Jump to content

E-Shops και Ηλεκτρονικές Αγορές


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω απλως θα πω να προτιμησεις το E-shop.Εχω αγορασει απο εκει με αντικαταβολη πανω απο 10 φορες και κανενα απολυτως προβλημα!!

Go for e-shop!!

Bye

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχεται ποτε πραγματοποιησει τετοιου ειδους αγορες; Τι θα αγοράζατε;

Πόσο ασφαλης πιστευετε πως ειναι;

Καποια συμβουλη;

Και μια ειδικη ερωτηση. Γνωριζει καποιος αν μπορω να εμπιστευθω την pixmania;

h**p://www.pixmania.com/

 

:D

Φιλία είναι μια ψυχή που ζει σε δύο σώματα.

 

Αριστοτέλης.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν εχω ψωνισει ποτε απο on-line καταστημα θελω να σας κανω μερικες ερωτησεις... Ψαχνομαι για ενα μικρο ενεργο subwoofer για το αμαξι και απο καποιο καταστημα μου προτειναν ενα της Kenwood το οποιο κοστιζει 350€ απο το μαγαζι!!

 

Με μια γρηγορη αναζητηση στο amazon.com το ιδιο προιον το βρηκα στην τιμη των 199$ και σκεφτομαι αρκετα σοβαρα την αγορα του!! Ειναι αρκετα φθηνοτερα αλλα το θεμα ειναι οτι ψιλοφοβαμαι μιας και δεν εχω ξαναψωνισει με αυτο τον τροπο!! Τι τροπους πληρωμης εχει το amazon ?? Μονο με πιστωτικη καρτα πληρωνω η υπαρχουν και αλλοι τροποι??? Τι αλλο θα πρεπει να προσεξω?

 

Το ξερω οτι σας ζαλισα λιγακι αλλα το θεμα ειναι οτι μπορει να γλιτωσω 100€ τουλαχιστον!!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο πιστωτική το Amazon. Η μαμακία είναι να το σταματήσουν στο τελωνείο. Δεν θα πρέπει να φέρει διακριτικά, πρέπει να σταλεί σαν απλό δέμα. Νομίζω μπορείς να κάνεις αυτή τη διευκρίνιση.

 

Για την 147 εεεεε; :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ!! Ειναι μια σκεψη... Αλεξ εχεις ψωνισει εσυ καμια φορα απο δαυτους??

Ps: Μαλλον την Δευτερα -την Τριτη το πολυ- θα την εχω στα χερακια μου...:love::love:

Link to comment
Share on other sites

Έχω ψωνίσει από το e-shop.gr δυο τρεις φορές με αντικαταβολή και έχω μείνει ευχαριστημένος από την όλη διαδικασία.

Η Amazon πάντως είναι ο κολλοσός του ηλ. εμπορίου, λογικά δεν διατρέχεις κανένα κίνδυνο. Πάλι όμως, καμιά αγορά με πιστωτική κάρτα δεν μπορεί να είναι 100% ασφαλής...

Άντε με το καλό το αυτοκίνητο και είπαμε, βόλτα εεεε;

Link to comment
Share on other sites

Thankz!! Βολτα την αλλη Κυριακη στο meeting...

 

Παιδια εχει ψωνισει κανεις αλλος απο το amazon?? Θελω να μου πει εντυπωσεις και αν συναντησε καποιο προβλημα... Υποθετω οτι στελνουν και Ελλαδα, ε?

Link to comment
Share on other sites

Έχετε στείλει ποτέ e-mail στο e-shop? Πόσο καιρό κάνουν να απαντήσουν?

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Thankz!! Βολτα την αλλη Κυριακη στο meeting...

 

Παιδια εχει ψωνισει κανεις αλλος απο το amazon?? Θελω να μου πει εντυπωσεις και αν συναντησε καποιο προβλημα... Υποθετω οτι στελνουν και Ελλαδα, ε?

 

 

Οτι έχω ψωνίσει από amazon.com σε βιβλία και ταινίες ήταν πάντα άψογοι. Εκτός από το αμερικάνικο και το αγγλικό ήταν πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Thankz!! Βολτα την αλλη Κυριακη στο meeting...

 

Παιδια εχει ψωνισει κανεις αλλος απο το amazon?? Θελω να μου πει εντυπωσεις και αν συναντησε καποιο προβλημα... Υποθετω οτι στελνουν και Ελλαδα, ε?

 

Δεν το συζητω,απο το αμαζον δεν εχεις να φοβασαι τιποτα. Ομως δεν στελνει στην Ελλαδα αυτο που θελεις. Δες εδω

Link to comment
Share on other sites

Thankz!! Βολτα την αλλη Κυριακη στο meeting...

 

Παιδια εχει ψωνισει κανεις αλλος απο το amazon?? Θελω να μου πει εντυπωσεις και αν συναντησε καποιο προβλημα... Υποθετω οτι στελνουν και Ελλαδα, ε?

 

File amelidis mexri prin ligo kero den estelan hlektrika - hlektronika proionta exwteriko.(to eixa epivevewsei thlefonikos me amazon agglias)

An exoun allaxei taktikh den xerw alla prosexe to telwnio, eixa paraggilei prosfata mia mnhmh gia to forito apo amerikaniko site kai thn plirosa me afxish 200% :w00t: :wacko: :mad:

 

h mamakia htan pws se afta o monadikos foros htan o f.p.a.

ta ypolipa htan exoda apothikefseis(mexri na paralavew to paketo), ektelonistes, dikeomata telwniou k.a. :X

 

simvoulh mou einai psaxe an to vriskeis apo evrwph. :!:

Link to comment
Share on other sites

Engineer, για μικρά αντικείμενα (μνήμες, κάρτες pcmcia) μπορείς να εμπιστευτείς τους καλούς πωλητές του ebay που θα στο στείλουν σε απλό φάκελο χωρίς τελωνεία και αηδίες.

