Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους.εχει πεσει η δουλεια της αρκουδας και περιστασιακα διαβαζω καποια posts.Τι εγινε και η ρομ του γιδια εξαφανιστηκε απο xda και εκλεισε το download στο site του?

 

Έτσι Αργύρη...

Την ανέβασε ο xaoc βρίσκοντας τη σε Γερμανικό φόρουμ.

Ο goat λοιπόν του είπε μετά να τη βγάλει...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό δεν είναι το boot animation ή κάνω λάθος;;;;

 

Έχεις δίκιο..

Τι εννοείς με το lockscreen animation???

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο..

Τι εννοείς με το lockscreen animation???

 

Στη lockscreen, οταν σερνεις το δαχτυλο να ξεκλειδωσεις την οθονη, παρουσιαζετε για δεκατα του δευτερολεπτου ενα animation.

Αυτο βεβαια απενεργοποιειται απο ρυθμισεις τηλεφωνου-επιλογες προγραμμιστη-απενεργοποιηση κινουμενων παραθυρων.Με αυτο το τροπο αλλιωνονται ελαχιστα καποια αλλα animations επιλογων (οχι βεβαια αισθητα να ενοχλουν).

Απλα θα ηθελα για να ειναι τελειο να το διαγραψω απο καπου αν υπαρχει εντελως.

 

γεια σας παιδες εχω προβλημα μου κολησε το τηλ και οταν παω να του περασω μια στοκ απο το οντιν κολαει στο σημειο που γραφει factoryfs.img δεν ξερω τι να κανω αν μπορει καποιος ας με βοηθησει.ευχαριστω

 

Δοκιμασε να περασεις LPF απο εδω μεσω pc odin που περναει τα παντα απο την αρχη...

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σας :)

 

Ξερω οτι μπορει να απαντηθηκε και αλλες φορες αλλα για να μην κανω κατι λαθος, εχω περασμενη την Criskelo (την περασα αφου ειχα περασει αρχικα την ics repack LP1 απο τον chainfire). Κατεβασα ηδη την goatrip, ποια βηματα πρεπει να ακολουθησω για να την περασω στο κινητο :) ? επισης σας βλεπω να λετε για LP8 και LPF, τι ακριβως ειναι αυτες ?

Link to comment
Share on other sites

ειχα την king droid και εκανα factory reset και μου κολησε στην αρχικη οθονη που γραφει νοτε μπαινει κανονικα σε download kai recovery mode αλλα δεν μπορω να κανω τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σας :)

 

Ξερω οτι μπορει να απαντηθηκε και αλλες φορες αλλα για να μην κανω κατι λαθος, εχω περασμενη την Criskelo (την περασα αφου ειχα περασει αρχικα την ics repack LP1 απο τον chainfire). Κατεβασα ηδη την goatrip, ποια βηματα πρεπει να ακολουθησω για να την περασω στο κινητο :) ? επισης σας βλεπω να λετε για LP8 και LPF, τι ακριβως ειναι αυτες ?

 

Αυτά τα τελευταία είναι kernels δεν πρέπει να σε απασχολήσουν.. Περνάς από mob odin τον abyss kernel και από εκεί κάνεις full wipe (data, cache, dalvik από advanced menu) και μετά install from sd card που έχεις περάσεις το αρχείο της rom. Κοίταξε σε παρακαλώ 3-4 σελίδες πίσω έχει σε κάποια post αναλυτικα

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σας :)

 

Ξερω οτι μπορει να απαντηθηκε και αλλες φορες αλλα για να μην κανω κατι λαθος, εχω περασμενη την Criskelo (την περασα αφου ειχα περασει αρχικα την ics repack LP1 απο τον chainfire). Κατεβασα ηδη την goatrip, ποια βηματα πρεπει να ακολουθησω για να την περασω στο κινητο :) ? επισης σας βλεπω να λετε για LP8 και LPF, τι ακριβως ειναι αυτες ?

 

Κατεβασε τον abyssnote kernel 4.2 και βαλε τον στη καρτα σου.

Πηγαινε recovery και κανε τον install.

Μενεις recovery και πηγαινεις advance-reboot into recovery.

Στο νεο recovery κανεις wipe data/factory reset-wipe cache-wipe dalvik.

Install Goat rom.

Reboot.

 

H κανε το με τη μεθοδο που λεει ο Ευθυμης απο πανω.

