Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ειναι θεμα cm,ειναι δικο σου,καθαρα ::::::::::PPPPPPP

το ειχα και πριν αλλα δεν χρησιμοποιουσα stock dialer ποτε και το ξεχασα,αλλα και κανεις αλλος δεν το ανεφερε πριν,ολοι ειναι με συμβολαιο?

με πλουσιοπαιδα μιλαω?

 

θα ψαξω να δω μηπως εχει καπου cm11 phone .apk πιο φρεσκο να δοκιμασω

το αλλο νομιζα οτι ειναι ηδη στην rom μεσα!!

θα το περασω να σε πω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

δεν ειναι θεμα cm,ειναι δικο σου,καθαρα ::::::::::PPPPPPP

το ειχα και πριν αλλα δεν χρησιμοποιουσα stock dialer ποτε και το ξεχασα,αλλα και κανεις αλλος δεν το ανεφερε πριν,ολοι ειναι με συμβολαιο?

με πλουσιοπαιδα μιλαω?

 

θα ψαξω να δω μηπως εχει καπου cm11 phone .apk πιο φρεσκο να δοκιμασω

το αλλο νομιζα οτι ειναι ηδη στην rom μεσα!!

θα το περασω να σε πω!

 

ρεεε μολις το δοκιμασα (σε airplane mode βεβαια - αλλα δεν νομιζω να παιζει ρολο) και ειναι ολα κανονικα...δεν ξερω... μηπως ειναι ωρα για λιγο καθαρισμα της οθονης ; δεν ξερω τι αλλο να υποθεσω

 

edit: εκτος αμα εχουμε διαφορετικο TS panel

Link to comment
Share on other sites

ρεεε μολις το δοκιμασα (σε airplane mode βεβαια - αλλα δεν νομιζω να παιζει ρολο) και ειναι ολα κανονικα...δεν ξερω... μηπως ειναι ωρα για λιγο καθαρισμα της οθονης ; δεν ξερω τι αλλο να υποθεσω

 

edit: εκτος αμα εχουμε διαφορετικο TS panel

 

δεν καταλαβαινεις τι σου λεω!δεν το εγραψα καλα και εγω,σορυ!

αμα παρεις 1268 ειναι οκ,μετα που λεει πατα 1 για εκεινο,πατα 2 για το αλλο,βαλε το 4 πρωτα ψηφια,κτλ

αρχιζει το προβλημα.οταν δηλ. ανοιγεις το πληκτρολογιο του dialer πλεον για να εισαγεις τα 16 ψηφια

και φυσικα πρεπει να κανεις κληση κανονικα για αυτο..

 

edit:και η οθονη μου ειναι πεντακαθαρη...ε?

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2303353

λογικα γι αυτην θα λες. πρεπει να εχω ανδροιδ 2.3.7 γιατι εχω 2.3.5. κ αν ναι απο που κατεβαζω την νεα εκδοση;

ευχαριστω!

 

ακολουθησα τις οδηγιες, αλλα μου εμφανιζει προβλημα.

 

περασα την ρομ κ στην αρχικη οθονη μετα το installation μου βγαζει " the applicatio messaging (process com.android.mms) has stopped unexpectedly. please try again"

 

παταω force close κ ενω μου λεει touch the android to begin, το παταω αλλα δεν προχωραει.

 

μια ερωτηση για τις οδηγιες. μετα το βημα

 

After installation , go back to cwm recovery menu and ...

 

πρεπει να ανοιξω το κινητο, να κανω το σεταρισμα κ μετα να κανω τα

 

8 wipe cache partition

9 advanced / wipe dalvik cache

10 reboot system now

 

ή δεν βγαινω απο recovery; γιατι δεν βγηκα. μηπως φταιει αυτο;

Link to comment
Share on other sites

ακολουθησα τις οδηγιες, αλλα μου εμφανιζει προβλημα.

 

περασα την ρομ κ στην αρχικη οθονη μετα το installation μου βγαζει " the applicatio messaging (process com.android.mms) has stopped unexpectedly. please try again"

 

παταω force close κ ενω μου λεει touch the android to begin, το παταω αλλα δεν προχωραει.

 

μια ερωτηση για τις οδηγιες. μετα το βημα

 

After installation , go back to cwm recovery menu and ...

