Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω ειμαι ηδη με miui gkalen :rolleyes: :)

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

διπλα wipes,clean install στην cm7 και το viber clean install και παλι τα ιδια.Δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται..

 

Βαλε το google contacts στη θεση του, και ξαναδοκιμασε ... μαλλον εκει εχεις το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε το google contacts στη θεση του, και ξαναδοκιμασε ... μαλλον εκει εχεις το προβλημα.

 

Ποιο λες?Το contacts.apk και το Googlecontactssyncadapter.apk αν εννοεις δεν τα εχω πειραξει

Link to comment
Share on other sites

Ποιο λες?Το contacts.apk και το Googlecontactssyncadapter.apk αν εννοεις δεν τα εχω πειραξει

 

Ισως εκανα λαθος ...

Νομιζα οτι ειχες πει οτι ειχες σβησει το googlecontacktssync...

Αν το'χεις τοτε δεν μπορω να καταλαβω που μπορει να ειναι το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ισως εκανα λαθος ...

Νομιζα οτι ειχες πει οτι ειχες σβησει το googlecontacktssync...

Αν το'χεις τοτε δεν μπορω να καταλαβω που μπορει να ειναι το προβλημα.

 

παλια το εσβηνα και το **sync.apk και παλι δουλευε το viber γιατι διαβαζε κανονικα τις επαφες απο το τηλεφωνο και οχι απο τον λογαριασμο google.Τωρα δεν ξερω τι επαθε,δεν μπορει να δει τα contacts με τιποτα.Τελευταιο πραγμα που θα δοκιμασω ειναι να αντικαταστησω χειροκινητα τα 2 αρχεια μεσα στον data/data που ειναι για τις επαφες και τα παλια μυνηματα απο παλιο titanium backup

 

edit:το κανα και οντως δουλεψε αλλα δεν μπορει να δει νεες επαφες αν προσθεσω,δηλαδη παλι δεν μπορει να διαβασει τις επαφες

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

κατόπιν τεχνικών προβλημάτων άρχισε η πρώτη φάση υποβαθμισης στην ICS V3 και βλέπουμε...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

thanks ;) το igo εχει και τους χαρτες μεσα?

 

Ναι και τα 2 εχουν χαρτες μεσα. Πετας τους φακελους και των δυο προγραμματων στην sd card και κανεις install τα apk και των 2 και εισαι ετοιμος. Τα χρησιμοποιω και τα 2 ολα κομπλε απλα στο sygic σε πεταει μηνυμα οποτε το ανοιγει οτι θελει αγορα αλλα μη ψαρωνεις εσυ πατας συνεχεια και δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

οκ,thanks!

Στο μεταξυ το viber θα μας τρελανει.Περασα καθαρη ρομ με διπλα wipes και διπλο φλασαρισμα και παλι δεν δουλευει..

 

Δεν μπορω να καταλαβω τι μπορει να φταιει , νομιζα οτι ισως να εφταιγε η εφαρμογη γιατι οπως βλεπω οσο αναβαθμιζονται καποιες εφαρμογες γινονται χειροτερες ( π.χ. το youtube μετα την αναβαθμιση απο watchdog που ειχε ενα κοκαλο για εικονιδιο , δεν παει καλα , εβαλε αυτοματο συγχρονισμο και λαλακιες , τα βιντεο τα πατας δυο τρεις φορες για να παιξουν , ενω στις προηγουμενες version πανε ολα ρολοι ).

Τεςπα , δεν ειχα βαλει το viber και το εβαλα κι εγω χθες , για να το τσεκαρω , αλλα αυτο παει μια χαρα , δεν εχω προβλημα ουτε με επαφες ουτε τιποτα , περιεργο που εχεις προβλημα , λες να φταιει η εταιρια που εισαι ???

 

 

 

 

 

το igo με το που φτασει η μπαρα φορτωματος στο 1/3 κρασαρει χωρις ειδοποιηση,θελει μηπως κανα edit στο αρχειο sys?

 

Κανενα προβλημα ουτε με igo, δουλευει κανονικα .. :confused:

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω απο την εταιρια δεν εχω προβληματα αλλα,και το viber δουλευει αλλα δεν βρισκει τις επαφες.

Το igo αυτο που σου ειπα γινεται,την εβαλα και την εβγαλα 10 φορες την εφαρμογη..

