Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

PARANOIDANDROID 2.99 betaNINE.9+ (Jan 24) | PIE, FIRST BETA RELEASE

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2115167

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Έκανες root στο note;

 

Ριξε μου αν μπορεις ενα λινκ γιατι ακομα ειμαι συνηθισμενος απ το Galaxy S

 

Thank you

 

(Το Superuser απο μονο του δεν κανει root ε?) :wacko:

Link to comment
Share on other sites

η σημερινή αναβάθμιση της ασυλουμ είναι ενα κλικ γρηγορότερη μην πω και δυο κλικ.

Μέχρι σήμερα δεν έβλεπα καμια διάφορα απο τα καθημερινά φλασαρισματα σήμερα ΟΥΑΟΥ...άντε να φτιάξουν και την μπαταρία να τρελαθουμε

 

σοβαραααα!!!!!!! γινεται πιο γρηγορη??? :)

παλι στην μπριζα μας εβαλες :)

μονο η μπαταρια εμεινε τωρα και μετα ειναι τελειααααα...

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

σοβαραααα!!!!!!! γινεται πιο γρηγορη??? :)

παλι στην μπριζα μας εβαλες :)

μονο η μπαταρια εμεινε τωρα και μετα ειναι τελειααααα...

 

ναι απο ταχύτητα είναι τρομερή πραγματικα μου κανει εντηποση.Ασ μας πει και κανας άλλος βλέπω τρελή διάφορα τι να πω να έκατσε κάτι λάθος και να τρέχει έτσι χαχχαχα.

 

 

PARANOIDANDROID 2.99 betaNINE.9+ (Jan 24) | PIE, FIRST BETA RELEASE

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2115167

 

περιμένουμε νέα απο οποίων δοκιμάσει ..

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Ριξε μου αν μπορεις ενα λινκ γιατι ακομα ειμαι συνηθισμενος απ το Galaxy S

 

Thank you

 

(Το Superuser απο μονο του δεν κανει root ε?) :wacko:

 

Δες εδω για το πως θα κανεις root

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1329360

 

Το superuser και αλλες παρομοιες εφαρμογες απλα ελεγχουν ποιες εφαρμογες ζητανε δικαιωματα "υπερχρηστη"(root δλδ)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί συνέχεια αναφέρεστε στην μπαταρία ? Δηλαδή η μπαταρία τι πρόβλημα έχει ? Εδώ εγώ τα έχω όλα ανοικτά μα όλα με φουλ χρήση συν πόσες ώρες ραδιόφωνο που του βάζω να ακούω και με βγάζει χαλαρά το 24ώρο. Έχω και εάν δεν έχω δοκιμάσει rom η μόνη που μου κράτησε περισσότερο είναι η Asylum. Μήπως έχει πρόβλημα η μπαταρία σας ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα δεν ξερώ αν το έγραψα σε σωστό μέρος είναι η προτι μου φορά σε forum

 

θέλω να ροτισω αν έχω την official rom υπάρχει τρόπος να αλαξω το εικονίδιο τής μπαταρίας σε αφτο που έχει ι ωμέγα η δεν γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί συνέχεια αναφέρεστε στην μπαταρία ? Δηλαδή η μπαταρία τι πρόβλημα έχει ? Εδώ εγώ τα έχω όλα ανοικτά μα όλα με φουλ χρήση συν πόσες ώρες ραδιόφωνο που του βάζω να ακούω και με βγάζει χαλαρά το 24ώρο. Έχω και εάν δεν έχω δοκιμάσει rom η μόνη που μου κράτησε περισσότερο είναι η Asylum. Μήπως έχει πρόβλημα η μπαταρία σας ?

