Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους,

Ψάχνοντας για αναβάθμιση σε 4.1.2 διαπίστωσα ότι το δικό μου note I είναι από Τσεχία. (το έχω πάρει δεύτερο χέρι). Από που μπορώ να κατεβάσω την νέα έκδοση

 

Φιλικά

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους,

Ψάχνοντας για αναβάθμιση σε 4.1.2 διαπίστωσα ότι το δικό μου note I είναι από Τσεχία. (το έχω πάρει δεύτερο χέρι). Από που μπορώ να κατεβάσω την νέα έκδοση

 

Φιλικά

Δημήτρης

 

http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-N7000&pcode=0#firmware

στο search πατα N7000 και την βάζεις με Odin.

νομίζω ότι πρέπει να γραφτείς στην σελίδα.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θέλω την γνώμη σας για το ποια rom να βάλω στο note για να έχω όσο το δυνατόν απροβληματιστη λειτουργία για επαγγελματικη χρήση με μεγάλη διάρκεια μπαταρίας?

 

Φιλικά

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Με stunner και nx kernel εβγαζα πολλές φορες και 4 ώρες οθονη με κανά 12 σε σύνολο.

 

 

Γενικά το θεωρείς κατάλληλο για κάποιον που θέλει να 'ξεμπερδεψει' με βάλε βγάλε σε rom? Το τηλέφωνο σου δούλευε άνετα ή κόλλαγε?

 

Φιλικά

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Άνετα δούλευε. Ήμουν με 200-1200 MHz και smartassv2 governor. Βέβαια τα snote κτλ τα ξεχνάς. Edited by overpower
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!! θέλω να σας κάνω μια ερώτηση...στο samsung g note 1 μπορω με κάποιον τρόπο οταν βγάζω φωτογραφίες να μην ακουγεται ο ήχος της κάμερας????????!!!!!:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 3 μέρες έχω βάλει alliancerom και ενώ γενικά έχει καλή συμπεριφορά έχω 2 σοβαρά προβλήματα. Το πρώτο είναι ότι λήψη δεδομένων έχω μόνο όταν είμαι με wifi (σοβαρότατο θέμα) το δεύτερο είναι ότι αυτή η κάθετη μπαρα που υπάρχει αριστερά στην αρχική οθόνη, και βάζουμε οποίες εφαρμογές θέλουμε και ανοίγει προς τα δεξιά σαν κουρτίνα... εμφανίζεται και χάνεται οπότε θέλει!!!!

 

Παρακαλώ την βοήθεια σας!!!

 

Φιλικά

Δημήτρης.

 

ΥΓ. ( αυτός είναι ο λόγος που ψάχνω και για άλλη rom και ρωτάω σε πιο πάνω αναρτήσεις μου)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 3 μέρες έχω βάλει alliancerom και ενώ γενικά έχει καλή συμπεριφορά έχω 2 σοβαρά προβλήματα. Το πρώτο είναι ότι λήψη δεδομένων έχω μόνο όταν είμαι με wifi (σοβαρότατο θέμα) το δεύτερο είναι ότι αυτή η κάθετη μπαρα που υπάρχει αριστερά στην αρχική οθόνη, και βάζουμε οποίες εφαρμογές θέλουμε και ανοίγει προς τα δεξιά σαν κουρτίνα... εμφανίζεται και χάνεται οπότε θέλει!!!!

 

Παρακαλώ την βοήθεια σας!!!

 

Φιλικά

Δημήτρης.

 

ΥΓ. ( αυτός είναι ο λόγος που ψάχνω και για άλλη rom και ρωτάω σε πιο πάνω αναρτήσεις μου)

 

 

 

Το θέμα της λήψης δεδομένων το έλυσα ευτυχώς αλλά θα ήθελα βοήθεια για το πρόβλημα με το πλαϊνό menu

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα της λήψης δεδομένων το έλυσα ευτυχώς αλλά θα ήθελα βοήθεια για το πρόβλημα με το πλαϊνό menu

Ευχαριστώ και πάλι.

