Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

prin ligo kairo allaksa to modem mou (sundeuomai apeuthias me cable) episis sundesa kai router yia na pianei to shma kai to laptop. apo tote an thumamai kala de mporw na xrhsimopoihsw to dc kai na eimai active. palaiotera den eixa kanena provlima kai twra mou leei oti dinw lathos ip kai mou leei xrhsimopoiw to tade ip eno to diko mou einai ena allo.....

ti na kanw?:worry:

I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

Από το μήνυμα καταλαβαίνω πως δεν έχεις βάλει το σωστό IP στο connection settings.

Eπίσης, αν έχεις δίκτυο και θες σε κάθε pc να χρησιμοποιείς το dc,πρέπει να ανοίξεις διαφορετικά ports για το κάθε ένα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να με βοηθήσει να βάλω ρυθμίσεις στο DC++ (με PM); Νομίζω έγινα active user (μπαίνει στα public hubs) αλλά προσπαθώντας να μπω σε ένα συγκεκριμένο hub (angelos0) μου βγάζει κάτι σφάλματα.

Και συν τοις άλλοις μου έβγαλε και πρόβλημα με το MSN.

Εαν μπορεί κάποιος και έχει όρεξη, ας μου στείλει ένα PM, plzzz!

Link to comment
Share on other sites

Mε pm είναι λίγο δύσκολο να λυθεί το πρόβλημα του active.

Το ότι μπαίνεις σε hub ή κατεβάζεις hublists ουδεμία σχέση έχει..

Για το MSN δεν λέω τίποτα,διότι έχει εξελιχθεί στο πιο γελοίο πρόγραμμα με τρελλές παρενέργειες στο pc.

 

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι,να μπεις σε ένα ελληνικό hub και να ζητήσεις βοήθεια για τις ρυθμίσεις στο Helpdesk.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα πού είναι το πρόβλημα... Το συγκεκριμένο hub θέλει 15GB ελάχιστη χρήση... Οπότε φτιάχνεις φακέλους με περιεχόμενο 15GB και το λύνεις... Δεν το έκανα ακόμη... Θα δούμε αν θα λυθεί... :p

 

Ο φάκελος που θέλει τα αρχεία ποιός είναι; Ξέρει κανείς; Ο FileList μήπως; (C:\Program Files\DC++\FileLists)

Link to comment
Share on other sites

Οποιον θες βαλε. Καλο θα ειναι να μην ειναι καποιος απο τους ηδη υπαρχοντες στο directory του DC++

Μπορεις βεβαια να βαλεις οσους θελεις, κ οχι μονον ενα

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια βοηθηστε με pls! Eνώ το μtorrenet δουλευε κανονικα, απο προχθες το βραδυ μου βγαζει ταχυτητες 0.1 έως 4 το πολυ!! Τι πρεπει να κάνω; Επειδη δεν ξερω και πολλα μήπως ειναι καλυτερα να βγαλω το ρουτερ (με το οποιο δουλευε όμως άψογα μεχρι προχθες) και να ξαναβάλω το παλιο μονετμ που ειχα; Δεν μπορω να καταλαβω τι εγινε γιατι δεν πειραξα τιποτα!

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια βοηθηστε με pls! Eνώ το μtorrenet δουλευε κανονικα, απο προχθες το βραδυ μου βγαζει ταχυτητες 0.1 έως 4 το πολυ!! Τι πρεπει να κάνω; Επειδη δεν ξερω και πολλα μήπως ειναι καλυτερα να βγαλω το ρουτερ (με το οποιο δουλευε όμως άψογα μεχρι προχθες) και να ξαναβάλω το παλιο μονετμ που ειχα; Δεν μπορω να καταλαβω τι εγινε γιατι δεν πειραξα τιποτα!

Ευχαριστω

μηπως εγινε update και αλλαξαν οι ρυθμισεις; κατα ενα περιεργο λογο εχω δεις πολλους σε φορα να λενε οτι απο προχθες εχουν προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,,,εγω εχω το εξης προβλημα με το mtorrent,,ενω καποια τα κατεβαζω κανονικα ειναι καποια που μου βγαζει σφαλμα οτι δεν ηταν δυνατη η προσπελαση του αρχειου επειδη χρησιμοποιειται απο αλλη διαδικασια παρολο που εχει ξεκινησει το κατεβασμα κανονικα....ενω του κανω εξαναγκασμενο ελεγχο παλι ξεκιναει αλλα μετα απο λιγο παλι τα ιδια..εχς αλλαξει versions,εχω αλλαξει 8εση απο8ηκευσεις των torrents,τιποτα,,,εχει καποιος καμια ιδεα,,εψαξα στο net για την λυση αλλα οτι και αν δοκιμασα δεν δουλεψε...
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια, ξερει κανεις πώς στο http://www.gamato.info ο χρήστης μετατρέπεται απο validating σε leacher ή member??? φαινεται πολυ γεματο σαιτ αλλα εχω κανει register εδω και καιρο και ακομα ειμαι validating και δεν μπορω οχι μονο να κατεβασω, αλλα ουτε να δω και τα περιεχομενα. πλιζ αν ξερει καποιος............θενκς:)

