Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

gkalen εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με το παιδι στο xda. Αν ανοιξω ή επανεκκινησω τη συσκευη κολλαει στην splash screen εκτος αν μπω recovery και κανω τα wipes. Εχω βαλει την ελληνικη εκδοση και το γυρισα στα αγγλικα.

 

edit: Λοιπον ειναι αυτο που λες. Αλλαξα ξανα πισω σε ελληνικα και μπουταρει κανονικα. Σε ποιο αρχειο να ειναι το προβλημα; Πρεπει να το βρουμε για να μη ξαναπερναμε την αγγλικη εκδοση(που εκει μπορει να ειναι μονιμο το προβλημα) εμεις που θελουμε αγγλικα.

Επισης σε καθε ανοιγμα, με το που εμφανιζεται η home screen πεταει δυο ιδια pop up μηνύματα με ερωτηση αν θελω να αντιγραφουν φωτογραφιες και screenshots απο την εσωτερικη στην sd για εξοικονομιση χωρου. Εντωμεταξύ δεν εχω τιποτα στην εσωτερικη.

 

για το προβλημα με τα pop up περι photo & screenshoots

 

ασε με να μαντεψω....εχεις viber και επισης ετυχε μια φορα που το χες συνδεδεμενο στο pc και ειχες κανει mount το usb storage ειχες και ανοιχτη την εφαρμογη των θεματων η οποια σου πε κατι για sd card not present και σου ζητησε να κανει restart την εφαρμογη, σωστα ;;;

 

αν ναι, μπορω να προτεινω τουλαχιστον να μετακινησεις το viber στην εξωτερικη μνημη (απο τα app settings, ξες φανταζομαι)

θα γλυτωσεις το 1 pop-up

για το αλλο δυστυχως δεν μπορεσα να βρω καποιο fix περα απο reflash και προσοχη με την εφαρμογη των θεματων οποτε το συνδεω στο pc

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Σε εσάς που βάλατε την αγγλική MIUI του gkalen δουλεύει ο φακός TORCH και το φλάς στη φωτογραφική γιατί εμένα δεν...εχω φτάσει στα όρια μου με το τηλέφωνο...δεν μπρικάρει και με τίποτα να ησυχάσω... Edited by RadiactiveToy
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!

υπαρχει καποιος που να πουλαει το pro με εγγυηση ?

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, θελω να ζητησω συγνωμη απο το τριπακι που σας εβαλα με τη miui.

Επρεπε να τσεκαρω καποια πραγματα πριν σας τη δωσω ....

Παρ'ολα τα περιεργα προβληματα με την αλλαγη γλωσσας, η ρομ ειναι πολυ γρηγορη και μπορει να φορτωθει απο εφαρμογες χωρις να κρεμαει, ο ηχος εγινε μπομπα και η καμερα δουλευει τζαμι ....

Ειναι γενικα λιγο περιεργη η miui και δεν την εχω πολυψαξει, ομως θα κανω περισσοτερες δοκιμες τωρα για να δω αν μπορεσω να λυσω αυτα τα προβληματα.

Ισως να φταιει και η μεταφραση, αλλα ακομα δεν το'χω τσεκαρει.

Μολις καταλαβω τι παιζει θα ενημερωσω.

 

 

Για την CM7 ....

Ετοιμαστητε για νεα εκδοση ....

Θα ειναι η καλυτερη ρομ μακραν μετα απο τις τελευταιες αλλαγες που εκανα.

Ετοιμαστητε για το καλυτερο video recording με ηχο απιθανο .

Επισης αλλαγες ακομα σε tweaks και scripts για την καλυτερη δυνατη ταχυτητα.

Και patched systemui για διαφανεια.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Gkalen μην ζητας συγνωμη γιατι χαρη σε εσενα περναμε ακομα καλα με το τηλεφωνακι αυτο. Προσωπικα εχω εκνευριστει με το θεμα οτι καμμια ρομ δεν μου καθεται καλα τον τελευταιο καιρο. Τελευταια με τη ρομ του μοϊχακ εκανε τρελλα η οθονη σαν να πατιοταν πολλες φορες χωρις αποκριση αρχικα και με μαζεμενες εντολες μετα. Πρωτογνωρο. Σκεφτομαι μηπως εχει σχεση με το γεγονος οτι πριν να αρχισουν τα τρελα ειχα παρει το κινητο απο το σερβις οπου μου αλαξανε το ντιτζιταϊζερ και οθονη γιατι εμπαζε σκονη. Η οθονη μου εναι ατμελ και παλι.

