Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο που εχουν κανει ποστ στην αρχη τα παιδια και λεει ics leak rom official,νομιζα θα ειναι ετσι το ui αφου λεει official

Χμμ.. τωρα το ειδα.. ναι.. δεν ηξερα για πιο λετε αφου εχω ηδη πεταξει τον tw, τα μηνυματα, το email, genie widget..καθως και αρκετες αλλες "βλακιες" απ το κινητο μου!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αυτο που εχουν κανει ποστ στην αρχη τα παιδια και λεει ics leak rom official,νομιζα θα ειναι ετσι το ui αφου λεει official

 

Άλλο νόμιζα κι εγώ...

Έτσι ήταν η leak ics.Προφανώς σε νέο update θα αλλάζει κι ο tw launcher.

Προσωπικά είμαι με nova και πολύ ευχαριστημένος.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αυτος ο launcher δεν μπορει να περαστει?Θελω να παρω το κιν και μου αρεσε πολυ το ui του,αλλα ξενερωσα που βγηκε απλο.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αυτος ο launcher δεν μπορει να περαστει?Θελω να παρω το κιν και μου αρεσε πολυ το ui του,αλλα ξενερωσα που βγηκε απλο.

 

μπορει και θα περαστει.. μην κολλας σε αυτο.. ειναι τοσο ασημαντο.. ειναι σαν να μου λες ψηνομουν να παρω μια ferary αλλα ξενερωσα που στις βαλβιδες δεν εχει χρυσαφι ταπες! :lol::lol: και δεν ειναι ακυρος ο συλλογισμος μου.. τοσο αασημαντο ειναι..

αλλωστε υπαρχουν τοσοι launchers.. που σιγουρα καποιος θα σε καλυψει. :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι φιλε μου...σε μια γυναικα σε τραβανε τα ματια..η το στηθος...εμενα με τραβηξε η μπαταρια,το σχεδιο στο πισω μερος,καλα και η οθονη,αλλα μετα ειδα και το ui και λεω εδω ειμαστε.Οποτε κραταω τα λογια σου οτι ΤΟ ΙΔΙΟ ui θα το βρω ε?
Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι φιλε μου...σε μια γυναικα σε τραβανε τα ματια..η το στηθος...εμενα με τραβηξε η μπαταρια,το σχεδιο στο πισω μερος,καλα και η οθονη,αλλα μετα ειδα και το ui και λεω εδω ειμαστε.Οποτε κραταω τα λογια σου οτι ΤΟ ΙΔΙΟ ui θα το βρω ε?

 

Βρε συ όταν με το καλό το πάρεις θα δεις ότι αφενός γίνονται τα πάντα σε επίπεδο launchers και αφετέρου η οθόνη θα ανέβει αυτόματα πρώτη στις προτιμήσεις σου..μοιραία!!

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι φιλε μου...σε μια γυναικα σε τραβανε τα ματια..η το στηθος...εμενα με τραβηξε η μπαταρια,το σχεδιο στο πισω μερος,καλα και η οθονη,αλλα μετα ειδα και το ui και λεω εδω ειμαστε.Οποτε κραταω τα λογια σου οτι ΤΟ ΙΔΙΟ ui θα το βρω ε?

 

Για να μην ερθει η στιγμη που μπορει να πεις το πηρα για αυτο..και δεν το κανει.. Λεω οτι κατα 99% θα το βρεις. Απο κει και περα ομως, μπορω να σου προτεινω 10 αλλους launchers που το κανουν.. Η αποφαση δικη σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εύκολος τρόπος root με OFFICIAL STOCK ICS.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=25935714

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ειχα το nexus s μετα πηρα το xtc one x τωρα με το note δεν μπορω να παω σε αλλο κινητο λογω οθονης , οτιδηποτε αλλο μου φαινετε μικρο ....

εκτος αν βγει note 2 .

Καλος ή κακος το μεγεθος μετραει ...

ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο το κινητο αυτο .