 

Ποσες ωρες προβολη σου βγάζει? Κατα μεσο ορο βγαζει 3ωρες.εμενα παντως με νορμαλ χρηση δε βγαζει 24ωρο. Με εντονη χρηση θελει φορτιση 2 φορες τη μερα. Πρεπει να ειναι και ψιλοπαιγμενη η μπαταρια. Αν και το κινητο ηταν 5 μηνων αυτος που το ειχε πριν πρεπει να του ειχε αλλαξει τα φωτα. Ολη μερα 3g και gps. Παντως βγαζει 3ωρες προβολη. Το galaxy s εβγαζε 5ωρες. Μαλλον θα παρω καποια αλλη μπαταρια.σκεφτομουν αυτη που εχει καλες κριτικες http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B006BIF7AI/ref=ox_sc_act_image_2?ie=UTF8&m=A2PGPJL0BBLHLX

Link to comment
Share on other sites

Ποσες ωρες προβολη σου βγάζει? Κατα μεσο ορο βγαζει 3ωρες.εμενα παντως με νορμαλ χρηση δε βγαζει 24ωρο. Με εντονη χρηση θελει φορτιση 2 φορες τη μερα. Πρεπει να ειναι και ψιλοπαιγμενη η μπαταρια. Αν και το κινητο ηταν 5 μηνων αυτος που το ειχε πριν πρεπει να του ειχε αλλαξει τα φωτα. Ολη μερα 3g και gps. Παντως βγαζει 3ωρες προβολη. Το galaxy s εβγαζε 5ωρες. Μαλλον θα παρω καποια αλλη μπαταρια.σκεφτομουν αυτη που εχει καλες κριτικες http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B006BIF7AI/ref=ox_sc_act_image_2?ie=UTF8&m=A2PGPJL0BBLHLX

 

Με τρεις ώρες οθόνη μια χαρά είναι η μπαταρία σου. Απλά η βαριά χρήση που κάνεις είναι όντως βαριά για να θες δύο φορές τη μέρα.

 

Για τον άλλο φίλο που είπε για την asylum, από όλες τις CM την καλύτερη μπαταρία μακράν την έχω με την asylum. Τα πάντα όλα ανοιχτά και τη μέρα τη βγάζω χαλαρά. Συγκριτικά με κάτι άλλες ρομ, μηδενικό drain. Απλώς παίρνει βελτίωση.

 

Araditsa η ρομ δεν είναι απλά γρήγορη, φίλε είναι τελείως project butter αν μπορώ να υπερβάλλω. Όση ώρα την έχω, έχω πάθει πλάκα. Αν συνεχίσει έτσι, τι να πω, με βγάζει από το έξοδο του να πήγαινα στο Note 2 που σκεφτόμουν.

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία βγάζει το πολύ τρείς ώρες οτι και να λέτε και εγώ που το δουλεύω πολύ πολύ όμως όχι ******ες να λένε θέλει 2 φορες φορτομα όπως και δηποτε και σήμερα που ελιοσα στο πόκερ και τριτη φορτοση το βράδι

η μπαταρία μου είναι γνήσια 2 εβδομάδων. απλα και ξεκάθαρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!

Χτες πηρα και εγω σαν παιδι το Note και εβαλα την Asylum, που απο οτι καταλαβαινω απο εσας ετυχε να ειναι η καλυτερη. Θα δοκιμασω και την SlimWizz2_Tablet για δοκιμη και 8α πω εντυπωσεις...

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί συνέχεια αναφέρεστε στην μπαταρία ? Δηλαδή η μπαταρία τι πρόβλημα έχει ? Εδώ εγώ τα έχω όλα ανοικτά μα όλα με φουλ χρήση συν πόσες ώρες ραδιόφωνο που του βάζω να ακούω και με βγάζει χαλαρά το 24ώρο. Έχω και εάν δεν έχω δοκιμάσει rom η μόνη που μου κράτησε περισσότερο είναι η Asylum. Μήπως έχει πρόβλημα η μπαταρία σας ?

 

Chvet....τρελος troller....!!Δεν παιζει με την καμια να βγαζει το 24ωρο...!!και με ραδιο...!!εδω εγω ακουω ραδιο στο αμαξι και πεφτει η μπαταρία του κινητου....χαχαχα...ημαρτον ρε παιδια...!!!αν εχετε 3 ωριτσες οθονη...μην το πείτε ουτε του παπα ορεστη....που ειναι στον Προφ. Ηλια...

Η μπαταρια ειναι για να πεφτει...και η οθονη για να καει...!!
Link to comment
Share on other sites

Εξαντλητική χρήση ...

