Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι όντως επιλογές κλειδώματος, battery icons δεν έχει (όπως και όλες οι άλλες εκτός goatrip) αλλά τρέχει καλύτερα, μάλιστα είναι εμφανές και στο μάτι όχι μόνο ψυχολογικό..

 

Εικονίδιο μπαταρίας μπορούμε να αλλάξουμε κάπως?? Κάθεται λιγάκι στραβά το ποσοστό μέσα στο εικονίδιο..

 

Για δες αν criskelo έχει βγάλει κάτι άλλο.έχω link με το thread στο changelog.

Επίσης θα ήθελα να μας βγάλει κάτι σε notification bar ο kalagas..:D

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για δες αν criskelo έχει βγάλει κάτι άλλο.έχω link με το thread στο changelog.

Επίσης θα ήθελα να μας βγάλει κάτι σε notification bar ο kalagas..:D

 

Ηλία κατέβασε από το thread μου ότι θες και πέρνα οποία εικονίδια θες στο SystemUI.apk και στο framework-res.apk για τα notifications που λες...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έμεινα ευχαριστημενος από elthis αυτή τη φορά. Πίσω στην όμορφη κατσίκα

 

Καλό θα είναι να είμαστε ευγενικοί με τον άνθρωπο που ανιδιοτελώς κοπιάζει για μας .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η ρομ πετάει! Ένα θέμα έχω μόνο, δύο φορές μου έμεινε κλειστή η οθόνη μετά από ώρα αναμονής. Λέτε να επανήλθε το γνωστό bug του franco;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η ρομ πετάει! Ένα θέμα έχω μόνο, δύο φορές μου έμεινε κλειστή η οθόνη μετά από ώρα αναμονής. Λέτε να επανήλθε το γνωστό bug του franco;

 

Σίγουρα είναι θέμα Franco kernel αν και εμένα δε μου το έχει κάνει μέχρι στιγμής.

Δοκίμασε cf root lq2 η speedmod...:)

 

Ηλία κατέβασε από το thread μου ότι θες και πέρνα οποία εικονίδια θες στο SystemUI.apk και στο framework-res.apk για τα notifications που λες...

 

Άντε παιδιά! κανένας να δουλέψει και να το φτιάξει;;; άντε να ανεβαίνει η όμαδα!

Εγώ επιστρέφω σπίτι το βράδυ...:(

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η ρομ πετάει! Ένα θέμα έχω μόνο, δύο φορές μου έμεινε κλειστή η οθόνη μετά από ώρα αναμονής. Λέτε να επανήλθε το γνωστό bug του franco;

 

Κι εμένα μου έκανε κάτι παρόμοιο πριν λίγο οπότε λέω ίσως ξαναπεράσω franco από αρχείο και cwm εφαρμογή γιατί δεν μου έκανε κανένα θέμα μέρες τώρα.. Κατά τα άλλα ξυράφι!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση να κανω για το Note.Oταν παω στον task manager για να κλεισω τις εφαρμογες στην ram κ αφου κλεισουν παταω το πληκτρο back κ εκει κολλαει λιγο μεχρι να βγει απο αυτο.Ετσι δουλευει η εγω κανω κατι λαθος.Συγχωρεστε με αν εχει απαντηθει αλλα ειμα νεος στο android:(
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση να κανω για το Note.Oταν παω στον task manager για να κλεισω τις εφαρμογες στην ram κ αφου κλεισουν παταω το πληκτρο back κ εκει κολλαει λιγο μεχρι να βγει απο αυτο.Ετσι δουλευει η εγω κανω κατι λαθος.Συγχωρεστε με αν εχει απαντηθει αλλα ειμα νεος στο android:(

 

Αν εννοείς ότι μετά το back button βλέπεις λίγο τον launcher να...χάνεται, είναι επειδή ο task manager τον έχει κλείσει και ξαναφορτωνει.

 

Αν θέλει κάποιος ας δοκιμάσει τον launcher της lg.ακούγονται καλά λόγια..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1557091

 

Και ο tw 5 launcher εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1690988

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς ότι μετά το back button βλέπεις λίγο τον launcher να...χάνεται, είναι επειδή ο task manager τον έχει κλείσει και ξαναφορτωνει.

 

Αν θέλει κάποιος ας δοκιμάσει τον launcher της lg.ακούγονται καλά λόγια..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1557091

 

Και ο tw 5 launcher εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1690988

 

Ok.Σε ευχαριστω πολυ:)

 

Επισης καταφερα να κανω root συμφωνα με την βιβλο! Συγχαρητηρια για την πολυ καλη δουλεια που εχεις κανει καθως κ τον χρονο που διεθεσες:happy:

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου έκανε κάτι παρόμοιο πριν λίγο οπότε λέω ίσως ξαναπεράσω franco από αρχείο και cwm εφαρμογή γιατί δεν μου έκανε κανένα θέμα μέρες τώρα.. Κατά τα άλλα ξυράφι!!

