Jump to content

E-Shops και Ηλεκτρονικές Αγορές


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.Ξερει κανενας eshop(ξενο) που να στελνει pc parts(συγκεκριμενα ενδιαφερομαι για ενα ποντικι)στην Σουηδια?

 

Δες το http://www.pixmania.com

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@wael

μπες prisjakt.nu και γραψε το μοντελλο του ποντικιου που θελεις, θα σου δειξει την χαμηλοτερη τιμη και το καταστημα που το πουλαει στο διαδυκτιο.

 

Που στην Σουηδια εισαι αν επιτρεπεται;

Εγω ειμαι Linköping οπως βλεπεις και στο profile.

 

thx για την απαντηση.Ειμαι Στοκχολμη,αλλα οχι για πολυ καιρο ακομα.

Link to comment
Share on other sites

απο http://www.footlocker.com εχει ψωνισει καποιος? στελνει Ελλαδα?

οταν πηγα να κανω εικονικο checkout μου εβγαζε πρωτα να πληρωσω με paypal,και δεν μπορουσα να δω ποσο ειναι τα εξοδα μεταφορας..

Link to comment
Share on other sites

απαίσιο το eshop ! μου έσπασαω μια φορά σε σερβις το κουτι , μου έχουν πουλήσει τρια ελαττωματικα ups και μου έχουν αλλάξει τρείς μητρικές κάρτες ! και πάλι έχω πρόβλημα ! μακριααααααα απο eshop
Link to comment
Share on other sites

Με το e-shop τα έχω πάρει κι εγώ.

Από 4/10 έκανα μια παραγγελία. Έγραφε παράδοση σε 4-6 μέρες.

Στις 15/10 παίρνω τηλ. και μου λένε σήμερα το περιμένουμε και θα σας ειδοποιήσουμε για την παράδοση.

μέχρι τις 21/10 περίμενα για την "ειδοποίηση" και ξαναπαίρνω τηλ.

Μάλλον, μου λέει ο υπάλληλος, δεν το έχουμε. Δηλ. δεν το έχει ο προμηθευτής μας..

Κι εμένα δηλαδή πότε θα με ειδοποιήσετε;; Δεν οφείλετε να με ενημερώσετε;;

Και αφού δεν υπάρχει γιατί το έχετε ακόμα στο site σας;

Οχι μου λέει, λάθος κάνετε, δεν το έχουμε στο site μας πια.. Κι εγώ που ήμουν στο Ίντερνετ εκείνη την ώρα έβλεπα τη σελίδα κανονικά και πατούσα το link για παραγγελία!!!

Με δούλευε κιόλας. Ούτε συγνώμη δεν ζήτησε. Περίμενα από 4/10 μέχρι τις 21/10 και η συμπεριφορά τους ήταν αυτή. Καμία ενημέρωση, καμία συγνώμη. Εξυπηρέτηση μηδέν.

Πραγματικά δεν θέλω ούτε να τους ξανακούσω:mad:

Link to comment
Share on other sites

εγω ψωνιζω χρονια απο το e-shop..προσφατα που χαλασαν τα ηχεια μου..τα πηγα πησω..μετα απο 1-2 μερες τα εστειλαν στο service(της εταιρειας των ηχειων) καθυστερησε βεβια αλλα μ στειλαν καινουργια κουτα..πιστευω το service ειναι αναλογα την εταιρια του προιοντος και δεν φταιει σε κατι το μαγαζι..οσον αφορα την παραδοση..μιλαμε παντα για τωρινα συμβαντα..χτες εκανα παραγγελια 7+ το απογευμα..και σημερα το μεσημερι τα παρελαυα απο το μαγαζι..

http://img296.imageshack.us/img296/3527/screenhunter02oct240304tk2.jpg

Link to comment
Share on other sites

εγω ψωνιζω χρονια απο το e-shop..προσφατα που χαλασαν τα ηχεια μου..τα πηγα πησω..μετα απο 1-2 μερες τα εστειλαν στο service(της εταιρειας των ηχειων) καθυστερησε βεβια αλλα μ στειλαν καινουργια κουτα..πιστευω το service ειναι αναλογα την εταιρια του προιοντος και δεν φταιει σε κατι το μαγαζι..οσον αφορα την παραδοση..μιλαμε παντα για τωρινα συμβαντα..χτες εκανα παραγγελια 7+ το απογευμα..και σημερα το μεσημερι τα παρελαυα απο το μαγαζι..

 

Κι εγώ για τωρινό συμβάν μιλάω...

Και κάποια φορά που είχα περάσει από κατάστημά τους η εξυπηρέτηση ήταν μετριότατη..

Μου το είχαν ξαναπεί και πολλοί άλλοι, αλλά τώρα δεν θέλω να ξαναέχω καμία σχέση μαζί τους...

Link to comment
Share on other sites

μαλλον ειναι να μη σου τυχει.. :/

 

Ακριβώς!

Εγώ πάντως μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα με το e-shop!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει κάποιο Ελληνικό site όπου μπορείς να πουλήσεις κάτι; Συγκεκριμένα θέλω να πουλήσω παπούτσια Nike τα οποία είναι καινούργια στο κουτί τους αλλά δυστυχώς δεν μου κάνουν. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει κάποιο Ελληνικό site όπου μπορείς να πουλήσεις κάτι; Συγκεκριμένα θέλω να πουλήσω παπούτσια Nike τα οποία είναι καινούργια στο κουτί τους αλλά δυστυχώς δεν μου κάνουν. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

ευπρόσδεκτος και στο http://www.24net.gr

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!

