Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@ azuli

Το lbe security σου κανει τα προβληματα και οχι το su.

Δοκιμασε κι αυτο που λεει ο moihack η σβησε το su να το δοκιμασεις, αλλα μολις σβησεις το lbe θα φτιαξουν ολα στα σιγουρα.

 

το lbe το βρισκω πολυ χρησιμο και το βαζω σε ολες τις rom οποτε αυτο μενει!Επιπλεον μετα απο ενα clear data στο su μου το κανει μονο στο seeder,δεν υπαρχει προβλημα με το lbe πια..Εχεις βαλει μεσα ηδη το seeder σε script μηπως γι αυτο?

 

Σβηνοντας το su χρειαζεται να σβησω και τιποτα αλλα αρχεια η ειναι μονο το apk?Χρειαζεται στην τελικη σε κατι το su?Δεν εχω πετυχει ποτε app που να θελω να της αρνηθω root,αφου εγω διαλεγω ποιες apps κανω install ετσι κι αλλιως.

 

Αnyway δεν ειναι και τιποτα σημαντικο,απλα οποτε κανω reboot πρεπει να πατησω το ''on'' στο seeder,τιποτα αλλο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

το lbe το βρισκω πολυ χρησιμο και το βαζω σε ολες τις rom οποτε αυτο μενει!Επιπλεον μετα απο ενα clear data στο su μου το κανει μονο στο seeder,δεν υπαρχει προβλημα με το lbe πια..Εχεις βαλει μεσα ηδη το seeder σε script μηπως γι αυτο?

 

Σβηνοντας το su χρειαζεται να σβησω και τιποτα αλλα αρχεια η ειναι μονο το apk?Χρειαζεται στην τελικη σε κατι το su?Δεν εχω πετυχει ποτε app που να θελω να της αρνηθω root,αφου εγω διαλεγω ποιες apps κανω install ετσι κι αλλιως.

 

Αnyway δεν ειναι και τιποτα σημαντικο,απλα οποτε κανω reboot πρεπει να πατησω το ''on'' στο seeder,τιποτα αλλο

Δεν πρεπει να εχεις προβλημα ουτε με το seeder, το'χει βαλει κι αλλος και δεν εχει προβλημα.

Λογικα το οτι πρεπει να το κανεις on σε καθε reboot φταει το lbe.

Εφοσον δεν θες να το βγαλεις, το αφηνεις ως εχει.

Σβηνοντας το su apk δεν αλλαζει κατι, σβηνοντας το su binary, απο το system/xbin ομως, ισως εχεις προβλημα με το ροοτ.

Για διαφανεια στο θεμα , βαλε αυτο το ζιπ ... http://www.mediafire.com/download/f4emea6eux5917h/CM7.2_JBthemeUpdate.zip .... φλασαρεις κατευθειαν απο recovery.

Αν θες περισσοτερη διαφανεια , θα φτιαξω κι αλλο ενα.

 

ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΑ MIUI

Στο xda θα βρειτε οδηγιες και λινκς για ολα

Link to comment
Share on other sites

Λογικα το οτι πρεπει να το κανεις on σε καθε reboot φταει το lbe.

Οχι, δε φταιει το lbe. Παντα μετα απο reboot το seeder θελει on.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά πέρασα την νέα MIUI του gkalen και παρατήρησα τα ίδια θέματα με την προηγούμενη MIUI δηλ εκει που δουλευω το κιν σβήνει και μου δείχνει το animation android κατά το άνοιγμα αυτό επαναλαμβάνετε 4-5 φόρες συνεχόμενα (στην αρχή νόμιζα ότι το κάνει μόνο όταν αλλάζω profile αλλά το κάνει όποτε νάνε ) επίσης σταματάει να αναγνωρίζει την SD και πρέπει να την βγάλω και να την ξαναβάλω για να την αναγνωρίσει..

έχει θέματα η ρομ η το κινητό?? όταν ήμουν σε 2.2 έτρεχε καλά το κιν εκτός από κάποια μικρά κολλήματα τελευταία και αποφάσισα να πας σε 2.3 αλλά είναι χειρότερα τώρα

 

με την προηγούμενη miui μου έτυχε να κάνω ανανέωση κάρτας και εκεί που άκουγα τις οδηγίες πάτησα πληκτρολόγιο να γράψω τον αριθμό τις κάρτας και αυτό άρχισε να μου δείχνει το animation και από το ακουστικό ακουγόντουσαν κανονικά η οδηγίες

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Οχι, δε φταιει το lbe. Παντα μετα απο reboot το seeder θελει on.

