Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άσχετο αλλα μηπως ξερει κανεις καποιο site που να μπορω να κατεβαζω καινουργιες ταινιες χωρις ομως να πληρωνω??(Εκτος kazaa, e-mule και αλλα τετοια προγραμματα γιατι κατι εχει ο υπολογιστης μου και δεν μπορω να κατεβασω τιποτα απο εκει.)Please οποιος ξερει κατι ας μου πει. Thanks :rolleyes:
:yahoo:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δηλαδή θες να κατεβάζεις απο server; :blink: Αδύνατον να υπάρχει/υπάρξει τέτοιο site. Επομένως φρόντισε να λύσεις το πρόβλημα που έχεις με τα emule,dc torrents και γενικά με τα peer to peer προγράμματα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θες να κατεβάζεις απο server; :blink: Αδύνατον να υπάρχει/υπάρξει τέτοιο site. Επομένως φρόντισε να λύσεις το πρόβλημα που έχεις με τα emule,dc torrents και γενικά με τα peer to peer προγράμματα.

Υπάρχουν site που έχουν ταινiές για κατέβασμα όπως και ftp server.

 

Απλά θέλει αρκετό ψάξιμο και τύχη ;)

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα Dsl πριν μια εβδομαδα και απο τοτε μέχρι και πριν λίγο έψαχνα 1 τρόπο να κατεβάζω ταινίες /games/mp3s όσο το δυνατον με τον πιο γρήγορο τροπο.

Δοκίμασα eMule, dc++ και είχα υπερβολικά αργη ταχύτητα σε σχέση με την 384 μου. κατέβασα σαν 64isdn. μετα διάβασα για τα torrents! κάθησα και διαβασε το πως γινεται και νόμιζα οτι ήταν ο καλύτερος τρόπος με πολυ καλύτερεςσ ταχύτητες απο Dc++ και eMule. απο torrents, δεν ξεπέρασα ποτε τα 30kb/sec αλλα ήμουν ευχαριστημένος γιατι ήταν οτι καλύρερο είχα βρει μεχρι τότε.

 

πρίν κανενα μισάωρο έβαλα το LimeWire Pro. κατεβάζω εδώ και μισή ώρα σταθερα πάνω απο 38!!! το netmeter έχει γράψει μεχρι και 46 αλλα τελος πάντων!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.

Στο DC++ εαν τελικα μετανιωσεις για καποιο/α αρχεια που κατεβαζεις, με ποιον τροπο τα σταματας για παντα? Εαν κανω close connection ¨η remove user from list, μετα απο 30 sec ξαναρχιζει! :(

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.

Στο DC++ εαν τελικα μετανιωσεις για καποιο/α αρχεια που κατεβαζεις, με ποιον τροπο τα σταματας για παντα? Εαν κανω close connection ¨η remove user from list, μετα απο 30 sec ξαναρχιζει! :(

Απο τα επανω κουμπια πατας το Download Queue(το εικονιδια ειναι ενας φακελος με ενα χρονομετρο και ενα πρασινο βελακι). Υστερα βρισκεις το αρχειο που κατεβαζεις, το επιλεγεις και πατας delete :)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Απο τα επανω κουμπια πατας το Download Queue(το εικονιδια ειναι ενας φακελος με ενα χρονομετρο και ενα πρασινο βελακι). Υστερα βρισκεις το αρχειο που κατεβαζεις, το επιλεγεις και πατας delete :)

 

Thank you !!!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

πρίν κανενα μισάωρο έβαλα το LimeWire Pro. κατεβάζω εδώ και μισή ώρα σταθερα πάνω απο 38!!! το netmeter έχει γράψει μεχρι και 46 αλλα τελος πάντων!!!!

 

Αυτο το LimeWire βουλιαζει ολο το συστημα! :(

Εχει τρελες ταχυτητες, αλλα τραβαει τρελα resources ! :cry:

Link to comment
Share on other sites

paidia katevazw me adsl 384/128 me forthnet.

edw ka 10 meres omws kati exei pathei kai taxtites pou exw einai pleon apelpistika arges.to ekana apegkatastasi kai me ta install pali ksekinise kala kai pali gyrisa sta 1.5-2kb/sec.

pws ginetai na exw download 01kb kai up 8-10?

anexartitws hub kai slots

kamia idea?

a otan katevazw me flash pianw 30-40aria

Link to comment
Share on other sites

γιατί στο dc++ πριν με απλή γραμμή και active κατεβαζα κανονικά και δούλευε το search , ενώ τώρα με dsl , δουλέυει μονο στο passive για να μου δείξει τα αποτέλεσματα του search και κατεβάζει με απελπιστικά αργό ρυθμό? Ξερει κανεις τι μπορώ να κάνω?
:X
Link to comment
Share on other sites

Το supernova υπάρχει ακόμη και έγινε newnova!

http://www.newnova.org/list_news.html

 

Έχει απίστευτο υλικό το site!

