Jump to content

Xperia Μini st15i / Xperia Mini Pro sk17i κ.α. : One Click Root


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά το καταφερα, εκανα downgrade στην .58, εκανα root με το zegrush και μετα αναβαθμιση στην .62 over the air μεσω κινητου.
Know thy phone...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 421
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στο LG E510 θα δουλεψει το root ? δεν το εχει στη λιστα..

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson Xperia Play με έκδοση 4.0.2.Α.0.42

Εγκατεστημένο PC Companion (κάτι διάβασα πως έχει να κάνει με drivers), συνδεδεμένο με USB στην επιλογή Μαζική αποθήκευση και τικαρισμένη η επιλογή USB Debugging ...

 

Τρέξιμο runme.bat, έναρξη με ένα οποιοδήποτε key και απανωτά fail για Superuser.apk ....

 

Κάνει επανεκκίνηση, το αποσυνδέω αφού ξανασυνδεθεί ... Καμία ιδέα ?????

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson Xperia Play με έκδοση 4.0.2.Α.0.42

Εγκατεστημένο PC Companion (κάτι διάβασα πως έχει να κάνει με drivers), συνδεδεμένο με USB στην επιλογή Μαζική αποθήκευση και τικαρισμένη η επιλογή USB Debugging ...

 

Τρέξιμο runme.bat, έναρξη με ένα οποιοδήποτε key και απανωτά fail για Superuser.apk ....

 

Κάνει επανεκκίνηση, το αποσυνδέω αφού ξανασυνδεθεί ... Καμία ιδέα ?????

Τικαρε και τις αγνοστες πηγες και δοκιμασε.

Phone: Sony Xperia Mini

ROM: AndroGreekROM [bETA]

Recovery: ClockModWork

Kernel: Rage Kernel v2.9

Link to comment
Share on other sites

Τικαρε και τις αγνοστες πηγες και δοκιμασε.

 

Τικαρισμένη από την στιγμή που πήρα το κινητό ... Καμία άλλη ιδέα ?

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Τικαρισμένη από την στιγμή που πήρα το κινητό ... Καμία άλλη ιδέα ?

 

Το SE PC Compasion τρέχει.

Phone: Sony Xperia Mini

ROM: AndroGreekROM [bETA]

Recovery: ClockModWork

Kernel: Rage Kernel v2.9

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να ρουτάρω το Xperia Mini, 2.3.4 -- 4.0.2.A.0.42... Έχω τα "'Αγνωστες πηγές" και "Εντοπισμός σφαλμ. USB" τικαρισμένα, το PC Companion ανοικτό κ.λ.π. παρεμπιπτόντως αλλά και πάλι τίποτα.. Επισυνάπτω ένα μέρος του log.
Link to comment
Share on other sites

επισης μου βγαζει προβλημα και δεν γινεται το ροοτ....

ειχα τη 4.0.3 και εβαλα με αυτον τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092789#post4092789

την 2.3. και πανω που νομιζα οτ ειμεινε το ευκολο ροοτ.... δεν μπορω να το κανω,..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα,αν μπορει ας με βοηθησει καποιος εχω εδω και καποιες μερες το xperia p υπαρχει root?εχει τα 2.3.7 και εκδοση6.0.β.1.564 και kernal2.6.35.7 + ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω το Neo V με Έκδοση Android 2.3.4 και αριθμός έκδοσης 4.0.2.A.0.62 μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για root ? γιατί από ότι διάβασα στην αρχή του θέματος λέει οτι δεν δουλέβει για το συγκεκριμμένο αριθμό έκδοσης.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω το Neo V με Έκδοση Android 2.3.4 και αριθμός έκδοσης 4.0.2.A.0.62 μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για root ? γιατί από ότι διάβασα στην αρχή του θέματος λέει οτι δεν δουλέβει για το συγκεκριμμένο αριθμό έκδοσης.

 

Καλησπέρα κ σε σένα,ρίξε μια ματιά εδώhttp://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327513

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ σε σένα,ρίξε μια ματιά εδώhttp://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327513

 

Ευχαριστώ !

από ότι κατάλαβα η όλη διαδικασία για το root είναι μέχρι το 4ο βήμα σωστά ?

 

Έχω διαβάσει ότι με το το root χάνεις την εγγύηση. Αμα θελω μετα να βγάλω το root γινεται ? ωστε να μην παρει χαμπαρει η εταιρια οτι το πειραξα .

 

Το θέμα είναι οτι επειδή το το κινητό μόλις χθες το αγόρασα , πες ότι κατι παθένει μόνο του και χαλάει ας πούμε η κάμερα

και το πάω στο πλαίσιο απο όπου το πήρα να το δούνε, θα ελένξουν μόνο την κάμερα σαν hardware για να την φτιάξουνε ή θα ελένξουν και το λειτουργικό και θα δουν δλδ οτι το έχω κάνει root και θα μου πουν η εγγύηση δεν ισχύει λόγου ότι έχω πειραξει το λειτουργικο.

 

Με λιγα λογια η εγγυηση χανεται μονο σε θεμα λογισμικου αν παθει τιποτα η χανεται και σε θεμα hardware ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια δοκιμασε κανεις να το κανει σε android 4.0.4 μου το περασε κανονικα αλλα δεν νομιζω να εγινε root το κιν απο οτι λειει ..

