Jump to content

E-Shops και Ηλεκτρονικές Αγορές


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

High Trust Rating. This Site Looks Safe To use.

 

http://www.scamadviser.com/check-website/www.mobileshop.eu

 

Και πόσο αξιόπιστο είναι το Scamadviser;

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και πόσο αξιόπιστο είναι το Scamadviser;

 

...εσύ θα το κρίνεις...κάνε και δοκιμές με γνωστά μαγαζια.....:cool:

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν στις 2/6 έκανα παραγγελία ένα LG G2 32GB White από το MobileShop, στα 374 €. Την επόμενη ημέρα με παίρνουν τηλέφωνο, Έλληνας εκπρόσωπος, για να επικυρώσουμε την παραγγελία και για να μου πει πως σε δύο μέρες θα το είχα στο σπίτι μου. Όλα καλά και όλα ωραία δηλαδή...αλλά μέχρι εκεί. Σήμερα (6/6) με πήραν και πάλι τηλέφωνο για να με ενημερώσουν πως το συγκεκριμένο προϊόν τελικά έχει εξαντληθεί (καθώς είχε μείνει ένα τελευταίο και με πρόλαβε κάποιος άλλος, όση ώρα ο υπάλληλος έγραφε τα στοιχεία μου :wacko:) και αν ενδιαφέρομαι να αγοράσω σε κόκκινο ή χρυσό χρώμα, ή αν ενδιαφέρομαι για κάποια άλλη συσκευή, προτείνωντας μου το Moto G X.:wacko: Εν τέλη ζητάω να μου επιστρέψουν τα χρήματα μου (κάτι που έκανε μέσα σε λίγες ώρες)

 

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν στις 2/6 έκανα παραγγελία ένα LG G2 32GB White από το MobileShop, στα 374 €. Την επόμενη ημέρα με παίρνουν τηλέφωνο, Έλληνας εκπρόσωπος, για να επικυρώσουμε την παραγγελία και για να μου πει πως σε δύο μέρες θα το είχα στο σπίτι μου. Όλα καλά και όλα ωραία δηλαδή...αλλά μέχρι εκεί. Σήμερα (6/6) με πήραν και πάλι τηλέφωνο για να με ενημερώσουν πως το συγκεκριμένο προϊόν τελικά έχει εξαντληθεί (καθώς είχε μείνει ένα τελευταίο και με πρόλαβε κάποιος άλλος, όση ώρα ο υπάλληλος έγραφε τα στοιχεία μου :wacko:) και αν ενδιαφέρομαι να αγοράσω σε κόκκινο ή χρυσό χρώμα, ή αν ενδιαφέρομαι για κάποια άλλη συσκευή, προτείνωντας μου το Moto G X.:wacko: Εν τέλη ζητάω να μου επιστρέψουν τα χρήματα μου (κάτι που έκανε μέσα σε λίγες ώρες)

 

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Δεν βλέπω κάτι κακό.

Είχε μικρό απόθεμα το μαγαζί και σε ενημέρωσε για αυτό σε μικρό χρονικό διάστημα και μάλιστα πρότεινε και εναλλακτική λύση.

Δεν τα βρήκατε και σου επέστρεψε τα χρήματα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κάτι κακό.

Είχε μικρό απόθεμα το μαγαζί και σε ενημέρωσε για αυτό σε μικρό χρονικό διάστημα και μάλιστα πρότεινε και εναλλακτική λύση.

Δεν τα βρήκατε και σου επέστρεψε τα χρήματα.

 

Είναι γνωστή πολιτική, να βάζουν χαμηλές τιμές σε τηλέφωνα "κράχτες" με μεγάλη ζήτηση, τα οποίο όμως δεν τα έχουν. Σε παίρνουν τηλέφωνο και σου προτείνουν άλλες συσκευές, που καμία σχέση δεν έχουν με αυτήν που θέλεις εσύ. Σίγουρα βρίσκουν "θύματα"..

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Το χρυσό/κόκκινο θα ήταν σπέσιαλ :)

 

Μπα, νομίζω πως το άσπρο με έχει κερδίσει για τα καλά.. :p

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Μπα, νομίζω πως το άσπρο με έχει κερδίσει για τα καλά.. :p

το χρυσο ειναι πολυ ομορφο επρεπε να το παρεις...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εκανα μια παραγγελια απο ενα καταστημα στην Αγγλια μεσω net αλλα μετα απο λιγο ζητησα την ακυρωση της για να την ξανακανω τροποποιημενη.Το mail που μου στειλανε ειναι το παρακατω.Επειδη δεν το εχω ξανασυναντησει,αυτο με το quote reference μπορει να μου το εξηγησει καποιος?Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Thank you for your email.

 

We will endeavour to respond to your query at the earliest opportunity, normally within 6 hours.

Please be aware that during non working hours (8PM - 8AM) requests are not processed until 8AM.

 

At this point in time we are unable to amend addresses nor add additional items to your order.

However depending on the current status of your order we may be able to remove selected items or cancel your entire order.

 

Should you need to follow up on this case please quote the reference below:

 

Reference: CAS-849725-F5R3B8

 

Kind Regards,

Customer Services

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά ψάχνω ηλεκτρονικό μαγαζί με οικονομικές πάνες pampers...

Έχετε κάτι στα υπόψιν κυρίως οι γονείς???:eek:

στα σούπερ μασκετ . .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω ηλεκτρονικό μαγαζί με οικονομικές πάνες pampers...

