Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπέρα.

αγόρασα πρόσφατα ενα galaxy note

επειδή δεν γνωρίζω τίποτα απο φλασαρισμα νεας ROM σε ANDROID μηπως θα μπορουσατε να με καθοδηγήσετε προκειμενου να κανω τα πρωτα βηματα ασφαλώς???

προερχομαι απο windows mobile στο οποιο αλλαζα συνεχως ROM μεσω του XDA developers και μετεπειτα windows phone για την αγορα του οποιου τελικα το μετανιωσα και αποφασισα να μεταπηδησω πρωτη φορα σε ANDROID, για το οποιο υπαρχουν τοσα πολλα που η αληθεια ειναι οτι εχω μπερδευτεί λιγο.

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Το thread το ξεκιναμε απο το πρώτο post...;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Την εχουν αποσύρει

μεχρι να διορθώσουν καποια προβλήματα που δημιουργήθηκαν σε ορισμένους κυρίως κατα την εγκατάσταση. Το ΠΣΚ θα την ανεβάσουν πιθανον με τη εκδοση 2. Πάντως απο στιγμή σε στιγμή ανεβαίνει και η καινούργια sweet rom η οποία είναι θα είνα πολύ καλή και αυτή.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=34748605&postcount=189

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα.

αγόρασα πρόσφατα ενα galaxy note

επειδή δεν γνωρίζω τίποτα απο φλασαρισμα νεας ROM σε ANDROID μηπως θα μπορουσατε να με καθοδηγήσετε προκειμενου να κανω τα πρωτα βηματα ασφαλώς???

προερχομαι απο windows mobile στο οποιο αλλαζα συνεχως ROM μεσω του XDA developers και μετεπειτα windows phone για την αγορα του οποιου τελικα το μετανιωσα και αποφασισα να μεταπηδησω πρωτη φορα σε ANDROID, για το οποιο υπαρχουν τοσα πολλα που η αληθεια ειναι οτι εχω μπερδευτεί λιγο.

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

ούτε μια απάντηση????

Link to comment
Share on other sites

ούτε μια απάντηση????

 

Στην πρωτη σελιδα εχει link για τη λεγομενη "Βιβλο"..Διαβασε πρωτα αυτο και μετα εδω ειμαστε..

Αναφορικα παντως, πρεπει να εχεις περασει για αρχη εναν "brick free" kernel (Plilz, hydracore..) και μετα περνας τη Rom σε .zip και τη φλασαρεις μεσω recovery..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Την εχουν αποσύρει

μεχρι να διορθώσουν καποια προβλήματα που δημιουργήθηκαν σε ορισμένους κυρίως κατα την εγκατάσταση. Το ΠΣΚ θα την ανεβάσουν πιθανον με τη εκδοση 2. Πάντως απο στιγμή σε στιγμή ανεβαίνει και η καινούργια sweet rom η οποία είναι θα είνα πολύ καλή και αυτή.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=34748605&postcount=189

 

Είχε ένα προβληματάκι. Όταν επέλεγες 240DPI email, δε σου εγκαθιστούσε καθόλου email client...

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω, κατι αποφασισα να βαλω την beta 4.1.2 απο το sammobiles. εχω βαλει ομως ηδη το ροοτ kerbel apo hydra μπορω μεσω odin να βαλς απευθειας την rom η θα πρεπει να περασω αρχικα αλλο κερνελ?
Link to comment
Share on other sites

Την εχουν αποσύρει

μεχρι να διορθώσουν καποια προβλήματα που δημιουργήθηκαν σε ορισμένους κυρίως κατα την εγκατάσταση. Το ΠΣΚ θα την ανεβάσουν πιθανον με τη εκδοση 2. Πάντως απο στιγμή σε στιγμή ανεβαίνει και η καινούργια sweet rom η οποία είναι θα είνα πολύ καλή και αυτή.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=34748605&postcount=189

 

Μια από τα ίδια έπαθα και εγώ, δηλαδή πήγα να την δοκιμάσω και μου έκανε πρόβλημα στην εγκατάσταση εννοείτε την έβγαλα αμεσως αν και κάτι και εγώ ψηλιαζόμουν πως για να γράψουν αυτοί offline σίγουρα κάτι παίζει.

 

Απόψε θα βάλω sweet v.2.5 την τελευταία

Link to comment
Share on other sites

ΟΠΩΣ καταλαβαίνω θα έχουμε να βάση σύντομα

 

Λογικά η δικιά μας θα είναι αυτή N7000XXLSC οπότε μακάρι να την έχουμε σύντομα. Πάντως πιστεύω πως θα περάσουμε ακόμη 1-2 στάδια πριν την τελική. Θα φανεί ότι είναι.

