Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω χρησιμοποιήσει τουλάχιστον πενήντα φορές. Εγώ προσωπικά, πάντα από ics με cf root kernel.

 

Γενικά, προς όποιον δεν γνωρίζει, για το triangle away, δεν προχωράμε ποτέ αν δεν αναγνωρίσει τη συσκευή μας.

 

αφου το εχεις κανει πανω απο 50 φορες θα μπορουσες να μου πεις τα βηματα που πρεπει να κανω ενα ενα αναλυτικα μηπως δεν καταλαβω κατι και γινει καποιο λαθος???

 

εχω δει τον οδηγο που υπαρχει απλα επειδη πρωτον ειναι στα αγγλικα και 2ον επειδη δεν το πολυεχω θα βολευε να μου το εξηγησει καποιος.

Edited by tigio13
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο τις ρυθμισεις γλωσσας, θα πας στο πληκτρολογιο που χρησιμοποιεις.

 

Νασαι καλα,γιατι πηγαινα στη ρυθμιση των ηχων και ξαναπερασα την ρομ για να μην ακουω αυτον τον ηχο!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, ενδιαφέρεται ένας φίλος μου να του περάσω την ultimate v6, έχει στοκ ics χωρις ροοτ.

Υπάρχει κάποιο βίντεο-οδηγος ?. επιπλεον θέλει να ξερει τι ελλείψεις έχει από τη στοκ? απο οτι εχουμε διαβασει εχει air-view, multi-window, αλλα τον ενδιαφέρει και το smart stay (δεν αναφέρεται καπου αν το εχει η' οχι) . επισης οποια επιπλέον συμβουλή ειναι ευπρόσδεκτη (και απαραίτητη).

Samsung galaxy S3

Galaxy Tab 10.1 (p7500)

Link to comment
Share on other sites

Για το smart stay, η εφαρμογη smartstay ex δουλευει μια χαρα, καλυτερα νομιζω απο την stock. Οσο ειχα stock rom επρεπε να το ειχα ευθει το κινητο και δεν βολευε για διαβασμα, με αυτην την εφαρμογη ειναι καπως καλυτερα.
Link to comment
Share on other sites

αφου το εχεις κανει πανω απο 50 φορες θα μπορουσες να μου πεις τα βηματα που πρεπει να κανω ενα ενα αναλυτικα μηπως δεν καταλαβω κατι και γινει καποιο λαθος???

 

εχω δει τον οδηγο που υπαρχει απλα επειδη πρωτον ειναι στα αγγλικα και 2ον επειδη δεν το πολυεχω θα βολευε να μου το εξηγησει καποιος.

 

Από ics rom με cf root kernel, τρέχεις το triangle away.

 

Αφού σου ζητήσει τα δικαιώματα root, κάνει ένα μικρό scan και σε ρωτάει αν το μοντέλο είναι όντως το N7000.

 

Πατωντας αποδοχή, περνάς στο μενού της εφαρμογής. (Προσοχή, συνεχίζεις μόνο αν σου εμφανίσει για N7000).

 

Περνωντας λοιπόν στο μενού, επιλέγεις Reset flash counter. Πατάς οκ σε ότι σου βγάλει και κάνει reboot σε ένα προσωρινό recovery.

 

Εκεί ακολουθείς τις οδηγίες. (Έχω να το κάνω κάνα μήνα και σου δίνω οδηγίες από τι θυμάμαι).

Δηλαδή, volume up για να συνεχίσεις, ή volume down για να ακυρώσεις την διαδικασία. Ποτέ power button γιατί πιθανότατα θα μπρικαρει. Οπότε πριν φτάσεις σε αυτό το σημείο, καλό είναι να απομακρύνεις τα δάχτυλα που είναι κοντά στο power button, ώστε να μην πατηθεί κατά λάθος.

 

Πατώντας λοιπόν το volume up, κάνει μια διεργασία για την αφαίρεση του triangle και κάνει reboot για να ξεκινήσει η συσκευή.

 

Αυτό ήταν. Μπορεί να ακούγεται πολύπλοκο αλλά δεν είναι τίποτα.

 

PS. Γνωρίζω μόνο μέσω ics και cf root kernel. Δεν ξέρω αν δουλεύει και μέσω jelly bean.

 

Πριν το ξεκινήσεις, για ότι δεν καταλαβαινεις, καθώς δεν είμαι και αστέρι στις οδηγίες, ξαναρωτας.

Link to comment
Share on other sites

Από ics rom με cf root kernel, τρέχεις το triangle away.

 

Αφού σου ζητήσει τα δικαιώματα root, κάνει ένα μικρό scan και σε ρωτάει αν το μοντέλο είναι όντως το N7000.