Έχετε κάτι στα υπόψιν κυρίως οι γονείς???:eek:

 

Λόγω όγκου, δεν νομίζω να αξίζει τέτοια αγορά.

Ο,τι γλιτώσεις από τις πάνες, θα το πληρώσεις σε μεταφορικά.

Για αυτό πολύς κόσμος αγόραζε από το αγγλικό Αμαζον που παλιά δεν είχε μεταφορικά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λόγω όγκου, δεν νομίζω να αξίζει τέτοια αγορά.

Ο,τι γλιτώσεις από τις πάνες, θα το πληρώσεις σε μεταφορικά.

Για αυτό πολύς κόσμος αγόραζε από το αγγλικό Αμαζον που παλιά δεν είχε μεταφορικά.

Θέτω το θέμα για αυτό ακριβώς το λόγο...

Πριν 1 λόγο είχα κάνει μια φοβερή παραγγελία με μικρό κοστος αποστολής και έτσι μου ερχόταν 23 λεπτά η πάνα...

Τώρα τα κόστη αποστολής στο Amazon είναι απλά τρέλα...

Link to comment
Share on other sites

Όταν παίζουν προσφορές..

πολυ σωστα δεν το ανέφερα

εγω το μικρό ενα χρόνο τώρα παίρνω babylino & libero βαζουν καλες προσφορές!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά γιατί ορισμένα eshops γράφουν δεν έχουν ευθύνη για τυχόν ζημιές που γίνουν στα προϊόντα όταν αυτά ταξιδεύουν προς τον πελάτη? Έχει λογική να έχει ευθύνη ο πελάτης?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί ορισμένα eshops γράφουν δεν έχουν ευθύνη για τυχόν ζημιές που γίνουν στα προϊόντα όταν αυτά ταξιδεύουν προς τον πελάτη? Έχει λογική να έχει ευθύνη ο πελάτης?

Εξαρτάται την μεταφορική.

Αν είναι με δικά τους μέσα (πχ εταιρεία στην Αθήνα που έχει δικά της φορτηγά) δεν θα έπρεπε να το λέει.

Αν χρησιμοποιεί τρίτους τότε προφανώς θέλει να αποφύγει την ευθύνη από δική τους αμέλεια.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται την μεταφορική.

Αν είναι με δικά τους μέσα (πχ εταιρεία στην Αθήνα που έχει δικά της φορτηγά) δεν θα έπρεπε να το λέει.

Αν χρησιμοποιεί τρίτους τότε προφανώς θέλει να αποφύγει την ευθύνη από δική τους αμέλεια.

Έχει τύχει να το δω και σε eshop που κάνει το ίδιο μεταφορές. Όπως και να έχει όμως γιατί να έχω ευθύνη εγώ πριν το παραλάβω? Τι γίνεται σε μια τέτοια περίπτωση? Με αποζημιώνει το courier?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχετε αγοράσει απο το papoutsaki.gr ? οι τιμές εχουν πολυ μεγάλες διάφορες σε σχέση με τα " κανονικά" καταστήματα και αναρωτιέμαι αν τα προϊόντα ειναι απομιμιμησεις.
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα. Σκέφτομαι να αγοράσω smartphone από το mr.mobi.gr. Έχω διαβάσει τις κριτικές στο skroutz, αλλά θέλω να ρωτήσω κι εδώ, που σίγουρα γνωρίζουμε περισσότερα. Ποια η γνώμη σας για το συγκεκριμένο κατάστημα; Είναι "άξιο εμπιστοσύνης" ή θα ψάχνομαι;
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω για κατάστημα που εχει τις πιο χαμηλες τιμες εντος Ευρώπης για συσκευες κινητης (Lg G3)

και καποιο κατάστημα που να εχει το Νοκια MD-12 wireless Bluetooth speaker.

 

 

Τι μπορούμε να βρουμε?

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια!ξερει κανενας κανενα απο αυτα και τι ρολο βαρανε???

http://www.priceangels.com ή αυτο

http://www.similarmart.com

 

Βασικα θελω να παρω αυτο!

http://www.similarmart.com/X-i5C-Full-Size-MTK6572-Dual-Core-3G-Smartphone--Android-4-2-2-Dual-Mode-Single-Standby-With-Wi-Fi-GPS-4-Inch-FVGA-Capacitive-Touch-Screen-Green--s162907.html

 

Mπορει κανεις να βοηθησει να μου πει απο καπου με PAYPAL να ειναι safe?

Ευχαριστω πολυ!

 

ααα και κατι τελευταιο αν εχω παραγγειλει κατι και δεν εχω tracking number εκτος απο το να παρω τηλεφωνο τα ΕΛΤΑ μπορω να το ψαξω αλλιως!

Ευχαριστω!

Edited by msound
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση... Σήμερα πραγματιποιησα μια παραγγελία απο το ισπανικό amazon αφού πρωτα πέρασα στις μεθόδους πληρωμής μια χρεωστική μου κάρτα επειδή μια προπληρωμενη που είχα είχε τελειώσει. Μου έστειλε email επιβεβαίωσης η amazon αλλά ακόμα δεν έχει γίνει η χρέωση της κάρτας. Αν για οποιοδήποτε λόγο είχε απορρίψει την συναλλαγή η τράπεζα ή δεν έγινε δεκτή η κάρτα δεν θα έπρεπε να μου σταλεί κάποιο μήνυμα ??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...