Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κι εγω αυτο εκανα αλλα εκει ειναι το ατιμο!

 

Αν έχεις sweet rom με cf kernel τρέξε το triangle away

http://db.tt/ks8mldmN

 

Αν έχεις βάλει άλλον κερνελ φλασαρε τον cf

http://db.tt/qLgk00mX

 

Και μετά triangle away.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ειχα notecore αλλα αυτος που ειχε πανω η sweetrom μου αρεσε περισσοτερο. οποτε φλασαρω cf και μετα το triangle away;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φλασαρετε στοκ κερνελ lrt η κάποιον άλλο , θα δάση φύγει η κάλτσα.από την αυτονομία.

Τον έχω βάλει την ροκετ 12 ίσως λιιίγο πιο καλή από γην sweet .

 

Ενδιαφέρων αλά δεν καταλαβαίνω τι λες θες να μας πεις λεπτομέριες....δώσε λινκ για τον κερνελ αν μπορείς σε ταχύτητα από τον cf τι λέει;;;;

είμαι με σουίτ ν3....

γενικά τι προτείνετε ροκετ 12 ή σουίτ 3;;;;;

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

ειχα notecore αλλα αυτος που ειχε πανω η sweetrom μου αρεσε περισσοτερο. οποτε φλασαρω cf και μετα το triangle away;

 

Ναι. Πρώτα cf και μετά τρέχεις triangle away. Έχεις το mobile odin; Αν όχι τον βάζεις στο pc odin στη θέση pda αφού αποσυμπιέσεις το αρχείο και βρεις το tar αρχείο.

Αυτός που είχε η sweet αν θυμάμαι καλά ήταν o cf lrq. Αν έτρεχες το triangle away πριν αλλάξεις κερνελ δεν θα είχες τώρα τρίγωνο.:)

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Πρώτα cf και μετά τρέχεις triangle away. Έχεις το mobile odin; Αν όχι τον βάζεις στο pc odin στη θέση pda αφού αποσυμπιέσεις το αρχείο και βρεις το tar αρχείο.

Αυτός που είχε η sweet αν θυμάμαι καλά ήταν o cf lrq. Αν έτρεχες το triangle away πριν αλλάξεις κερνελ δεν θα είχες τώρα τρίγωνο.:)

 

ο cf-lrq ειναι αυτος που εχει επανω απο η sweet. αρα απλα τρεχω το triangle away?

Link to comment
Share on other sites

ο cf-lrq ειναι αυτος που εχει επανω απο η sweet. αρα απλα τρεχω το triangle away?

 

Τώρα εσύ ποιον έχεις, notecore η cf;;;

Link to comment
Share on other sites

εγω ξαναφλασαρα καθαρη τη sweet, οποτε τον cf

 

Εντάξει τότε, τρέξε triangle away και ακολούθησε τις οδηγίες.:)

Link to comment
Share on other sites

τωρα δε θυμαμαι αν αλλαξα κερνελ μετα το φλασαρισμα. στο system info δε λεει cf αλλα 3.0.15-κατι se.infra@SEP-86#3 SMP PREEMPT. οποτε λογικα ειναι ο cf της sweet αυτος σωστα;
Link to comment
Share on other sites

τωρα δε θυμαμαι αν αλλαξα κερνελ μετα το φλασαρισμα. στο system info δε λεει cf αλλα 3.0.15-κατι se.infra@SEP-86#3 SMP PREEMPT. οποτε λογικα ειναι ο cf της sweet αυτος σωστα;

 

Αφού δεν βλέπεις Notecore xxx τότε είναι o cf...