 

:)

 

Well done!

 

Ps Για όλα τα γούστα

Link to comment
Share on other sites

γιατί στο dc++ πριν με απλή γραμμή και active κατεβαζα κανονικά και δούλευε το search , ενώ τώρα με dsl , δουλέυει μονο στο passive για να μου δείξει τα αποτέλεσματα του search και κατεβάζει με απελπιστικά αργό ρυθμό? Ξερει κανεις τι μπορώ να κάνω?

 

Θα πρεπει να ανοιξεις τα αναλογα ports στον router σου, πηγαινε στο http://www.portforward.com και βρες τις ρυθμισεις εκει ;)

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Paides na rwthsw kati.Katevazw me to azureus kai to anwtero download pou mou kanei einai gyrw sto 20.Exw dsl 384.Mhpws xreiazetai na kanw tpt rythmiseis sta options tou Azureus.Ean gnwrizei kapoios???

 

Οι ρυθμίσεις του Azureus είναι εξαιρετικά πλύπλοκο θέμα, ίσως θα έπρεπε να αποτελέσουν ξεχωριστό thread...

Θα συμφωνήσω με προηγούμενο post που έλεγε ότι δεν συστήνεται για αρχάριους. Και εν τέλει αν κάποιος που δεν έχει μπει γερά στα ¨κόλπα¨ του file sharing, θέλει σώνει και καλά να τρέξει το Azureus, ας αφήσει τις ρυμθμίσεις οπως έχουν (όπως ....κι εγώ!!)

Πάντως το πρώτο που πρέπει να μάθει κανείς, αν διαθέτει dsl, είναι το port forwarding.

Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμίσεις του Azureus είναι εξαιρετικά πλύπλοκο θέμα, ίσως θα έπρεπε να αποτελέσουν ξεχωριστό thread...

Θα συμφωνήσω με προηγούμενο post που έλεγε ότι δεν συστήνεται για αρχάριους. Και εν τέλει αν κάποιος που δεν έχει μπει γερά στα ¨κόλπα¨ του file sharing, θέλει σώνει και καλά να τρέξει το Azureus, ας αφήσει τις ρυμθμίσεις οπως έχουν (όπως ....κι εγώ!!)

Πάντως το πρώτο που πρέπει να μάθει κανείς, αν διαθέτει dsl, είναι το port forwarding.

Port Forwarding??? :confused:

STOP EATING JUNK FOOD :X
Link to comment
Share on other sites

προς ενημερωση ολων.......μετα απο πολυ καιρο ( λογου ελειψης hardware ) το hub μου θα λειτουργει και παλι απο το βραδακι :)
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα το μtorrent και φαίνεται πολύ καλό και φοβερά ελαφρύ! :w00t:

 

Multiple simultaneous downloads

Smart bandwidth usage

File level priorities

Configurable bandwidth scheduling

Global and per-torrent speed limiting

Quickly resumes interrupted transfers

UPnP support (WinXP only)

Supports popular protocol extensions

Localized to different languages

Typical memory use less than 4 MB

Incredibly small: 94 KB

 

Το καλύτερο... τρέχει χωρίς installation! :D

 

http://utorrent.com/

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα το μtorrent και φαίνεται πολύ καλό και φοβερά ελαφρύ! :w00t:

(..)

Το καλύτερο... τρέχει χωρίς installation! :D

 

http://utorrent.com/

Και ποιος σου το πρότεινε; :rolleyes: :D

Πλέον έχει γίνει ο default client μου :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή η κατάσταση κάπου είχε ξεφύγει, αφαιρέθηκαν τα άσχετα posts από τις τελευταίες σελίδες. Από εδώ και πέρα, λάβετε σοβαρά υπόψη σας τα παρακάτω, πριν γράψετε ένα νέο post.