Τελικα δεν μου ειπε κανενας το φλας λεντ παιζει στην καμερα κ τον φακο? Η μιουι σου κατα τα αλλα μου παιζει υπεροχα γρηγορα κ ομαλα.

Αν ξαναφλασαρω χωρις γουαιπς και φορματ θα μπορεσω να δω αν φτιαξει το προβλημα χωρις να ξαναπερναω εφαρμογες?

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Moihack δεν εχω βαλει ποτε viber ή κατι παρομοιο. Εχω κανα μηνα να συνδεσω το κινητο στον υπολιγιστη.

 

Το φλας και ο φακος δουλευουν κανονικα.

 

Σε λιγες μερες θα γραψω ενα μικρο review της MIUI. Εχει τα καλα της και τα κακα της σε σχεση με αυτην που ειχα (by FCS). Το πιο σπαστικο ειναι οτι πριν απο καθε reboot πρεπει να αλλαξω γλωσσα σε ελληνικα και μετα το ανοιγμα να επιστρεψω στα αγγλικα που θελω.

Προς το παρον μου αρεσει και την κραταω. Ενα μπραβο στον gkalen για το χρονο και το μερακι του.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@tupak Ποια minui εχεις βαλει? Αυτη με default ελληνικα (απο το λινκ στο myphone.gr) η την αγγλικη απο το xda? Eγω ειμαι με του xda γιατι θελω αγγλικο μενου και αν βαλω αυτη με default ελληνικα και γυρισω σε αγγλικα παω σε boot loop.
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες έχω βάλει την 3.5.24 (αγγλικά, για ICS απο το xda) και είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα. Δεν έχω βέβαια πολλές εφαρμογές εγκατεστημενες, έβγαλα χειροκίνητα και μερικές κινέζικες που είχε μέσα, αλλά μου αρέσει πάρα πολύ. Δε λαγκάρει, δεν κάνει restart, μπορείς να κάνεις πολλές παραμετροποιήσεις χωρις να κατεβάσεις εφαρμογές γι'αυτές, το UI για τα δικά μου γούστα είναι φοβερό, τα πάντα δουλεύουν, οπότε δεν έχω να ζητήσω κάτι άλλο. Το μαρκετ της δεν το έχω δοκιμασει ακόμα, αλλά απο οτι βλέπω έχει ότι μπορεί να σκεφτεί κανεις σε skins, fonts κλπ κλπ κλπ. Επαφές και ημερολόγιο κατέβηκαν απο το google με τη μια, έβαλα κι ενα cpu controller για να μην τρώει τη μπαταρία το 1.4 της ταχύτητας του επεξεργαστή κι όλα καλά. Αν αποφασίσω να την αλλάξω, θα είναι θα βάλω την επόμενη που νομίζω γίνεται κι ΟΤΑ!!

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

@tupak Ποια minui εχεις βαλει? Αυτη με default ελληνικα (απο το λινκ στο myphone.gr) η την αγγλικη απο το xda? Eγω ειμαι με του xda γιατι θελω αγγλικο μενου και αν βαλω αυτη με default ελληνικα και γυρισω σε αγγλικα παω σε boot loop.

 

Ειμαι με την ελληνικη απο το myphone. Κι εγω θελω αγγλικα και γι'αυτο πριν κανω επανεκκινηση βαζω ελληνικα και μετα το reboot το γυρναω ξανα σε αγγλικα για να γλιτωσω απο bootloop.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με την ελληνικη απο το myphone. Κι εγω θελω αγγλικα και γι'αυτο πριν κανω επανεκκινηση βαζω ελληνικα και μετα το reboot το γυρναω ξανα σε αγγλικα για να γλιτωσω απο bootloop.