 

πρεπει να ανοιξω το κινητο, να κανω το σεταρισμα κ μετα να κανω τα

 

8 wipe cache partition

9 advanced / wipe dalvik cache

10 reboot system now

 

ή δεν βγαινω απο recovery; γιατι δεν βγηκα. μηπως φταιει αυτο;

 

Κανε την εγκατασταση με διπλα wipes...

Δηλαδη, κανεις ολα τα wipes και μετα format system ..

Μετα διαλεγεις reboot recovery και ξαναρχιζεις oλα τα wipes και format system ..

Μετα κανεις install zip ... και μολις τελειωσει η εγκατασταση, κανε και wipe cache και wipe dalvik, μετα reboot system now και λογικα θα'σαι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

otan επιλεγω το spiritUl το κινητο κανει restart.

 

ανοιξα την εφαρμογη, πατησα το back button, εβγαλε please wait κ μετα εκανε απλα εκλεισε το κινητο

 

τωρα οταν επιλεγω την εφαρμογη απλα μου βγαζει το please wait k κλεινει.

Link to comment
Share on other sites

otan επιλεγω το spiritUl το κινητο κανει restart.

 

ανοιξα την εφαρμογη, πατησα το back button, εβγαλε please wait κ μετα εκανε απλα εκλεισε το κινητο

 

τωρα οταν επιλεγω την εφαρμογη απλα μου βγαζει το please wait k κλεινει.

 

Στην υπογραφη μου στο thread της miui εχω αναλυτικα με screenshots, πως σεταρουμε το spirit, κοιταξε το ειναι ευκολο.

Απλα τωρα πηγαινε , ρυθμισεις / εφαρμογες / διαχειρηση εφαρμογων / και διεγραψε cache και δεδομενα απο το spirit ..

Μετα κανε οτι λεει στο thread της miui.

Να θυμασαι, την πρωτη φορα που ανοιγουμε το spirit ΔΕΝ παταμε ok, στο popup, πατα το "πισω" να φυγει το popup και ανοιξε τις ρυθμισεις του spirit, μετα οπως βλεπεις στα screenshot.

Και επισης, στις ρυθμισεις audio νομιζω, θα δεις volume scale, ειναι στο 100 , βαλτο στο 30 η οσο σ'αρεσει, αλλα το 100 ειναι υπερβολη, μεχρι 40 προτεινω, εγω στο 30 το'χω.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!

 

αυτο που βγαζει sirit ul is attempting to gain root permissions, επιλεγω allow ή deny?

 

επισης ειχα κρατησει backup με την εφαρμογη allbackup αλλα τωρα ενω εχω κρατησει το apk (version 3,3,2) δεν την κανει install. ξερουμε γιατι; υπαρχει καποια αλλη εφαρμογη που να μπορει να διαβασει το backup του Allbackup (ειναι σε zip κ μεσα εχει xml & db)?

Edited by mits3
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!

 

αυτο που βγαζει sirit ul is attempting to gain root permissions, επιλεγω allow ή deny?

 

επισης ειχα κρατησει backup με την εφαρμογη allbackup αλλα τωρα ενω εχω κρατησει το apk (version 3,3,2) δεν την κανει install. ξερουμε γιατι; υπαρχει καποια αλλη εφαρμογη που να μπορει να διαβασει το backup του Allbackup (ειναι σε zip κ μεσα εχει xml & db)?

 

Ναι , allow , superuser κανεις.

 

Ν'ανοιξεις το superuser και ν'απενεργοποιησεις τη διαχειρηση δικαιωματων ,ΒΑΣΙΚΟ.

 

Για το allbackup δεν ξερω τι να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι , allow , superuser κανεις.

 

Ν'ανοιξεις το superuser και ν'απενεργοποιησεις τη διαχειρηση δικαιωματων ,ΒΑΣΙΚΟ.

 

Για το allbackup δεν ξερω τι να σου πω.

