Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα φίλε μου ποια είναι τα σπουδαία??? Που όλοι έχουν ICS και MIUI εδώ και καιρό και μεις περιμένουμε βελτιωμένο Froyo??
www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Τώρα φίλε μου ποια είναι τα σπουδαία??? Που όλοι έχουν ICS και MIUI εδώ και καιρό και μεις περιμένουμε βελτιωμένο Froyo??

 

Βασικα και MIUI εχουμε και ICS απλα με μερικα μικροπροβληματα οπως σε ολα τα κιν...απλα ο gkalen ειναι εραστης του παρελθον γιαυτο!! ^_^

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα φίλε μου ποια είναι τα σπουδαία??? Που όλοι έχουν ICS και MIUI εδώ και καιρό και μεις περιμένουμε βελτιωμένο Froyo??

 

οχι ρε παιδια δεν ειπα για σας ,, ειπα για εμας που μειναμε με πληρως λειτουργικο τηλ ...

εσεις αυτο θελετε , αυτο εμπιστευεστε , και ειστε και ωραιοι ....

δεν ειχε να κανει με σας αυτο το ποστ .....

υπαρχουμε και μερικοι που μειναμε στο "woodstock" ...

Link to comment
Share on other sites

Καντε υπομονη και ics να μην δουμε στο κιν μας αν και λενε οι κινεζοι για ιουνιο θα παρουμε το ascent με ics ^_^

 

Testaro ics 2.11a1 για να δουμε τη θα δουμε...σταθερη αξια ακομα και μετα απο τοσες εκδοσεις το φως στα κουμπια και οτι το pc δεν βλεπει την εσωτερικη αλλα μονο την sd...ραδιο δεν μπορω να βρω τροπο να δουλεψει αν και ο dzo ειπε οτι εχουν το ιδιο chip το app απο το απλο χ5 μου δινει ρεσταρτ...αν εξερεσεις οτι ειναι Ics δεν βρησκω κατι τρομακτηκο για να την κρατησω..αλλα θα την αφησω μια-δυο μερες να δω πως παει....

 

κατι ασχετο akalos και sofoklas που ειναι???

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!! Για πειτε μου ετσι την αποψη σας...Την επωμενη εκδοση του android την επονομαζομενη Jelly Bean πιστευετε οτι θα μπορει να την παρει το X5 pro?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερα παιδια!!! Για πειτε μου ετσι την αποψη σας...Την επωμενη εκδοση του android την επονομαζομενη Jelly Bean πιστευετε οτι θα μπορει να την παρει το X5 pro?

 

Ότι και να πούμε θα είναι εντελώς θεωρητικό και δεν οδηγεί πουθενά. Ας ασχοληθούμε καλύτερα με αυτά που ήδη έχουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να πούμε θα είναι εντελώς θεωρητικό και δεν οδηγεί πουθενά. Ας ασχοληθούμε καλύτερα με αυτά που ήδη έχουμε.

 

Τα οποια ειναι ηδη πολυ λιγα....αν και εχω μια ελπιζα μικρη για πορτ ics απο ascent...ορεξη να εχει ο geno...γιατι ο dzo μαλλον εφτασε νταβανι...μια βαζει wifi drivers μια κανει rollback..η εσωτερικη δν τη βλεπει το Pc με τπτ...τα κουμπια λαμπουν σαν να μην πω τη η ρομ κολλαει και εχουμε φτασει στην 3.0version και ακομα ψαχνοντε γιατι δεν βλεπει τα Mp3 ο Player...τωρα οσο για την 5.0αρα μαλλον οταν θα βγει εεε δεν νομιζω να εχουμε ακομα το ideos!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Τα οποια ειναι ηδη πολυ λιγα....αν και εχω μια ελπιζα μικρη για πορτ ics απο ascent...ορεξη να εχει ο geno...γιατι ο dzo μαλλον εφτασε νταβανι...μια βαζει wifi drivers μια κανει rollback..η εσωτερικη δν τη βλεπει το Pc με τπτ...τα κουμπια λαμπουν σαν να μην πω τη η ρομ κολλαει και εχουμε φτασει στην 3.0version και ακομα ψαχνοντε γιατι δεν βλεπει τα Mp3 ο Player...τωρα οσο για την 5.0αρα μαλλον οταν θα βγει εεε δεν νομιζω να εχουμε ακομα το ideos!