και απο τον stock launcher , και τωρα με την Ics δεν τον αλλαζω . ;)

Edited by ratanplan
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν έτοιμος να περάσω την Alba αλλα αποφάσισα να περιμένω και τις εκδόσεις άλλων Devs. Πιστεύω πως όσο περνάνε οι μέρες οι Roms που θα κυκλοφορούν θα είναι όλο και καλύτερες, από τη άλλη ούτε εγώ δε ξέρω πως κρατιέμαι και δε περνάω μία από τις υπάρχουσες. Δυστυχώς λόγω περιορισμένου ελεύθερου χρόνου δε προλαβαίνω να τις δοκιμάσω όλες. Μέσα στο Σ/Κ σίγουρα θα "ανέβουν" και άλλες (ελπίζω σε Rocket και Chrack's), οπότε θα το επιχειρήσω απευθείας εκεί... :drool:

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν έτοιμος να περάσω την Alba αλλα αποφάσισα να περιμένω και τις εκδόσεις άλλων Devs. Πιστεύω πως όσο περνάνε οι μέρες οι Roms που θα κυκλοφορούν θα είναι όλο και καλύτερες, από τη άλλη ούτε εγώ δε ξέρω πως κρατιέμαι και δε περνάω μία από τις υπάρχουσες. Δυστυχώς λόγω περιορισμένου ελεύθερου χρόνου δε προλαβαίνω να τις δοκιμάσω όλες. Μέσα στο Σ/Κ σίγουρα θα "ανέβουν" και άλλες (ελπίζω σε Rocket και Chrack's), οπότε θα το επιχειρήσω απευθείας εκεί... :drool:

 

Πάντως γαζωνει η ρομ!! Όπως και να έχει σε λίγες μέρες λογικά θα δούμε εξαιρετικά όμορφα πράγματα από τους devs!!

Link to comment
Share on other sites

 

Εαν κάνω τον συγκεκριμένο τρόπο μια και έχω αγορασμένο το Mobile ODIN, μετά αν για οποιοδήποτε λόγο θέλω να γυρίσω εκεί που ήμουν, μπορώ να το κάνω απλά επαναφέροντας το Nandroid Backup που έχω κάνει???

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με την έλευση της ICS έχει ανέβει ο ενθουσιασμός θα ήθελα να σας υπενθυμίσω ότι εδώ είναι forum και όχι chat room.

 

Προσπαθήστε το περιεχόμενο των μηνυμάτων που γράφετε να είναι ουσιώδες και πάνω στο θέμα ώστε να μην ξεχειλώσει το thread.

Όταν κάνετε μια ερώτηση να δίνετε όσα περισσότερα στοιχεία μπορείτε ώστε να διευκολύνεται τους υπόλοιπους να απαντήσουν διαφορετικά το thread γεμίζει με διευκρινιστικές ερωτήσεις.

 

Για chat υπάρχει το GalaxyNote Chat Room.

 

Τα ίδια ισχύουν και για το thread [Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000).

 

Αν στη συνέχεια παρατηρηθούν ανούσια μηνύματα θα αφαιρούνται χωρίς προειδοποίηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη.Οσοι ειστε στην official ics rom μην την ρουταρετε.Υπαρχει προβλημα με τον rooted kernel

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη.Οσοι ειστε στην official ics rom μην την ρουταρετε.Υπαρχει προβλημα με τον rooted kernel

 

Δεν θα μπορούσαν να περάσουν έναν abyss kernel από mobile odin, να γυρίσουν σε gb και από εκεί να περάσουν μια alba ics? Αυτό θα ήταν επικίνδυνο? Εγώ που έχω ήδη alba θα έχω θέμα αν σβήσω μεγάλα αρχεία η κανω κατι μέσω cwm??

Link to comment
Share on other sites

Καταλάβατε τώρα @junkieflashers ότι πρέπει να περιμένετε 3-4 μέρες πριν φλασάρετε οτιδήποτε καινούργιο???

Και από ότι διάβασα ακόμα και να έχει χρησιμοποιήσει κάποιος επιτυχημένα τον chainfire Recovery, δεν σημαίνει ότι είναι ΑΣΦΑΛΕΣ να συνεχίζουν να τον χρησιμοποιούν, γιατί έχει αναφερθεί ότι μπορεί για 20-30 φορές να μην βγάζει πρόβλημα και να στο βγάλει μετά...

 

Για αυτό παιδιά ΜΗΝ βιάζεστε να φλασάρετε οτιδήποτε βγαίνει... Αφήστε να παιρνάνε 4-5 μέρες να δείτε αν όλα είναι όλα OK και μετά φλασάρετε...

