Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation XE


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα απο σημερα θα ειμαι κι εγω στην παρεα σας καθως το αποκτησα το μεσημερι.Το μονο κακο ειναι οτι δεν εχω ελληνικο μενου, αλλα το πληκτρολογιο εχει ελληνικα.Ελπιζω να υπαρχει ελληνικο μενου.

 

Έχει ελληνικό πληκτρολόγιο και δεν έχε Ελληνικό menu;;πως γίνεται αυτό;Από που το πήρες;

Με αυτό https://market.android.com/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale&feature=search_result μπορείς να βάλεις Ελληνικά αν όντως δεν έχεις....;)

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 420
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει ελληνικό πληκτρολόγιο και δεν έχε Ελληνικό menu;;πως γίνεται αυτό;Από που το πήρες;

Με αυτό https://market.android.com/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale&feature=search_result μπορείς να βάλεις Ελληνικά αν όντως δεν έχεις....;)

To πηρα απο φιλο που εχει μαγαζι στην Αθηνα.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

έχετε παρατηρήσει αν η κάμερα του κινητού σε χαμηλό φώτισμό κάνει κάτι σαν "νερά" ;

 

Ρώτησα το support της εταιρίας και μου έδωσαν δύο απαντήσεις, η κάποια εφαρμογή δημιουργεί το θέμα. ή κακός φωτισμός.....επίσης με παρέπεμψαν στο service αν συνεχίζει.

 

¨Εχετε κάποια άποψη; η κάμερα σας έχει τέτοια συμπεριφορά;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

έχετε παρατηρήσει αν η κάμερα του κινητού σε χαμηλό φώτισμό κάνει κάτι σαν "νερά" ;

 

Ρώτησα το support της εταιρίας και μου έδωσαν δύο απαντήσεις, η κάποια εφαρμογή δημιουργεί το θέμα. ή κακός φωτισμός.....επίσης με παρέπεμψαν στο service αν συνεχίζει.

 

¨Εχετε κάποια άποψη; η κάμερα σας έχει τέτοια συμπεριφορά;

 

ευχαριστώ

Σε μενα δεν το κανει μολις τωρα το δοκιμασα σε σκοτεινο δωματιο.Υπαρχει καποιο προγραμμα συγχρονισμου με το pc?
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα δεν το κανει μολις τωρα το δοκιμασα σε σκοτεινο δωματιο.Υπαρχει καποιο προγραμμα συγχρονισμου με το pc?

HTC sync. Είναι μέσα στην κάρτα μνήμης αν βαριέσαι να το κατεβάσεις.

Ερώτηση από την πλευρά μου. Όλες τις φορές που βάζω το wifi sleep policy σε 15 minutes, κάπως γίνεται never. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος; Στην αρχή νόμιζα ότι είναι το facebook messenger, το απεγκατέστησα αλλά πάλι το κάνει. Ακόμα και όταν κάνω kill all στις running εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..Σκέφτομαι να πάρω το Sensation Xe και θέλω να ρωτήσω το εξής..Υπάρχει περίπτωση αν το πάρω από oteshop ή Γερμανό να έχει custom firmware της cosmote?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..Σκέφτομαι να πάρω το Sensation Xe και θέλω να ρωτήσω το εξής..Υπάρχει περίπτωση αν το πάρω από oteshop ή Γερμανό να έχει custom firmware της cosmote?

Ευχαριστώ.

 

Όχι. Από Cosmote Corner πήρα και το δικό μου (το ΧΕ τώρα και το απλό το καλοκαίρι). Δεν έχουν branded firmware (custom δεν το λες). ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά..

 

είμαι και εγώ ένας που έχει "ερωτευτεί" αυτό το κινητό.. είμαι κάτοχος του desire 1 χρόνο τώρα και είμαι πολύ ευχαριστημένος..

χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση ..... σκέφτομαι να το πάρω από την vodafone και αυτό γιατί σήμερα πρόσεξα ότι το έχει 100 ευρό κάτω....

(ένα μικρο edit εδώ παιδιά....στο site το έχει τελικά τόσο.. όχι στο κατάστημα)

 

αυτά που θέλω να ρωτήσω είναι ..... γνωρίζετε αν αυτή η εταιρία το έχει branded ?

τα ακούστηκα που μπαίνουν στα αυτιά είναι μόνο της εταιριας Beats Audio ή και το ηχείο της συσκευής ?

θα εδώ καλύτερα γραφικά και χρώματα με την οθόνη που φοράει το HTC Sensation XE από την οθόνη του desire ή η amoled του desire είναι καλύτερη??