αυτο υπαρχει καποιος αλλος τροπος να το chek ? to NEO V exw .

Link to comment
Share on other sites

Αμα θελω μετα να βγάλω το root γινεται ?

 

Με λιγα λογια η εγγυηση χανεται μονο σε θεμα λογισμικου αν παθει τιποτα η χανεται και σε θεμα hardware ?

Γίνεται.

Η εγγύηση περιλαμβάνει λογισμικό και υλικό. Ότι από τα δυο κι αν πειράξεις χάνεις την εγγύηση.

παιδια δοκιμασε κανεις να το κανει σε android 4.0.4 μου το περασε κανονικα αλλα δεν νομιζω να εγινε root το κιν απο οτι λειει ..

αυτο υπαρχει καποιος αλλος τροπος να το chek ? to NEO V exw .

 

Δεν έχεις root.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες χριαζομαι βοηθια...Εβαλα το android4 (εχω xperia mini) και οπως καταλαβενετ δεν εχω πια το root. Τωρα ξαναμπικαν ολα τα προγραμματακια της sony και μου τρονε μνημη με αποτελεσμα να κολαει ολο το τηλεφωνο...μηπως μπορει καποιος να μου πει ενα τροπο για να το ξανακανω root??? Εχω την εκδοση {4.1.B.0.431}

 

 

xperia mini

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες χριαζομαι βοηθια...Εβαλα το android4 (εχω xperia mini) και οπως καταλαβενετ δεν εχω πια το root. Τωρα ξαναμπικαν ολα τα προγραμματακια της sony και μου τρονε μνημη με αποτελεσμα να κολαει ολο το τηλεφωνο...μηπως μπορει καποιος να μου πει ενα τροπο για να το ξανακανω root??? Εχω την εκδοση {4.1.B.0.431}

 

 

xperia mini

 

Η 431 είναι η 4.0.4;αν ναι εύκολος τρόπος για root απλά τον ξεχνάς,από ότι θυμάμαι πρέπει να κατέβεις στη 4.0.3 να κάνεις το root με τον απλό τρόπο κ στο καπάκι μέσω ota να κάνεις update στη 4.0.4 όπου κρατάει το root

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

αα καταλαβα....οδηγιες που θα βρω? πρωτα θα το κανω downgrade κ μετα root αλλα δεν μπορω να βρω αξιοπιστα sites αμα ξερει καποιος ας μου πει...:);)
Link to comment
Share on other sites

αα καταλαβα....οδηγιες που θα βρω? πρωτα θα το κανω downgrade κ μετα root αλλα δεν μπορω να βρω αξιοπιστα sites αμα ξερει καποιος ας μου πει...:);)

 

Για googlαρε κατά xda μεριά γιατί δε θυμάμαι αν υπάρχει οδηγός για downgrade από 4.0.4 σε 4.0.3

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα υπάρχει Root για το δικό μου ?

Αριθμός Έκδοσης 4.1.8.0.431

Android 4.04

Έκδοση Κernel 2.6.32.9-perf

Αριθμός Μοντέλου mt11i

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα υπάρχει Root για το δικό μου ?

Αριθμός Έκδοσης 4.1.8.0.431

Android 4.04

Έκδοση Κernel 2.6.32.9-perf

Αριθμός Μοντέλου mt11i

 

Ευχαριστώ

 

Η απάντηση ειναι λίγα ποστ πιο πάνω...

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,πως μπορείς να κανεις downgrade στην 4.0.3 αν μπορείτε να μου δώσεις κάποιο guide και αν χάνω δεδομενα κατά την διάρκεια του downgrade? και αν μπορώ μετα να το κάνω με ΟΤΑ μετά χωρίς να χάσω το root

 

έψαξα αλλά δεν βρήκα άκρη δεν πειράζει πάντως ευχαριστώ ...!!!

 

δεν υπαρχει ευκολο root για 4.0.4 μονο με downgrade ολοι αυτο περιμενουμε

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται.

Η εγγύηση περιλαμβάνει λογισμικό και υλικό. Ότι από τα δυο κι αν πειράξεις χάνεις την εγγύηση.

 

οκ ευχαριστώ !

Να σε ρωτήσω τι προτείνεις GingerBread ή ICS και γιατί.

Επισης έχεις να με προτείνεις κάποιο καλο custom rom και kernel απο xda για το Neo V μου επειδή έχουν πάρα πολλα και δεν ξέρω ποιο να διαλέξω

Θα προτιμούσα πάντος κάποιο που να κρατάει η μπαταρία γιατί τωρα μια μερα κραταει στην πολύ καλύτερη 2.

Edited by Hli4S
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Βασικά ψηλόμπερδευτηκα........

 

Εχω sk17i

2.3.4

4.0.2.A.0.58

ROOT

 

Υπάρχει τρόπος να βάλω 4.0.4 η 4.0.3 της Sony χωρίς να χάσω το root??

Διάβασα αυτό XDA [Tutorial]Root.Xperia 4.0.4 ROM

αλλά δεν κατάλαβα αν είναι η "μανίσια" η οχι?

Λογικά πρέπει να ξεκινήσω απο το: III. Preparations to root 4.0.4 ROM

 

Αξίζει ή όχι ακόμη??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...