Βαζω πρωτα τον φακελο igo στο root της sd και μετα κανω install το apk,κανω κατι λαθος?Ανοιγει λεει downloading για κανα δευτερολεπτο και μετα τελειωνει η σταματαει το downloading και εξαφανιζεται το igo

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω απο την εταιρια δεν εχω προβληματα αλλα,και το viber δουλευει αλλα δεν βρισκει τις επαφες.

Το igo αυτο που σου ειπα γινεται,την εβαλα και την εβγαλα 10 φορες την εφαρμογη..

Βαζω πρωτα τον φακελο igo στο root της sd και μετα κανω install το apk,κανω κατι λαθος?Ανοιγει λεει downloading για κανα δευτερολεπτο και μετα τελειωνει η σταματαει το downloading και εξαφανιζεται το igo

 

Αν το θες μονο για μηνυματα θα σε προτεινα χαλλλαρα το what's up messenger το οποιο δεν ειχε θεματα με καμμια ρομ. Το igo και το sygic απο αυτο το λινκ το εχω βαλει σε μενα και σε πολλα αλλα κινητα και δεν ειχα ποτε κανενα θεμα. Εκτος απο κινητα που εχουν διαφορετικη αναλυση απο το δικο μας, που εκει θελει καποιες αλλαγες να γινουν που δεν τις ξερω αλλα ειχα διαβασει οτι χρειαζονται. Ακομα και τωρα που μιλαμε το εχω στο κινητο μας και το χρησιμοποιω καθημερινα χωρις κανενα θεμα και το ειχα φορεσει και με miui αλλα και με τη κιτ κατ του moihack που ειμαι τωρα. Την εγκατασταση την κανω παντα ακριβως οπως γραφεις. Μηπως εχει θεμα το δικο σου προσωπικα κινητο και θελει κανενα "καθαρο" κατεβασμα σε 2.3 μηπως και νιωσει και μετα αν θες να ανεβεις να κανεις παλι ενα πεντακαθαρο ανεβασμα? Δεν ξερω λεω εγω τωρα μια πιθανοτητα

 

@Moihack Μετα απο μια εβδομαδα με την ρομ σου απιστευτα γρηγορη σε gps και wifi και με την καλυτερη διαχειριση μπαταριας απο οσες ρομ ειχα βαλει μεχρι σημερα. Αλλά μας τα χαλαει στην ενταση ηχου συνομιλιας με hands-free ή και χωρίς και στο θεμα απαντησης της κλήσης πλεον εχω αρχισει να σκεφτομαι να ξανακατεβω σε miui μεχρι να ξαναβγει κατι καλυτερο για να δοκιμασω. Παντως μπραβο για την δουλεια σου και εδω ειμαι να δοκιμασω οτιδηποτε καινουριο βγαλεις και να δωσω και feedback. Συνεχιστε και εσυ και ολα τα υπολοιπα παιδια την καλη δουλεια που κανετε μεχρι σημερα. Νομιζω σε κανενα αλλο κινητο δεν εχουμε τοσο κοσμο να εχει ασχοληθει τοσο τουλαχιστον εδω μεσα στο myphone.

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

πως θα κατεβω σε miui χωρις pc?

 

Σε miui χωρις pc δεν μπορεις να κατεβεις, γιατι πρεπει να βαλεις recovery.img μεσω ροζ οθονης.

Να κατεβεις σε GB official μπορεις ανετα χωρις pc αλλα σε custom rom θες recovery κι ετσι αναγκαστικα θες pc.

Για να κατεβεις σε official GB χωρις pc, θες μονο χωρο στην sd card για να κατεβασεις την official GB, και μετα βαζεις Back to ice, ανοιγεις root explorer η αλλη εφαρμογη για να κανεις extract το zip της official GB, φτιαχνεις φακελο dload, βαζεις το στεπ2 ( UPDATE.APP ) , και απο ρυθμισεις / αποθηκευτικος χωρος / κανεις το update και τελος εισαι σε official GB.

Μετα θες το pc για να βαλεις recovery

 

Την τελευταια φορα που πηρα το τηλ.. απο τη wind πηγαινα για δουλεια, ημουν προετοιμασμενος βεβαια και ειχα βαλει ηδη το φακελο dload στην sd.