Εγώ πάντως μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα με το e-shop!

ουτε κι εγω,...αν εξαιρεσεις βεβαια το γεγονος οτι παρελαβα την παραγγελια μου την τεταρτη το πρωι, και ακομα στο σαιτ δειχνει πως τιμολογειται...:lol:
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Με το e-shop τα έχω πάρει κι εγώ.

Από 4/10 έκανα μια παραγγελία. Έγραφε παράδοση σε 4-6 μέρες.

Στις 15/10 παίρνω τηλ. και μου λένε σήμερα το περιμένουμε και θα σας ειδοποιήσουμε για την παράδοση.

μέχρι τις 21/10 περίμενα για την "ειδοποίηση" και ξαναπαίρνω τηλ.

Μάλλον, μου λέει ο υπάλληλος, δεν το έχουμε. Δηλ. δεν το έχει ο προμηθευτής μας..

Κι εμένα δηλαδή πότε θα με ειδοποιήσετε;; Δεν οφείλετε να με ενημερώσετε;;

Και αφού δεν υπάρχει γιατί το έχετε ακόμα στο site σας;

Οχι μου λέει, λάθος κάνετε, δεν το έχουμε στο site μας πια.. Κι εγώ που ήμουν στο Ίντερνετ εκείνη την ώρα έβλεπα τη σελίδα κανονικά και πατούσα το link για παραγγελία!!!

Με δούλευε κιόλας. Ούτε συγνώμη δεν ζήτησε. Περίμενα από 4/10 μέχρι τις 21/10 και η συμπεριφορά τους ήταν αυτή. Καμία ενημέρωση, καμία συγνώμη. Εξυπηρέτηση μηδέν.

Πραγματικά δεν θέλω ούτε να τους ξανακούσω:mad:

 

Επανέρχομαι μόνο για να πω το εξής.. Μετά από το συμβάν στο e-shop που ανέφερα παραπάνω και με όλα τα νεύρα που είχα, έψαξα να κάνω την αγορά μου σε άλλο κατάστημα..

Χωρίς πολύ βαβούρα και ταλαιπωρία, σήμερα το πρωί παρέλαβα το προϊόν αυτό. Το προϊόν δηλαδή για το οποίο το e-shop με είχε 17 μέρες στο "περίμενε", χωρίς καμία ενημέρωση και με τελική, μασημένη δικαιολογία ότι υπήρχε μάλλον πρόβλημα με τον προμηθευτή..

Με την απλή λογική που διαθέτω, αν ο προμηθευτής είχε πρόβλημα, σήμερα δεν θα κρατούσα το προϊόν αυτό στα χέρια μου. Και μάλιστα χωρίς ταλαιπωρία και προβλήματα..

Είναι να μη σου τύχει:(, αλλά κάποια πράγματα δεν είναι και τόσο τυχαία και κάποιες χαζοδικαιολογίες δεν πείθουν.

Εγώ πάντως δεν λέω σε κανένα να μην ξαναγοράσει από εκεί, παραθέτω όμως μια πραγματική εμπειρία και είμαι άνθρωπος που ψωνίζει συχνά από ηλεκτρονικά καταστήματα χωρί κανένα παράπονο μέχρι τώρα..

Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω εχω ακούσει τα χειρότερα για το eshop....Ειδικότερα για την διαδικασία της εγγύησης!!! Ενας φίλος είχε πρόβλημα και ούτε καν δεχόντουσαν να το στείλουν στον κατασκευαστή για έλεχγο!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει κάποιο Ελληνικό site όπου μπορείς να πουλήσεις κάτι; Συγκεκριμένα θέλω να πουλήσω παπούτσια Nike τα οποία είναι καινούργια στο κουτί τους αλλά δυστυχώς δεν μου κάνουν. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

http://www.emarket.gr

http://www.bidme.gr

http://www.bigmarket.gr

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά, υπάρχει κάποιο Ελληνικό site όπου μπορείς να πουλήσεις κάτι; Συγκεκριμένα θέλω να πουλήσω παπούτσια Nike τα οποία είναι καινούργια στο κουτί τους αλλά δυστυχώς δεν μου κάνουν. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Το emarket.gr είναι η πιο σίγουρη λύση, για να το πουλήσεις πιο γρήγορα και πιο εύκολα. :)

check νέο site για μουσική, κόμικς, κινηματογράφο, θέατρο και τέχνες - mixtape.gr
Link to comment
Share on other sites

To bigmarket ανανεωθηκε ή εχω να μπω καιρο εγω στην σελιδα?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

To bigmarket ανανεωθηκε ή εχω να μπω καιρο εγω στην σελιδα?

ναι αρκετα πολυ καλο

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

εδωσα κατι απο emarket..και μου ρθε ενα μειλ να πληρωσω..το 2% του ποσου..κατι τετοιο..ειναι δυνατον?απλα το χουν ετσι να υπαρχει η οντως πρεπει να πληρωσω?αν δε το κανω τι γινεται?κ πω δλδ οτι δεν ολοκληρωθηκε η διαδικασια..
Link to comment
Share on other sites

εδωσα κατι απο emarket..και μου ρθε ενα μειλ να πληρωσω..το 2% του ποσου..κατι τετοιο..ειναι δυνατον?απλα το χουν ετσι να υπαρχει η οντως πρεπει να πληρωσω?αν δε το κανω τι γινεται?κ πω δλδ οτι δεν ολοκληρωθηκε η διαδικασια..

Αν δεν πληρώσεις θα σε κόψουν.

Έτσι γίνεται και στο ebay. Ο πωλητής πληρώνει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...