 

ok εβαλα manage permissions off. θα το ψαξω για το allbackup αλλα με βλεπω να περναω παλι την προηγουμενη rom για να παρω backup με αλλο προγραμμα κ να περασω μετα παλι την miui

Link to comment
Share on other sites

εφαρμογη allbackup,δεν την κανει install

να υποθεσω οτι εχεις τικαρει το αγνωστες πηγες?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την τελευταία cm του moihack, αλλά έχω πρόβλημα γιατί μερικές φορές δε με αφήνει να γράψω στην εξωτερική κάρτα και βγάζει μήνυμα "phone disconneted" ενώ βλέπω κανονικά τα περιεχόμενα απο τον explorer.

Το δεύτερο -και μεγαλύτερο πρόβλημα - είναι με τα gapps επειδή ότι έκδοση κι αν δοκιμάσω να περάσω, ειτε minimal, είτε stock μου βγάζει μήνυμα "not enough space on system partition" και μετα abort. Τι μπορώ να κάνω για να τις περάσω;

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει κανεις να μου απαντησει με 100% σιγουρια αν το Sony Stereo SBH20 Bluetooth ειναι συμβατο με το ideos μας ;

Είναι τεχνολογίας bluetooth v3.0 + A2DP ενώ το ideos μας είναι v2.1 with A2DP, EDR, δηλαδη το ideos μας έχει παλαιότερης γενιας σενσορα bluetooth.

Λετε να μην ειναι συμβατο ?

Διότι εδω αναφερει για το συγκεκριμενο bluetooth αναφερει:΅

"Οι συσκευές με ίδια ή μεταγενέστερη έκδοση bluetooth από αυτή που αναφέρεται παραπάνω θεωρούνται συμβατές. Συμβουλέψου το βιβλίο οδηγιών της συσκευής σου για περισσότερες πληροφορίες".

Επισης εδω αναφερει : " Συμβατά τηλέφωνα: Όλες οι συσκευές που υποστηρίζουν Bluetooth V3".

Edited by gianniskriti
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει κανεις να μου απαντησει με 100% σιγουρια αν το Sony Stereo SBH20 Bluetooth ειναι συμβατο με το ideos μας ;

Είναι τεχνολογίας bluetooth v3.0 + A2DP ενώ το ideos μας είναι v2.1 with A2DP, EDR, δηλαδη το ideos μας έχει παλαιότερης γενιας σενσορα bluetooth.

Λετε να μην ειναι συμβατο ?

Διότι εδω αναφερει για το συγκεκριμενο bluetooth αναφερει:΅

"Οι συσκευές με ίδια ή μεταγενέστερη έκδοση bluetooth από αυτή που αναφέρεται παραπάνω θεωρούνται συμβατές. Συμβουλέψου το βιβλίο οδηγιών της συσκευής σου για περισσότερες πληροφορίες".

Επισης εδω αναφερει : " Συμβατά τηλέφωνα: Όλες οι συσκευές που υποστηρίζουν Bluetooth V3".

ε αφου σου λεει ιδια η μεταγενεστερη.Η 2.1 δεν ειναι ουτε ιδια ουτε μεταγενεστερη

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο -και μεγαλύτερο πρόβλημα - είναι με τα gapps επειδή ότι έκδοση κι αν δοκιμάσω να περάσω, ειτε minimal, είτε stock μου βγάζει μήνυμα "not enough space on system partition" και μετα abort. Τι μπορώ να κάνω για να τις περάσω;

format system εκανες?

 

δες και στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2397942&page=301

 

εγω δεν ειχα προβλημα ουτε καποιος αλλος με αυτα που ειναι στην 4.4.2 στο xda

παραξενο

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

format system εκανες?

 

δες και στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2397942&page=301

 

εγω δεν ειχα προβλημα ουτε καποιος αλλος με αυτα που ειναι στην 4.4.2 στο xda

παραξενο

 

Τελικά έβαλα τα gapps 3.20 που ηταν στο πρωτο ποστ και δούλεψε...είχα δοκιμάσει με άλλα 3.20 που ήδη είχα, αλλά μετα είδα οτι το αρχείο που κατέβασα με αυτό που είχα είχαν διαφορά στο μέγεθος και τώρα είναι ΟΚ.

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα τα gapps 3.20 που ηταν στο πρωτο ποστ και δούλεψε...είχα δοκιμάσει με άλλα 3.20 που ήδη είχα, αλλά μετα είδα οτι το αρχείο που κατέβασα με αυτό που είχα είχαν διαφορά στο μέγεθος και τώρα είναι ΟΚ.