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια έπαθα και εγώ, δηλαδή πήγα να την δοκιμάσω και μου έκανε πρόβλημα στην εγκατάσταση εννοείτε την έβγαλα αμεσως αν και κάτι και εγώ ψηλιαζόμουν πως για να γράψουν αυτοί offline σίγουρα κάτι παίζει.

 

Απόψε θα βάλω sweet v.2.5 την τελευταία

 

Εγώ πάλι την έχω εδώ και πέντε μέρες με τον τελευταίο κερνελ του philiz και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα σε αντίθεση με την ultimate που μου δημιούργησε ένα κάρο προβλήματα..

Νομίζω ότι είναι ότι πιο σταθερό και γρήγορο έχω βάλει στο κινητό μου ποτέ.

Τι να πεις..χάος το θέμα.

Αφού δουλεύει σωστά δεν το πειράζω τώραμια και για λίγες μέρες δεν θα έχω πρόσβαση σε πισι..

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

H sweet 2.5 πρέπει να είναι πολύ καλή αλλά ο not-i λέει πως δεν έχει το mod 240dpi. Τι είναι αυτό ρε παίδες;
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η team union ετοιμάζει τρελά πράγματα. Θα απογειωθεί το θηρίο μας παιδιά ( κι'αλλο)!!!.

 

Για πες τι?

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα και μου λειτουργεί ειναι ωραίο εφε δείτε το

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2018450

 

το εβαλα και εγω αλλα δεν τρελαθηκα πρωτον και δευτερον απο team union που ειμαι αλλαξε τις ρυθμισεις και χαθηκαν τα customs της ρομ οπως update και adway.:wacko:

Επισης εχασα και το 4 way reboot.

Ξαναπερασα την ρομ και ολα οκ. :)

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Για πες τι?

Πολύ καλύτερη διαχείρηση της μνήμης με αποτέλεσμα να εχουμε αρκετή ελευθερη πανω απο 300 mb συνέχεια. Ακόμη μεγαλυτερη ταχύτητα και ακόμη καλύτερο σμουθ. Τα δουλευει ο chrack που εχει βαλθει να κανει το κινητο ισαξιο με το νοτε2 στην κυριολεξια. Αντε να δουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

το εβαλα και εγω αλλα δεν τρελαθηκα πρωτον και δευτερον απο team union που ειμαι αλλαξε τις ρυθμισεις και χαθηκαν τα customs της ρομ οπως update και adway.:wacko:

Επισης εχασα και το 4 way reboot.

Ξαναπερασα την ρομ και ολα οκ. :)

 

 

Φίλε μου Εσύ φταις να Ρωτάς όταν εχεις πρόβλημα δεν χρειάζετε να ξαναβάλει την Ρομ.

Περνεις απο την ρομ system/app το αρχειο με ονομα secsettings.apk και το βσζεις στην ίδια διαδρομή το κινητου και Όλα τέλεια και με εφε. Απλα να Ρωτάς και ΣΕ ότι ξερεις να βοηθάς και θα έχουμε το καλύτερο φορουμ.

 

EDIT

Ρε παιδια δεν μπορω να καταλαβω πως λειτουργει και τι κανει στις δημόσια εμφάνιση εξυπνη περιστροφη.

Μπας λαι ξερει κανεις??

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Τα νέα είναι εδώ έχουμε νεα βάση νομίζω? ??

Λογικά σε 1-2 μέρες θα έχουμε και τις ρομ που τόσο θέλουμε για να ξανάφλασαρουμε χαχαχα

XXLSC

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Εσύ φταις να Ρωτάς όταν εχεις πρόβλημα δεν χρειάζετε να ξαναβάλει την Ρομ.

Περνεις απο την ρομ system/app το αρχειο με ονομα secsettings.apk και το βσζεις στην ίδια διαδρομή το κινητου και Όλα τέλεια και με εφε. Απλα να Ρωτάς και ΣΕ ότι ξερεις να βοηθάς και θα έχουμε το καλύτερο φορουμ.

 

Καλησπέρα, έχω εγκαταστήσει το τελευταίο mod του Robbie Hood (Primary-MOD-v1.1)που πλέον λειτουργεί άψογα. Χάθηκαν μόνο οι custom ρυθμίσεις που είχε η Team Union. Αν αντικαταστήσω το secsettings.apk με αυτό της Team Union δεν θα χαθούν οι ρυθμίσεις του mod πχ στη οθόνη κλειδώματος?

