Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ζει το emule ακόμα παιδιά? Είχα μπεί πριν κάτι μήνες κ το είχα δει πολύ ψόφιο. Τι άλλο προτείνεται για πάλιες (όχι κ αρχαίες) ταινίες κ ψαγμένα νέα CD..?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ακυρο τελικα, βρηκα πως κανω αναζητηση, αλλα δεν μου τα καταιβαζει. ξερετε γιατι? τα βαζει στην μεταφορα αλλα δεν τα καταιβαζει...
Link to comment
Share on other sites

Το emule αργεί πάρα πολύ να ξεκινήσει το κατέβασμα, το πλεονέκτημά του ήταν ότι είχε κάποια σπάνια αρχεία. Τώρα νομίζω ότι όντως έχει λιγότερα πράγματα από ότι παλιά.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας ενημερωνω πως ο γαλανολευκος (Blue-WhiteGT.com) αλλαξει σερβερ και θα επανερθη συντομα με νεο σερβερ κοντα μας ξανα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας ενημερωνω πως ο γαλανολευκος (Blue-WhiteGT.com) αλλαξει σερβερ και θα επανερθη συντομα με νεο σερβερ κοντα μας ξανα.
δυστυχως εγω ημουν μελος μετα ελειπα κανενα χρονο και κατι κανανε και ηθελε νεα εγγραφη που ηθελε invite!και τωρα παροτι παλιο μελος ειμαστε απεξω. Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας ενημερωνω πως ο γαλανολευκος (Blue-WhiteGT.com) αλλαξει σερβερ και θα επανερθη συντομα με νεο σερβερ κοντα μας ξανα.

 

good news!

δεν εχει νεες ταινιες κ πολλα προγραμματα αλλα για ελληνικα κυριως Tv Rip αλλα και ξενα ειναι μια χαρα..

Link to comment
Share on other sites

Emule άνοιξα το παλιό, βρήκα κάτι οδηγίες για να συνδεθώ σε όλα τα διαθέσιμα δίκτυα κ αμέσως άρχισαν να μου παίρνουν. Επειδή έκανε κάτι κόλπα (έβγαζε κάθε φορά που ανοιγε κ έκλεινε 2-3 μηνύματα λάθούς ότι δεν μπορεί να δημιουργήσει κάποιο αρχείο κλπ) το έσβησα, έκανα ρεσταρτ κ το ξανά έκανα install.

Απο τοτε και στην αναζήτηση βγάζει ελάχιστα κ δεν συνδέεται με τίποτα στο KAD και φυσικά δεν μου παίρνουν τίποτα...

Πάντως χτες που δουλευε είχε λαό μέσα και ότι έψαχνα έβρισκε πηγές...

Link to comment
Share on other sites

Emule άνοιξα το παλιό, βρήκα κάτι οδηγίες για να συνδεθώ σε όλα τα διαθέσιμα δίκτυα κ αμέσως άρχισαν να μου παίρνουν. Επειδή έκανε κάτι κόλπα (έβγαζε κάθε φορά που ανοιγε κ έκλεινε 2-3 μηνύματα λάθούς ότι δεν μπορεί να δημιουργήσει κάποιο αρχείο κλπ) το έσβησα, έκανα ρεσταρτ κ το ξανά έκανα install.

Απο τοτε και στην αναζήτηση βγάζει ελάχιστα κ δεν συνδέεται με τίποτα στο KAD και φυσικά δεν μου παίρνουν τίποτα...

Πάντως χτες που δουλευε είχε λαό μέσα και ότι έψαχνα έβρισκε πηγές...

 

Θα μπορουσες να μου δωσεις και μενα τις οδηγιες αυτες για το emule και την εκδοση που δουλευει ακομη ; επισης αν μπορεις πες μου και οδηγιες για το ares αν το εχεις ακουστα.

Link to comment
Share on other sites

ares δεν το εχω ξανακουσει.. μπορεις να πεις οτι γνωριζεις :)

 

emule κατεβασεις την τελευταια εκδοση

πας http://ed2k.2x4u.de/index.html προσθετεις ανανεωμενους σερβερς

τρεχεις το Test ports (αν θυμαμαι καλα σε ρωταει στην εγκατασταση) για να δεις αν ειναι ολα ανοιχτα

μετα πας shared folders και διαλεγεις τι θες να μοιραστεις απο τα δικα σου.