Αν θυμαμαι καλα, ο steliosamos δεν ανεφερε κατι τετοιο για το seeder στην cm7.2

Τεςπα, μπορει να κανω και λαθος.

 

καλησπέρα παιδιά πέρασα την νέα MIUI του gkalen και παρατήρησα τα ίδια θέματα με την προηγούμενη MIUI δηλ εκει που δουλευω το κιν σβήνει και μου δείχνει το animation android κατά το άνοιγμα αυτό επαναλαμβάνετε 4-5 φόρες συνεχόμενα (στην αρχή νόμιζα ότι το κάνει μόνο όταν αλλάζω profile αλλά το κάνει όποτε νάνε ) επίσης σταματάει να αναγνωρίζει την SD και πρέπει να την βγάλω και να την ξαναβάλω για να την αναγνωρίσει..

έχει θέματα η ρομ η το κινητό?? όταν ήμουν σε 2.2 έτρεχε καλά το κιν εκτός από κάποια μικρά κολλήματα τελευταία και αποφάσισα να πας σε 2.3 αλλά είναι χειρότερα τώρα.

με την προηγούμενη miui μου έτυχε να κάνω ανανέωση κάρτας και εκεί που άκουγα τις οδηγίες πάτησα πληκτρολόγιο να γράψω τον αριθμό τις κάρτας και αυτό άρχισε να μου δείχνει το animation και από το ακουστικό ακουγόντουσαν κανονικά η οδηγίες

Εισαι σιγουρος οτι διαβασες ολες τις οδηγιες στο xda? ??

Ανοιξες το superuser και απενεργοποιησες την διαχειρηση δικαιωματων???

Εχεις viber, whatsapp η κατι παρομοιο???

Δεν υπαρχει κατι απ'αυτα που λες, αν εχεις ακολουθησει ολες τις οδηγιες.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα, ο steliosamos δεν ανεφερε κατι τετοιο για το seeder στην cm7.2

Τεςπα, μπορει να κανω και λαθος.

 

 

Εισαι σιγουρος οτι διαβασες ολες τις οδηγιες στο xda? ??

Ανοιξες το superuser και απενεργοποιησες την διαχειρηση δικαιωματων???

Εχεις viber, whatsapp η κατι παρομοιο???

Δεν υπαρχει κατι απ'αυτα που λες, αν εχεις ακολουθησει ολες τις οδηγιες.

 

ναι το την απενεργοποιησα έπρεπε και σε αυτήν την ρομ να κάνω 2 φορές τα βήματα??

αυτό που έλεγες για το boot και το anim δεν το κατάλαβα να σου πω την αλήθεια

Link to comment
Share on other sites

ναι το την απενεργοποιησα έπρεπε και σε αυτήν την ρομ να κάνω 2 φορές τα βήματα??

αυτό που έλεγες για το boot και το anim δεν το κατάλαβα να σου πω την αλήθεια

Παλι διπλα wipes θελει κι αυτη.

Αν εχεις απενεργοποιησει τη διαχειρηση δικαιωματων στο superuser δεν θα'πρεπε να'χεις προβληματα

Link to comment
Share on other sites

Παλι διπλα wipes θελει κι αυτη.

Αν εχεις απενεργοποιησει τη διαχειρηση δικαιωματων στο superuser δεν θα'πρεπε να'χεις προβληματα

 

ωραία τι προτείνεις να κανω?να ξαναφλασω την ρομ με 2 φορές τα βήματα?? και να δω πως θα τρέξει στην πορεία??

και να σου απαντήσω και στην προηγούμενη ερώτηση εχω viper και όποτε πάω να κλείσω την συσκευή μου λέει viper.com δεν θυμάμαι τι λέει και μου βγάζει να πατήσω τερματισμό

Link to comment
Share on other sites

ωραία τι προτείνεις να κανω?να ξαναφλασω την ρομ με 2 φορές τα βήματα?? και να δω πως θα τρέξει στην πορεία??

και να σου απαντήσω και στην προηγούμενη ερώτηση εχω viper και όποτε πάω να κλείσω την συσκευή μου λέει viper.com δεν θυμάμαι τι λέει και μου βγάζει να πατήσω τερματισμό

Ξαναπαρτο απ'την αρχη και κανε οπως ειπαμε ( κλεισε τη διαχειρηση δικαιωματων).

