Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα… πριν λίγες μέρες παρέλαβα το κινητό από sam που το είχα στείλει για αλλαγή της καμένης πλακέτας. Επειδή όμως δεν μπορώ να καθίσω ήρεμος θα ήθελα να μου πει κάποιος πως μπορώ να περάσω την jb χωρίς να ξανά κάψω το τηλέφωνο. Κατεβάζω την Alliance, χρειάζεται κάτι άλλο για να την περάσω? Δείτε και με τι ήρθε το κινητό από sam…
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα επιβεβαιωνω και εγω η aliance ειναι φανταστικη σε ολα,η καλυτερη rom μεχρι τωρα.

 

Μπορείς να μας γράψεις τον τρόπο εγκατάστασης ? Γιατί απ' ότι διαβάζω εδώ: http://goo.gl/2QyAx ο τρόπος εγκατάστασης που δίνει εντελώς διαφορετικός από τον γνωστό τρόπο που ξέρουμε με safe kernel, wipe κλπ κλπ

 

Εσύ ποιον τρόπο ακολούθησες για την εγκατάσταση ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Φοράω ροκετ μπορώ να προχωρήσω με την κερνελ

που έχω η πρέπει να φλασαρω άλλη;

Φουλ wipe preload και τίποτα άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμη βασικό που θέλω να ρωτήσω. Στην Alliance το Play store λειτουργεί ?

Λειτουργεί κανονικότατα. Θα περάσεις εναν safe kernel (PhiLz JB kernel) και μετα full wipe (ο γνωστός τρόπος).

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί κανονικότατα. Θα περάσεις εναν safe kernel (PhiLz JB kernel) και μετα full wipe (ο γνωστός τρόπος).

Οκ οπότε ακολουθούμε τον γνωστό τρόπο και κάτι τελευταίο, υπάρχουν 2 διαφορετικές εκδόσεις του Philz h XXSL2 και η XXSL7 ποια από τις δυο θα χρησιμοποιήσουμε ?

Link to comment
Share on other sites

Οκ οπότε ακολουθούμε τον γνωστό τρόπο και κάτι τελευταίο, υπάρχουν 2 διαφορετικές εκδόσεις του Philz h XXSL2 και η XXSL7 ποια από τις δυο θα χρησιμοποιήσουμε ?

Αν φορας JB θα περάσεις την χχsl2 και μετα θα φλασάρεις. Αν φορας ics τότε περνας abyss

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα είδα ότι η alliance έχει ota updates.

Έχει μέσα Φιξ για να βάζεις ότι εφαρμογή θες στο multiview(ουάου) όπως και Φιξ για το airview.

Πραγματικά εντυπωσιάστηκα..

Αξίζει να την δοκιμάσετε όλοι.

 

Και κάτι ακόμη βασικό που θέλω να ρωτήσω. Στην Alliance το Play store λειτουργεί ?

 

Λειτουργούν τα πάντα..

Νομίζω μόνο κάποιο θέμα με το φοκους στο βίντεο πρέπει να υπάρχει.

Όλα τα άλλα(playstore s memo κτλ) δουλεύουν ρολόι

Sent from my note

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα είδα ότι η alliance έχει ota updates.

Έχει μέσα Φιξ για να βάζεις ότι εφαρμογή θες στο multiview(ουάου) όπως και Φιξ για το airview.

Πραγματικά εντυπωσιάστηκα..

Αξίζει να την δοκιμάσετε όλοι.

Λειτουργούν τα πάντα..

Νομίζω μόνο κάποιο θέμα με το φοκους στο βίντεο πρέπει να υπάρχει.

Όλα τα άλλα(playstore s memo κτλ) δουλεύουν ρολόι

Sent from my note

 

να πω ενα αρνητικο, τελικα δεν ειναι smooth οπως η προηγουμενη....

Link to comment
Share on other sites

να πω ενα αρνητικο, τελικα δεν ειναι smooth οπως η προηγουμενη....

 

Όταν λες προηγούμενη;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας γράψεις τον τρόπο εγκατάστασης ? Γιατί απ' ότι διαβάζω εδώ: http://goo.gl/2QyAx ο τρόπος εγκατάστασης που δίνει εντελώς διαφορετικός από τον γνωστό τρόπο που ξέρουμε με safe kernel, wipe κλπ κλπ

 

Εσύ ποιον τρόπο ακολούθησες για την εγκατάσταση ?

Ευχαριστώ

Εβαλα κερνελ τον abys εκανα wipe foul και μετα φλασαρα την ρομ

Link to comment
Share on other sites

να πω ενα αρνητικο, τελικα δεν ειναι smooth οπως η προηγουμενη....

