Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοείς ότι έγινε αόρατο; Επίσης ξέρουμε τι έγινε με τον Greek-tracker? κατα τη γνώμη μου ότι καλύτερο .. Μεγάλη ποικιλία κ μεγάλες ταχύτητες .. Το mydlms.com που ειμαι μέλος δεν έχει τίποτα απο αυτα στο μέγιστο βαθμό

O Greek-Tracker.com (Thegt.net) απο οσο ξερω τωρα ειναι ιδιο με το greek-team.cc (πρωην mytog.net ή teamofgreekz.com) αν θες προσκλησει απλος δωσε μου το μαιλ σου με προσωπικο μηνυμα να σου στειλω εχει καλα πραγματα μεσα ;)

Απο την αλλη υπαρχει το kapaki.info που ειναι πολυ καλο μαλιστα υπαρχει το leecherworld.info ειναι πολυ καλο και αυτο , το tsibato.info , το p2planet.net και το grtorrent.net κατα δικια μου αποψη αα και το galaxy-tracker.net επισης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

O Greek-Tracker.com (Thegt.net) απο οσο ξερω τωρα ειναι ιδιο με το greek-team.cc (πρωην mytog.net ή teamofgreekz.com) αν θες προσκλησει απλος δωσε μου το μαιλ σου με προσωπικο μηνυμα να σου στειλω εχει καλα πραγματα μεσα ;)

Απο την αλλη υπαρχει το kapaki.info που ειναι πολυ καλο μαλιστα υπαρχει το leecherworld.info ειναι πολυ καλο και αυτο , το tsibato.info , το p2planet.net και το grtorrent.net κατα δικια μου αποψη αα και το galaxy-tracker.net επισης.

ναι αλλα ολα θελουν προσκληση και δεν μπορουμε να γραφτουμε παροτι ειμαστε σωστοι σε ratio στα ανοιχτα παρομοια σαιτ :(
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο το blue-white εχουμε κανενα νεο;;;:(

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδια απο το blue-white εχουμε κανενα νεο;;;:(

 

Ο Βlue-WhiteGT.com επαναλειτουργει και παλι ΕΥΤΥΧΟΣΣΣΣΣΣΣ !!!!!!!!!! :D

Βαλτε ολα σας τα τορρεντσ για seedάρισμααααααααααα !!!!!!!!!

Το μονο κακο ειναι οτι δεν εχουμε νεοτερα για το vibes.cc και χακαραν το p2planet παλι ελεος......

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που αναβαθμισα οταν μειωνω την ταχυτητα στο upload 'η download απο κατω δεξια δεν κανει τιποτα.

Παραδειγμα τωρα το εχω μειωσει στο 250κβ και συνεχιζει να κατεβασει με 1,1.

Ειναι προβλημα αυτης την εκδοσης?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
O Greek-Tracker.com (Thegt.net) απο οσο ξερω τωρα ειναι ιδιο με το greek-team.cc (πρωην mytog.net ή teamofgreekz.com) αν θες προσκλησει απλος δωσε μου το μαιλ σου με προσωπικο μηνυμα να σου στειλω εχει καλα πραγματα μεσα ;)

Απο την αλλη υπαρχει το kapaki.info που ειναι πολυ καλο μαλιστα υπαρχει το leecherworld.info ειναι πολυ καλο και αυτο , το tsibato.info , το p2planet.net και το grtorrent.net κατα δικια μου αποψη αα και το galaxy-tracker.net επισης.

 

Στο http://leecherworld.info είναι για κλάματα πάντως...

Ανεβάζεις από γραμμή-οπτική ίνα με 2-3mb ανά sec και σου στέλνουν warning για κλέψιμο Ratio :p (αντί να λένε και ευχαριστώ που πλακώνει κόσμος να κατεβάσει μπαμ μπαμ κάτι και έχει κίνηση η σελίδα).

Αν δεν μπορείς να τσεκάρεις ένα πραγματικό upload από ένα εικονικό σε τέτοια site... Το κλείνεις καλύτερα.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δεν υπάρχει κανένα ελληνικό DC++ hub, πλέον;

:(

 

Ποοο τι θυμήθηκες κι εσύ ρε παιδί μου :lol:

Κατέβαζα από το angelos0 επεισόδια του Παρα Πέντε το 2005.

Πάντως, το DC++ έχει πεθάνει εδώ και χρόνια αφού υπάρχουν τα torrents.

Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

Ποοο τι θυμήθηκες κι εσύ ρε παιδί μου :lol:

Κατέβαζα από το angelos0 επεισόδια του Παρα Πέντε το 2005.

Πάντως, το DC++ έχει πεθάνει εδώ και χρόνια αφού υπάρχουν τα torrents.

 

Σίγουρα? ;):X

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ρε παιδια εχω την τελευταια εκδοση του utorrent αλλα οτι και να βαλω στο upload limit τα torrent ανεβαινουν οτι να ναι ακομα και φουλ.τι να κανω?

δοκιμασα και παλαιοτερες εκδοσεις αλλα τα ιδια!