Για το boot δεν μας πειραζει εμας, το παθαινει σε αλλες συσκευες, εκτος ελλαδος.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπαρτο απ'την αρχη και κανε οπως ειπαμε ( κλεισε τη διαχειρηση δικαιωματων).

Για το boot δεν μας πειραζει εμας, το παθαινει σε αλλες συσκευες, εκτος ελλαδος.

 

ωραια

μετά το φλασαρισμα μόνο την διαχείριση δικαιωμάτων θα απενεργοποιήσω?? δεν χρειάζεται κάτι άλλο

Link to comment
Share on other sites

ωραια

μετά το φλασαρισμα μόνο την διαχείριση δικαιωμάτων θα απενεργοποιήσω?? δεν χρειάζεται κάτι άλλο

Ναι, ετσι θα κανεις και βλεπουμε ........ πως θα σε παει.

Link to comment
Share on other sites

την πέρασα να δούμε τι θα γίνει ελπίζω να πάει καλά γιατί είναι ωραία :) αν μπω στο root explorer μου λέει οτι θέλει δικαιώματα root να πατάω άκυρο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μαλλον το μπρικαρα το μπρικι μου ανοιγει σε τρια χρωματα πρασινο μπλε κοκκινο αλλα μερικες μου εμφανιζει το δισκο του τηλεφωνου το image δηλαδη .τη μπορω να κανω ουτε recovery μπαινει ουτε οfficial rom μπορω να περασω σταματα περιπου στην μεση .

υπαρχει backup απο gingerbread το image με τα amss.mbn,boot,cust,EMMCBOOT.MBN,recovery??

στην ροζ οθονη μπαινει βρηκα το backup απο τον gkalen εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2212842

τα εκανα αντικατασταση αλλα τιποτα παλι στα τρια χρωματα ανοιγει...

λοιπον τελικα μπηκε recovery φλασαρα cm7.2 gkalen κατευθειαν αλλα εχει χασει το boot logo .και δεν μπορω να φλασαρω οπως ειπα official rom δεν ξερω γιατι.

Edited by ddesign

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

την πέρασα να δούμε τι θα γίνει ελπίζω να πάει καλά γιατί είναι ωραία :) αν μπω στο root explorer μου λέει οτι θέλει δικαιώματα root να πατάω άκυρο?

Οχι, στα δικαιωματα root θα πατησεις ενεργο.

Στη διαχειρηση δικαιωματων του superuser θα το κλεισεις.

 

 

καλησπερα μαλλον το μπρικαρα το μπρικι μου ανοιγει σε τρια χρωματα πρασινο μπλε κοκκινο αλλα μερικες μου εμφανιζει το δισκο του τηλεφωνου το image δηλαδη .τη μπορω να κανω ουτε recovery μπαινει ουτε οfficial rom μπορω να περασω σταματα περιπου στην μεση .

υπαρχει backup απο gingerbread το image με τα amss.mbn,boot,cust,EMMCBOOT.MBN,recovery??

στην ροζ οθονη μπαινει βρηκα το backup απο τον gkalen εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2212842

τα εκανα αντικατασταση αλλα τιποτα παλι στα τρια χρωματα ανοιγει...

λοιπον τελικα μπηκε recovery φλασαρα cm7.2 gkalen κατευθειαν αλλα εχει χασει το boot logo .και δεν μπορω να φλασαρω οπως ειπα official rom δεν ξερω γιατι.

Δεν ξερω γιατι γινεται αυτο, μηπως δεν εχεις imei? ???

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη?κατατοπησεμε...

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη?κατατοπησεμε...

Το imei το βρισκεις στις ρυθμισεις/ about / κατασταση / θα δεις οτι γραφει καπου ΙΜΕΙ , αν αυτο ειναι 0 , δεν μπορεις να φλασαρεις official αν δεν το επαναφερεις.

Ελπιζω να εχεις backup απο το imei σου.

 

Πρωτα απ'ολα ομως, πως συνεβει αυτο? ??

Τι εκανες και επαθες τη ζημια????