 

 

εγω φιλε ειδα και αποειδα. το κινητο το αλλαξα ειδη. πλεον ειμαι κατοχος ενος HTC EVO 3D. αλλα παραμενω συνδεμενος σε οτιδηποτε μπορω και γνωριζω για να να βοηθησω.

Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε ειδα και αποειδα. το κινητο το αλλαξα ειδη. πλεον ειμαι κατοχος ενος HTC EVO 3D. αλλα παραμενω συνδεμενος σε οτιδηποτε μπορω και γνωριζω για να να βοηθησω.

 

ΧΑΧΑΧΑ!!Επειδη για την ωρα εχουμε κριση...περιμενω να δω τιμη απο ascent γιατι δεν ξερω γουσταρα πολυ huawei και θα δω!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να φτιαξω ,, διαφανο κουρτινακι , για το ρομ του kalo ,,,

Ομως , οπως καταλαβαινετε , ψαχνω και για δοκιμαστη ( cascader ) ,,

οποιος ψηνεται να δοκιμασει να μου το πει ..

προειδοποιω , οτι αν δεν δουλεψει , θα φατε ,bootloop , οποτε ΠΡΕΠΕΙ να εχετε ετοιμο ,backup, στην καρτα σας

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1573653 New version based on kalos 2.6 χωρις την εξυπναδα για την εσωτερικη sd....

 

Gkalen οτι κιαν κανω εχω τρομερα χαλια ram στου καλο tweakz απο stamati ram manager και kickass και ειμαι στα 80mb max!τη παιζει??helpare ligo!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1573653 New version based on kalos 2.6 χωρις την εξυπναδα για την εσωτερικη sd....

 

Gkalen οτι κιαν κανω εχω τρομερα χαλια ram στου καλο tweakz απο stamati ram manager και kickass και ειμαι στα 80mb max!τη παιζει??helpare ligo!

 

Θα τα τσεκαρω αργα , το βραδυ και θα δοκιμασουμε καποια πραγματακια....

 

Οποιος εβαλε το ,,systemui.apk ,, για διαφανεια ,,, αν γινεται να μου πει αν δουλευει η οχι ??

Link to comment
Share on other sites

Θα τα τσεκαρω αργα , το βραδυ και θα δοκιμασουμε καποια πραγματακια....

 

Οποιος εβαλε το ,,systemui.apk ,, για διαφανεια ,,, αν γινεται να μου πει αν δουλευει η οχι ??

 

Γμτ σε πολυ ζορι τραβαει κατι laggies και δινει κατι fc θα το τραβηξω ενα καθαρο install τωρα να δω μπας και στρωσει μια αλλα τσεκαρετο!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Γμτ σε πολυ ζορι τραβαει κατι laggies και δινει κατι fc θα το τραβηξω ενα καθαρο install τωρα να δω μπας και στρωσει μια αλλα τσεκαρετο!

 

Ποιο ρομ εχεις ?

Αυτο που εφτιαξες η του kalo το original ?

Και ποια version?

Και ,, Ναι κανε ενα καθαρο install , χωρις tweaks και θα δω το βραδυ τι δοκιμες μπορουμε να κανουμε απο , tweaks και build.prop ,,,, γιατι δεν δουλευουν οπως και στο δικο μου(.32kernel) τα tweaks ,, και ετσι πρεπει να δοκιμασουμε καποιες παραλλαγες για να δουμε ποια θα δουλεψουν οπως πρεπει ....

 

Και επισης σκεφτομαι να φτιαξω ενα ρομ ,, βασισμενο στην v1.8 του kalo ,, αλλα με ολες τις αλλαγες που εχει κανει μεχρι την v 2.6 η 2.7 ,,, ετσι για να δουμε πως θα παει...

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ρομ εχεις ?

Αυτο που εφτιαξες η του kalo το original ?

Και ποια version?

Και ,, Ναι κανε ενα καθαρο install , χωρις tweaks και θα δω το βραδυ τι δοκιμες μπορουμε να κανουμε απο , tweaks και build.prop ,,,, γιατι δεν δουλευουν οπως και στο δικο μου(.32kernel) τα tweaks ,, και ετσι πρεπει να δοκιμασουμε καποιες παραλλαγες για να δουμε ποια θα δουλεψουν οπως πρεπει ....