 

Αν ειναι να παιζει το φλας μπορω να το κανω ετσι οποτε θελω ριμπουτ. Θα τη βαλω παλι το βραδυ για να δω εαν δουλευει. Ευχαρισυω για το τιπ

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω βρισκετε τα κολπα σιγα σιγα για ν'αποφευγετε bootloop ,καλο αυτο.

Αλλα εγω την ηθελα τη miui να δουλευει σωστα και με μεταφραση.

Ισως γι'αυτο δεν υπηρχαν παρομοια προβληματα στη miui του hay, επειδη δεν ειναι μεταφρασμενη .

Σιγουρα ειναι καλυτερη και γρηγοροτερη σε πολλα, αλλα εγω θελω να δουλευει σωστα σε ολα και γι'αυτο θα συνεχισω α το ψαχνω...

 

Tην 5αρα miui την εχω κι'εγω τωρα στο αλλο τηλ.. , αλλα τα ζωα μου αργα ...

Θα τη δω παραπανω ομως αν ειναι σταθερη και κραταει καλα μηπως την τουρμπισουμε λιγο..

 

@ radioactive toy

Εχεις περιεργα προβληματα και δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει με το τηλ.. σου.

Το περιεργο ειναι οτι μονο σε σενα τυχαινουν καποια πραγματα που σε ολους τους αλλους οχι ... ειδικα με την cm7 δεν επρεπε να ειχες προβλημα.

Η το αλλο με το φακο στη miui, δουλευει κανονικα και το φλας και ολα, αντε βρες τωρα γιατι δεν σου δουλευει εσενα ..

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Για την CM7 ....

Ετοιμαστητε για νεα εκδοση ....

Θα ειναι η καλυτερη ρομ μακραν μετα απο τις τελευταιες αλλαγες που εκανα.

Ετοιμαστητε για το καλυτερο video recording με ηχο απιθανο .

Επισης αλλαγες ακομα σε tweaks και scripts για την καλυτερη δυνατη ταχυτητα.

Και patched systemui για διαφανεια.

 

Μπραβο αρχοντα gkalen. Περιμενω με τρελη αγωνια την τουρμπαρισμενη cm7. Μιλαμε για ενα ρομ που κανει το τηλεφωνο των 70ε να μην ζηλευει και πολλα απο αλλα που κανουν 3 και 4 κατοσταρικα. :p

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο αρχοντα gkalen. Περιμενω με τρελη αγωνια την τουρμπαρισμενη cm7. Μιλαμε για ενα ρομ που κανει το τηλεφωνο των 70ε να μην ζηλευει και πολλα απο αλλα που κανουν 3 και 4 κατοσταρικα. :p

 

Αυτο που ερχεται θα'ναι απιθανο, χωρια που θα παθετε πλακα με την καμερα και τον ηχο στην εγγραφη βιντεο ...

 

Βιαστηκα να πω για την 5αρα miui, χαχα ..

Μολις κολλησε ενω κατεβαζα ενα ρομ, χωρις ακομα να εχω βαλει εφαρμογες ... αντε γεια.

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω βρισκετε τα κολπα σιγα σιγα για ν'αποφευγετε bootloop ,καλο αυτο.

@ radioactive toy

Εχεις περιεργα προβληματα και δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει με το τηλ.. σου.

Το περιεργο ειναι οτι μονο σε σενα τυχαινουν καποια πραγματα που σε ολους τους αλλους οχι ... ειδικα με την cm7 δεν επρεπε να ειχες προβλημα.

Η το αλλο με το φακο στη miui, δουλευει κανονικα και το φλας και ολα, αντε βρες τωρα γιατι δεν σου δουλευει εσενα ..