 

Εμφανιζεται και χανεται οποτε πατας παρατεταμενα το πλητρο back για τσεκαρετο

Edited by Segas_Dimitris
Link to comment
Share on other sites

Εμφανιζεται και χανεται οποτε πατας παρατεταμενα το πλητρο back για τσεκαρετο

 

Σωστός δεν το είχα παρατηρήσει.

Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Φιλικά

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Σωστός δεν το είχα παρατηρήσει.

Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Φιλικά

Δημήτρης

 

Μπορεις να το απενεργοποιησεις παντως αμα θες απο τις ρυθμισεις της οθονης..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις κανει 3-4 backup ειναι φυσιολογικο. Απο το cwm recovery 6+ σωζει αρκετα δεδομενα σε αυτο το φακελο. Μπορεις να διαγραψεις καποιο backup
Link to comment
Share on other sites

Άνετα δούλευε. Ήμουν με 200-1200 MHz και smartassv2 governor. Βέβαια τα snote κτλ τα ξεχνάς.

 

Το Snote σαν App ίσως, αλλά στο play υπάρχουν δεκάδες άλλα προγράμματα που κάνουν την δουλειά του πολύ καλύτερα και λειτουργούν άψογα με όποια CM Rom επιλέξουμε.

Link to comment
Share on other sites

Το Snote σαν App ίσως, αλλά στο play υπάρχουν δεκάδες άλλα προγράμματα που κάνουν την δουλειά του πολύ καλύτερα και λειτουργούν άψογα με όποια CM Rom επιλέξουμε.

 

Κιομως, εφαρμογη που να συνεργαζεται τοσο τελεια με τη γραφιδα δεν υπαρχει. Καταρχην ξεχνας τσ gestures για παντα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πάω το Note για service (σπασμένη οθόνη). Έχω Alliance ROM ICS. Να περάσω 4.0.4 stock από Odin?

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πάω το Note για service (σπασμένη οθόνη). Έχω Alliance ROM ICS. Να περάσω 4.0.4 stock από Odin?

 

Ναι.......

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πάω το Note για service (σπασμένη οθόνη). Έχω Alliance ROM ICS. Να περάσω 4.0.4 stock από Odin?

 

δυστυχώς ναι αλλά δεν νομίζω να σε συμφέρει να το φτιάξει ...δες τιμές πρώτα

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς ναι αλλά δεν νομίζω να σε συμφέρει να το φτιάξει ...δες τιμές πρώτα

 

Θα το κάνω, διότι του χρόνου θα αλλάξω συσκευή. Οπότε αντί να αγοράσω άλλο, φτιάχνω αυτό και συνεχίζω για ένα χρόνο ακόμα.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πάω το Note για service (σπασμένη οθόνη). Έχω Alliance ROM ICS. Να περάσω 4.0.4 stock από Odin?

 

Η σπασμένη οθόνη δεν είναι μέσα στην εγγύηση οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία τι rom φοράς. Ούτως ή άλλως θα το πληρώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω, αλλά δε χρειάζεται να ξέρουν πως πείραξα τη ROM.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω, αλλά δε χρειάζεται να ξέρουν πως πείραξα τη ROM.

 

Δε νομίζω πως έχει σημασία αυτό. Έτσι όπως το θέτεις πάντως ήταν περιττή η ερώτηση που έκανες :)

Edited by yiannis_12
Link to comment
Share on other sites

Η σπασμένη οθόνη δεν είναι μέσα στην εγγύηση οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία τι rom φοράς. Ούτως ή άλλως θα το πληρώσεις.

 

Φιλε εγω ειχα 3 μηνες το Θηριο και βρηκα καμενο pixel και το πηγα για αλλαγη οθονης και το πηρα στα χερια μου με αλλο firmware εχε το στο νου σου!Και δεν υπηρχε καν λογος να μου το αλλαξουν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...