα και δεν εχω τραβηξει κανενα βιντεο επομενως μια ηταν η λυση για εμενα CM χωρις τα samsung apps και ολα αυτα τα αχρηστα πραγματα που δεν υπαρχει περιπτωση να τα χρησιμοποιησω ποτε...τωρα απο εχθες το πρωι που την εβαλα εχω παθει πλακα ,ουτε ενα sod που λενε εκει στο xda και η μπαταρια απο εχθες το βραδυ μεχρι σημερα το πρωι ειχε χασει μονο 2% ενω με την maxicet midnote v1.2 που ειχα το κντ εχανε το βραδυ 10% με 12% μεγαλη διαφορα δεν νομιζεις?? χωρια που δεν ζεσταινεται,χωρια η ram που δεν πεφτει με τιποτα κατω απο 360mb με 4 σελιδες φορτωμενες με πολλα widgets ,τελος παντων με μια λεξη ειμαι αρκετα ικανοποιημενος μεχρι τωρα....και τελος επειδη ειμαι flashmaniac τυπος καθε βραδυ εχουμε updates :happy:

 

Τα ιδια κι εδω, σταθερα πλεον σε CM9, που ειναι απλα ο,τι καλυτερο για το εργαλειο μας. Αψογη αυτονομια, ταχυτατο, κανενα απολυτως κολλημα, γραμμικη συμπεριφορα του κινητου ακομα και μετα απο "υπερφορτωση" της dalvik... Και με το goomanager σχεδον καθε βραδυ φλασαρισμα κατευθειαν απο τη συσκευη, ευκολα κι απλα...

Link to comment
Share on other sites

 

Ps μου φαινεται οτι και το πενακι "ανταποκρινεται" καλυτερα!

PSII ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΤΟΝ ΜΑΡΑΘΟΝ BROWSER ΠΑΙΔΕΣ! τα σπαει πραγματικα! ειδικα με την εκδοση που εχω τωρα! απιστευτος πραγματικα! οτι καλυτερο για σερφαρισμα χωρις πλακα! ακομη πιο γρηγορος απο τον boat με προσαρμογη κειμενου κτλ κτλ κτλ...

 

Ρε συ είναι Maxthon browser ε? Όχι ΜΑΡΑΘΟΝ που έγραψες σωστά?? Πάντως of Maxthon είναι αρκετά καλος;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους ελπίζω να είμαστε όλοι καλά! Αν θέλει κάποιος να περάσει τον τελευταίο LPF kernel μπορεί να περάσει από mobile odin από εδώ

http://db.tt/wLTy61e3

Εγώ πέρασα κατευθείαν από mob odin και στην συνέχεια έκανα restart σε recovery και από εκεί έκανα wipe cache & dalvik ώστε να μην κάνω τίποτα με τον ίσως προβληματικό LPY kernel.. Λένε ότι αυτός ο kernel είναι πιο γρήγορο, με απόλυτο deep sleep και γενικά είναι όλοι είναι happy :)

 

Οπότε από stock ics με cf-root LPY kernel μπορώ να περάσω από mob odin τον cf-root LPF(αυτόν έχεις στο link??) και μετά wipe cache & dalvik και θα παίζω ρολόι ???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...