 

ειχα την king droid και εκανα factory reset και μου κολησε στην αρχικη οθονη που γραφει νοτε μπαινει κανονικα σε download kai recovery mode αλλα δεν μπορω να κανω τιποτα

Κοιτα λιγο πιο πανω που σου απαντησα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το note, αλλά κοιτάζοντας στο xda δεν βρήκα μεγάλη υποστήριξη και κυρίως μιλάω για aosp roms, όσο πιο λιτές και κοντά σε vanilla όπως των nexus. Πέρα από την cyanogen που ακόμη δεν είναι έτοιμη, υπάρχει κάτι άλλο. Οι πιο πολλές μου φαίνεται ότι είναι πειραγμένες στοκ. Υπάρχει κάποιος λόγος;
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το note, αλλά κοιτάζοντας στο xda δεν βρήκα μεγάλη υποστήριξη και κυρίως μιλάω για aosp roms, όσο πιο λιτές και κοντά σε vanilla όπως των nexus. Πέρα από την cyanogen που ακόμη δεν είναι έτοιμη, υπάρχει κάτι άλλο. Οι πιο πολλές μου φαίνεται ότι είναι πειραγμένες στοκ. Υπάρχει κάποιος λόγος;

 

Τα kernel sources δοθηκαν πριν λιγες μερες.Λιγο υπομονή.Αν ψαχνεις για aosp rom σαν το nexus τοτε για μενα η cm9 ειναι μονοδρομος.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , υπάρχει transparent για το notification ? οχι το pull down το top bar.
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

ισως ακομη ειναι αρχη.. αλλα παρολη την ομορφια στη ρομ by elthis η μπαταρια μου ρουφαει υπερβολικα πολυ.. σχεδον 20% σε 2 ωρες, με χρηση 3g ανοιχτο, και κανα 20λεπτο fb.

το ξαναλεω ομως οτι ειναι αρχη ακομη, θα δειξει απο 2η φορτιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ισως ακομη ειναι αρχη.. αλλα παρολη την ομορφια στη ρομ by elthis η μπαταρια μου ρουφαει υπερβολικα πολυ.. σχεδον 20% σε 2 ωρες, με χρηση 3g ανοιχτο, και κανα 20λεπτο fb.

το ξαναλεω ομως οτι ειναι αρχη ακομη, θα δειξει απο 2η φορτιση.

 

Για ποια μιλάς τώρα, για την αλβα ή τη Goa;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Έχει δοκιμάσει κανένας στην Goa να κάνει επεξεργασία ενός screenshot; Εμένα μόλις πατάω επεξεργασία κάνει fc η συλλογή. Δοκίμασα να κατεβάσω το Photo Retouching από το Goat Tools (μήπως είναι αυτό) αλλά κολλάει στο installation...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, ας ανεβασει καποιος την goa δεν βγαζψ ακρη με τα γερμανικα.Ευχαριστω.

Την ανεβασε ο elthis εχθες - http://www.wuala.com/elthis/Documents/Goatrip_Note_ICS_2.0.1_XXLPY.zip/

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθήστε ακριβώς τις παρακάτω οδηγίες για οποιαδήποτε ICS rooted ROM έχετε:

 

Εγκατάσταση:

  • Κατεβάστε το Kalagas_Mixed_Theme_ZipThemer_vx.x.zip και βάλτε το χύμα στην κάρτα μνήμη σας
  • Κατεβάστε το ZipThemer Application από το Google Play
  • Εαν χρησιμοποιείτε ICS ROM κατεβάστε το kalagas_GT-N7000_ZipThemer_flash_scripts_for_ICS_v2.zip
  • Με ένα file explorer πηγαίνετε στο φάκελο internal sdcard/ZipThemer/edify και διαγράψτε ΟΛΑ τα αρχεία που βρίσκονται σε αυτό το φάκελο
  • Αποσυμπιέστε το kalagas_GT-N7000_ZipThemer_flash_scripts_for_ICS_v2.zip και βάλτε τα 2 αρχεία (phoneDatabase.xml και update-binary) στο φάκελο internal sdcard/ZipThemer/edify
  • Ανοίξτε το ZipThemer Application
  • Πατήστε το κουμπί Menu και διαλέξτε Settings
  • Στο Create Undo Files διαλέξτε Always
  • Στο Package Key Mode διαλέξτε auto-testkey
  • Στο Update Zip Key Mode διαλέξτε testkey
  • Τσεκάρετε το Allow new entries (αυτή η επιλογή πρέπει να είναι ενεργοποιημένη)
  • Στο Update Script Format διαλέξτε Edify - GT-N7000
  • Πηγαίνεται πίσω και πατήστε το κουμπί +Theme και μετά βρείτε και διαλέξτε το Kalagas_Mixed_Theme_ZipThemer_vx.x.zip που κατεβάσατε
  • Αφήστε το Scanning Theme να τελειώσει (αν σας βγάλει scip για κάποιες εφαρμογές πατήστε το back για να φύγει το μήνυμα αυτό)
  • Μετά που το Kalagas_Mixed_Theme_vx.x εμφανιστεί στην λίστα, πατήστε το κουμπί Built It!
  • Μετά που θα τελειώσει η διαδικασία, θα δείτε το BUILD LOG με τίτλο "Successfully created /sdcard/Kalagas_Mixed_Theme_vx.x-update.zip" και 2 .zips αρχεία θα πρέπει να έχουν δημιουργηθεί στην εσωτερική κάρτα μνήμης: Kalagas_Mixed_Theme_vx.x-update.zip και Kalagas_Mixed_Theme_vx.x-undo.zip
  • Το Kalagas_Mixed_Theme_vx.x-update.zip είναι για να εφαρμόσετε το Mixed Theme και το Kalagas_Mixed_Theme_vx.x-undo.zip είναι για να γυρίσετε πίσω αν δεν σας αρέσει το Mixed Theme
  • Βγείτε από το ZipThemer Application
  • Επανεκκινήστε σε Recovery Mode
  • Από το κεντρικό μενού του Recovery διαλέξτε wipe cache partition
  • Μετά διαλέξτε advanced - Wipe Dalvik Cache partition and then +++++Go Back+++++
  • Από το κεντρικό μενού διαλέξτε install zip from sdcard και μετά choose zip from internal sdard
  • Βρείτε και Εφαρμόστε το αρχείο zip που έχει δημιουργηθεί Kalagas_Mixed_Theme_vx.x-update.zip
  • Reboot το τηλέφωνο σας

