Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ta idia sk@ta μου βγαζει εμενα απο την kitchen οταν αλλαζω build.prop και βαζω init.d στο geno v4.....

δηλαδη ρωταω απο δω κι απο κει στο xda και δεν βγαζω ακρη,,κι αυτος ο κινεζος ο geno μας κανει τον "κινεζο" κανονικα ,,,,ουτε αυτος απανταει με τιποτα...

 

Λογικα τα name στο buildprop πρεπει να ειναι παραλληλα με κατι αλλο γιατι στην aurora δεν λεει u8800 λεει msxr859(Κατι) Λογικα αν ηταν απλα το τη θα διχνει στα settings ο κινεζος θα εκανε το κοπο να τα αλλαξει σε u8800!!Αγνωστο!!

 

Κατι ασχετο αλλα ο λογος που το πληκτρολογιο δεν ειναι και τοσο καλο συχνα πικνα πατιούνται τα διπλα γραμματα οφειλετε στο εκαστοτε πληκτρολογιο η το touch του κιν δεν ειναι και τοσο καλο?κι'αν φταιει το πληκτρολογιο υπαρχει καποιο με καλη απόκριση και ελληνικα?

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Λογικα τα name στο buildprop πρεπει να ειναι παραλληλα με κατι αλλο γιατι στην aurora δεν λεει u8800 λεει msxr859(Κατι) Λογικα αν ηταν απλα το τη θα διχνει στα settings ο κινεζος θα εκανε το κοπο να τα αλλαξει σε u8800!!Αγνωστο!!

 

δεν ξερω ,,,με τους κινεζους που μπλεξαμε ,,και δεν απαντανε κιολας.

δεν θα ξαναφαω ρυζι ποτε ,,θα του γραψω του geno ,,μπας και συγκινηθει

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ,,,με τους κινεζους που μπλεξαμε ,,και δεν απαντανε κιολας.

δεν θα ξαναφαω ρυζι ποτε ,,θα του γραψω του geno ,,μπας και συγκινηθει

 

Τελικα εφταιγε το πληκτολογιο...μπα δεν θα νιωσει...εχω στειλει και εγω μεχρι και στα κινεζικα...εχει δουλεια λεει...αν και στις αρχες φλεβαρη ειχε πει οτι θα ασχοληθει με ics!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

ΝΕΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ 2.2.2 ΜΑΜΑ ΡΟΜ

http://www.mediafire.com/?e431c8af4avskp3

 

λοιπον ,,αυτο δεν το εχω δοκιμασει ,,και θα ηθελα να κανετε ενα backup πριν φλασαρετε το blacktheme.zip ,,,,

ειναι ενα αρκετα αλλαγμενο framework .....με μαυρο statusbar και ασπρα γραμματα....το μονο προβλημα θα ειναι ,,οτι δεν θα φαινεται πανω αριστερα ο παροχος (wind,cosmote,vodafone,,,,,,,,) γιατι αυτο δεν μπορω να βρω ακομα πως θα το κανω με ασπρα γραμματα.. αν χρησιμοποιητε ομως launcher που υποστηριζει διαφανο statusbar ,, τοτε θα φαινεται λιγο....

κατα τ'αλλα , αν δουλεψει θα ενθουσιαστητε

ΕΠΙΣΗΣ ,πρεπει να αλλαξετε και το services.jar (θα βαλετε το καινουριο που θα βρειτε ,,,,, στο φακελο system/framework )

εχω ακομα ενα νεο settings.apk και ενα νεο mms.apk (αντικαταστηστε τα με root explorer)

ξεζιπαρετε το 2.2.2newthemes.zip και θα τα βρειτε ολα μεσα

ΘΥΜΗΘΗΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ BACKUP ΠΡΙΝ ΦΛΑΣΑΡΕΤΕ ΤΟ blacktheme.zip

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ από την Mokee OS να περάσω στην έκδοση του geno4. Αλλά παρα το ότι μπαινω σε clockwork mode και κάνω wipe και factory reset kai davlic cache και έχω σβήσει σε pink screen την Mokee από τον αφαιρούμενο δίσκο και έχω βάλει τη ROM geno4, όταν προσπαθώ να κάνω install μου ξαναβγάζει την Mokee OS. Τι συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ από την Mokee OS να περάσω στην έκδοση του geno4. Αλλά παρα το ότι μπαινω σε clockwork mode και κάνω wipe και factory reset kai davlic cache και έχω σβήσει σε pink screen την Mokee από τον αφαιρούμενο δίσκο και έχω βάλει τη ROM geno4, όταν προσπαθώ να κάνω install μου ξαναβγάζει την Mokee OS. Τι συμβαίνει?

