Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation XE


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 420
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.Μερικές ερωτήσεις.

Το έχω βρει απο έναν seller σε Αμερική αλλά φυσικά δεν ξέρω απο που κρατά η σκούφια του.Μου έχει δώσει το ΙΜΕΙ που είναι: 359118040966084 .Ξέρετε που μπορώ να δω από που έιναι;Επίσης λίγο με την εγγύηση τι παίζει;Π.χ. αν λέω εγώ είναι απο Αγγλία θα ισχύει η εγγύηση;

Τώρα μερικές πληροφορίες.

1)Αν δεν έχει Ελληνικά (ο seller μου είπε δεν τα βρίσκει) μπορώ να βάλω και πως, ή τα αναγνωρίζει μόλις βάλεις sim όπως διάβασα.

2)Το 2 ήταν για την εγγύηση.

Ευχαριστώ.

 

2) Χωρίς αποδειξη αγορας απο καταστημα λιανικης (no ebay etc) δεν υπαρχει εγγυηση

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν το πάρω απο Ελλάδα και χάσω την απόδειξη δε μπορούν τσεκάρουν το serial να δουν αν είναι εντός εγγύησης;Είσαι σίγουρος;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μερικές ερωτήσεις.

Το έχω βρει απο έναν seller σε Αμερική αλλά φυσικά δεν ξέρω απο που κρατά η σκούφια του.Μου έχει δώσει το ΙΜΕΙ που είναι: 359118040966084 .Ξέρετε που μπορώ να δω από που έιναι;Επίσης λίγο με την εγγύηση τι παίζει;Π.χ. αν λέω εγώ είναι απο Αγγλία θα ισχύει η εγγύηση;

Τώρα μερικές πληροφορίες.

1)Αν δεν έχει Ελληνικά (ο seller μου είπε δεν τα βρίσκει) μπορώ να βάλω και πως, ή τα αναγνωρίζει μόλις βάλεις sim όπως διάβασα.

2)Το 2 ήταν για την εγγύηση.

Ευχαριστώ.

 

1) Κι εγώ όταν είχα πάρει το EVO 3D από σκρουτζομάγαζο δεν είχε ελληνική γλώσσα πουθενά. Όταν έβαλα όμως την sim γύρισε μόνο του στα ελληνικά. Η συσκευή που πήρα είναι από Γερμανία.

2) Για εγγύηση νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα από την στιγμή που δεν θα έχεις στην κατοχή σου απόδειξη αγοράς από κατάστημα.

 

Δηλαδή αν το πάρω απο Ελλάδα και χάσω την απόδειξη δε μπορούν τσεκάρουν το serial να δουν αν είναι εντός εγγύησης;Είσαι σίγουρος;

 

Το service δεν μπορεί να γνωρίζει αν είναι δικιά σου η συσκευή ή αν την έχεις κλέψει!!

Επίσης δεν νομίζω να στέλνει το κάθε κατάστημα στην HTC και στην αντιπροσωπεία της στοιχεία σχετικά με το πότε αγοράστηκε η συσκευή.

Edited by metmat
Link to comment
Share on other sites

Guest bazile
Δηλαδή αν το πάρω απο Ελλάδα και χάσω την απόδειξη δε μπορούν τσεκάρουν το serial να δουν αν είναι εντός εγγύησης;Είσαι σίγουρος;

 

Το πρόσεξα και εγώ. Ωστόσο όταν βάζω το ΙΜΕΙ της δικής μου συσκευής μου βγάζει πληροφορίες κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν το πάρω απο Ελλάδα και χάσω την απόδειξη δε μπορούν τσεκάρουν το serial να δουν αν είναι εντός εγγύησης;Είσαι σίγουρος;

 

Αν μπορεις να κανεις επανεκτυπωση ή εχεις αντιγραφο. Οπως ειπε ο συμφορουμιτης μπορει να ειναι κλεμμενο και απο την στιγμη που δεν υφίσταται IMEI blocking οπως στο εξωτερικο, δεν υφισταται εγγυηση μεσω serial. Τα μοναδικα που εχουν αυτην την δυνατοτητα ειναι νομιζω τα iPhone και παλι με επιφυλαξη

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Άρα να υποθέσω ότι δε θα δεχτούν και να στο φτιάξουν αν έχει χαλάσει(να τους δώσει λεφτά δλδ);

 

Επισκευή εκτός πλαισίων της εγγύησης γίνεται με δικά σου έξοδα.