 

για το kad ακολουθησα http://itatonline.com/pages/connect_to_kad_in_emule_very_easy.htm και http://www.fanhow.com/knowhow:Connect_to_KAD_on_eMule_19850858

αλλα οπως σου ειπα ακομη κ σημερα δεν μπορει να συνδεθει και οτι εβαλα να ψαξω μου βρισκει λιγες πηγες κ δεν το κατεβαζει.. ενω εχω και high id. Δεν το αφησα ανοιχτο πολυ βεβαια ενω στο αλλο Install πρεπει να ειχα πολυ καλο Id γιατι ειχα μοιραστει αρκετα GB...

Αν το δοκιμασει κανεις και τα καταφερει ας πει καμια ιδεα οπως και to ares που αναφερθηκε..

 

 

τροποποιηση

μπηκε και σε KAD σημερα προσθετοντας http://www.nodes-dat.com/

Edited by durutti
Link to comment
Share on other sites

Το tsinato είναι πάλι off; Ξέρει κανείς λεπτομέρειες;

Το τελευταίο διάστημα αντιμετωπίζει διάφορα προβλήματα. Κάνε υπομονή και να είσαι σίγουρος ότι θα επιστρέψει σύντομα...

Link to comment
Share on other sites

ares δεν το εχω ξανακουσει.. μπορεις να πεις οτι γνωριζεις :)

 

emule κατεβασεις την τελευταια εκδοση

πας http://ed2k.2x4u.de/index.html προσθετεις ανανεωμενους σερβερς

τρεχεις το Test ports (αν θυμαμαι καλα σε ρωταει στην εγκατασταση) για να δεις αν ειναι ολα ανοιχτα

μετα πας shared folders και διαλεγεις τι θες να μοιραστεις απο τα δικα σου.

 

για το kad ακολουθησα http://itatonline.com/pages/connect_to_kad_in_emule_very_easy.htm και http://www.fanhow.com/knowhow:Connect_to_KAD_on_eMule_19850858

αλλα οπως σου ειπα ακομη κ σημερα δεν μπορει να συνδεθει και οτι εβαλα να ψαξω μου βρισκει λιγες πηγες κ δεν το κατεβαζει.. ενω εχω και high id. Δεν το αφησα ανοιχτο πολυ βεβαια ενω στο αλλο Install πρεπει να ειχα πολυ καλο Id γιατι ειχα μοιραστει αρκετα GB...

Αν το δοκιμασει κανεις και τα καταφερει ας πει καμια ιδεα οπως και to ares που αναφερθηκε..

 

 

τροποποιηση

μπηκε και σε KAD σημερα προσθετοντας http://www.nodes-dat.com/

 

Μαλιστα καλως φιλε μου σε ευχαριστω πολυ θα δοκιμασω οταν παω σπιτι το μεσημερη και θα σου πω, το ares θα το βρεις εδω αν ενδιαφερεσαι: http://aresgalaxy.sourceforge.net/ και πες μου πως δουλευει σε παρακαλω πολυ γιατι απο τα χρονια που εχει να το χρεισιμοποιησω ξεχαστηκα :p

Link to comment
Share on other sites

ειδα οτι βρισκει το ares αλλα δεν με βολεψε γιατι βαζω πχ 1 αλμπουμ κ μου βρισκει 1-1 τα τραγουδια

 

emule δεν εχει οσες πηγες κ αποτελεσματα οσο παλια αλλα μου βρηκε καποια περιεργα που δεν εβρισκα σε τρακερς..

 

αν εχει καποιος αλλο τροπο ας τον πει!

(υπηρχαν και καποια φορουμ παλαιοτερα και ελληνικα ακομα με λινκς αλλα εκλεισαν, υπαρχουν αλλα?δεν τα εβρισκα και πολυ βολικα αλλα ειχαν καποια σπανια...)

Link to comment
Share on other sites

ειδα οτι βρισκει το ares αλλα δεν με βολεψε γιατι βαζω πχ 1 αλμπουμ κ μου βρισκει 1-1 τα τραγουδια

 

emule δεν εχει οσες πηγες κ αποτελεσματα οσο παλια αλλα μου βρηκε καποια περιεργα που δεν εβρισκα σε τρακερς..

 

αν εχει καποιος αλλο τροπο ας τον πει!

(υπηρχαν και καποια φορουμ παλαιοτερα και ελληνικα ακομα με λινκς αλλα εκλεισαν, υπαρχουν αλλα?δεν τα εβρισκα και πολυ βολικα αλλα ειχαν καποια σπανια...)

Για ποια φορουμ φιλε μου λες που εκλησαν δεν καταλαβα εξηγησε μου λιγο ποια ειναι αυτα ; το εμυλε εχει ελληνικο σερβερ αν ξερεις αν ναι τοτε ποιος-οι ειναι ;

 

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όλοι οι ελληνικοί tracker έχουν κλείσει (bw,vibes,grt,hellastor).

