Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερωτηση ρητορικου περιεχομενου:

Εχω την geno v4.Θελω να κανω factory reset,οχι αλλαγη rom κλπ.Εχω κανει uninstall με titanium τα κινεζικα root explorer και launcher pro που ειχε ενσωματωσει ο geno,και εχω περασει τα αγγλικα.

Λοιπον..αν κανω to reset,θα ξαναεμφανιστουν τα κινεζικα προγραμματα?και αν δεν ξαναεμφανιστουν,η rom αυτη ειχε και το stock launcher της επανω?Η ειχε κρατησει ο geno μονο το launcher pro,δεν θυμαμαι.Οποτε αν δεν ειχε 2ο launcher η rom επανω και το reset σβησει τα παντα απο προγραμματα,το τηλ πως θα δουλεψει χωρις launcher??

 

Ισως σκεφτομαι κατι λαθος,ειμαι μεταξυ ενος clean install η ενος factory reset αυτη τη στιγμη,γιατι εχω δοκιμασει πολλα apks ιnstall/uninstall και σκεφτομαι μηπως εχει μαζευτει σαβουρα σε registry και τετοια και ειναι καλυτερα να ξεκινησω clean.Η μηπως σκεφτομαι με λογικη Windows ακομα?!

 

wipe cache και

wipe dalvik cache απο recovery

σβησε και τους φακελους που εχουν δημιουργηθει απο εφαρμογες που εχεις απεγκαταστησει στην καρτα μνημης σου,,,,σιγα μη κανεις factory reset για τετοιο λογο..

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

wipe cache και

wipe dalvik cache απο recovery

σβησε και τους φακελους που εχουν δημιουργηθει απο εφαρμογες που εχεις απεγκαταστησει στην καρτα μνημης σου,,,,σιγα μη κανεις factory reset για τετοιο λογο..

 

Λες ε..Μ αυτον τον τροπο μενουν οι εφαρμογες που εχω εγκαταστησει και διαγραφονται τα αρχεια που εχουν δημιουργησει η διαγραφονται και οι εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1520286 MIUI ICS αλλα για το απλο...αν θελει και μπορει καποιος να το κανει πορτ για το δικο μας...το εστειλα και στο xda αν βρεθει κανας χριστιανος εκει να το κανει!!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1520286 MIUI ICS αλλα για το απλο...αν θελει και μπορει καποιος να το κανει πορτ για το δικο μας...το εστειλα και στο xda αν βρεθει κανας χριστιανος εκει να το κανει!!

πλακα εχει ο μικρος,εχασε και το τηλεφωνο του lol:

Link to comment
Share on other sites

ακαλος ,, για ξεζιπαρε και βαλε αυτο το framework.jar ,,στο system/framework ,,δωσε permissions rw- r-- r-- ,reboot ,λιγο αναμονη μεχρι να ανοιξει,,,και πες μου εκανε τιποτα ο ηχος , η οχι ????

 

http://www.mediafire.com/?taejb1ib1t3ccay

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

gapps-gb-111202-lite

βρισκονται ανετα

καλη rom v3 του geno τελικα,για αυτο και τοση φασαρια

δεν εχει Ελληνικα ομως.

δειχνουν να δουλευουν τα παντα.

θα την κρατησω μεχρι νεωτερης ics

τελος τα φλασαρισματα!

 

 

Και ήμουν έτοιμος να τη περάσω να δω τις διαφορές με την v4 αλλα χωρίς ελληνικά δεν πας πουθενά!! Ειμαι και σε διάθεση φλασαρισματος τελευταία!!! (μολις άλλαξα firmware στο ρουτερ μου vigor 2700vg π.χ)

Link to comment
Share on other sites

πλακα εχει ο μικρος,εχασε και το τηλεφωνο του lol:

 

Παναθεμαμαι καθε φορα να προσπαθω να καταλαβω τη εννοεις?? :Ρ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Λες ε..Μ αυτον τον τροπο μενουν οι εφαρμογες που εχω εγκαταστησει και διαγραφονται τα αρχεια που εχουν δημιουργησει η διαγραφονται και οι εφαρμογες?

 

σβησε τους φακελους που εχουν δημιουργηθει απο εφαρμογες που εχεις απεγκαταστησει

οχι τους φακελους απο εγκατεστημενες εφαρμογες ,,,

επισης καποιες εφαρμογες δημιουργουν φακελους (thumpnails,cache) ,,το περιεχομενο των φακελων αυτων μπορεις να το σβηνεις.....

Link to comment
Share on other sites

αλλα χωρίς ελληνικά δεν πας πουθενά!!

οταν προκειται για smart πραγματα,δεν μπορω τα Ελληνικα

@ gkalen καλος ειναι,μην ακους που γκρινιαζω,απλα δεν ειναι stock

εβαλα το pyxis και ενταξει τωρα,θελω δυνατο ηχο γιατι το παραταω απο εδω και απο εκει.