 

Πρόσφατα έλαβα μια κάρτα wireless για το λαπτοπ, ήρθε σε φάκελο με επένδυση "φουσκάκια" στο εσωτερικό του, με απλό ταχυδρομείο. Όλα άψογα και η κάρτα καινούρια.

 

Πάντα πρέπει να κρίνεις κατα περίπτωση ανάλογα με το αντικείμενο, την τιμή κλπ.

 

Γενικά μιλώντας, μαγαζιά όπως άμαζον είναι έμπιστα απολύτως. Όπως και οι πωλητές του ebay με μεγάλο αριθμό αξιολόγησης (>50). Αν έχετε πιστωτική κάντε ενα λογαριασμό στο paypal. Πανεύκολο και απολύτως ασφαλές. Μιλάω εκ πείρας.

 

Αν κάποιος είναι απλός καταναλωτής (δεν κόβει δλδ τιμολόγια κλπ) είναι κρίμα να πληρώνει ΦΠΑ, κέρδος εμπόρου συν όσα γ@μι@τικα θέλει ο καθένας. Η ανωτέρω κάρτα είναι 54mbps και μου κόστισε συνολικά 30 ευρώ. H φθηνότερη στο e-shop ήταν εκείνες τις μέρες στα 45 ευρώ (δλδ 50% ακριβότερη). Σήμερα είναι στα 41.

 

Το http://www.ebay.co.uk είναι γεμάτο ευκαιρίες και δεν πληρώνετε και τον κάθε μεσάζοντα και έμπορα και εισαγωγέα της χώρας μας. Ψάξτε το και θα κερδίζετε σε κάθε σας αγορά.

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες,εάν έχω μια κάρτα(visa)από κυπριακή τράπεζα(τράπεζα κύπρου π.χ)το paypal δεν την δεχεται??

Εάν η κάρτα είναι της Alpha bank που έχει αντιπροσωπείες(καταστήματα κλπ)και στην ελλάδα την δέχεται?

Link to comment
Share on other sites

Το PayPal δεν υποστηρίζει τη Κύπρο. Και η Alpha Bank Κύπρου κυπριακή τράπεζα θεωρείται. Δεν έχει σχέση αν η μαμά εταιρεία είναι ελλαδική. Εγώ χρησιμοποιώ το BidPay για να πληρώνω τις δημοπρασίες του eBay. Είναι υπηρεσία που στέλνει money orders της Western Union. Περισσότερες πληροφορίες στο site.
Link to comment
Share on other sites

Το PayPal δεν υποστηρίζει τη Κύπρο. Και η Alpha Bank Κύπρου κυπριακή τράπεζα θεωρείται. Δεν έχει σχέση αν η μαμά εταιρεία είναι ελλαδική. Εγώ χρησιμοποιώ το BidPay για να πληρώνω τις δημοπρασίες του eBay. Είναι υπηρεσία που στέλνει money orders της Western Union. Περισσότερες πληροφορίες στο site.

 

Δηλαδή εάν θέλω να πληρώσω με κάρτα,πως θα γίνει..Δίνω τον αριθμό της κάρτας μου,παίρνει το bidpay τα λεφτά και τα δίνει στον πωλητή??Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει καλύτερα τους τρόπους πληρωμής στο ebay,εκτός απ το paypal,που δεν υποστηρίζει κυπριακές τράπεζες?

Link to comment
Share on other sites

ξεθάβω αυτό το θέμα σε περίπτωση που καποιος έχει να προσθεσει καποιο νεο δοκιμασμένο αξιόπιστο ελληνικο e-shop.
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

ξεθάβω αυτό το θέμα σε περίπτωση που καποιος έχει να προσθεσει καποιο νεο δοκιμασμένο αξιόπιστο ελληνικο e-shop.

 

Καλά έκανες...χρειαζόταν...;)

Link to comment
Share on other sites

http://www.multirama.gr

http://www.mgmanager.gr

 

και μιας και είναι σχετικο δίνω και το λίνκ μιας μηχανής αναζήτησης ανάμεσα σε 30 eshops. http://www.skroutz.gr Πολύ καλή προσπάθεια και ιδιαίτερα χρήσιμη.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με τον jimbit για το play247

Αριστο, αξιοπιστο και ταχυτατο στις αποστολες, χωρις να χρεωνει μεταφορικα!

 

Επισης, αν και δεν ειναι απο μονο του e-shop, παραθετω μια πολυ χρησιμη μηχανη αναζητησης σε Ελληνικα κυριως e-shops: http://www.skroutz.gr

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε και το παρακάτω,ξεκινάει σε λίγες μέρες..

 

Edit.. ξέχασα, υπάρχει φίλτρο δεν ξέρω γιατί. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευη μεσημερι εκανα μια παραγγελια ενος κινητο μεσω telefoncity την οποια και μετανειωσα και ξοδεψα τα λεφτα που προοριζονταν για εκει σε αγορα αλλου κινητου με την προιποθεση Δευτερα πρωι να τους παρω τηλεφωνο για ακυρωση της παραγγελιας..

αλλα το ξεχασα. ετσι σημερα ημερα Τριτη μου ηρθε μεσα Courier ειδοποιηση οτι μου το εφεραν αλλα ετυχε να λυπω..

μπορω να ακυρωσω την παραγγελια πια η ειναι πολυ αργα? ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...