 

Έχω την εντύπωση πως δεν έχω πλήρη δικαιώματα root. Δοκιμάζω να απεγκαταστήσω με το titanium και ενώ μου λέει αποκαταστάθηκαν οι εφαρμογές παραμένουν. Δοκίμασα πέρασα Cf και πάλι τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς ότι μετά το back button βλέπεις λίγο τον launcher να...χάνεται, είναι επειδή ο task manager τον έχει κλείσει και ξαναφορτωνει.

 

Αν θέλει κάποιος ας δοκιμάσει τον launcher της lg.ακούγονται καλά λόγια..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1557091

Αυτός είναι του xperia s ο launcher... εννοούσες αυτόν ή όντως της lg?

 

Για το άλλο που είπες εγώ δεν έχω ιδέα δυστυχώς από modding!!!! :(

 

@pandritis Αν πέρασες CF τότε θα έχεις δικαιώματα root... εγώ πέρασα από recovery τον franco όλα καλά με rooting κτλ...

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συμφορουμίτες,

καθώς οι πανελλαδικές λαμβάνουν τέλος αύριο και για 3η(τρίτη) συνεχόμενη φορά αποχαιρετώ την πολυαγαπημένη και ονειρεμένη μου Αστυνομία λόγω ΔΝΤ/Μορίων/Κατάγματος,πρέπει κάπου να ξεσπάσω...ποτά,ναρκωτικά ή γυναίκες;Χμμμ...

 

Επειδή είμαι καλό παιδί,δεν κάνω τέτοια πράγματα.Μιας και το είχα αναφέρει και στο παρελθόν στο φόρουμ,σκέφτηκα εάν υπάρχει ακόμα ενδιαφέρον από μεριάς σας,να ξεσπάσω σε μια ελληνική Rom στα μέτρα μας.Θέλω να βασίζεται σε Official ICS Rom,και ιδιαίτερα στην ελληνική,όταν με το καλό βγει.

Θέλω να κάνω αλλαγές/προσθήκες/αφαιρέσεις χρήσιμες για τον μέσο Έλληνα χρήστη.Σκοπός της να είναι ταθερή,απλή και όμορφη.

 

Προσωπικά είμαι flash-junkie(αλλάζω ρομ/κερνελ κάθε 3-4 μέρες) και έχω βαρεθεί τα bugs τα FCs κλπ.Το κινητό μας είναι το 4ο πιο γρήγορο στον κόσμο αυτή τη στιγμή και δεν βρίσκω το λόγο να πασχίζουμε για ταχύτητα.Με τον τελευταίο Kernel του Franco,πιάνω 6500 στο Antutu και έχω τουλάχιστον 3 SOD την ημέρα,το WiFi υπολειτουργεί κλπ.,ενώ με Official Rom/Kernel πιάνω 5600 και ούτε γάτα ούτε ζημιά.Προτιμώ,δηλαδή,να θυσιάσω ταχύτητα στο βωμό της σταθερότητας :happy:

Να μην πολυλογώ,υπάρχει ενδιαφέρον;Εάν ναι,να φτιάξουμε ένα νέο θέμα όπου ο καθένας να κάνει προτάσεις και παρατηρήσεις για την Rom και από αύριο κιόλας ξεκινάω δουλειά!

Edited by ibanezman192
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εξερετικος και ο speadmod...

Πιο σμουθ απο τον στοκ...

Αυριο νεα για την μπαταρια...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συμφορουμίτες,

καθώς οι πανελλαδικές λαμβάνουν τέλος αύριο και για 3η(τρίτη) συνεχόμενη φορά αποχαιρετώ την πολυαγαπημένη και ονειρεμένη μου Αστυνομία λόγω ΔΝΤ/Μορίων/Κατάγματος,πρέπει κάπου να ξεσπάσω...ποτά,ναρκωτικά ή γυναίκες;Χμμμ...

 

Επειδή είμαι καλό παιδί,και μιας και το είχα αναφέρει και στο παρελθόν στο φόρουμ,σκέφτηκα εάν υπάρχει ακόμα ενδιαφέρον από μεριάς σας,να αναπτύξω μια ελληνική Rom στα μέτρα μας.Θέλω να βασίζεται σε Official ICS Rom,και ιδιαίτερα στην ελληνική,όταν με το καλό βγει.

Θέλω να κάνω αλλαγές/προσθήκες/αφαιρέσεις χρήσιμες για τον μέσο Έλληνα χρήστη.Σκοπός της να είναι ταθερή,απλή και όμορφη.