 

 

 

Κατεβάσματα για όλες τις ICS ROMs με TouchWiz που έχουν το 1% battery step:

 

Full Kalagas Mixed Theme ICS BatteryPercentage (Χρησιμοποιείστε αυτό το Theme σε ROMs ή ΜODs που έχουν το 1% battery step)

1) Kalagas_Mixed_Theme_ICS_BatteryPercentage_ZipThemer [v1.6 29/05/2012 - συμβατό με ΟΛΕΣ τις ICS ROMs με TouchWiz].

***Νέα Themed apks (GoA_TW_5, goatrip-res για αυτούς που χρησιμοποιούν τις Goatrip ROMs)

MD5: A94F0FD606DD0A9E56FC8F319AE4F9B1

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Στις συντομεύσεις κάτω έχει επιλογή να βάλουμε 6 αντί για 5?

 

Επίσης, χάθηκαν οι συγχωνεύσεις των επαφών με αυτές του Facebook. Μήπως είναι κάποια ρύθμιση?

Edited by vlgeor
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι γινεται με το GPS?με οποιαδηποτε gb rom κλειδωνε μεσα στο σπιτι μου σε ενα λεπτο.τωρα εχουν περασει πεντε λεπτα και τιποτα,θα βγω στο μπαλκονι μου να δω τι γινεται

 

Εγώ (και προφανώς πολλοί άλλοι) το έχω αυτό σε cm9 rom, εχθές που έψαξα λέγανε ότι είναι bug των cm9 (ίσως και των/κάποιων ics?) που δεν εμφανίζει satelites σ'αυτά τα προγράμματα που τσεκάρουν το λοκάρισμα, αλλά παρόλα αυτά κλειδώνει κανονικά. Και για να το τσεκάρω μόλις το διάβασα βγήκα στο μπαλκόνι άνοιξα το don't panic και κλείδωσε σε 3-4sec :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ (και προφανώς πολλοί άλλοι) το έχω αυτό σε cm9 rom, εχθές που έψαξα λέγανε ότι είναι bug των cm9 (ίσως και των/κάποιων ics?) που δεν εμφανίζει satelites σ'αυτά τα προγράμματα που τσεκάρουν το λοκάρισμα, αλλά παρόλα αυτά κλειδώνει κανονικά. Και για να το τσεκάρω μόλις το διάβασα βγήκα στο μπαλκόνι άνοιξα το don't panic και κλείδωσε σε 3-4sec :D

 

Μήπως η πρώτη φορά είναι που αργεί?? Το έχω παρατηρήσει κάμποσες φορές με τις αλλαγές των roms κτλ

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθήστε ακριβώς τις παρακάτω οδηγίες για οποιαδήποτε ICS rooted ROM έχετε:

 

Εγκατάσταση:

  • Κατεβάστε το Kalagas_Mixed_Theme_ZipThemer_vx.x.zip και βάλτε το χύμα στην κάρτα μνήμη σας
  • Κατεβάστε το ZipThemer Application από το Google Play
  • Εαν χρησιμοποιείτε ICS ROM κατεβάστε το kalagas_GT-N7000_ZipThemer_flash_scripts_for_ICS_v2.zip
  • Με ένα file explorer πηγαίνετε στο φάκελο internal sdcard/ZipThemer/edify και διαγράψτε ΟΛΑ τα αρχεία που βρίσκονται σε αυτό το φάκελο
  • Αποσυμπιέστε το kalagas_GT-N7000_ZipThemer_flash_scripts_for_ICS_v2.zip και βάλτε τα 2 αρχεία (phoneDatabase.xml και update-binary) στο φάκελο internal sdcard/ZipThemer/edify
  • Ανοίξτε το ZipThemer Application
  • Πατήστε το κουμπί Menu και διαλέξτε Settings
  • Στο Create Undo Files διαλέξτε Always
  • Στο Package Key Mode διαλέξτε auto-testkey
  • Στο Update Zip Key Mode διαλέξτε testkey
  • Τσεκάρετε το Allow new entries (αυτή η επιλογή πρέπει να είναι ενεργοποιημένη)
  • Στο Update Script Format διαλέξτε Edify - GT-N7000
  • Πηγαίνεται πίσω και πατήστε το κουμπί +Theme και μετά βρείτε και διαλέξτε το Kalagas_Mixed_Theme_ZipThemer_vx.x.zip που κατεβάσατε
  • Αφήστε το Scanning Theme να τελειώσει (αν σας βγάλει scip για κάποιες εφαρμογές πατήστε το back για να φύγει το μήνυμα αυτό)
  • Μετά που το Kalagas_Mixed_Theme_vx.x εμφανιστεί στην λίστα, πατήστε το κουμπί Built It!
  • Μετά που θα τελειώσει η διαδικασία, θα δείτε το BUILD LOG με τίτλο "Successfully created /sdcard/Kalagas_Mixed_Theme_vx.x-update.zip" και 2 .zips αρχεία θα πρέπει να έχουν δημιουργηθεί στην εσωτερική κάρτα μνήμης: Kalagas_Mixed_Theme_vx.x-update.zip και Kalagas_Mixed_Theme_vx.x-undo.zip
  • Το Kalagas_Mixed_Theme_vx.x-update.zip είναι για να εφαρμόσετε το Mixed Theme και το Kalagas_Mixed_Theme_vx.x-undo.zip είναι για να γυρίσετε πίσω αν δεν σας αρέσει το Mixed Theme
  • Βγείτε από το ZipThemer Application
  • Επανεκκινήστε σε Recovery Mode
  • Από το κεντρικό μενού του Recovery διαλέξτε wipe cache partition
  • Μετά διαλέξτε advanced - Wipe Dalvik Cache partition and then +++++Go Back+++++
  • Από το κεντρικό μενού διαλέξτε install zip from sdcard και μετά choose zip from internal sdard
  • Βρείτε και Εφαρμόστε το αρχείο zip που έχει δημιουργηθεί Kalagas_Mixed_Theme_vx.x-update.zip
  • Reboot το τηλέφωνο σας

 

 

 

Κατεβάσματα για όλες τις ICS ROMs με TouchWiz που έχουν το 1% battery step:

 

Full Kalagas Mixed Theme ICS BatteryPercentage (Χρησιμοποιείστε αυτό το Theme σε ROMs ή ΜODs που έχουν το 1% battery step)

1) Kalagas_Mixed_Theme_ICS_BatteryPercentage_ZipThemer [v1.6 29/05/2012 - συμβατό με ΟΛΕΣ τις ICS ROMs με TouchWiz].

***Νέα Themed apks (GoA_TW_5, goatrip-res για αυτούς που χρησιμοποιούν τις Goatrip ROMs)

MD5: A94F0FD606DD0A9E56FC8F319AE4F9B1

 

Γιάννη καλησπέρα .

μόλις προσπάθησα να κάνω την διαδικασία αυτή που αναφέρεις αλλά

,,,,, τώρα δεν μου κολάι στο Recovery , μου λέει succeses install

κάνω Reboot αλλά .....τίποτα δεν έχει αλλάξει ...

Καμιά ιδέα ?

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη καλησπέρα .

μόλις προσπάθησα να κάνω την διαδικασία αυτή που αναφέρεις αλλά

,,,,, τώρα δεν μου κολάι στο Recovery , μου λέει succeses install

κάνω Reboot αλλά .....τίποτα δεν έχει αλλάξει ...

Καμιά ιδέα ?

 

Σε ποια rom???

Μήπως φλάσαρες το xxxxx-undo.zip αντί το xxxxx-update.zip???

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια rom???

Μήπως φλάσαρες το xxxxx-undo.zip αντί το xxxxx-update.zip???

 

Συγνώμη την GoA by elthis .

όχι φλάσαρα το xxxxx-update.zip .

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...