Link to comment
Share on other sites

καλημερα με το δικο σου ρομ σχετικα με το τηλεφωνο ,κατασταση,imei ,υπαρχει το imei ,backup imei δεν εχω να μην λεω ψεματα :chair:

πως εγινε τωρα, πηρα απο το vision καποιο rom που ηθελα να δοκιμασω για την δικη μας συσκευη με οδηγο απο εδωhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1908008 και στο τελος αφου εβαλα ολα τα αρχεια (σχεδον) ξεχασα το σημαντικοτερο

ξεχασα να αλλαξω το boot.img και ετσι εγινε η πατατα μπρικη.... :whistle:

συμβαινουν και στης καλυτερες οικογενειες :scared:

νομιζω οτι με ενα backup rom θα στρωσει ...το θεμα ειναι οτι δεν εχω backup ομως...καποιος ενα καθαρο????

εν΄τω μεταξυ εχω κανα 3μηνο εγγυηση ακομα τη κανω?

Edited by ddesign

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

καλημερα με το δικο σου ρομ σχετικα με το τηλεφωνο ,κατασταση,imei ,υπαρχει το imei ,backup imei δεν εχω να μην λεω ψεματα :chair:

πως εγινε τωρα, πηρα απο το vision καποιο rom που ηθελα να δοκιμασω για την δικη μας συσκευη με οδηγο απο εδωhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1908008 και στο τελος αφου εβαλα ολα τα αρχεια (σχεδον) ξεχασα το σημαντικοτερο

ξεχασα να αλλαξω το boot.img και ετσι εγινε η πατατα μπρικη.... :whistle:

συμβαινουν και στης καλυτερες οικογενειες :scared:

νομιζω οτι με ενα backup rom θα στρωσει ...το θεμα ειναι οτι δεν εχω backup ομως...καποιος ενα καθαρο????

εν΄τω μεταξυ εχω κανα 3μηνο εγγυηση ακομα τη κανω?

 

Ναι μεν, μπορεις να φλασαρεις ρομ και εχεις και imei, αλλα η καλυτερη λυση για μενα, ειναι να σβησεις τα παντα απο τον φακελο image και να πας για εγγυηση.

Πιο ευκολο θα ειναι αυτο, παρα να προσπαθεις να το επαναφερεις.

Πιθανον το boot.img που ειχε το ρομ που εβαλες σου χαλασε το boot.

Δεν εχω αλλο τροπο να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εγραψα κ στο xda forum αν θα ηταν ευκολο να βρεθει το bootloader.bin αυτης της συσκευης εχω ψαξει επανελημενα αλλα τιποτα.

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια θελω να βαλω την 2.3.7 , MIUI multilingual ReBorn στο κινητο ενω εχω την CM7.2_MOD_by_Gkalen..ποια ειναι η διαδικασια??
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια θελω να βαλω την 2.3.7 , MIUI multilingual ReBorn στο κινητο ενω εχω την CM7.2_MOD_by_Gkalen..ποια ειναι η διαδικασια??

Μπαινεις στο recovery, κανεις τα wipes και μετα install from sd το zip της MIUI.

Αναλιτικοτερα στο thread της MIUI στο xda.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπαινεις στο recovery, κανεις τα wipes και μετα install from sd το zip της MIUI.

Αναλιτικοτερα στο thread της MIUI στο xda.

 

ευχαριστω το εκανα,αλλα overclocking πως κανουμε??

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχει κανείς πρόβλημα με την ευαισθησία της οθόνης στη αφή; Πολλές φορές τυχαίνει να τρελαίνεται η οθόνη και να νομίζει ότι ακόμα κάποιος την ακουμπάει. Προφανώς το παραμικρό υπόλημα ιδρώτα ή βρωμιάς λαμβάνεται ως σήμα. Έχω stock 4.0 πάνω. Ψάχνοντας βρήκα ότι όσα κινητά έρχονται με οθόνες atmel αντί για synaptics εμφανίζουν το πρόβλημα. Αν κάποιος έχει λύσει το θέμα χωρίς να αλλάξει ρομ θα βοηθούσε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχει κανείς πρόβλημα με την ευαισθησία της οθόνης στη αφή; Πολλές φορές τυχαίνει να τρελαίνεται η οθόνη και να νομίζει ότι ακόμα κάποιος την ακουμπάει. Προφανώς το παραμικρό υπόλημα ιδρώτα ή βρωμιάς λαμβάνεται ως σήμα. Έχω stock 4.0 πάνω. Ψάχνοντας βρήκα ότι όσα κινητά έρχονται με οθόνες atmel αντί για synaptics εμφανίζουν το πρόβλημα. Αν κάποιος έχει λύσει το θέμα χωρίς να αλλάξει ρομ θα βοηθούσε.

με stock 4.0 ολα τρελαινονται,δεν νομιζω οτι ειναι θεμα atmel μονο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...