τωρα κατεβαζω windows 8

ασχετο:p

Παναθεμαμαι καθε φορα να προσπαθω να καταλαβω τη εννοεις?? :Ρ

κοροιδα ψαχνει

Link to comment
Share on other sites

οταν προκειται για smart πραγματα,δεν μπορω τα Ελληνικα

@ gkalen καλος ειναι,μην ακους που γκρινιαζω,απλα δεν ειναι stock

εβαλα το pyxis και ενταξει τωρα,θελω δυνατο ηχο γιατι το παραταω απο εδω και απο εκει.

τωρα κατεβαζω windows 8

ασχετο:p

 

κοροιδα ψαχνει

 

Α!Τοσο καλα....μολις τα περασα τα 8 ενταξη παλευονται...!! :Ρ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

στο φακελο init.d τι permissions δινουμε?

 

ολα...και τα 9 κουτακια και οχι τα special απο κατω!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω το εξης προβλημα.. μου δωσαν για root και cwm ενα ιδεος χ5.. αυτο που ξεχασαν να αναφερουν ειναι οτι ειναι το pro και οχι το απλο και εχε γινει η εξης διαδικασια αλλα για το απλο μοντελο οχι για το pro -->

 

απο android froyo 2.2 > update στο 2.3.5 απο εδω (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1427533) > ωστε να κανω root και CWM, εκει διαπιστωσα πως βγαζει σφαλμα οταν παω να ανοιξω το wifi η το bluetooth.. > περναω αυτη τη MIUI που φαινεται στο link ελπιζοντας πως θα διορθωνοταν το προβλημα καθως δεν ηταν θεμα hardware διοτι στη froyo εμπαινα κανονικα online κτλ. > και τωρα στη MIUI δεν μπαινει ουτε στο wifi ουτε στο bluetooth..

 

http://i1114.photobucket.com/albums/k522/arlinkolljiov/20120301_115532.jpg

 

εχεις κανεις καποια ιδεα για το τι πρεπει να κανω? υπαρχει δυνατοτητα να του περασω ειτε 2.2 ειτε 2.3.5 στοκ για το ideos x5 pro?

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω το εξης προβλημα.. μου δωσαν για root και cwm ενα ιδεος χ5.. αυτο που ξεχασαν να αναφερουν ειναι οτι ειναι το pro και οχι το απλο και εχε γινει η εξης διαδικασια αλλα για το απλο μοντελο οχι για το pro -->

 

απο android froyo 2.2 > update στο 2.3.5 απο εδω (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1427533) > ωστε να κανω root και CWM, εκει διαπιστωσα πως βγαζει σφαλμα οταν παω να ανοιξω το wifi η το bluetooth.. > περναω αυτη τη MIUI που φαινεται στο link ελπιζοντας πως θα διορθωνοταν το προβλημα καθως δεν ηταν θεμα hardware διοτι στη froyo εμπαινα κανονικα online κτλ. > και τωρα στη MIUI δεν μπαινει ουτε στο wifi ουτε στο bluetooth..

 

http://i1114.photobucket.com/albums/k522/arlinkolljiov/20120301_115532.jpg

 

εχεις κανεις καποια ιδεα για το τι πρεπει να κανω? υπαρχει δυνατοτητα να του περασω ειτε 2.2 ειτε 2.3.5 στοκ για το ideos x5 pro?

 

http://www.mediafire.com/?myyu6lbtzwpcbmd Αυτη ειναι 2.2.2 wind μαμα απο akalos..μπορεις επεισης να κανεις τα παντα wipe απο CWM και να βαλεις μια ρομ που ειναι οντος για το προ και οχι για το απλο χ5!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

http://www.mediafire.com/?myyu6lbtzwpcbmd Αυτη ειναι 2.2.2 wind μαμα απο akalos..μπορεις επεισης να κανεις τα παντα wipe απο CWM και να βαλεις μια ρομ που ειναι οντος για το προ και οχι για το απλο χ5!!

θα δοκιμασω πρωτα αυτο με την ρομ για το προ που ειπες και αν δεν πιασει θα παω στον μακρυ δρομο του 2.2.2 :) :) thanks alot

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμασω πρωτα αυτο με την ρομ για το προ που ειπες και αν δεν πιασει θα παω στον μακρυ δρομο του 2.2.2 :) :) thanks alot

 

Μαλλον ,δεν θα πιασει,,,,θα επιανε μονο αν ησουν με στοκ 2.2.2 και ειχες φλασαρει λαθος ρομ ,και δεν ειχες κανενα backup

Δοκιμασε κατευθειαν αναβαθμιση

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ,δεν θα πιασει,,,,θα επιανε μονο αν ησουν με στοκ 2.2.2

Δοκιμασε κατευθειαν αναβαθμιση

θεωρητικα δεν εχει λογο να μην πιασει αφου θα γινει full wipe ετσι δεν ειναι?