 

Κάτι διάβασα πως τρώει πολύ RAM γι' αυτό ίσως σου φαίνεται έτσι πιο βαριά rom αλλά δεν στο λέω και σίγουρα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την περασα την rom οκ ολα καλα... εχω ανοικτη την μπαρα στα πλαγια αλλα πως μπορω να βαλω π.χ Internet kai Youtube στην οθονη μαζι?? το σερνω επανω αλλα το βαζει σε ολη την οθονη... ευχαριστω

οκ κατι βρικα

Edited by TiAiNO
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα… πριν λίγες μέρες παρέλαβα το κινητό από sam που το είχα στείλει για αλλαγή της καμένης πλακέτας. Επειδή όμως δεν μπορώ να καθίσω ήρεμος θα ήθελα να μου πει κάποιος πως μπορώ να περάσω την jb χωρίς να ξανά κάψω το τηλέφωνο. Κατεβάζω την Alliance, χρειάζεται κάτι άλλο για να την περάσω? Δείτε και με τι ήρθε το κινητό από sam…

 

εγώ λέω να περιμένεις λίγες μερούλες ακόμη μέχρι να βγει κάτι επίσημο για να μην έχεις προβλήματα....;) μην παρασύρεσαι απο τους υπολοίπους εδώ μέσα...ολοι τούς είναι εθισμένοι στο μαγειρευτό...:lol::lol::p:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα είδα ότι η alliance έχει ota updates.

Έχει μέσα Φιξ για να βάζεις ότι εφαρμογή θες στο multiview(ουάου) όπως και Φιξ για το airview.

Πραγματικά εντυπωσιάστηκα..

Αξίζει να την δοκιμάσετε όλοι.

 

 

 

Λειτουργούν τα πάντα..

Νομίζω μόνο κάποιο θέμα με το φοκους στο βίντεο πρέπει να υπάρχει.

Όλα τα άλλα(playstore s memo κτλ) δουλεύουν ρολόι

Sent from my note

 

Όταν λες προβλημα με το focus στο βιντεο τι ακριβως εννοεις;

Link to comment
Share on other sites

Στο sammobile firmware υπάρχει κάποια rom που γραφει XXSL2 4.1.1 και γράφει original leak χωρίς να γράφει χώρα. Την έχει δοκιμάσει κανείς;

 

Φίλε μου αυτή είναι η προηγούμενη JB leak. Τώρα όλοι ασχολούμαστε με τη δεύτερη leak που κυκλοφόρησε εχθές... (SL7)

;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για ΝΑ φλασαρω. καλύτερη είναι η αλιανς ;ποια να βάλω; Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από σχεδόν ένα 24ωρο με την alliance είπα να δοκιμάσω την ρομ του eybee. Οι πρωτες εντυπώσεις μου είναι ότι είναι πιο smooth και λίγο πιο γρήγορη απο την alliance. Απο ενα γρήγορο τεστ που έκανα δεν πρέπει να υπάρχει το πρόβλημα με το focus στην κάμερα. Στην alliance μερικές φορές δεν λειτουργούσε καλά με αποτέλεσμα να βγαίνουν λίγο θολά τα βίντεο 1080. Τα άλλα bugs υπάρχουν και εδώ.(callendar widget , και όταν μέσα από την κάμερα πάμε να μπούμε με το πενάκι στην γκάλερι κάτω δεξιά.)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από σχεδόν ένα 24ωρο με την alliance είπα να δοκιμάσω την ρομ του eybee. Οι πρωτες εντυπώσεις μου είναι ότι είναι πιο smooth και λίγο πιο γρήγορη απο την alliance. Απο ενα γρήγορο τεστ που έκανα δεν πρέπει να υπάρχει το πρόβλημα με το focus στην κάμερα. Στην alliance μερικές φορές δεν λειτουργούσε καλά με αποτέλεσμα να βγαίνουν λίγο θολά τα βίντεο 1080. Τα άλλα bugs υπάρχουν και εδώ.(callendar widget , και όταν μέσα από την κάμερα πάμε να μπούμε με το πενάκι στην γκάλερι κάτω δεξιά.)

 

καλησπερα

δωσε λινκ φιλε να την δοκιμασουμε :)

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κυκλοφορούν δυο εκδόσεις της phiz kernel είναι η XXLS7 και η XXLS2 όποια και να χρησιμοποιήσουμε για πρώτη φορά εννοώ πριν κάνουμε wipe κλπ είναι οκ ? ας μου πει καποιος γιατί λεω να δοκιμάσω την νέα που βγήκε
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

 

έχω κατεβάσει και έχω βάλει την AllianceROM JB XXLS7 4.1.2

 

αλλά δεν ξέρω πως δουλεύει το ota live

 

 

έχω το ROM-Customizer και έκανα εγκατάσταση το CustomSettings.apk σαν ξεχωριστώ εικονίδιο δεν το έχει ενώ μέσα στο ROM-Customizer έχει ena old alliance ota και πουθενά το νέο , που βλέπω τo νέο!!!!! για να κάνω εγκατάσταση τα update!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...