 

Και επισης σκεφτομαι να φτιαξω ενα ρομ ,, βασισμενο στην v1.8 του kalo ,, αλλα με ολες τις αλλαγες που εχει κανει μεχρι την v 2.6 η 2.7 ,,, ετσι για να δουμε πως θα παει...

Με το δικο μου αλλα based στο 2.7 η φαση με το cust τα σπαει αλλα για να βαλεις αλλη ρομ πρεπει να πας να βαλεις μια κινεζικη για να αλλαξουν τα partition!την εβαλα καθαρη τωρα με φουλ wipes!για να δουμε δεν εχω δει το build.prop ακομα ομως κακο αυτο!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Με το δικο μου αλλα based στο 2.7 η φαση με το cust τα σπαει αλλα για να βαλεις αλλη ρομ πρεπει να πας να βαλεις μια κινεζικη για να αλλαξουν τα partition!την εβαλα καθαρη τωρα με φουλ wipes!για να δουμε δεν εχω δει το build.prop ακομα ομως κακο αυτο!

 

Sorry , αλλα αυτο με το , cust δεν νομιζω οτι χρειαζοταν στο δικο μας τηλ... να γινει ,, και γι'αυτο θα δοκιμασω να κανω το ρομ βασισμενο στη v1.8 ,, με ολες τις αλλαγες , εκτος απο το cust......

Link to comment
Share on other sites

Sorry , αλλα αυτο με το , cust δεν νομιζω οτι χρειαζοταν στο δικο μας τηλ... να γινει ,, και γι'αυτο θα δοκιμασω να κανω το ρομ βασισμενο στη v1.8 ,, με ολες τις αλλαγες , εκτος απο το cust......

 

το βρηκα λιγο extra...αλλα το boot time απλα φωνευει...τωρα αν φταιει αυτο για το μεγαλο lag που βγαζει η ρομ δεν ξερω...ο termagkazis εχει του kalo μαμα...ας μας πει πως παει μηπως εγω φταιω σε κατι!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ανεβαζω , σε 10 λεπτα το ,,,, Κalo mod rom test ,,

Βασισμενο στην , kalo v1.8

Προσθεσα

Nano text editor

Εβαλα τα παντα , απο την , kalo v2.7 ( εκτος το κολπο με το cust)

Αλλαξα ,, init.d ,, build.prop και εβαλα και ,, sqlite3

 

ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ

Ουτε ξερω αν θα δουλεψει ...... οποιος ψηνεται το δοκιμαζει ..... :wacko::blink::lost:

 

Εγκατασταση ,, κανονικα οπως κανουμε ( wipe data , cache,dalvik cache,format system )

Κατεβασμα εδω....

http://www.mediafire.com/download.php?x8k1bi18a6qhtif

 

ΑΜΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ

Μη βριζεται ,, δεν μπορω να το δοκιμασω μονος μου ,, τι να κανω ,, sorry ... :whistle:

 

ΠΑΝΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ,, BACK UP ,, ΣΤΗ ΚΑΡΤΑ ΜΑΣ

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

το βρηκα λιγο extra...αλλα το boot time απλα φωνευει...τωρα αν φταιει αυτο για το μεγαλο lag που βγαζει η ρομ δεν ξερω...ο termagkazis εχει του kalo μαμα...ας μας πει πως παει μηπως εγω φταιω σε κατι!

 

Για ποιο lag μιλας?μια χαρα παει η kalo απλα εγω πριν την βαλω βαζω τις εφαρμογες απο το cust στο system/app.δεν βλεπω καποιο πλεονεκτημα βασικα με το να ειναι στο cust.

 

Ανεβαζω , σε 10 λεπτα το ,,,, Κalo mod rom test ,,

Βασισμενο στην , kalo v1.8

Προσθεσα

Nano text editor

Εβαλα τα παντα , απο την , kalo v2.7 ( εκτος το κολπο με το cust)

Αλλαξα ,, init.d ,, build.prop και εβαλα και ,, sqlite3

 

ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ

Ουτε ξερω αν θα δουλεψει ...... οποιος ψηνεται το δοκιμαζει ..... :wacko::blink::lost:

 

Εγκατασταση ,, κανονικα οπως κανουμε ( wipe data , cache,dalvik cache,format system )

Κατεβασμα εδω....

http://www.mediafire.com/download.php?x8k1bi18a6qhtif

 

ΑΜΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ

Μη βριζεται ,, δεν μπορω να το δοκιμασω μονος μου ,, τι να κανω ,, sorry ... :whistle:

 

ΠΑΝΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ,, BACK UP ,, ΣΤΗ ΚΑΡΤΑ ΜΑΣ

 

Βασικα πιστευω οτι αν χρησιμοποιησεις το συστημα φακελων οπως ειναι στο zip του kalo θα δουλεψει.εχεις βαλει εφαρμογες να εγκαθηστα στο cust η μονο στο system?