 

Να θυμίσω όμως ότι εδώ συζητάμε για το Sensation XE και όχι για την πολιτική της εγγύησης του service των συσκευών της HTC. Για απορίες μπορείς να απευθυνθείς τηλεφωνικά ο ίδιος και θα σε καλύψουν σίγουρα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδες δεν εχω παρει ακομη αναβαθμηση Ειναι φυσιολογικο??? (αγορασμενο απο voda ελλαδα)
Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα παραγγελία μια καινούργια μπαταρία της anker 1900mah. Την έχει δοκιμάσει κανένας;

Phone: HTC Sensation XE

ROM: Charmeleon 5.1

Recovery: 4EXT

Kernel:Bricked @1.78

MODS:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα παραγγελία μια καινούργια μπαταρία της anker 1900mah. Την έχει δοκιμάσει κανένας;

 

 

Την έχω εγώ.Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω καταλάβει κάποια διαφορά σε σχέση με την μαμίσια.

Παρ'ολα αυτά όλοι λένε ότι είναι ελαφρώς καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Την έχω εγώ.Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω καταλάβει κάποια διαφορά σε σχέση με την μαμίσια.

Παρ'ολα αυτά όλοι λένε ότι είναι ελαφρώς καλύτερη.

Και γω την έχω εδώ κι ένα μήνα και όντως φαίνεται καλύτερη αλλά όχι σημαντικά καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Η πιο φθηνή που βρήκα στο ebay είναι 2 μπαταρίες anker 1900mah και wall charger 20 euro +5 έξοδα αποστολής με air mail. Καλά είναι; από ότι κατάλαβα πρέπει να ήταν σε προσφορά γιατί είχε και μια άλλη τιμή από πάνω που είχε διαγραφεί στα 58 ευρώ.

Phone: HTC Sensation XE

ROM: Charmeleon 5.1

Recovery: 4EXT

Kernel:Bricked @1.78

MODS:

Link to comment
Share on other sites

Η πιο φθηνή που βρήκα στο ebay είναι 2 μπαταρίες anker 1900mah και wall charger 20 euro +5 έξοδα αποστολής με air mail. Καλά είναι; από ότι κατάλαβα πρέπει να ήταν σε προσφορά γιατί είχε και μια άλλη τιμή από πάνω που είχε διαγραφεί στα 58 ευρώ.

 

και εγώ κάπου τόσο την πήρα (2 μπαταρίες και wall charger).

Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρεα...

εχω αποκτησει πριν απο τρεις εβδομαδες το sensation xe. Παρα πολυ καλο και γρηγορο και προσφατα εκανε την ανανεωση σε android 4. Απο την ανανεωση και μετα ομως εχω καποια προβληματα:

1.η εφαρμογη skype δεν λειτουργει σωστα αφου οι αλλοι με βλεπουν σαν να εχω πρασσινο φιλτρο και με την εικονα αλλιωμενη με πολλα pixel ενω εγω με βλεπω κανονικα.

2.δεν εχω καλο σημα στο κινητο..και wifi και της κινητης τηλεφωνιας.ενω πριν ειχα!

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρεα...

εχω αποκτησει πριν απο τρεις εβδομαδες το sensation xe. Παρα πολυ καλο και γρηγορο και προσφατα εκανε την ανανεωση σε android 4. Απο την ανανεωση και μετα ομως εχω καποια προβληματα:

1.η εφαρμογη skype δεν λειτουργει σωστα αφου οι αλλοι με βλεπουν σαν να εχω πρασσινο φιλτρο και με την εικονα αλλιωμενη με πολλα pixel ενω εγω με βλεπω κανονικα.

2.δεν εχω καλο σημα στο κινητο..και wifi και της κινητης τηλεφωνιας.ενω πριν ειχα!

ευχαριστω...

 

Περίμενε για κάποια αναβάθμιση από την ίδια την εφαρμογή ίσως.

 

Για το σήμα του κινητού δες αν υπάρχει κάποιο radio που να σου κάνει καλύτερη δουλειά αν ξέρεις πως να το κάνεις. Checkare αν είναι On η λειτουργία Best wifi performance στα settings του wifi.

Phone: HTC Sensation XE

ROM: Charmeleon 5.1

Recovery: 4EXT

Kernel:Bricked @1.78

MODS:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

Επειδη δεν μου ειχε ερθει η αναβαθμηση εκανα χειροκινητη ενημερωση και αναβαθμιστηκε κανονικα σε ics Εχω λοιπον 2 ερωτησεις

1ον Θα πρεπει να κανω καθε τοσο χειροκινητο ελεγχο για αναβαθμησεις η κατι δεν εχω τικαρει ωστε να κανει μονο του ελεγχο για υπαρχουσες αναβαθμησεις.