Πηρα λοιπον το τηλ.. , μπηκα στ'αμαξι , εκανα το downgrade απο ρυθμισεις και μετα σταματησα σ'ενα internet cafe , αλλαξα recovery, τους εδωσα 1 ευρω κι'εφυγα , ετοιμος για φλασαρισμα.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

και θελει κανενα "καθαρο" κατεβασμα σε 2.3 μηπως και νιωσει και μετα αν θες να ανεβεις να κανεις παλι ενα πεντακαθαρο ανεβασμα?

 

πηγα σε official καθαρα 2 φορες και 3 φορες καθαρο φλασαρισμα της cm πιο καθαρο δεν γινεται!

Link to comment
Share on other sites

Φρεσκια cm11 και φρεσκο recovery απο desalouche εδω http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=52517724&postcount=742 . Λεω να τη τσεκαρω μπας και κατσει καλυτερα. Αλλιως λεω να γυρισω πισω σε miui αν βρω και το λινκ της miui last του gkalen γιατι ουτε στον οδηγο μου το εχω ούτε και στην υπογραφη του ο γκαλεν
Link to comment
Share on other sites

εγω τι θα κανω με το IMEI??

δεν το εχω παρει backup,νομιζα οτι το ειχα και κατα λαθος εβαλα μονο το apk

Link to comment
Share on other sites

Φρεσκια cm11 και φρεσκο recovery απο desalouche εδω http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=52517724&postcount=742 . Λεω να τη τσεκαρω μπας και κατσει καλυτερα. Αλλιως λεω να γυρισω πισω σε miui αν βρω και το λινκ της miui last του gkalen γιατι ουτε στον οδηγο μου το εχω ούτε και στην υπογραφη του ο γκαλεν

 

Μολις κερδισει το μουσι της Αυστριας φλασαρουμε

Link to comment
Share on other sites

εγω τι θα κανω με το IMEI??

δεν το εχω παρει backup,νομιζα οτι το ειχα και κατα λαθος εβαλα μονο το apk

 

Κακο αυτο ..

Πως τη πατησες ετσι, το τηλ.. θα δουλευει, αλλα δεν θα μπορεις να κανεις upgrade - downgrade χωρις imei.

Ισως αν το πας στο service θα σου κανουν επαναφορα imei χωρις λεφτα, κι ας μην εχεις εγγυηση.

Μηπως φλασαρες την B521? ? Kι εγω το εχασα το imei με την b521 και μετα εβαζα μονο b572.

 

Για Last Miui

Download

http://www.mediafire.com/download/r2hostzjdrv97yo/Last_Miui.zip

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ότι λέει ο πίκα εδώ στο δεύτερο μισό του ποστ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1591997

 

Αλλά διάβασε και αυτούς εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2180459

Link to comment
Share on other sites

Κακο αυτο ..

Πως τη πατησες ετσι, το τηλ.. θα δουλευει, αλλα δεν θα μπορεις να κανεις upgrade - downgrade χωρις imei.

Ισως αν το πας στο service θα σου κανουν επαναφορα imei χωρις λεφτα, κι ας μην εχεις εγγυηση.

Μηπως φλασαρες την B521? ? Kι εγω το εχασα το imei με την b521 και μετα εβαζα μονο b572.

 

οχι,να με διαβαζεις:p

upgrade - downgrade δεν παιζει πια,τελος

να το παω service δεν παιζει,ειπαμε οτι θα παω σε nexus,και βλεπουμε μετα

βαζω last miui και χτυπανε τα settings και mms apk,επισης δεν βλεπει δικτυο,no sim,α ρε miui...:lol:τι με κανεις καθε φορα...αστα να πανε ,αλλη μια τραυματικη εμπειρια,θα ξαναδοκιμασω ομως

προς το παρον,θα κατσω σε b572,ουτε root δεν θα κανω, by the way,το τηλ. χτυπαει στο μισο τουτ που κανει το αλλο τηλ. που σε καλει,δοκιμασμενο,καμια custom rom δεν το κανει αυτο,απο frog σε f2g κληση,δειτε το αυτο,γιατι δηλ δεν δουλευει ετσι και σε miui η cm

το pc δεν βλεπει πλεον την εσωτερικη sd,το τηλ. κανονικα,αλλο και τουτο παλι:confused:

 

@ mindtrapper,τα εχω ηδη δει αυτα αλλα κινεζικα μου φαινονται,δεν εχω και χρονο πια να ασχοληθω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...