και τέλος....με την ανάλυση που έχει υπάρχει περίπτωση να μην παίζει κάποια παιχνίδια που παίζουν κινητά με μεγαλύτερη ανάλυση?

Edited by bag_10
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά..

αυτά που θέλω να ρωτήσω είναι ..... γνωρίζετε αν αυτή η εταιρία το έχει branded ?

όχι δεν ειναι. Αλλά καλύτερα να ρωτήσεις εκεί. Σκοπεύεις να το πάρεις με επιδότηση; Αν όχι έχεις τσεκάρει το skroutz? Εκεί το είχα βρει πολύ φτηνότερο και Ελληνική εισαγωγή από οποιονδήποτε πάροχο.

τα ακούστηκα που μπαίνουν στα αυτιά είναι μόνο της εταιριας Beats Audio ή και το ηχείο της συσκευής ?

για να είμαι ειλικρινής δεν την κατάλαβα την ερώτηση. Εννοείς αν μπορείς να βάλεις και άλλα ακουστικά εκτός από beats audio? Αν εννοείς αυτό, μπορείς να βάλεις. Το άλλο με το ηχείο δεν το κατάλαβα καθόλου

θα εδώ καλύτερα γραφικά και χρώματα με την οθόνη που φοράει το HTC Sensation XE από την οθόνη του desire ή η amoled του desire είναι καλύτερη??

Προσωπική μου άποψη είναι πως η αντίληψη των χρωμάτων είναι υποκειμενική. Έχοντας συγκρίνει το XE με το Samsung Galaxy II που έχει Amoled, γενικά μου άρεσε η οθόνη του XE.

 

και τέλος....με την ανάλυση που έχει υπάρχει περίπτωση να μην παίζει κάποια παιχνίδια που παίζουν κινητά με μεγαλύτερη ανάλυση?

Yπάρχουν πολλά κινητά με μεγαλύτερη ανάλυση απο QVGA που έχει το ΧΕ? Έχεις κάποιο παιχνίδι υπόψη σου να δοκιμάσω; Υποθετικά η απάντηση στην ερώτησή σου είναι πως δεν υπάρχει περίπτωση να μην παίζουν παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Όσοι το έχετε το κινητό αυτό είστε ευχαριστημένοι?

Το κέρδισα σε διαγωνισμό τις HTC , αλλά σκέφτομαι να το πουλήσω να πάρω iphone...Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις πάντως να μάθεις τα υπέρ και τα κατά της κάθε συσκευής, τουλάχιστον με βάση τις απόψεις των χρηστών, μπορείς ν'ανοίξεις ένα θέμα εδώ! ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Όσοι το έχετε το κινητό αυτό είστε ευχαριστημένοι?

Το κέρδισα σε διαγωνισμό τις HTC , αλλά σκέφτομαι να το πουλήσω να πάρω iphone...Τι λέτε?

Πλάκα κάνεις. Αυτά είναι. Googlαρε συγκριτικά ανάμεσα στις 2 συσκευές (ή 3 καλύτερα: Samsung Galaxy S2, iPhone4S & Sensation XE).

Eγώ δε θα το άλλαζα με iPhone με τίποτα. Mε το Samsung αν δεν είχα κόλλημα με HTC θα το δεχόμουν. ;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τι έχει το iphone ?

 

Δε μου αρέσει γενικά η πολιτική της Apple, που (πρέπει να) τα πληρώνεις όλα.

Επίσης αυτή η εμπορικότητά του με (ψιλο)εκνευρίζει. Μου θυμίζει γκ0μΕν@ ξανθιά με ροζ τσάντα. :p

Πέρα από την πλάκα, εννοείται είναι φοβερή συσκευή και λειτουργικό σύστημα (κυρίως). Ρώτησες γνώμες και πήρες μία. Η απόφαση δική σου, αλλά σου ξαναλέω: googlαρε και ψάξε συγκριτικά reviews. ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι πρίν λίγες μέρες έγραψα αυτό:

 

Αν θέλεις πάντως να μάθεις τα υπέρ και τα κατά της κάθε συσκευής, τουλάχιστον με βάση τις απόψεις των χρηστών, μπορείς ν'ανοίξεις ένα θέμα εδώ! ;)

 

Θα παρακαλούσα να σταματήσει η συζήτηση περί iphone κλπ και να επανέλθουμε στα του sensation xe! ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι πρίν λίγες μέρες έγραψα αυτό:

 

 

 