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω εγκαταστήσει το τελευταίο mod του Robbie Hood (Primary-MOD-v1.1)που πλέον λειτουργεί άψογα. Χάθηκαν μόνο οι custom ρυθμίσεις που είχε η Team Union. Αν αντικαταστήσω το secsettings.apk με αυτό της Team Union δεν θα χαθούν οι ρυθμίσεις του mod πχ στη οθόνη κλειδώματος?

 

Εμένα δεν χάθηκαν και επανήλθε όπως ήταν με τις ρυθμίσεις μέσα . Το μόνο που θα χασεις ειναι οτι δεν θύρα μπορεις να αλλάξει χρώματα στο Μελάνι. Σιγα το πραμα.

Το εφε τα σπαει

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Εσύ φταις να Ρωτάς όταν εχεις πρόβλημα δεν χρειάζετε να ξαναβάλει την Ρομ.

Περνεις απο την ρομ system/app το αρχειο με ονομα secsettings.apk και το βσζεις στην ίδια διαδρομή το κινητου και Όλα τέλεια και με εφε. Απλα να Ρωτάς και ΣΕ ότι ξερεις να βοηθάς και θα έχουμε το καλύτερο φορουμ.

 

EDIT

Ρε παιδια δεν μπορω να καταλαβω πως λειτουργει και τι κανει στις δημόσια εμφάνιση εξυπνη περιστροφη.

Μπας λαι ξερει κανεις??

 

οφφτοπικ : Φιλε μου ,ειδα το ποστ σου.εβαλα το mod και παρεθεσα τα προβληματα που βρηκα με την ρομ που ειχα.αν εσυ το γνωριζες εκ των προτερων τοτε καλο θα ηταν να το αναφερεις να γνωριζουμε τι πρεπει να κανοιυμε.Τωρα για το αν εκανα καλα που περασα ξανα τη ρομ ή οχι ο καθενος το αξιολογει αναλογως χωρις κατηγοριες ομως για το αν φταει και παντα με φιλικη διαθεση.Εδω ειμαστε για να μιλαμε για το χομπι μας και την τρελα μας με τη κινητη τηλεφωνια και το Νοτε ειδικοτερα.

Φιλικα παντα, ;)

 

 

Ον τοπικ : αν βελτιωθει λιγο στην μπαταρια και σε καποια κολληματα εδω και εκει,προσωπικα το s note που αργει να ανοιξει με ενοχλει,συνηθισμενος απο το s memo που πηγαινε πολυ καλυτερα, με τη νεα βαση δεν ξερω τι αλλο να ζητησω απο το ολοκληρωμενο Νοτε :cool:

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

οφφτοπικ : Φιλε μου ,ειδα το ποστ σου.εβαλα το mod και παρεθεσα τα προβληματα που βρηκα με την ρομ που ειχα.αν εσυ το γνωριζες εκ των προτερων τοτε καλο θα ηταν να το αναφερεις να γνωριζουμε τι πρεπει να κανοιυμε.Τωρα για το αν εκανα καλα που περασα ξανα τη ρομ ή οχι ο καθενος το αξιολογει αναλογως χωρις κατηγοριες ομως για το αν φταει και παντα με φιλικη διαθεση.Εδω ειμαστε για να μιλαμε για το χομπι μας και την τρελα μας με τη κινητη τηλεφωνια και το Νοτε ειδικοτερα.

Φιλικα παντα, ;)

 

 

Ον τοπικ : αν βελτιωθει λιγο στην μπαταρια και σε καποια κολληματα εδω και εκει,προσωπικα το s note που αργει να ανοιξει με ενοχλει,συνηθισμενος απο το s memo που πηγαινε πολυ καλυτερα, με τη νεα βαση δεν ξερω τι αλλο να ζητησω απο το ολοκληρωμενο Νοτε :cool:

Εχεις Δίκιο που δεν το έγραψα εξαρχής αλλά άργησα να το βρω και εγώ. ..

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει το s2 ακόμα ας δοκιμάσει την jelly εκεί. Εκεί είναι το πραγματικό butter smooth. Ευελπιστώ ότι θα διορθώσει αρκετά η Samsung στην συσκευή μας για να φθάσει εκείνο το επίπεδο. Δεν έχουμε δει ακόμα το butter smooth ενός nexus πχ. Απλά επειδή το είδα σε φίλου, θεωρώ πως παίρνει αρκετή βελτίωση η κατάσταση στην συσκευή μας.

 

Αν είναι να αργεί η Samsung για την official για να το κάνει να τρέχει έτσι τότε χαλάλι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...