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο lag μιλας?μια χαρα παει η kalo απλα εγω πριν την βαλω βαζω τις εφαρμογες απο το cust στο system/app.δεν βλεπω καποιο πλεονεκτημα βασικα με το να ειναι στο cust.

 

Βλεπω πολυ καλο boot time..αλλα πολυ lag...πχ...ανοιγω root explorer κολλαει παω να πατησω το back force close i wait..το παραθυρακι εκεινο....ανοιγω antutu παλι πχ...το ιδιο....παιζω στο facebook μετα απο 1-2-3 link βγαζει παλι το fc!!!δεν αλλαξα και τρομακτηκα πραγματα για να δημιουργησω τοσο μεγαλο προβλημα στην ρομ...τα θεμαρισμενα apk αλλαξα και εβαλα τα tweaks του St@mati!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω πολυ καλο boot time..αλλα πολυ lag...πχ...ανοιγω root explorer κολλαει παω να πατησω το back force close i wait..το παραθυρακι εκεινο....ανοιγω antutu παλι πχ...το ιδιο....παιζω στο facebook μετα απο 1-2-3 link βγαζει παλι το fc!!!δεν αλλαξα και τρομακτηκα πραγματα για να δημιουργησω τοσο μεγαλο προβλημα στην ρομ...τα θεμαρισμενα apk αλλαξα και εβαλα τα tweaks του St@mati!!!

 

Εμενα μια χαρα δουλευει.ουτε fc ουτε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Bασικα πιστευω οτι αν χρησιμοποιησεις το συστημα φακελων οπως ειναι στο zip του kalo θα δουλεψει.εχεις βαλει εφαρμογες να εγκαθηστα στο cust η μονο στο system?

 

Οχι στο cust,,, μονο στο system και data ....

Αλλαξα ομως κατι και με τα libs και εβαλα και sqlite3 ,, και γι'αυτο λεω ΑΝ δουλεψει....

Αν το δοκιμασει κανενας θα μας πει .....

Link to comment
Share on other sites

Οχι στο cust,,, μονο στο system και data ....

Αλλαξα ομως κατι και με τα libs και εβαλα και sqlite3 ,, και γι'αυτο λεω ΑΝ δουλεψει....

Αν το δοκιμασει κανενας θα μας πει .....

 

Νομιζω του kalo εχει ηδη το βελτιωμενο sqlite γιατι το αλλαξα κ εγω για να σιγουρευτω αν οντως το εχει κ δεν ειχα καμια διαφορα.οποτε το ειχε απο τον kalo.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω του kalo εχει ηδη το βελτιωμενο sqlite γιατι το αλλαξα κ εγω για να σιγουρευτω αν οντως το εχει κ δεν ειχα καμια διαφορα.οποτε το ειχε απο τον kalo.

 

Βεβαια το εχει (απο τοτε που του το'παμε δεν το πειραζει )

Ομως , εγω εβαλα και ,, sqlite3 (που δεν εχει)

Tελως παντων ,, πρεπει καποιος να το δοκιμασει ,, για να μας πει τι γινεται και πως παει.

Αν δουλεψει ομως , οπως και σε μενα ,, θα δειτε διαφορες κι αλλες...

Μακαρι να μπορουσα να το δοκιμασω ,, και θα σας ελεγα μετα στα σιγουρα ....

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω πολυ καλο boot time..αλλα πολυ lag...πχ...ανοιγω root explorer κολλαει παω να πατησω το back force close i wait..το παραθυρακι εκεινο....ανοιγω antutu παλι πχ...το ιδιο....παιζω στο facebook μετα απο 1-2-3 link βγαζει παλι το fc!!!δεν αλλαξα και τρομακτηκα πραγματα για να δημιουργησω τοσο μεγαλο προβλημα στην ρομ...τα θεμαρισμενα apk αλλαξα και εβαλα τα tweaks του St@mati!!!

 

Ισως φταιει κατι που αλλαξες, 2.5 εδω χωρις κανενα πειραγμα,ολα ρολλαρουν smooth.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...