 

έχω και σκριν σουτ θα τα ανεβασω αύριο.

με το που το εβγαλα απο την μπριζα στο 100% δεν σταματισα να το δουλεύω και μου έβγαλε

2ωρες και 25 λεπτα οθονη

3 ωρες ολο και ολο ανοιχτο το κινητο και

ανοιχτο wifi συνεχεια

 

ειναι αστειοι χρωνοι οταν το Νοτε 2 βγαζει 8 ωρες οθονη..

Link to comment
Share on other sites

Εξαντλητική χρήση ...

 

έχω και σκριν σουτ θα τα ανεβασω αύριο.

με το που το εβγαλα απο την μπριζα στο 100% δεν σταματισα να το δουλεύω και μου έβγαλε

2ωρες και 25 λεπτα οθονη

3 ωρες ολο και ολο ανοιχτο το κινητο και

ανοιχτο wifi συνεχεια

 

ειναι αστειοι χρωνοι οταν το Νοτε 2 βγαζει 8 ωρες οθονη..

 

Θα συμφωνισω φιλε araditsas.....αλλα και τα λεφτα ειναι αστεια...!!Πολλα λεφτα για να παρεις ενα τετοιο κινητο...απορω με αυτους που πανε και δινουν τοσα για ενα κινητο...

Η μπαταρια ειναι για να πεφτει...και η οθονη για να καει...!!
Link to comment
Share on other sites

Chvet....τρελος troller....!!Δεν παιζει με την καμια να βγαζει το 24ωρο...!!και με ραδιο...!!εδω εγω ακουω ραδιο στο αμαξι και πεφτει η μπαταρία του κινητου....χαχαχα...ημαρτον ρε παιδια...!!!αν εχετε 3 ωριτσες οθονη...μην το πείτε ουτε του παπα ορεστη....που ειναι στον Προφ. Ηλια...

 

Μεγαλη η χαρη του ...++++++++ μπας και κανει κάνα θαύμα..και φτιαξει την μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη η χαρη του ...++++++++ μπας και κανει κάνα θαύμαμκαι φτιαξει την μπαταρια

 

Ειναι γνωστος ο πατερ...στην καταληψη στο λυκειο παιζαμε 21 παρεα..!!

Θα του πω να ριξει κανενα ++μπαταριελεησον++

Η μπαταρια ειναι για να πεφτει...και η οθονη για να καει...!!
Link to comment
Share on other sites

Εξαντλητική χρήση ...

 

έχω και σκριν σουτ θα τα ανεβασω αύριο.

με το που το εβγαλα απο την μπριζα στο 100% δεν σταματισα να το δουλεύω και μου έβγαλε

2ωρες και 25 λεπτα οθονη

3 ωρες ολο και ολο ανοιχτο το κινητο και

ανοιχτο wifi συνεχεια

 

ειναι αστειοι χρωνοι οταν το Νοτε 2 βγαζει 8 ωρες οθονη..

 

Δυστυχώς η αυτονομία της μπαταρίας είναι απλά τραγική. Δεν γίνεται το HD2 με την μισή χωρητικότητα μπαταρίας έστω και αν έχει μικρότερη ανάλυση και μικρότερη οθόνη να βγάζει σχεδόν τον ίδιο χρόνο δηλαδή κοντά στις τρεις ώρες και το Note2 με μπαταρία 600mah μεγαλύτερη να βγάζει τον τριπλάσιο σχεδόν χρόνο.Το κινητό κατά τα άλλα πετάει και με καλύπτει πλήρως. Δεν έχω μετανιώσει που το αγόρασα, στη «δύση» της επίσημης καριέρας του.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η αυτονομία της μπαταρίας είναι απλά τραγική. Δεν γίνεται το HD2 με την μισή χωρητικότητα μπαταρίας έστω και αν έχει μικρότερη ανάλυση και μικρότερη οθόνη να βγάζει σχεδόν τον ίδιο χρόνο δηλαδή κοντά στις τρεις ώρες και το Note2 με μπαταρία 600mah μεγαλύτερη να βγάζει τον τριπλάσιο σχεδόν χρόνο.Το κινητό κατά τα άλλα πετάει και με καλύπτει πλήρως. Δεν έχω μετανιώσει που το αγόρασα, στη «δύση» της επίσημης καριέρας του.