 

Ελπίζω να μην την έχει πατήσει κανένας άλλος...

 

Δεν θα μπορούσαν να περάσουν έναν abyss kernel από mobile odin, να γυρίσουν σε gb και από εκεί να περάσουν μια alba ics? Αυτό θα ήταν επικίνδυνο? Εγώ που έχω ήδη alba θα έχω θέμα αν σβήσω μεγάλα αρχεία η κανω κατι μέσω cwm??

Μην κάνεις τίποτα από τον CWM Recovery που υπάρχει στο cf-root LPY του Chainfire...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Και από ότι διάβασα ακόμα και να έχει χρησιμοποιήσει κάποιος επιτυχημένα τον chainfire Recovery, δεν σημαίνει ότι είναι ΑΣΦΑΛΕΣ να συνεχίζουν να τον χρησιμοποιούν, γιατί έχει αναφερθεί ότι μπορεί για 20-30 φορές να μην βγάζει πρόβλημα και να στο βγάλει μετά...

 

 

Και να δοθει βαση ειδικα στις τελευταιες 2 γραμμες.Οποιος τον εχει βαλει ας τον ξεφορτωθει

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

και εγω την εφαγα εχτες με το cf-root LPY του Chainfire, μου κολλησε μετα απο nandroid restore, σε κατασταση soft bricked. Το επανεφερα μετα με pc-odin, εγκατασταση firmware.
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλή η ICS, καλοδουλεμενη, αλλα θα σκεφτώ σοβαρά να γυρίσω στην cyanofree, γιατί απλα ήταν καλύτερη -πιο smooth απο τη stock ICS. Για να μη μιλήσω για αισθητική - χρώματα κλπ της AOKP.
Link to comment
Share on other sites

τελικα με την official ics συνεχίζει να υπαρχει το απαραδεκτο προβλημα με τα 16bit χρωμα σε εφαρμογες και live wallpapers αντι 32bit! Κατι σωστο δεν μπορει να φτιαξει η samsung :mad:

Ξερει κανεις αν εχει βρεθει κανενα fix για αυτο το προβλημα στο xda?

Link to comment
Share on other sites

τελικα με την official ics συνεχίζει να υπαρχει το απαραδεκτο προβλημα με τα 16bit χρωμα σε εφαρμογες και live wallpapers αντι 32bit! Κατι σωστο δεν μπορει να φτιαξει η samsung :mad:

Ξερει κανεις αν εχει βρεθει κανενα fix για αυτο το προβλημα στο xda?

 

Δουλευει ο supercurio (δημιουργος του voodoo louder) πανω σε ενα software για τη βελτιωση της οθονης.

Ελπιζω επισης η Samsung σε καποιο απο (πολλα) επομενα updates, να βαλει το χερι της...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

μετα την alba καμια καινουρια ρομ ???

εχω μπει 40 φορες εχτες και σημερα στο xda

εχουν αρχισει να πονανε τα κοκκαλα μου , πρεπει να βρω να φλασαρω μια καινουρια ρομ βασισμενη στην ics ....

με λενε θοδωρη και ειμαι φλασομανης:O

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε gb darky rom, να περάσω ics alba ή να περιμένω να βγεί και καμμιά άλλη; Έχει κάποια προβλήματα ή όλα είναι εντάξει; Ο τρόπος να την περάσεις είναι φλασάρισμα μέσω recovery όπως θα φλάσαρα και μια gb rom;
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε gb darky rom, να περάσω ics alba ή να περιμένω να βγεί και καμμιά άλλη; Έχει κάποια προβλήματα ή όλα είναι εντάξει; Ο τρόπος να την περάσεις είναι φλασάρισμα μέσω recovery όπως θα φλάσαρα και μια gb rom;

 

Καλύτερα να περιμένεις λίγο ..

Διάβασε όλα τα posts των τελευταίων ημερών και θα καταλάβεις γιατί ..

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να περιμένεις λίγο ..

Διάβασε όλα τα posts των τελευταίων ημερών και θα καταλάβεις γιατί ..

Sent from my note

 

Πρόβλημα με brick του τηλεφώνου που εμφανίζεται σε κάποιους, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...