 

Οντως και εγώ έχω λαλήσει. Από πέρυσι από την πρώτη μέρα έβγαλα την stock froyo, περασα kalo, μετά miui, ics, horse. Για να το πάω arvato με Β026. Μετά horse πάλι και αρχιζαν τα προβλήματα με όσες rom εβαζα. Ενταξει καταλαβαίνω ότι το τηλέφωνο σέρνεται σε ics γιατί του βάζω και αρκετές εφαρμογές και βαριές. Αλλά τωρα τελευταία δεν μπορούσα από B572 να κατέβω σε καμμία froyo (πιστεύω ότι ίσως ειναι θέμα κάρτας μνήμης που φλασάρω) και με την cm7 δεν έχω APNs (πιστεύω ότι ίσως ειναι θέμα sim). By the way το έβαλα αγγελία :lol:

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Οντως και εγώ έχω λαλήσει. Από πέρυσι από την πρώτη μέρα έβγαλα την stock froyo, περασα kalo, μετά miui, ics, horse. Για να το πάω arvato με Β026. Μετά horse πάλι και αρχιζαν τα προβλήματα με όσες rom εβαζα. Ενταξει καταλαβαίνω ότι το τηλέφωνο σέρνεται σε ics γιατί του βάζω και αρκετές εφαρμογές και βαριές. Αλλά τωρα τελευταία δεν μπορούσα από B572 να κατέβω σε καμμία froyo (πιστεύω ότι ίσως ειναι θέμα κάρτας μνήμης που φλασάρω) και με την cm7 δεν έχω APNs (πιστεύω ότι ίσως ειναι θέμα sim). By the way το έβαλα αγγελία :lol:

 

Αν το προβλημα στην cm7 ειναι μονο με το apn, δεν δοκιμαζεις να αλλαξεις το αρχειο, apns-conf.xml, απο το system/etc, με καποιο αλλο, απο horse, stallion, ics, οποια θες τεςπα.

Μπορει να ξεκολλησει ...

Link to comment
Share on other sites

Αν το προβλημα στην cm7 ειναι μονο με το apn, δεν δοκιμαζεις να αλλαξεις το αρχειο, apns-conf.xml, απο το system/etc, με καποιο αλλο, απο horse, stallion, ics, οποια θες τεςπα.

Μπορει να ξεκολλησει ...

 

Thanks θα το κάνω. Προς το παρόν ξαναπέρασα official Β572 και θα ξαναδοκιμάσω πρώτα τη MIUI και μετά τη CM7.

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Thanks θα το κάνω. Προς το παρόν ξαναπέρασα official Β572 και θα ξαναδοκιμάσω πρώτα τη MIUI και μετά τη CM7.

Ναι δοκιμασε το, δεν βλεπω το λογο να μη δουλεψει, αν εισαι οκ με το apn στη miui, πσρε της miui και βαλτο μεσα στο ζιπ του cm7 πριν το φλασαρεις, και φλασαρε το ετοιμο.

Αλλιως εχω και εδω οδηγιες για το ιδιο προβλημα .... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=37914570

 

Το CM7, πιστευω θα ειναι και το κορυφαιο ρομ για το τηλ ...

Μολις εχω ετοιμο και mms.apk, με 160 χαρακτηρες για ολες τις γλωσσες.

Ελπιζω αυριονα το'χω ετοιμο για ανεβασμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, μετά από πολύ καιρό επανήλθα στο φόρουμ κ δυστυχώς πάλι για πρόβλημα.

 

Εδώ κ αρκετό καιρό το gps παρουσιάζει θέματα κ δίνει ως στίγμα όταν το ανοίγω, ότι βρίσκομαι στο Μαρκόπουλο Ωροπού, ενώ είμαι π.χ. κέντρο Αθηνών ή ακόμα κ επαρχεία. Δε ξέρω γιατί το κάνει κ δε ξέρω πώς να παρέμβω να το διορθώσω. Όπως είχα πει κ στο παρελθόν, είμαι άσχετος από θέματα tweaking.

Το κινητό φοράει Horse από τότε που την είχαμε εγκαταστήσει με τον gkalen, περίπου το φθινόπωρο του 12. Μήπως πρέπει να αναβαθμίσω τη Horse ή μπορώ να κάνω κάτι άλλο για το gps; Σε ποια έκδοση Horse είμαστε πλέον;

 

Ευχαριστώ!

:respect: στον gkalen και τις rom του!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, μετά από πολύ καιρό επανήλθα στο φόρουμ κ δυστυχώς πάλι για πρόβλημα.