ΒΡΗΚΑ ΤΗ ΛΥΣΗ!

preferences/bandwidth/apply limit to uTP connections να ειναι τσεκαρισμενο!απο τα τρια κουτακια μονο αυτο τσεκαρα και ολα οκ με το upload limit

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ποια εκδοση του μtorrent θεωρειται πιο γρηγορη ? ισχυει οτι οι παλιες εκδοσεις ειναι πιο γρηγορες απο τις καινουριες ?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το tzaba.tv παει δυο βηματα πισω αντι για torrents τωρα θα τα παιρνουμε ολα με τα προγραμματα airdc++ και dc++ αν και εμενα μου κανει ενα πραγματα εντυπωση πως και το γυρισαν στην παλια εποχη ; στην αρχικη τους σελιδα τωρα λεει αυτο:

 

Please read

 

Tracker is down but Ft4U is still here. If you want to check our releases download a direct connect client, like DC++, and connect to address tzaba.tv Password for hub is "tzaba100"

 

και με τις ταχυτητες που εχουμε εδω στην Ελλαδα και στην Κυπρο πολυ φοβαμαι πως δεν θα μπορεσουμε να κατεβαζουμε μεγαλα αρχεια 35Gb π.χ. γιατι θα παρει μηνες να κατεβουν.

Γνωριζετε να μου πειτε ενα δυο πραγματα για αυτα τα δυο προγραμματα πως λειτουργουν πως τα ρυθμιζω σωστα για ομαλη λειτουργεια ; Πως μπορω να κατεβασω περισσοτερα αρχεια απο ενα αλλα απο τον ιδιο χρηστη ; γιατι μπαινουν στην αναμονη τα αλλα και μεχρι να ολοκληρωθει το ενα μετα θα ξεκινησει το αλλο ενω στα τορρεντσ δεν υπαρχει τετοιο πραγμα οριστε το θετικο του τορρεντσ ποιο ειναι.

Ευχαριστω πολυ.

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγη δεδομενων εκλησε ο tzaba.tv το hub του και τωρα εχει αυτη την ανακοινωση:

 

Ft4U does not run a tracker anymore. For our releases please visit http://ft4uinfo.blogspot.gr/

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τις προσκλησεις στο Greek-Team.cc (MyTog.net)

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Απο σήμερα οι εγγραφές είναι ανοιχτές για να προσκαλέσετε τους φίλους σας. Επιλέξτε τους προσκεκλημένους σας με σύνεση! Super User και άνω μπορούν να στείλουν προσκλήσεις

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τις προσκλησεις στο Greek-Team.cc (MyTog.net)

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Απο σήμερα οι εγγραφές είναι ανοιχτές για να προσκαλέσετε τους φίλους σας. Επιλέξτε τους προσκεκλημένους σας με σύνεση! Super User και άνω μπορούν να στείλουν προσκλήσεις

 

Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για αυτόν τον tracker, υπάρχει περίπτωση να βρούμε καμιά πρόσκληση;

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

κατηργησα την συνδεση και περνω πλεον απο τον αδελφο μου μεσω wi-fi για το pc.

Κατεβαζω με 250-350 kb/s που ειναι μια χαρα αν σκεφτω οτι ειναι δωρεαν.....

Mονο με το μTorrent(3.2) εχω προβλημα οπου σπανια κατεβαζει πανω απο 100kb/s... συνηθως γυρω στα 50.....

Παιρνει καποιες ρυθμισεις?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

ναι μπορεις να το πειραξεις λιγο....αν ειναι ομως μονο σε μερικα τοτε επηρεαζεται απο την συνδεση-ταχυτητα που προσφερουν οι φιντερς...ψαξε στο youtube αρχικα και μετα κανε και ενα search στο γκουγκλ:)

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
επεσε το blue-white gt ή μονο εγω εχω προβλημα;;;;;

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
μπορει να με βοηθησει καποιος με ενα προβλημα που εχω με το utorrent στο λαπτοπ μου?χωρις να εχω κανει καποια αλλαγη σε ρυθμισεις ειτε στο pc ειτε στο utorrent οταν βαζω κατι να κατεβει μου κατεβαζει η με απειροελαχιστη ταχυτητα τυπου 0.1kbs η δε κατεβαζει καθολου την ιδια στιγμη που στο desktop που εχω στο αλλο δωματιο κατεβαζει με 1.6mbs.για πειτε καμια ιδεα
Link to comment
Share on other sites

Μπας και εχει μπει οριο στην ταχυτητα donwload? Για τσεκαρε το

 

οχι δεν εχει ειναι απο τα πρωτα που τσεκαρα.επισης δοκιμασα και συνδιασμους στην ταχυτητα δλδ δε το ειχα στο unlimited μονο αλλα δοκιμασα και ολα τα σταδια ταχυτητας που εχει μπας και του εφταιγε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να με βοηθησει καποιος με ενα προβλημα που εχω με το utorrent στο λαπτοπ μου?χωρις να εχω κανει καποια αλλαγη σε ρυθμισεις ειτε στο pc ειτε στο utorrent οταν βαζω κατι να κατεβει μου κατεβαζει η με απειροελαχιστη ταχυτητα τυπου 0.1kbs η δε κατεβαζει καθολου την ιδια στιγμη που στο desktop που εχω στο αλλο δωματιο κατεβαζει με 1.6mbs.για πειτε καμια ιδεα

 

Καταρχάς δες το firewall εαν έχει exception το utorrent. Επίσης τσεκάρισε τις πόρτες που χρησιμοποιεί. Εαν από το desktop εχει γίνει port forward σε συγκεκριμένες πόρτες στο ρούτερ, βάλε και εσύ τις ίδιες :p:p:p.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

εβαλα exeption στο firewall (που θα ορκιζομουνα οτι ειχα βαλει :confused: ) και δειχνει να δουλευει.θα τσεκαρω και Ports μετα και βλεπουμε.ευχαριστω πολυ παιδες
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

http://www.rapidshare.com/home

 

ριζικές αλλαγες βλέπω και εντελως διαφορετικο logo. Πιστευω οτι το λογοτυπο δεν επρεπε να το αλλαξουν, οντας σημα κατατεθεν από τις αλλοτε καλες μερες της υπηρεσιας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...