Jump to content

E-Shops και Ηλεκτρονικές Αγορές


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχετε ακουσει για το http://chinaobdshop.com/ ? Δεν εμπιστευομαι τους κινεζους γιαυτο σας ρωταω,ειναι απο πολυ μακρια :worry:

 

εδώ φοβόμαστε το ebay και συ λες για κινέζους....:wacko:

 

Από τις καλύτερες αγορές και πραγματικά φθηνά με αντικαταβολή που έχω κάνει τελευταία είναι εδώ

 

http://www.e-gate.gr/index.php

 

http://www.letsbuy.gr/index.php

 

Στο Letsbuy.gr έχει αυτό το μήνα προσφορές σε Energizer

:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια το you.gr ειναι γνωστο?Εχω δει καταστηματα του ακομα και σε επαρχεια αλλα δεν εχω ψωνισει απο εκει και δεν ξερω.Θελω να παρω μια ραμ 2gb για το notebook και στα κλασσικα eshop πλαισιο δε βρισκω βρηκα εκει απο το skroutz τα αλλα δε τα ξερω καν δε τα εμπιστευομαι
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το you.gr ειναι γνωστο?Εχω δει καταστηματα του ακομα και σε επαρχεια αλλα δεν εχω ψωνισει απο εκει και δεν ξερω.Θελω να παρω μια ραμ 2gb για το notebook και στα κλασσικα eshop πλαισιο δε βρισκω βρηκα εκει απο το skroutz τα αλλα δε τα ξερω καν δε τα εμπιστευομαι

εγω εχω αγορασει πολλες φορες.το μονο (-) ειναι οτι δεν εχει και τις καλυτερες τιμες...και επισης οτι αργουν να τα στειλουν..και επισης χρεωνουν εξοδα αποστολης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αγορασει πολλες φορες.το μονο (-) ειναι οτι δεν εχει και τις καλυτερες τιμες...και επισης οτι αργουν να τα στειλουν..και επισης χρεωνουν εξοδα αποστολης.

Μερικές φορές όμως έχουν πολύ καλές προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές όμως έχουν πολύ καλές προσφορές.

εχουνε αλλα πρεπει να εισαι πολυ τυχερος για να τις προλαβεις.

εγω στο "τσακ" πετυχα μια με εναν φορητο δισκο..και η παραγγελια εγινε την προπροηγουμενη παρασκευη..και το δεμα το ειχα σημερα.οπως και να'χει το κατστημα εχει προιοντα ελληνικης αντιπροσωπιας..και οχι παρα'εισαγωγης (ειδικα στα κινητα).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το you.gr ειναι γνωστο?Εχω δει καταστηματα του ακομα και σε επαρχεια αλλα δεν εχω ψωνισει απο εκει και δεν ξερω.Θελω να παρω μια ραμ 2gb για το notebook και στα κλασσικα eshop πλαισιο δε βρισκω βρηκα εκει απο το skroutz τα αλλα δε τα ξερω καν δε τα εμπιστευομαι

 

Ναι, της Infoquest είναι νομίζω. Μια φορά το έχω χρησιμοποιήσει μόνο, χωρίς πρόβλημα (είχα πάρει ένα πληκτρολόγιο).

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα ευχαριστω,να σας ρωτησω επισης το εξης,θελω να παρω μια ραμ για το notebook,μπορω να την παρω απο ενα καταστημα τους και να τους πω επιτοπου να μου την περασουν?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετοπιζω ενα σχετικα μεγαλο προβλημα.

Ηθελα να αγορασω μια ψηφιακη φωτογραφικη μηχανη απο αγγλικο online μαγαζι στο οποιο ειχα βρει καλες τιμες(ajelectronics). Δοκιμασα με 3 ελληνικες καρτες και δεν δεχθηκε καμια το συστημα, δοκιμασα και με αγγλικη καρτα και παλι δεν το δεχθηκε, οποτε το αφησα το θεμα.

Οταν την επομενη μερα μπηκα e-banking ειδα οτι ειχα χρεωθει κανονικοτατα και στην natwest και στην HSBC(ελληνικη). Τους εστειλα μηνυμα και μου ειπαν οτι τα χρηματα θα κανουν "bounce back" μεσα σε 48 ωρες. Εχουν περασει 7 μερες και τιποτα. Εχω χρεωθει γυρω στα 300 ευρω, που ειναι σοβαρο ποσο. Θα τους παρω τηλεφωνο αργοτερα, αλλα τι μπορω να πω ωστε να μην το παρατησουν το θεμα?

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετοπιζω ενα σχετικα μεγαλο προβλημα.

Ηθελα να αγορασω μια ψηφιακη φωτογραφικη μηχανη απο αγγλικο online μαγαζι στο οποιο ειχα βρει καλες τιμες(ajelectronics). Δοκιμασα με 3 ελληνικες καρτες και δεν δεχθηκε καμια το συστημα, δοκιμασα και με αγγλικη καρτα και παλι δεν το δεχθηκε, οποτε το αφησα το θεμα.

Οταν την επομενη μερα μπηκα e-banking ειδα οτι ειχα χρεωθει κανονικοτατα και στην natwest και στην HSBC(ελληνικη). Τους εστειλα μηνυμα και μου ειπαν οτι τα χρηματα θα κανουν "bounce back" μεσα σε 48 ωρες. Εχουν περασει 7 μερες και τιποτα. Εχω χρεωθει γυρω στα 300 ευρω, που ειναι σοβαρο ποσο. Θα τους παρω τηλεφωνο αργοτερα, αλλα τι μπορω να πω ωστε να μην το παρατησουν το θεμα?