 

Πατωντας αποδοχή, περνάς στο μενού της εφαρμογής. (Προσοχή, συνεχίζεις μόνο αν σου εμφανίσει για N7000).

 

Περνωντας λοιπόν στο μενού, επιλέγεις Reset flash counter. Πατάς οκ σε ότι σου βγάλει και κάνει reboot σε ένα προσωρινό recovery.

 

Εκεί ακολουθείς τις οδηγίες. (Έχω να το κάνω κάνα μήνα και σου δίνω οδηγίες από τι θυμάμαι).

Δηλαδή, volume up για να συνεχίσεις, ή volume down για να ακυρώσεις την διαδικασία. Ποτέ power button γιατί πιθανότατα θα μπρικαρει. Οπότε πριν φτάσεις σε αυτό το σημείο, καλό είναι να απομακρύνεις τα δάχτυλα που είναι κοντά στο power button, ώστε να μην πατηθεί κατά λάθος.

 

Πατώντας λοιπόν το volume up, κάνει μια διεργασία για την αφαίρεση του triangle και κάνει reboot για να ξεκινήσει η συσκευή.

 

Αυτό ήταν. Μπορεί να ακούγεται πολύπλοκο αλλά δεν είναι τίποτα.

 

PS. Γνωρίζω μόνο μέσω ics και cf root kernel. Δεν ξέρω αν δουλεύει και μέσω jelly bean.

 

Πριν το ξεκινήσεις, για ότι δεν καταλαβαινεις, καθώς δεν είμαι και αστέρι στις οδηγίες, ξαναρωτας.

 

 

σε ευχαριστω πολυ το δοκιμασα με jb και prinstine ρομ μια χαρα πηγε εφυγε και το τριγωνακι ολα κομπλε!!!

 

βεβαια εκει που ψιλοφρικαρα ηταν που δεν ειχα πολλη μπαταρια και αφου ετρεξε το triangleaway το κινητο δεν ανοιξε μετα το restart αλλα με το που το εβαλα στη φορτηση ανοιξε και ειχε φυγει και το τριγωνακι!!!

Link to comment
Share on other sites

Ps@Freddy

Ειμαι σίγουρος ότι με το θηρίο σου τώρα στο χέρι, γελάς καλοπροαιρετα με τις κουβέντες που κάνουμε περί μπαταρίας για διωρα και τρίωρα στο πρώτο note. :).

 

:lol::lol::lol:

αστα φιλε χαχαχα

εχω ενα note ολη την μερα ανοιχτο..δεν το πιστευα ποτε οτι θα το εβλεπα αυτο το πραγμα...:lol:

καλο χρυσο λατρεμενο το θηριο στο θεμα μπαταριας τελικα ηταν πολυ πισω...

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ το δοκιμασα με jb και prinstine ρομ μια χαρα πηγε εφυγε και το τριγωνακι ολα κομπλε!!!

 

βεβαια εκει που ψιλοφρικαρα ηταν που δεν ειχα πολλη μπαταρια και αφου ετρεξε το triangleaway το κινητο δεν ανοιξε μετα το restart αλλα με το που το εβαλα στη φορτηση ανοιξε και ειχε φυγει και το τριγωνακι!!!

 

Γενικά να αποφεύγεις να έχεις λίγη μπαταρία πριν και κάνεις οποιαδήποτε διεργασία μέσω recovery. Πχ σε αλλαγή ρομ. Χαίρομαι που βοήθησα και για ότι άλλο θες, εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά να αποφεύγεις να έχεις λίγη μπαταρία πριν και κάνεις οποιαδήποτε διεργασία μέσω recovery. Πχ σε αλλαγή ρομ. Χαίρομαι που βοήθησα και για ότι άλλο θες, εδώ είμαστε.

 

καλα ναι για ρομ το ηξερα και παντα ειχα πανω απο 80% πριν κανω οτιδηποτε αλλα πιστευα πως το τριγωνακι ηταν κατι απλο και πως 15% εφτανε.τεσπα απο δω και περα παντα φορτισμενο.

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση σημερινή c.o.h.'s HelloWorld [v1.3.7]

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2252977

τον έβαλα όλα καλα μέχρι στιγμής και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

αστα φιλε χαχαχα

εχω ενα note ολη την μερα ανοιχτο..δεν το πιστευα ποτε οτι θα το εβλεπα αυτο το πραγμα...:lol:

καλο χρυσο λατρεμενο το θηριο στο θεμα μπαταριας τελικα ηταν πολυ πισω...

 

kαλημερα

τελικα πατριδα αλλαξες κινητο?? το αφησες το τερας???

ποιο πηρες??

μεγια σου και καλα φλασαρισματα :)

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

kαλημερα

τελικα πατριδα αλλαξες κινητο?? το αφησες το τερας???