 

Δεν εκλησαν θα ξανα ανοιξουν απλα λιγη υπομονη.

Link to comment
Share on other sites

τι προτιματε για μεμονωμενα τραγουδακια; δηλ οχι ολοκληρα cd οπου τα περισσοτερα κομματια ειναι αδιαφορα. το dc++ εχει πεθανει μαλλον
Link to comment
Share on other sites

τι προτιματε για μεμονωμενα τραγουδακια; δηλ οχι ολοκληρα cd οπου τα περισσοτερα κομματια ειναι αδιαφορα. το dc++ εχει πεθανει μαλλον

Torrent (και διαλέγεις ποιά τραγούδια θέλεις) ή Google ή Youtube...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια υπαρχει κανενας ανοιχτος tracker ή σελιδα για επεισοδια Ελληνικων σειρων και εκπομπων αυτης της σαιζον? Λιγα καναλια εχουν live web tv αλλα το mega πχ δεν εχει.Και στο web tv ανεβαζουν τα επεισοδια απο τα τουρκοσκουπιδια και δεν ανεβαζουν απο τα Ελληνικα:mad:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει κανενας ανοιχτος tracker ή σελιδα για επεισοδια Ελληνικων σειρων και εκπομπων αυτης της σαιζον? Λιγα καναλια εχουν live web tv αλλα το mega πχ δεν εχει.Και στο web tv ανεβαζουν τα επεισοδια απο τα τουρκοσκουπιδια και δεν ανεβαζουν απο τα Ελληνικα:mad:

Αρχικα ηταν το Blue-WhiteGT.com φιλε μου αλλα αφου εγινε αορατο, τωρα ειναι το kapaki.info και το greek-team.cc εκει θα βρεις αρκετες σειρες πιστευω και ελληνικες αλλα και ξενες ολοκληρωμενες :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει κανενας ανοιχτος tracker ή σελιδα για επεισοδια Ελληνικων σειρων και εκπομπων αυτης της σαιζον? Λιγα καναλια εχουν live web tv αλλα το mega πχ δεν εχει.Και στο web tv ανεβαζουν τα επεισοδια απο τα τουρκοσκουπιδια και δεν ανεβαζουν απο τα Ελληνικα:mad:

 

βαζουν τα καθημερινα απο οσο ξερω στο μεγκα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα ηταν το Blue-WhiteGT.com φιλε μου αλλα αφου εγινε αορατο, τωρα ειναι το kapaki.info και το greek-team.cc εκει θα βρεις αρκετες σειρες πιστευω και ελληνικες αλλα και ξενες ολοκληρωμενες :)

Φιλε μου και εγω το bluewhite χρησιμοποιουσα.Γνωριζεις αν εγιναν τιποτα συλληψεις?Θα ξαναανοιξει?

Σε ευχαριστω για τα δυο που με ειπες το πρωτο εχει και ανοιχτες εγγραφες θα το τσεκαρω:)

 

βαζουν τα καθημερινα απο οσο ξερω στο μεγκα

Δεν με ενδιαφερουν τα καθημερινα Γιωργο.Ευτυχως βρηκα μια προχειρη λυση σε αυτο που εψαχνα απο youtube.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου και εγω το bluewhite χρησιμοποιουσα.Γνωριζεις αν εγιναν τιποτα συλληψεις?Θα ξαναανοιξει?

Σε ευχαριστω για τα δυο που με ειπες το πρωτο εχει και ανοιχτες εγγραφες θα το τσεκαρω:)

 

Συλληψεις δεν εγιναν απο οσο ξερω αρα θα ξανα ανοιξει πιστευω καθως και το vibes.cc.

Αν θες προσκληση για τον greek-team.cc (που ειναι ο πρωην mytog.net) στιλ μ το mail σου μεσω πμ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα ηταν το Blue-WhiteGT.com φιλε μου αλλα αφου εγινε αορατο, τωρα ειναι το kapaki.info και το greek-team.cc εκει θα βρεις αρκετες σειρες πιστευω και ελληνικες αλλα και ξενες ολοκληρωμενες :)

 

Τι εννοείς ότι έγινε αόρατο; Επίσης ξέρουμε τι έγινε με τον Greek-tracker? κατα τη γνώμη μου ότι καλύτερο .. Μεγάλη ποικιλία κ μεγάλες ταχύτητες .. Το mydlms.com που ειμαι μέλος δεν έχει τίποτα απο αυτα στο μέγιστο βαθμό

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...