 

Προσωπικά είμαι flash-junkie(αλλάζω ρομ/κερνελ κάθε 3-4 μέρες) και έχω βαρεθεί τα bugs τα FCs κλπ.Το κινητό μας είναι το 4ο πιο γρήγορο στον κόσμο αυτή τη στιγμή και δεν βρίσκω το λόγο να πασχίζουμε για ταχύτητα.Με τον τελευταίο Kernel του Franco,πιάνω 6500 στο Antutu και έχω τουλάχιστον 3 SOD την ημέρα,το WiFi υπολειτουργεί κλπ.,ενώ με Official Rom/Kernel πιάνω 5600 και ούτε γάτα ούτε ζημιά.Προτιμώ,δηλαδή,να θυσιάσω ταχύτητα στο βωμό της σταθερότητας :happy:

Να μην πολυλογώ,υπάρχει ενδιαφέρον;Εάν ναι,να φτιάξουμε ένα νέο θέμα όπου ο καθένας να κάνει προτάσεις και παρατηρήσεις για την Rom και από αύριο κιόλας ξεκινάω δουλειά!

 

Καλησπέρα.

Πρόταση μου είναι να ξεκινήσεις με βάση την LQ2 όπου είναι η καλύτερη μέχρι στιγμής.

Άρχισε να δουλεύεις πάνω εκεί ανοίγοντας όπως είπες το thread και να είσαι σίγουρος ότι όλα τα παιδιά εδώ θα βοηθήσουν και θα δίνουν ιδέες.

Επίσης η συνεργασία σου με τον Γιαννη (kalagas) πιστεύω ότι είναι αυτονόητη έτσι ώστε, εκτός από stock look που προτιμούν οι περισσότεροι, να δώσεις και ωραία θέματα.

 

Edit: θα συμφωνήσω για τους kernels.όμως περισσότερο σκορ στο benchmark δε σημαίνει απαραίτητα περισσότερη ταχύτητα..;)

Cf root θα πρότεινα κι εγώ προς το παρόν.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εξερετικος και ο speadmod...

Πιο σμουθ απο τον στοκ...

Αυριο νεα για την μπαταρια...

 

δωσε ρε φιλε λιγο λινκ να τον δοκιμάσουμε και εμεις?...

Link to comment
Share on other sites

δωσε ρε φιλε λιγο λινκ να τον δοκιμάσουμε και εμεις?...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1690988

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Me franco :p

Δεν ανεβαίνει το screen αλλά έπιασα το kinky 6969 στο Antutu με franco

Νατο!!

http://db.tt/fz6vEzvu

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

 

αυτο ειναι για τον launcher ετσι?

εγω ελεγα πριν για τον speedmode..:p

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι για τον launcher ετσι?

εγω ελεγα πριν για τον speedmode..:p

 

Καταραμένο tapatalk..:p

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1673072

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

 

:lol::lol::lol:

καταλαβαινω...:p

τεσπα τον εβαλα κιολας! με mobile odin!

απιστευτα σμουθ απίστευτα γρηγορος!:)

μεγαλη διαφορα με το "πρωτο" ματι ηδη!

θα δουμε τι θα δειξει στην συνέχεια...

παντως με κρισκελο "δενει" αψογα...

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

καταλαβαινω...:p

τεσπα τον εβαλα κιολας! με mobile odin!

απιστευτα σμουθ απίστευτα γρηγορος!:)

μεγαλη διαφορα με το "πρωτο" ματι ηδη!

θα δουμε τι θα δειξει στην συνέχεια...

παντως με κρισκελο "δενει" αψογα...

 

Ειναι σκετο βουτηρο σου λεω...

Πιο σμουθ απο τον στοκ σιγουρα...

Εγω τον εχω με την κατσικα...

Για τρεξε και εσυ ενα antutu να δουμε τι θα σου βγαλει...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σκετο βουτηρο σου λεω...

Πιο σμουθ απο τον στοκ σιγουρα...

Εγω τον εχω με την κατσικα...

Για τρεξε και εσυ ενα antutu να δουμε τι θα σου βγαλει...

 

σκορ εχω πιο χαμηλο απο εσενα(4635) αλλα δεν το δινω σημασια!

ειναι σμουθ ο κερνελ πεταει...;)

Link to comment
Share on other sites

σκορ εχω πιο χαμηλο απο εσενα(4635) αλλα δεν το δινω σημασια!

ειναι σμουθ ο κερνελ πεταει...;)

 

Τελικα ειναι θεμα ρομ το σκορ...

Οχι οτι παιζει κανενα ρολο αλλα κουβεντα να γινεται...

Ο κερνελ πεταει...παει απο οτι φενεται και η μπαταρια του πολυ καλα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

This is the New Touchwiz 5.It can be installed as normal APK. If You want to use Widgets in this launcher,install it as a System APK.

 

Πως το περναω σαν συστεμ απκ ;

Πολυ καλη η ρομ του ελθις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...