2ον Δεν βρισκω πουθενα πως απενεργοποιω το gps

Ευχαριστω

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

Επειδη δεν μου ειχε ερθει η αναβαθμηση εκανα χειροκινητη ενημερωση και αναβαθμιστηκε κανονικα σε ics Εχω λοιπον 2 ερωτησεις

1ον Θα πρεπει να κανω καθε τοσο χειροκινητο ελεγχο για αναβαθμησεις η κατι δεν εχω τικαρει ωστε να κανει μονο του ελεγχο για υπαρχουσες αναβαθμησεις.

2ον Δεν βρισκω πουθενα πως απενεργοποιω το gps

Ευχαριστω

 

1ον Όταν είσαι στις ρυθμίσεις-σχετικά με το τηλέφωνο-ενημέρωση λογισμικού-προγραμματισμένος έλεγχος να το έχεις τικαρισμενο.

2ον Αν δεν το έχει σαν επιλογή στο status bar,πήγαινε ρυθμίσεις-τοποθεσία-τικαρε το χρήση δορυφόρων GPS.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Οποιος σκεφτεται να αγορασει Anker 1900mah μπορει να παει εδω για να δει ποσο κραταει και κατω απο τι χρηση. Κανω συχνα updates.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1634493

Phone: HTC Sensation XE

ROM: Charmeleon 5.1

Recovery: 4EXT

Kernel:Bricked @1.78

MODS:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα..έχω φλασάρει και εγώ custom rom αλλά ορισμένες φορές δεν έχω καθόλου καλό σήμα και δέν δέχομαι κάποια μηνύματα.το κινητό είναι αγορασμένο απο αγγλία οπότε δεν ήξερα ποιό είναι το radio που χρησιμοποιούν τα ελληνικά κινητά...οποαδήποτε βοήθεια θα ήταν χρήσιμη...ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους Μετα την αναβαθμηση σε ics καθε βραδυ (23:00) το αφηνω με 80% μπαταρια και το πρωι (08:00) το βρισκω με 14%

Σημειωστε οτι δεν εχω <<πειραξει>> καθολου το τηλεφωνο και εχω περιπου 100 εφαρμογες τις οποιες - σχεδον ολες - τις ειχα και πριν την αναβαθμηση χωρις προβλημα. Ξερετε τι πρεπει να ψαξω??

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους Μετα την αναβαθμηση σε ics καθε βραδυ (23:00) το αφηνω με 80% μπαταρια και το πρωι (08:00) το βρισκω με 14%

Σημειωστε οτι δεν εχω <<πειραξει>> καθολου το τηλεφωνο και εχω περιπου 100 εφαρμογες τις οποιες - σχεδον ολες - τις ειχα και πριν την αναβαθμηση χωρις προβλημα. Ξερετε τι πρεπει να ψαξω??

 

Από ότι καταλαβαίνω το κινητό σου δεν μπορεί να μπει σε αδράνεια. Για δοκιμασε κανένα task killer να δεις άμα γίνετε τίποτα.

Phone: HTC Sensation XE

ROM: Charmeleon 5.1

Recovery: 4EXT

Kernel:Bricked @1.78

MODS:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις του έκανα Root και για αρχή δοκιμάζω την CoinDroid 1.5.2 με Sence 4 μέχρι στιγμής όλα καλά πολύ πιο αμεσω στην απόκριση από πριν και το νέο Sence με την νέα μινιμαλ εμφάνιση πιο βολικό και γρήγορο.

 

Εσείς με τι είστε στο XE σας εντυπώσεις;

HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις του έκανα Root και για αρχή δοκιμάζω την CoinDroid 1.5.2 με Sence 4 μέχρι στιγμής όλα καλά πολύ πιο αμεσω στην απόκριση από πριν και το νέο Sence με την νέα μινιμαλ εμφάνιση πιο βολικό και γρήγορο.

 

Εσείς με τι είστε στο XE σας εντυπώσεις;

 

Εγω ειμαι τις πιο ελαφριας αποψης, δηλαδη HyperNonSense και HyperSansation, πολυ καλη ειναι και η ARHD 6.6.4 με Leedroid Tweeks.

Phone: HTC Sensation XE

ROM: Charmeleon 5.1

Recovery: 4EXT

Kernel:Bricked @1.78

MODS:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...