03-21 θες να πεις,λογικο να δουλευουν

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει κανεις να μου απαντησει με 100% σιγουρια αν το Sony Stereo SBH20 Bluetooth ειναι συμβατο με το ideos μας ;

Είναι τεχνολογίας bluetooth v3.0 + A2DP ενώ το ideos μας είναι v2.1 with A2DP, EDR, δηλαδη το ideos μας έχει παλαιότερης γενιας σενσορα bluetooth.

Λετε να μην ειναι συμβατο ?

Διότι εδω αναφερει για το συγκεκριμενο bluetooth αναφερει:΅

"Οι συσκευές με ίδια ή μεταγενέστερη έκδοση bluetooth από αυτή που αναφέρεται παραπάνω θεωρούνται συμβατές. Συμβουλέψου το βιβλίο οδηγιών της συσκευής σου για περισσότερες πληροφορίες".

Επισης εδω αναφερει : " Συμβατά τηλέφωνα: Όλες οι συσκευές που υποστηρίζουν Bluetooth V3".

 

ε αφου σου λεει ιδια η μεταγενεστερη.Η 2.1 δεν ειναι ουτε ιδια ουτε μεταγενεστερη

Ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση, να σου πω ομως την αληθεια το αυτονοητο το ειχα ηδη διαπιστωσει.Η λογικη ομως που εκανα το ερωτημα στο νημα που παρακολουθουν εκατονταδες κατοχοι ειναι για να μαθω μηπως και καποιος το εχει το εν λογω handsfree και τυγχανει να του ειναι συμβατο. Δεν αποκλειεται φιλε μου να ειναι συμβατο γιατιεχουμε δει παρα πολλες φορες οτι αλλες ειναι οι προδιαγραφες/απαιτησεις στην θεωρια και αλλες στην πραξη. Δεν νομιζω να μην σου εχει τυχει κι εσενα αυτο ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση, να σου πω ομως την αληθεια το αυτονοητο το ειχα ηδη διαπιστωσει.Η λογικη ομως που εκανα το ερωτημα στο νημα που παρακολουθουν εκατονταδες κατοχοι ειναι για να μαθω μηπως και καποιος το εχει το εν λογω handsfree και τυγχανει να του ειναι συμβατο. Δεν αποκλειεται φιλε μου να ειναι συμβατο γιατιεχουμε δει παρα πολλες φορες οτι αλλες ειναι οι προδιαγραφες/απαιτησεις στην θεωρια και αλλες στην πραξη. Δεν νομιζω να μην σου εχει τυχει κι εσενα αυτο ποτε.

 

αν δεν βρεις καποιον που τα εχει ηδη παντως πηγαινε με την λογικη των πιθανοτητων η οποια λεει οτι το πιο πιθανο ειναι να μην ειναι συμβατα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα.Εχει τεσταρει κανεις αυτη την καινουρια ρομ στο xda που βγηκε?Προσπαθω να την περασω,αλλα το τηλ ειναι κολλημενο στο λογοτυπο της εταιρειας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα.Εχει τεσταρει κανεις αυτη την καινουρια ρομ στο xda που βγηκε?Προσπαθω να την περασω,αλλα το τηλ ειναι κολλημενο στο λογοτυπο της εταιρειας.

 

Based on JellyBean 4.2.2

τι καινουρια?

πισω θα πηγαινουμε?

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

Link to comment
Share on other sites

Based on JellyBean 4.2.2

τι καινουρια?

πισω θα πηγαινουμε?

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

 

Χρονικα μεσιε :).Εχεις καμμια αποψη επι του θεματος?

Link to comment
Share on other sites

Χρονικα μεσιε :).Εχεις καμμια αποψη επι του θεματος?

 

απο τον συγκεκριμενο τυπο που την ανεβασε δεν θα εβαζα ουτε wallpaper.

Aφου εχει ανεβασει ο moihack cm11 τι την ψαχνεις,καλυτερη δυσκολα να βρεις!Εκτος αν ανεβασει καμια ακομα πιο καινουργια (τωρα που μου ερχεται και το καινουργιο digitizer..!)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...