Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με όλο το σεβασμό αλλά ο τίτλος του θέματος είναι: Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000) , άρα προφανώς και δεν είαμι offtopic αν εννοείς αυτό. έπειτα οι εφαρμογές που εγώ προσωπικά βρίσκω από τόρεντζ τυγχάνεις κάποιες φορές να μην λειτουργούν όπως πρέπει. Δεν γνωρίζω εάν μέσω του root μπορείς να λάβεις εφαρμογές σπασμένες μέσα σε ένα retail interface όπως συμβαίνει με το installous το οποίο είναι σχεδόν σαν το AppStore.

 

φιλε μου σου στελνω ενα PM με ενα site στο οποιο θα βρισκεις τα παντα απο apk, εχουν βγαλει και εφαρμογη αντιστοιχη με installus για να κατεβαζεις οτι θες μεσα απο το κιν ευκολα και γρηγορα :p

το root ειναι απλως administrative rights δεν εχει καμια σχεση με το ποια εφαρμογη εσυ θα περασεις, μπορεις να το κανεις ουτως η αλλως και χωρις root.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια η rocket σταματησε............δεν θα εχει αλλη εκδοση....κριμασ..kalagas εχεισ κανει θεμα για την επισημη KL4???? Edited by koklas
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Κριμα...darky end checkrom πιστεύω οτι θα μας ικανοποιούν πλέον...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα από εχθές τη καινούρια Darky και όσο και να ήθελα να πιστέψω πως θα είχε κάτι παραπάνω δεν τα κατάφερε.

Έχει ικανοποιητική αντοχή μπαταρίας, αλλά όπως λένε και στο XDA, έχει αρκετά bugs που χρειάζονται αρκετή δουλίτσα. Εχω τη εντύπωση πως ακόμα και η stock είναι πιο γρήγορη.

Σε καμία περίπτωση δε συγκρίνεται με τη rocket (Κρίμα που δεν θα βγει άλλη εκδοσή της, αλλά τη να κάνουμε).

Μέχρι να βγουν κάποιες αναβαθμήσεις από τους υπόλοιπους Devs, εγώ θα μείνω στη Rocket V20.

 

EDIT:

...και συνεχίζω!

Μολις έτρεξα το quadrant γιατί δε πίστευα πως ήταν η εντύπωση μου μόνο.

 

Αυτή είναι από Rocket v18 oc στα 1.7ghz.

 

http://img.tapatalk.com/5e40d275-c49b-3f87.jpg

 

Αυτή με τη νεα darky oc στα 1.7ghz.

 

http://img.tapatalk.com/5e40d275-c575-b7e4.jpg

 

Τελευταία (και καλύτερη) αυτή με Rocket v20 oc στα 1.7ghz.

 

http://img.tapatalk.com/5e40d275-dac2-8d3d.jpg

 

Τα συμπεράσματα δικά σας...!

Edited by sotiris_rez

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

εχουμε καποια προβληματα με την ροκετ ;ειχα την 17 και δεν μπορουσα να μπω facebook ...

 

Αν δεν κάνω λάθος το πρόβλημα με το Facebook το έλυσαν στις επόμενες εκδόσεις. Δυστυχώς δε μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά γιατί δεν χρησιμοποιώ τη συγκεκριμένη εφαρμογή.

Κατά τα άλλα εμένα δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής. Σου την προτείνω ανεπιφύλακτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος το πρόβλημα με το Facebook το έλυσαν στις επόμενες εκδόσεις. Δυστυχώς δε μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά γιατί δεν χρησιμοποιώ τη συγκεκριμένη εφαρμογή.

Κατά τα άλλα εμένα δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής. Σου την προτείνω ανεπιφύλακτα.

 

Δοκιμαστε και το black facebook

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο ;

 

Η καλυτερη εφαρμογη για το facebook...

Καθολου λαγκαρισμα και δεν τραβαει χρησιμοποιει πολυ μνημη...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

μπορειτε να μου πειτε ενα τροπο να συνδεω το note με το pc μεσω wifi?? εχω windows 7

πριν απο κανενα μηνα ειχα βαλει το swiftp και ολα ωραια. μετα απο 2-3 rom που αλλαξα ομως πλεον δεν μπορω να συνδεθω,

φοραω την rocket v20

οταν δημιουργω θεση δικτυου και παω μετα να συνδεθω μου βγαζει αυτο...

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη εφαρμογη για το facebook...

Καθολου λαγκαρισμα και δεν τραβαει χρησιμοποιει πολυ μνημη...