 

Παλαιοτερα ειχα γραψει σε ποστ να μην χρησιμοποιούμε ποτε τις πιστωτικές καρτες στο ιντερνετ, να στο υπενθυμίσω λοιπον αλλη μια φορα!!

Link to comment
Share on other sites

Παλαιοτερα ειχα γραψει σε ποστ να μην χρησιμοποιούμε ποτε τις πιστωτικές καρτες στο ιντερνετ, να στο υπενθυμίσω λοιπον αλλη μια φορα!!

 

Καλα τετοιες συμβουλες δινω και εγω.. Με το amazon δεν ειχα ποτε προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετοπιζω ενα σχετικα μεγαλο προβλημα.

Ηθελα να αγορασω μια ψηφιακη φωτογραφικη μηχανη απο αγγλικο online μαγαζι στο οποιο ειχα βρει καλες τιμες(ajelectronics). Δοκιμασα με 3 ελληνικες καρτες και δεν δεχθηκε καμια το συστημα, δοκιμασα και με αγγλικη καρτα και παλι δεν το δεχθηκε, οποτε το αφησα το θεμα.

Οταν την επομενη μερα μπηκα e-banking ειδα οτι ειχα χρεωθει κανονικοτατα και στην natwest και στην HSBC(ελληνικη). Τους εστειλα μηνυμα και μου ειπαν οτι τα χρηματα θα κανουν "bounce back" μεσα σε 48 ωρες. Εχουν περασει 7 μερες και τιποτα. Εχω χρεωθει γυρω στα 300 ευρω, που ειναι σοβαρο ποσο. Θα τους παρω τηλεφωνο αργοτερα, αλλα τι μπορω να πω ωστε να μην το παρατησουν το θεμα?

 

παρε τηλεφωνο και πεσ να ακυρωσουν τις χρεωσεις. ζαλισε τους.

Link to comment
Share on other sites

παρε τηλεφωνο και πεσ να ακυρωσουν τις χρεωσεις. ζαλισε τους.

 

Αυτο σκοπευω να κανω, αλλα παλι ειναι καθολικα στο χερι τους απ' οτι καταλαβαινω!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο σκοπευω να κανω, αλλα παλι ειναι καθολικα στο χερι τους απ' οτι καταλαβαινω!

 

για κανε μια δοκιμη με ενα δικηγορο να δεις.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο με τα ηλεκτρονικά αλλά σχετικό με τις αγορές:D. Έχει αγοράσει κανείς είδη σπιτιού (σεντόνια,παπλώματα κλπ) από το site http://www.spitishop.gr?? Ψάχνω καλής ποιότητας παπλώματα μιας κι έρχεται ο χειμώνας και μου το έχουν συστήσει πολλοί γνωστοί αλλά είπα να ρωτήσω και τους ειδικούς:) αν μπορούν να το επιβεβαιώσουν. Ευχαριστώ προκαταβολικά
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω αγοράσει και για είμαι ειλικρινείς τώρα την είδα πρώτη φορά την ιστοσελίδα.

δεν τίθεται θέμα πάντως, τα στοιχεία τους είναι νόμιμα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ψωνίσει κανείς ποτέ απο pixmania.gr? Θέλω να πάρω κάτι απο εκεί. Φαίνεται αξιόπιστο site? Τα έχει σε πολύ χαμηλές τιμές κάποια προιόντα, γιατί έτσι; Απόδειξη πληρωμής δίνουν; Πως πάει η εγγύηση του προιόντος;
Link to comment
Share on other sites

Έχει ψωνίσει κανείς ποτέ απο pixmania.gr? Θέλω να πάρω κάτι απο εκεί. Φαίνεται αξιόπιστο site? Τα έχει σε πολύ χαμηλές τιμές κάποια προιόντα, γιατί έτσι; Απόδειξη πληρωμής δίνουν; Πως πάει η εγγύηση του προιόντος;

 

ναι αξιόπιστο είναι, έχω αγοράσει φωτογραφική μηχανή.

τα έχουνε σε τέτοιες τιμές γιατί τα προϊόντα να παραγγέλνουν συνήθως στην γαλλια όπου εχει πολύ χαμηλότερο φπα και φόρους. αν δεις υπαρχουν και pixmania σε άλλες χώρες. η εγγύηση είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω προσέξει όταν βάζω τα στοιχεία μου στην διεύθυνση αποστολής δεν δέχεται ελληνικά. Στα αγγλικά θα γράψω εκεί? Στο pixmania.gr αναφέρομαι.
Link to comment
Share on other sites

Το pixmania σου επιτρέπει να γλιτώνεις το ΦΠΑ αν έχεις ΑΦΜ μαγαζιού. Κατά τ' άλλα τα μεταφορικά του είναι σχετικά υψηλά...
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ PARASwrite. Τελικά εμεινα πλήρως ικανοποιημένη απ το σάιτ και το συνιστώ αν ψάχνετε ποτέ σεντόνια κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω γενικες πληροφοριες για το amazon??

 

Δηλαδή; :confused:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...