δεν εχω να χασω και τιποτα, μολις κατεβηκε και η miui για το pro

 

edit: installation aborted! ειχες δικιο afterall :) περιμενω να κατεβει η 2.2.2 απ'το παραπανω λινκ..by the way, τι εχει μεσα αυτο το rar? καποιο nandroid backup που θα περασω μεσω cwm? (εχω CWM 5.5...ενδεχεται να υπαρξει προβλημα?)

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

θεωρητικα δεν εχει λογο να μην πιασει αφου θα γινει full wipe ετσι δεν ειναι?

δεν εχω να χασω και τιποτα, μολις κατεβηκε και η miui για το pro

 

edit: installation aborted! εχεις δικιο afterall :) περιμενω να κατεβει η 2.2.2 απ'το παραπανω λινκ..by the way, τι εχει μεσα αυτο το rar?

καποιο nandroid backup που θα περασω μεσω cwm? (εχω CWM 5.5...παιζει να υπαρξει προβλημα?)

 

2.3.5 μαμα για το pro βαλε. Και μετα κανε οτι θελεις. Link θα βρεις στις προηγουμενες σελιδες αν ψαξεις

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω να χασω και τιποτα, μολις κατεβηκε και η miui για το pro

 

εαν θελεις μια πληρως λειτουργικη rom αλλα geno βαλε την v3

ειναι οπως η Β565 φτιαγμενη

δεν εχει Ελληνικα ομως και,πρεπει να αναβαθμιστεις σε 2.3.5 πρωτα

(εχω CWM 5.5...ενδεχεται να υπαρξει προβλημα?)

εμεις εχουμε 5.0.2.7 για pro

εσυ γιατι εχεις αλλο;

δουλευει;

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

θεωρητικα δεν εχει λογο να μην πιασει αφου θα γινει full wipe ετσι δεν ειναι?

δεν εχω να χασω και τιποτα, μολις κατεβηκε και η miui για το pro

 

edit: installation aborted! ειχες δικιο afterall :) περιμενω να κατεβει η 2.2.2 απ'το παραπανω λινκ..by the way, τι εχει μεσα αυτο το rar? καποιο nandroid backup που θα περασω μεσω cwm? (εχω CWM 5.5...ενδεχεται να υπαρξει προβλημα?)

 

Περνα την 512 ,,δεν εχεις αλλη λυση,,,και το recovery ειναι λαθος,,,δεν γινετσι με restore ,,,κανε αμεσως οτι λεει και ο σοφοκλας ,,μην τα κανεις χειροτερα,,, ,

Link to comment
Share on other sites

2.3.5 μαμα για το pro βαλε. Και μετα κανε οτι θελεις. Link θα βρεις στις προηγουμενες σελιδες αν ψαξεις

οταν τη βρω και την κατεβασω την περναω βαζοντας το κινητο με vol up+down+ power σε κατι σαν download mode με την κλασικη διαδικασια?

(με τον dload folder ?)

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

οταν τη βρω και την κατεβασω την περναω βαζοντας το κινητο με vol up+down+ power σε κατι σαν download mode με την κλασικη διαδικασια?

(με τον dload folder ?)

 

Ναι,,,θα σου στειλω ,λινκ σε λιγο

Παρ'ολα αυτα ,φοβαμαι αυτο το recovery που εχεις,,,και τον image folder που εχεις αυτη τη στιγμη ,,,,ελπιζω να μην σου δημιουργησει προβλημα με το update που θα πας να κανεις

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ναι,,,θα σου στειλω ,λινκ σε λιγο

να σαι καλα.. περιμενω :)

edit: οταν εκανα 1η φορα τη διαδικασια upgrade ο οφισιαλ οδηγος ελεγε πως πρεπει να ειναι formatted η εξωτερικη sd καρτουλα, ισχυει αυτο η δεν υπαρχει προβλημα να υπαρχουν και αλλα αρχεια μεσα τη στιγμη που εχει πολυ χωρο?

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

εμεις εχουμε 5.0.2.7 για pro

εσυ γιατι εχεις αλλο;

δουλευει;

οταν μου δωσανε το κινητο να του περασω ρομ δεν μου παν οτι ειναι το pro και ακουλουθησα

αυτον τον οδηγο για το απλο που εχει 5.5.Χ εκδοση cwm --> link

ολα κανονικα μου τα κανει, κανενα προβλημα.. αλλα δεν ξερω κατα ποσο πρεπει να τη βαλεις :P

 

Ναι,,,θα σου στειλω ,λινκ σε λιγο

Παρ'ολα αυτα ,φοβαμαι αυτο το recovery που εχεις,,,και τον image folder που εχεις αυτη τη στιγμη ,,,,ελπιζω να μην σου δημιουργησει προβλημα με το update που θα πας να κανεις

:-/ και γω το ελπιζω... (ειναι αδυνατο να του περασω το 5.0.2 recovery του pro πρωτου κανω το υpdate λες?) Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...