 

Μπερδευτηκες λιγο...στη ροζ οθονη δεν βαζεις τη ρομ...στην εσωτερικη σου βαζεις την ρομ..και αφου κανεις wipe data/factory wipe cache και wipe dalvik πας install zip from sd-select zip from internal βρησκεις τη ρομ και την κανεις install...την ροζ οθονη δεν την πειραζουμε!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Στην Mokee δεν έχεις usb, άρα κατά συνέπεια δεν μπορείς να κάνεις κάτι από εκεί. Στη ροζ οθόνη βλέπω μόνο τo φάκελο image. Εκεί πάω και βάζω τη geno ROM και προσπαθώ (αν και εχω σβήσει την Mokee) να κάνω install from internal sd.
Link to comment
Share on other sites

Στην Mokee δεν έχεις usb, άρα κατά συνέπεια δεν μπορείς να κάνεις κάτι από εκεί. Στη ροζ οθόνη βλέπω μόνο τo φάκελο image. Εκεί πάω και βάζω τη geno ROM και προσπαθώ (αν και εχω σβήσει την Mokee) να κάνω install from internal sd.

 

Δεν βαζεις την ρομ στην ροζ οθονη..απο τη στιγμη που bootareis και εχεις και CMW ξεχνας την ροζ οθονη δεν υπαρχει!!Τη εννοεις δεν εχεις usb?Οταν βαζεις το usb στο pc τη σου κανει?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Με την Mokee όταν συνδέεται στο usb δεν κάνει κάτι, ούτε βλέπει εξωτερικό δίσκο

 

Δοκιμασε να την βαλεις με sdreader στην sd σου τοτε!!Δεν ειναι λογικο που δεν το βλεπει το Pc αλλα δεν ξερω τη της εχεις κανει..Τα drivers τα εχεις κανονικα στο pc για να δει το κιν?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

ναι τα drivers υπάρχουν κανονικά μέσα

 

Τα εχεις κανει εγκατασταση...δεν τα εβαλες και αυτα μεσα στην ροζ οθονη??

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Έχω άλλο πρόβλημα, τώρα δεν μπουτάρει καθόλου το κινητό... μένει στην ένδειξη huawei εδώ και 4 λεπτά και κάνει επανεκκινήσεις
Link to comment
Share on other sites

Έχω άλλο πρόβλημα, τώρα δεν μπουτάρει καθόλου το κινητό... μένει στην ένδειξη huawei εδώ και 4 λεπτά και κάνει επανεκκινήσεις

 

Παρεδωσε πνευμα??Βαλε την Official στην sd dload φακελο και τα update.app μεσα και ανοιξε το κιν με volume+ και Power να κανει update την official!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

【Birdyi】2012.2.28_DZO4.0.3aurora_1.10.1_for_U8800pro

μηπως τυχον την εβαλες καποιος;

 

Αυτη κατεβαζω αλλα την 1.9.1 δεν εχει λινκ για 1.10.1

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

μην με στεναχωρεις

http://115.com/file/bexaf0u1

 

Την ειδα αλλα ειναι στο απλο φορουμ οχι στο προ!!

 

5. remove the model validation, U8800/U8800 + can brush!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

ουπς!!!!!!!!!!!!!!!!

 

5. remove the model validation, U8800/U8800 + can brush!

δηλ;;;

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

ουπς!!!!!!!!!!!!!!!!

 

δηλ;;;

 

Αγνωστο..μπορει να ειναι universal rom να μπαινει και στα δυο κιν κανονικα..who knows!!

Παντος το προβλημα με το wifi υπαρχει ακομα οπως συνεχιζει να ειναι "άχρηστη" ρομ!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, έκανα όπως είπες και έβαλα την 565 official και μπουτάρει κανονικά πλέον

 

Τωρα βαλε οτι θες...αλλα την ροζ οθονη δεν την πειραζουμε...τις ρομ της βαζουμε η στην εσωτερικη η στην εξωτερικη και τις κανουμε install μεσα απο το CMW!!και παντα backup!!

 

@akalos τελικα κατα τα κινεζικολεγομενα του birdyi η ρομ ειναι ιδια και για τα δυο κιν...!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

 

@akalos τελικα κατα τα κινεζικολεγομενα του birdyi η ρομ ειναι ιδια και για τα δυο κιν...!!

o τυπος δεν ειναι σοβαρος

εδω ο αρχηγος των rom's

http://bbs.anzhi.com/thread-4784707-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

o τυπος δεν ειναι σοβαρος

εδω ο αρχηγος των rom's

http://bbs.anzhi.com/thread-4784707-1-1.html

 

Καλος ο sakura αλλα εχει ενα προβλημα ξεχναει να μετραφραση αυτα που κανει στα αγγλικα!! :Ρ

 

2στα2 τα πορτ κολανε στο bootlogo...τα porting skill μου ειναι αχρηστα! :(

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...