 

1. Βεβαιωθείτε ότι αυτό που θέλετε να ρωτήσετε δεν έχει απαντηθεί ήδη στο topic. Οι σελίδες του topic είναι πολλές αλλά υπάρχει πάντα η Αναζήτηση. Ακόμα μπορείτε να βρείτε πολύ περισσότερα με το Google. Μάθετε να χρησιμοποιείτε αυτά τα δύο εργαλεία για να μην εξαρτάστε από το αν και πότε θα απαντήσουν άλλοι στις απορίες σας.

 

2. Μην ζητάτε πληροφορίες για το πως να ρυθμίσετε έναν router, υπάρχουν στο http://www.portforward.com.

 

3. Sites με trackers για torrents έχουν αναφερθεί πάρα πολλά.

 

4. Αν έχετε θεμελιώδεις απορίες για κάποιο πρόγραμμα file sharing, δηλαδή δεν γνωρίζετε τις βασικές αρχές λειτουργίας του, διαβάστε το FAQ που υπάρχει στο site απ'όπου το κατεβάσατε.

 

5. Οδηγίες για ρυθμίσεις για σύνδεση στο dc++ hub του Άγγελου υπάρχουν στo http://www.angelos0.com/

 

6. Μην σπαμάρετε το topic. Το forum δεν είναι chat.

 

7. Τα άσχετα posts θα αφαιρούνται χωρίς προειδοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το LimeWire βουλιαζει ολο το συστημα! :(

Εχει τρελες ταχυτητες, αλλα τραβαει τρελα resources ! :cry:

 

 

re file pos ta katafernete k sas katevazei toso griora emena me 0 k 1 pigainei

:mad: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα Dsl πριν μια εβδομαδα και απο τοτε μέχρι και πριν λίγο έψαχνα 1 τρόπο να κατεβάζω ταινίες /games/mp3s όσο το δυνατον με τον πιο γρήγορο τροπο.

Δοκίμασα eMule, dc++ και είχα υπερβολικά αργη ταχύτητα σε σχέση με την 384 μου. κατέβασα σαν 64isdn. μετα διάβασα για τα torrents! κάθησα και διαβασε το πως γινεται και νόμιζα οτι ήταν ο καλύτερος τρόπος με πολυ καλύτερεςσ ταχύτητες απο Dc++ και eMule. απο torrents, δεν ξεπέρασα ποτε τα 30kb/sec αλλα ήμουν ευχαριστημένος γιατι ήταν οτι καλύρερο είχα βρει μεχρι τότε.

 

πρίν κανενα μισάωρο έβαλα το LimeWire Pro. κατεβάζω εδώ και μισή ώρα σταθερα πάνω απο 38!!! το netmeter έχει γράψει μεχρι και 46 αλλα τελος πάντων!!!!

 

τι αρχεία έχει το limewire?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να μου πειτε κατι.....Αυτο ποθ ειχε ακοθστει σχετικα οτι μπορει να μασ βρουνε καποιοι μοιραζοντας αρχεια σε αλλους και να μας ερθει κατι σαν προστυμο......Κατι ειχε ακουστει για το καζαα πριν κλεισει......Καμια πλιροφορια κανεισ με το στεγανοσ ανονυμοθσ μποροθμε να προστατευσουμε τιν ταυτοτητα μας στα dc++ και τα P2P προγραμματα????????Ευχαριστω....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να μου πειτε κατι.....Αυτο ποθ ειχε ακοθστει σχετικα οτι μπορει να μασ βρουνε καποιοι μοιραζοντας αρχεια σε αλλους και να μας ερθει κατι σαν προστυμο......Κατι ειχε ακουστει για το καζαα πριν κλεισει......Καμια πλιροφορια κανεισ με το στεγανοσ ανονυμοθσ μποροθμε να προστατευσουμε τιν ταυτοτητα μας στα dc++ και τα P2P προγραμματα????????Ευχαριστω....

Παρόλο που ότι και να κάνεις πάντα μπορούν να σε βρουν εάν το θελήσουν, για αρχή μπορείς να μπλοκάρεις όλα τα γνωστά IP Ranges που ανήκουν σε RIAA, MPAA και δε συμμαζεύεται. Ψάχνοντας θα βρεις σχετικές λίστες, προγράμματα, οδηγίες κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ο Azureus αρχιζει να γινεται πολυ βαρυς για το συστημα μου, θα μου προτεινετε καποιον αλλο torrent client, που να προσφερει καλη ταχυτητα και να ειναι ελαφρης;

 

Δοκιμασμενο απο εσας αν γινεται :O

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...