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις sweet rom με cf kernel τρέξε το triangle away

http://db.tt/ks8mldmN

 

Αν έχεις βάλει άλλον κερνελ φλασαρε τον cf

http://db.tt/qLgk00mX

 

Και μετά triangle away.:)

 

Εγω εχω sweet με abyss τρεχω το triangle away και τελειωσα;

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω sweet με abyss τρεχω το triangle away και τελειωσα;

 

O abyss είναι Gb kernel. Μήπως έχεις μπερδευτεί;;;

Link to comment
Share on other sites

O abyss είναι Gb kernel. Μήπως έχεις μπερδευτεί;;;

 

Καλημερα μπορεις να μου πεις τι να κατεβασω και να κανω ωστε να βγαλω το τριγωνακι;Σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μπορεις να μου πεις τι να κατεβασω και να κανω ωστε να βγαλω το τριγωνακι;Σε ευχαριστω

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.triangleaway&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μπορεις να μου πεις τι να κατεβασω και να κανω ωστε να βγαλω το τριγωνακι;Σε ευχαριστω

 

Κοίτα στις πληροφορίες συστήματος ποια ρομ φοράς και ποιον kernel έχεις και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στις πληροφορίες συστήματος ποια ρομ φοράς και ποιον kernel έχεις και θα σου πω.

 

Εχω την sweet και kernel abyss και τα φλασαρα με recovery

 

Εκδοση φασματος N7000XXLRK

Edited by gjimmys
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς φλάσαρες Abyss για να κάνεις τα wipe και μετά τη ρομ.

Η κάθε ρομ έχει και δικό της κέρνελ που αντικαθιστά αυτόν που είχε πριν το κινητό.

Γι'αυτό προσέχουμε να δούμε τι κέρνελ βάζουμε κάθε φορά μην γίνει καμιά πατατιά.

Άρα αν δεν έκανες τίποτε άλλο θα έχεις τον κέρνελ που έχει η ρομ που έβαλες.

Δηλαδή CF.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς φλάσαρες Abyss για να κάνεις τα wipe και μετά τη ρομ.

Η κάθε ρομ έχει και δικό της κέρνελ που αντικαθιστά αυτόν που είχε πριν το κινητό.

Γι'αυτό προσέχουμε να δούμε τι κέρνελ βάζουμε κάθε φορά μην γίνει καμιά πατατιά.

Άρα αν δεν έκανες τίποτε άλλο θα έχεις τον κέρνελ που έχει η ρομ που έβαλες.

Δηλαδή CF.

 

Οχι εκανα ακριβως αυτο που λες με τις οδηγιες του φιλου freddara.Οποτε τρεχω το αρχειο για το τριγωνακι η οχι;

Link to comment
Share on other sites

Οχι εκανα ακριβως αυτο που λες με τις οδηγιες του φιλου freddara.Οποτε τρεχω το αρχειο για το τριγωνακι η οχι;

 

ναι τρέχεις το πρόγραμα για το τρίγωνο και θα είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα θέλει η SweetROM να κάνει boot την πρώτη φορά;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα θέλει η SweetROM να κάνει boot την πρώτη φορά;

 

αργει λιγο αλλα μην αγχωνεσαι ;) εμενα εκανε 12 λεπτα και κατι. θυμαμαι κοιταγα συνεχεια το ρολοι γιατι ανησυχουσα μην εχω κανει καμια βλακεια

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω κάτι γιατί μαλλον σήμερα θα το δώσω ελέω νοτε 2...στη SweetROM χωρίς να έχω πειράξει τον κερνελ μπορώ να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να το δώσωψ καθαρό?αν όχι ποια ρομ προτείνετε να του περάσω με odin?ευχαριστώ πολύ!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω κάτι γιατί μαλλον σήμερα θα το δώσω ελέω νοτε 2...στη SweetROM χωρίς να έχω πειράξει τον κερνελ μπορώ να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να το δώσωψ καθαρό?αν όχι ποια ρομ προτείνετε να του περάσω με odin?ευχαριστώ πολύ!!

 

Φίλε μου εγώ πριν μια εβδομάδα έκανα το εξής: Abbys Kernel, full wipe, format εσωτερική-εξωτερική μνήμη (από τις επιλογές του abbys) μπήκα σε download mode και φλασαρα την γερμανική LRQ.

Το τηλέφωνο άνοιξε σα να είχε βγει από το κουτί του! 11Gb εσωτερική 15,9Gb εξωτερική μνήμη. Και μόλις συνδέθηκε με wifi κατέβασε μόνο του και την τελευταία LRT...:)

Link to comment
Share on other sites

ναι τρέχεις το πρόγραμα για το τρίγωνο και θα είσαι οκ.

 

Σιγουρα ετσι δεν θα το μπρικαρω;:O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...