Θα παρακαλούσα να σταματήσει η συζήτηση περί iphone κλπ και να επανέλθουμε στα του sensation xe! ;)

 

Ε μα έχει σταματήσει η συζήτηση. :confused:

"Anyway thanks!" είπε κι έκλεισε.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την πρώτη προτροπή μου να συνεχιστεί η συζήτηση στο θέμα της επιλογής κινητού, συνεχίσατε να λέτε για τα περί iphone. Γι'αυτό και απλά το υπενθύμισα! Όπως και να'χει case closed :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω φλασαρει την Android Revolution HD (base 3.25.401.101) στο ΧΕ μου και όλα σχεδόν δείχνουν να δουλεύουν καλά. Το σοβαρότερο πρόβλημα που έχω είναι ότι όταν γράφω μήνυμα που ξεπερνά τους 70 χαρακτήρες μου λέει ότι είναι αδύνατη η αποστολή του μηνύματος. Με 69 χαρακτήρες το μήνυμα φεύγει κανονικά. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω? Ευχαριστώ.
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω φλασαρει την Android Revolution HD (base 3.25.401.101) στο ΧΕ μου και όλα σχεδόν δείχνουν να δουλεύουν καλά. Το σοβαρότερο πρόβλημα που έχω είναι ότι όταν γράφω μήνυμα που ξεπερνά τους 70 χαρακτήρες μου λέει ότι είναι αδύνατη η αποστολή του μηνύματος. Με 69 χαρακτήρες το μήνυμα φεύγει κανονικά. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω? Ευχαριστώ.

Την ίδια ROM έχω κι εγώ.

Κι έχουμε το ίδιο πρόβλημα (όχι μόνο εσύ κι εγώ, αλλά όλοι όσοι γράφουμε με ελληνικούς χαρακτήρες).

Τί μπορείς να κάνεις μέχρι να διορθωθεί από την HTC με κάποια πιο σταθερή βάση, καθώς η 3.25.401.101 είναι leaked: ή να γράφεις με greeklish ή να εγκαταστήσεις άλλη εφαρμογή αποστολής μηνυμάτων, όπως το Handcent SMS και να στέλνεις κανονικά στα ελληνικά.

Επίσης δε δουλεύει ούτε σε σένα να φανταστώ το FB Chat ;

Κατά τα άλλα η ROM είναι μια χαρά. ;)

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια ROM έχω κι εγώ.

Κι έχουμε το ίδιο πρόβλημα (όχι μόνο εσύ κι εγώ, αλλά όλοι όσοι γράφουμε με ελληνικούς χαρακτήρες).

Τί μπορείς να κάνεις μέχρι να διορθωθεί από την HTC με κάποια πιο σταθερή βάση, καθώς η 3.25.401.101 είναι leaked: ή να γράφεις με greeklish ή να εγκαταστήσεις άλλη εφαρμογή αποστολής μηνυμάτων, όπως το Handcent SMS και να στέλνεις κανονικά στα ελληνικά.

Επίσης δε δουλεύει ούτε σε σένα να φανταστώ το FB Chat ;

Κατά τα άλλα η ROM είναι μια χαρά. ;)

 

Θα βάλω Handcent η Go μιας και τα greeklich δεν τα θέλω. Σε ευχαριστώ πατρίδα :wink:

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

το facebook chat δεν δουλευει ουτε στην official rom? εγω παντως δεν καταφερα να δω τις επαφες μου..

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλω Handcent η Go μιας και τα greeklich δεν τα θέλω. Σε ευχαριστώ πατρίδα :wink:

Ωπ τώρα πρόσεξα την υπογραφή σου. ;)

Τίποτα ρε συ. Εγώ επειδή δεν είμαι πολύ των μηνυμάτων ούτως ή άλλως, το άφησα όπως είναι μιας και προτιμώ την απλή εργοστασιακή εφαρμογή.

 

το facebook chat δεν δουλευει ουτε στην official rom? εγω παντως δεν καταφερα να δω τις επαφες μου..

Στην επίσημη ROM νομίζω δούλευε. Βέβαια τώρα δεν ξέρω μήπως παίζει κάποιο θέμα με τη χώρα μας. Τί να πω, δεν ξέρω επί αυτού. Υπομονή μέχρι την ICS.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη η Android Revolution HD 6.2.1 XE..καμια σχεση με τις προηγουμενες..

γιατι δεν χρησιμοποιητε το facebook messenger?εμενα με βολευει καλυτερα..αν και πιστευω οτι θα λυθουν τα προβλημτα σχετικα συντομα με καποιο update...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...