 

Εδώ κ αρκετό καιρό το gps παρουσιάζει θέματα κ δίνει ως στίγμα όταν το ανοίγω, ότι βρίσκομαι στο Μαρκόπουλο Ωροπού, ενώ είμαι π.χ. κέντρο Αθηνών ή ακόμα κ επαρχεία. Δε ξέρω γιατί το κάνει κ δε ξέρω πώς να παρέμβω να το διορθώσω. Όπως είχα πει κ στο παρελθόν, είμαι άσχετος από θέματα tweaking.

Το κινητό φοράει Horse από τότε που την είχαμε εγκαταστήσει με τον gkalen, περίπου το φθινόπωρο του 12. Μήπως πρέπει να αναβαθμίσω τη Horse ή μπορώ να κάνω κάτι άλλο για το gps; Σε ποια έκδοση Horse είμαστε πλέον;

 

Ευχαριστώ!

 

Yποθεtω οτι χρησιμοποιεις sygic και μαλιστα παλια εκδοση μαλιστα. Αυτο με το εκανε με το sygic με παλια εκδοση ενω ειμαι θεσσαλονικη παντα μεχρι να κλειδωσει δορυφορους με εβγαζε στο Μαρκόπουλο Ωροπου η λυση ειναι ευκολη απλα αναβάθμισε το sygic.

Link to comment
Share on other sites

Yποθεtω οτι χρησιμοποιεις sygic και μαλιστα παλια εκδοση μαλιστα. Αυτο με το εκανε με το sygic με παλια εκδοση ενω ειμαι θεσσαλονικη παντα μεχρι να κλειδωσει δορυφορους με εβγαζε στο Μαρκόπουλο Ωροπου η λυση ειναι ευκολη απλα αναβάθμισε το sygic.

 

Ναι, sygic χρησιμοποιώ, αλλά δε το κάνει μόνο όταν ανοίγω αυτή την εφαρμογή. ΤΟ κάνει σε οτιδήποτε χρησιμοποιεί το gps σα λειτουργία. Π.χ. αν ανοίξω εφαρμογή για το πού έχω αφήσει το αυτοκίνητο (ναι, είμαι ξεχασιάρης :P ) μου βγάζει ΚΑΙ ότι το έχω παρκάρει στον Ωροπο ΚΑΙ ότι είμαι δίπλα του, ακόμα κ αν βρίσκομαι 1χλμ μακρυά. Όταν ανοίγω το sygic, μετά από λίγα λεπτά κλειδώνει σωστά του δορυφόρους. Τα άλλα προγράμματα όμως, δεν το καταφέρνουν αυτό. Αναφέρομαι σε προγράμματα του στυλ Vrisko, βενζινάδικα, google sky, χάρτες του google κτλ. Λες το sygic να μπερδεύει τόσα διαφορετικά προγράμματα;

:respect: στον gkalen και τις rom του!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, sygic χρησιμοποιώ, αλλά δε το κάνει μόνο όταν ανοίγω αυτή την εφαρμογή. ΤΟ κάνει σε οτιδήποτε χρησιμοποιεί το gps σα λειτουργία. Π.χ. αν ανοίξω εφαρμογή για το πού έχω αφήσει το αυτοκίνητο (ναι, είμαι ξεχασιάρης :P ) μου βγάζει ΚΑΙ ότι το έχω παρκάρει στον Ωροπο ΚΑΙ ότι είμαι δίπλα του, ακόμα κ αν βρίσκομαι 1χλμ μακρυά. Όταν ανοίγω το sygic, μετά από λίγα λεπτά κλειδώνει σωστά του δορυφόρους. Τα άλλα προγράμματα όμως, δεν το καταφέρνουν αυτό. Αναφέρομαι σε προγράμματα του στυλ Vrisko, βενζινάδικα, google sky, χάρτες του google κτλ. Λες το sygic να μπερδεύει τόσα διαφορετικά προγράμματα;

 

Κοιτα αυτο ξερω για sygic τώρα για προγραμματα google δεν τα εμπιστευομαι καθολου τα εχω σβησει ολα εκτος απο το play store

Εδω με sygic βρηκα στη χαλκιδικη τη λεωφορο γαληνης που εκει κοντα ειναι το εξοχικο μου αλλα η λεωφορος γαληνης δεν ειναι καμια λεωφορος, ενα δρομακι ειναι που χωραει ισα ενα αυτοκινητο και σε περναει μεσα απο τον οικισμο ως τη θαλασσα ε λοιπον αυτο το δρομακι με google maps ειτε χειροκινητα ειτε γραφοντας την οδο δεν το εβγαζε. Με το sygic πηγαινοντας τη πρωτη φορα χειροκινητα την βρηκα και μετα ειδα και γραπτως με την εβρισκε.