 

δεν την βρισκω στο μαρκετ.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σκέφτομαι να το κανω root το Note, ειμαι σε ΚΚΑ, δεν εχω ξανακανει ποτε root και θα ήθελα καποια βοηθεια για να απαλλαγω απο τα περιτα της samsung. Ξερω υπαρχουν οδηγοι εδω αλλα δεν ξερω απο που να αρχισω βασικα και αν συμφερει κιολας. Σας ευχαριστω πολυ!

www.tplanet.eu

 

Ελληνικά Tutorials και Video Tutorials για web και όχι μόνο

Link to comment
Share on other sites

@Jacobi σου εχω στειλει πριβε μηνυμα.. :)

 

Παιδιά κάτι άλλο..

Εχω ροοταρει το κινητο και εχω cwm επισης. Εχω την 2.3.6 ΚΕΡΝΕL ΚΚΑ . Δεν ξερω αν παιζουν καποιο ρολο ολα αυτα αλλα σας τα λεω μηπως ειναι καποιο γνωστο προβλημα.

 

Το θεμα μου ειναι πως οταν παω στην φωτεινοτητα και απεπιλεγω την αυτοματη, αν παω να την βαλω τερμα..μου το παει αυτοματα και παλι λιγο πιο πανω απο την μεση και μου βγαζει ενα μηνυμα πως η φωτεινοτητα ρυθμιζεται αυτοματα για αποφυγη υπερθερμανσης!!! :wacko:

 

Τι κανουμε τωρα??Οχι οτι χρειαζεται να την εχω φουλ..αλλα γτ μου το κανει αυτο ενω πιο παλια δεν το ελεγε??

Το κινητο το εκανα unroot & παλι ροοτ αλλα και στις δυο περιπτωσεις ελεγε το ιδιο... :(

Samsung Omnia, Sony Ericsson 810i, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy SIII

twitter MariosGian

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

μπορειτε να μου πειτε ενα τροπο να συνδεω το note με το pc μεσω wifi?? εχω windows 7

πριν απο κανενα μηνα ειχα βαλει το swiftp και ολα ωραια. μετα απο 2-3 rom που αλλαξα ομως πλεον δεν μπορω να συνδεθω,

φοραω την rocket v20

οταν δημιουργω θεση δικτυου και παω μετα να συνδεθω μου βγαζει αυτο...

 

Εμένα πάντως με Rocket μου δουλεύει μια χαρά το SwiFTP...

Κάνε τα όλα από την αρχή και στο SwiFTP και στο PC...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

καποιο προγραμμα που να μπορουμε να δουμε την θερμοκρασια του επαιξεργαστη υπαρχει??
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

kalagas ρωτησα και προηγουμενωσ αλλα και στο xda.θα βγαλεισ θεμα για τη KL4 την επισημη????την εχω με cf root kernel.κανει κανενα απο τα υπαρχοντα θεματα??
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

kalagas ρωτησα και προηγουμενωσ αλλα και στο xda.θα βγαλεισ θεμα για τη KL4 την επισημη????την εχω με cf root kernel.κανει κανενα απο τα υπαρχοντα θεματα??

 

Όχι φίλε μου πότε δεν themάρω stock roms...

Μη με ρωτήσεις γιατί, δεν ξέρω να σου απαντήσω... Ίσως επειδή έχω την άποψη ότι όταν κανείς root το τηλέφωνο σίγουρα τα υπάρχει κάποια custom ROM καλύτερη από την stock... Οπότε δεν βλέπω το λόγο να έχω stock ROM...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

καποιο προγραμμα που να μπορουμε να δουμε την θερμοκρασια του επαιξεργαστη υπαρχει??

 

Δοκίμασε μερικά:

 

 

https://market.android.com/details?id=bt.android.elixir&feature=search_result

 

https://market.android.com/details?id=com.mhuang.overclocking&feature=search_result

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε μου αλλα το setCPU δεν ειναι εφαρμογη για να κανεις τον επαιξεργαστη να τρεχη πιο γρηγορα? την αλλη (Elixir) δεν την γνωριζω θα το δοκιμασω σ'ευχαριστω παντως

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Ο καλυτερος κερνελ που δοκιμασα μεχρι σημερα για το note ειναι ο abyss 3.5b

Τρομερος σε μπαταρια και πολυ σμουθ...

Τον προτεινω ανεπιφυλακτα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε μου αλλα το setCPU δεν ειναι εφαρμογη για να κανεις τον επαιξεργαστη να τρεχη πιο γρηγορα? την αλλη (Elixir) δεν την γνωριζω θα το δοκιμασω σ'ευχαριστω παντως

 

Εχει και info μέσα. Περισσότερα για εφαρμογές ρωτάς εδώ: http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Link to comment
Share on other sites

Μιασ και η ροκετ σταματησε εχει δοκιμασει κανενασ καμια αλλη???????

 

Εγώ είμαι με DarkyROM_Note v3.1 από την Παρασκευή και για εμένα είναι ό,τι καλύτερο έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής. Αν τη θεμάριζε και ο Kalagas θα ήταν τέλεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...