ποιο πηρες??

μεγια σου και καλα φλασαρισματα :)

 

Πείρε το τέρας νουμερο 2.

Αχ άντε να βγει το 3 να αλλάξουμε και εμείς....

Link to comment
Share on other sites

Πείρε το τέρας νουμερο 2.

Αχ άντε να βγει το 3 να αλλάξουμε και εμείς....

 

Απ' το στομα σου και στου Θεου το αυτι... :)

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Ποια AOSP Rom προτείνετε εκτός από Asylum;
Link to comment
Share on other sites

Ποια AOSP Rom προτείνετε εκτός από Asylum;

 

stunner ποτέ βάζω βάζω αυτήν αν και σκευτομαι να δοκιμασω την slim ROM

Link to comment
Share on other sites

stunner ποτέ βάζω βάζω αυτήν αν και σκευτομαι να δοκιμασω την slim ROM

 

Για Stunner δυστυχως σταματησε η αναπτυξη.Η slim ειναι meahhh :p

Link to comment
Share on other sites

kαλημερα

τελικα πατριδα αλλαξες κινητο?? το αφησες το τερας???

ποιο πηρες??

μεγια σου και καλα φλασαρισματα :)

 

το 2...:)

αντε μολις βγει το 3 σας περιμενω απο εκει...:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

τι είναι η slim??

 

Δε μ'αρέσει/δε προσφέρει κάτι διαφορετικό από Asylum.

Link to comment
Share on other sites

Αν το 3 δεν έχει Ραδιόφωνο και το 32αρι δεν είναι πλέον βασική έκδοση στη τιμή των 16gb θα συναντηθούμε μάλλον στο note 2.δε γίνεται οι κλώνοι galaxy των 200€ να ξεκίνησαν να δίνουν 16gb πλέον και η Samsung να μην δίνει 32gb στα 700€
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την ultimate, αλλα δεν ξερω τι εγινε μου κολλαγε συνεχεια

και ετσι περασα την stock

N7000XXLT4 N7000OXALT4 - Germany

 

με τον

<< 05.05.2013 - PhilZ-cwm6 v5.00.4 with CWM 6.0.3.1 based recovery >>

DDLSC - DXLSE - JPLSB - XXLSZ - XXLT4 - ZSLO2 Fixed for bootloop

ZCLSF (no bootloop fix)

 

Χωρις να κανω wipe

Καμια καλη ,δοκιμασμενη custom;

Link to comment
Share on other sites

το 2...:)

αντε μολις βγει το 3 σας περιμενω απο εκει...:lol::lol:

 

πατριδα απο που το πηρες και ποσο???

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την ultimate, αλλα δεν ξερω τι εγινε μου κολλαγε συνεχεια

και ετσι περασα την stock

N7000XXLT4 N7000OXALT4 - Germany

 

με τον

<< 05.05.2013 - PhilZ-cwm6 v5.00.4 with CWM 6.0.3.1 based recovery >>

DDLSC - DXLSE - JPLSB - XXLSZ - XXLT4 - ZSLO2 Fixed for bootloop

ZCLSF (no bootloop fix)

 

Χωρις να κανω wipe

Καμια καλη ,δοκιμασμενη custom;

 

TI εννοείς Χωρις να κανω wipe να κανεις παντα για να μην εχεις προβληματα....

 

εγω με αυτα που λεει η υπογραφη μου και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

καλητερα να περιμενεις 1-2 μερες που θα βγαλουν αναβαθμιση στην νεα βαση (XXLT5) η Sweet ROM V7 και η Team Union Rom

που ειναι καλητερες κατεμε.

τωρα εξαρτατε τι χρηση κανεις και τι θες απο το κινητο σου.

αν η ultimate που σου κολουσε την εβαλες χωρις wipe 99,9% αυτο φταίει.

Link to comment
Share on other sites

TI εννοείς Χωρις να κανω wipe να κανεις παντα για να μην εχεις προβληματα....

 

εγω με αυτα που λεει η υπογραφη μου και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

καλητερα να περιμενεις 1-2 μερες που θα βγαλουν αναβαθμιση στην νεα βαση (XXLT5) η Sweet ROM V7 και η Team Union Rom

που ειναι καλητερες κατεμε.

τωρα εξαρτατε τι χρηση κανεις και τι θες απο το κινητο σου.

αν η ultimate που σου κολουσε την εβαλες χωρις wipe 99,9% αυτο φταίει.

Την τελευταια stock εβαλα χωρις να κανω wipe

Γιατι ειχα βαρεθει να το ξαναστεινω

Tnν ultimate την ειχα βαλει 4 φορες με τα wipe που ειχε στο video, χα, χα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...