someone told me love will all save us

but how can that be, look what love gave us

a world full of killing and blood-spilling

that world never came

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια, ξερει κανεις πώς στο http://www.gamato.info ο χρήστης μετατρέπεται απο validating σε leacher ή member??? φαινεται πολυ γεματο σαιτ αλλα εχω κανει register εδω και καιρο και ακομα ειμαι validating και δεν μπορω οχι μονο να κατεβασω, αλλα ουτε να δω και τα περιεχομενα. πλιζ αν ξερει καποιος............θενκς:)

 

egw exthes ekana egrafh k mporw k na katevasw k na anevasw

twra ayto den kserw giati ginete se sena

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

egw exthes ekana egrafh k mporw k na katevasw k na anevasw

twra ayto den kserw giati ginete se sena

 

Επιβεβαιωνω κι εγω !

Μολις εκανα εγγραφη και εγινα μελος κανονικα...

 

Ξαναπροσπαθησε μηπως κατι πηγε στραβα...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς ευχαριστώ πολύ για το λινκ του tracker, δεν ήξερα ότι υπάρχει.. :rolleyes:

 

Eπιβεβαιώνω και γω με τη σειρά μου ότι δουλεύει κανονικά. Στην αρχή, όπως συνηθίζεται σε τέτοιες περιπτώσεις, αφού γραφτείς, στέλνουν ένα email επιβεβαίωσης και πατάς στο λινκ που υπάρχει στο email αυτό. Μετά κάνεις login και είσαι full μέλος (πρέπει φυσικά η σελίδα να δείχνει το username σου στην αριστερή πλευρά του menu του site). :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Καπου ειχε παρει το ματι μου πιο παλια μια επιλογη το μtorrent να τελειωνει πρωτα ενα αρχειο και μετα να συνεχιζει στο επομενο οταν εχει πολλα ενα torrent αλλα δεν το βρισκω τωρα...Μπορει καποιος να με βοηθησει γιατι εχω βαλει να κατεβαινουν πολλα επεισοδια απο μια σειρα και θελω να τα βλεπω με τη σειρα αλλα δεν βγαζω ακρη και δεν θελω να βαζω ενα ενα τα επεισοδεια...
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Options>Preferences>Queueing Εκεί που λέει Queue Settings βάλε και στα 2 "1" και θα σου κατεβάζει ένα αρχείο κάθε φορά.
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Άμα βάλει και στα δύο "1", τότε μόλις τελειώνει το πρώτο και αρχίσει να seedaretαι δεν θα ξεκινήσει το 2ο.

Βάλε στη πρώτη επιλογή 10-100 όσο θέλεις. Και στη κάτω βαλε 1.

Τα ενεργοποιείς όλα μαζί και μόλις θα κατεβαίνει το πρώτο θα αρχίσει να κατεβάζει το 2ο κ.ο.κ.

Link to comment
Share on other sites

Aν κατεβαζεις ενα torrent που περιεχει "πακετο" μια σεζον, τοτε το παραπανω δε θα σε βοηθησει.

 

Επελεξε το torrent σου απο την λιστα του utorrent και πατα το Files απο κατω. Επελεξε 2-3 απο τα πρωτα avi, κανε δεξι κλικ και κανε τα High Priority και αντιστοιχα επελεξε τα υπολοιπα avi και βαλε τα σε Low Priority.

 

Ετσι καταφερνεις να πεις στο utorrent να κατεβασει πρωτα τα πρωτα επεισοδια του πακετου. Αφου ολοκληρωθουν αυτα, βαλε σε High Priority τα 2-3 επομενα και παει λεγοντας...

Link to comment
Share on other sites

Aυτα που ανεφερατε βοηθουν οταν κατεβαζεις πολλα διαφορετικα torrent μαζι αν καταλαβα καλα.Εγω θελω να κατεβαζει ενα-ενα τα αρχεια που περιεχονται σε ενα torrent...Για να βοηθησω,βρηκα ενα torrent με 18 επεισοδια απο 1 σειρα μαζεμενα.Θελω ομως να τα κατεβαζει με τη σειρα και οχι λιγο απο το ενα αρχειο και λιγο απο το αλλο ωστε να μην περιμενω να τελειωσει ολο το torrent για να δω τη σειρα...Ελπιζω να βοηθησα:O
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...