 

Εγώ ερχόμενος από το S2 είδα τεράστια διαφορά υπέρ του Note. Με κάποιες καλές ics βάσεις, η μπαταρία είναι πολύ ανώτερη. Κυρίως για stand by. Θα δούμε και την επίσημη jelly βέβαια που λογικά δεν αργεί. Ελπίζω να έχει διορθωθεί εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Και δυστυχως οι μεγαλες μπαταριες 5000+ mAh ειναι τεραστιες και το κινητο πλεον γινεται παντοφλα. Καμια μπαταρια παντως μικρη γυρω στις 3100mAh που να βγαζει 4-5ωρες και να κοστιζει μεχρι 30€ δε βρηκα οσο κι αν εψαξα και μαλλον δεν υπαρχει. Παντως η μοναδικη αξιολογη σε μπαταρια JB ειναι η slimwizz. Τωρα παλι σκεφτομαι να βαλω παλι την 2 με το tablet ui και να βαλω τις υπολοιπες εφαρμογες σε 280 η 300 με multidpi playstore
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με δύο μπαταρίες την βγάζω την ημέρα από το πρωί μέχρι το βράδυ. Για αυτό και δεν θα φύγω από την asylum λόγω κατανάλωσης μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

παιδακια(αχχχχ ποσο μου λεπει το note μου...αχχχχχχχ:p) τα ειπα και θα τα ξαναλέω...

 

ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΦΟΡΤΙΣΤΗ....

αν το κανετε αυτο δεν υπαρχει πλεον λογος να αλλάξετε κινητο...!!!!:)

 

εγω αυτο κανω εδω και ενα χρονο τωρα και δεν....ασχολούμαι πλεον με την μπαταρια...

ασχολούμαι για να κανουμε κανενα μπλα μπλα στο φορουμ...

 

(α ρε κινηταρα note!!!! τωρα σε εκτίμησα....που σε εχασα:lol::lol::lol:)

Link to comment
Share on other sites

παιδακια(αχχχχ ποσο μου λεπει το note μου...αχχχχχχχ:p) τα ειπα και θα τα ξαναλέω...

 

ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΦΟΡΤΙΣΤΗ....

αν το κανετε αυτο δεν υπαρχει πλεον λογος να αλλάξετε κινητο...!!!!:)

 

εγω αυτο κανω εδω και ενα χρονο τωρα και δεν....ασχολούμαι πλεον με την μπαταρια...

ασχολούμαι για να κανουμε κανενα μπλα μπλα στο φορουμ...

 

(α ρε κινηταρα note!!!! τωρα σε εκτίμησα....που σε εχασα:lol::lol::lol:)

 

Άντε άντε με το καλό να το πάρεις για να σχολιάζουμε την επίσημη που θα βγει και όλες τις custom που θα πατήσουν πάνω της.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο ΝΟΤΕ Ι, με την ελάχιστη χρήση που του κάνω, είδα τεράστια διαφορά μεταξύ Rocket και Asylum.

 

H rocket, με σχεδόν καθόλου χρήση (καμια 10αριά τηλέφωνα των 5-10 λεπτών, λίγο ιντερνετ 30-40 λεπτά, κλπ), έβγαζε το πόλύ 30 ώρες... Με την Asylum είμαι στα επίπεδα της ICS...

 

Θα το επιβεβαιώσω βέβαια και θα επανέλθω διότι έχω την Asylum μόνο 3 μέρες...

 

(Εκτός αν είχε κάτσει στραβά η ροκετ...)

Link to comment
Share on other sites

-Πάτερ, έμεινα από μπαταρία στο κινητό. Να το βάλω στη πρίζα, εδώ στην εκκλησία;

-Τι να σου πω τέκνο μου, κάνε ότι σε φορτίσει ο Θεός...

Η μπαταρια ειναι για να πεφτει...και η οθονη για να καει...!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...