Google maps και αηδιες ειναι για τα αμερικανακια και την χωρα τους στην ελλαδα απο χαρτογραφηση ειναι χαλια και ασε που θελουν ιντερνετ οπου και αν εισαι ενω με sygic ανοιγεις δορυφορο και στανιαρες. Τωρα που το σκεφτομαι πρεπει να ζητησω ποσοστα απο sygic για την διαφημιση που τους κάνω.....:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αυτο ξερω για sygic τώρα για προγραμματα google δεν τα εμπιστευομαι καθολου τα εχω σβησει ολα εκτος απο το play store

Εδω με sygic βρηκα στη χαλκιδικη τη λεωφορο γαληνης που εκει κοντα ειναι το εξοχικο μου αλλα η λεωφορος γαληνης δεν ειναι καμια λεωφορος, ενα δρομακι ειναι που χωραει ισα ενα αυτοκινητο και σε περναει μεσα απο τον οικισμο ως τη θαλασσα ε λοιπον αυτο το δρομακι με google maps ειτε χειροκινητα ειτε γραφοντας την οδο δεν το εβγαζε. Με το sygic πηγαινοντας τη πρωτη φορα χειροκινητα την βρηκα και μετα ειδα και γραπτως με την εβρισκε.

Google maps και αηδιες ειναι για τα αμερικανακια και την χωρα τους στην ελλαδα απο χαρτογραφηση ειναι χαλια και ασε που θελουν ιντερνετ οπου και αν εισαι ενω με sygic ανοιγεις δορυφορο και στανιαρες. Τωρα που το σκεφτομαι πρεπει να ζητησω ποσοστα απο sygic για την διαφημιση που τους κάνω.....:p:p:p

 

Οκ, τότε θα ψάξω να βρω καινούρια έκδοση του sygic να δω αν στρώνει η κατάσταση.

:respect: στον gkalen και τις rom του!
Link to comment
Share on other sites

Yποθεtω οτι χρησιμοποιεις sygic και μαλιστα παλια εκδοση μαλιστα. Αυτο με το εκανε με το sygic με παλια εκδοση ενω ειμαι θεσσαλονικη παντα μεχρι να κλειδωσει δορυφορους με εβγαζε στο Μαρκόπουλο Ωροπου η λυση ειναι ευκολη απλα αναβάθμισε το sygic.

 

Δεν εχει σχεση με το sygic το κανει σε ολα τα gps apps μεχρι να βρει που εισαι.Και το google maps δουλευει κανονικα offline χωρις συνδεση,μαλλον δεν το εχεις ψαξει ιδιαιτερα

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σχεση με το sygic το κανει σε ολα τα gps apps μεχρι να βρει που εισαι

 

Απο αλλα gps apps δεν ξερω αλλα με sygic επειδη το δουλευω πολυ αυτο το εκανε σε παλαιοτερες εκδοσεις απο τοτε που αναβαθμιστηκε σταματησε να το κανει. Παλιοτερα (προ 8μηνου εννοω) που χρησιμοποιουσα και igo και navigon το εκανε αλλα πλεον δεν τα χρησιμοποιω και δεν ξερω με τις τελευταιες αναβαθμισεις τους πως λειτουργουν.

Για google maps ναι σε δειχνει χαρτες offline αλλα δεν σε δινει στιγμα ανα πασα στιγμη που κινησε και ουτε μπορεις να σχεδιασεις διαρομη offline, πρεπει να τη σχεδιασεις online και να την αποθηκευσεις για να δουλεψει offline. Ενω με sygic τα κανω ολα αυτα και offline. Το εχω ψαξει παρα πολυ και οι χαρτες google για ελλαδα περα απο αθηνα και θεσσαλονικη και μερικες ακομα μεγαλες πολεις εχουν υπερβολικα πολλα κενα.

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...