Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δω οτι μεγαλωνει θα το παω γιατι δεν μπορω να μεινω δεν ξερω και εγω ποσες μερες με ενα slide sony ericsson με δεν ξερω και εγω τη λειτουργικο!!WIFI RULEZ! :P Εκτος αν το κανουν τσακ μπαμ!

δεν παιζει το τσακ μπαμ που λες...το στελνουνε σε συνεργαζομενο service και θελει περιπου 20 μερες να στο επιστρεψουνε.... τσεκαρε τι σου εχω απαντησει στο επισημο....

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Έχω την aurora 1.14 και έχω μεγάλο πρόβλημα με την μπαταρία!! Το βράδυ πριν κοιμηθώ είναι 100% η μπαταρία και το πρωί ξυπνάω και είναι κλειστό :wacko:

 

Έχει κανείς την ρομ να μου πει αν έχει το ίδιο πρόβλημα..??

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

περνα την 2 να δεις,δεν ειναι να κρατας rom και να το ψαχνεις

 

Περνάω την HAY2.3.9 τώρα!!

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

δεν παιζει το τσακ μπαμ που λες...το στελνουνε σε συνεργαζομενο service και θελει περιπου 20 μερες να στο επιστρεψουνε.... τσεκαρε τι σου εχω απαντησει στο επισημο....

 

20 μερουλες για 5 λεπτα υποθεση...αυτο μαρεσει στο service...αστο τοτε το αφηνω οταν καει εντελως απο τα φλασαρισματα θα τους πω να το καθαρισουν κιολλας...

 

-----

http://bbs.anzhi.com/thread-4959549-1-1.html Miui v4 καργα beta! :P

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ξανα παιδια :)

 

Αποφασισα να rootαρω το κινητο, μονο και μονο για να διορθωσω το θεματακι με τα fps της οθονης.

 

Ειμαι με την 572:

 

Το παρακατω θα δουλεψει?(akalos απο xda):

 

 

1, download ROOT tools, there are links below. (DooMLoRD_v3_ROOT-zergRush-busybox-su.zip)

2, ensure that ADB drivers are correctly installed

3, turn on usb debugging in settings -> applications -> debugging. turn off fast boot option in settings -> applications

4, open dialer, type *#*#2846579#*#*, projectmenu, background settings, log setting, on, go back, open dump & log, turn on all options,

 

reboot phone

 

5 , on the PC run runme.bat

6, wait for the complete restart.

7, OK Congratulations root complete!

 

 

Εαν ναι, τοτε το μονο που χρειαζομαι να μου πειτε ειναι τι να κανω για το θεμα με τα fps, μετα το root.

 

Να'στε καλα.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ακαλος,,πες λιγο στον φιλο sheik , πως ροοταρες την 572...

Θελει καποια βοηθεια σ'αυτο το θεμα,,

και τελικα τι εκανες με τα fps...??

Βρηκες ακρη ??

Link to comment
Share on other sites

root.

 

....................2878

και τελικα τι εκανες με τα fps...??

Βρηκες ακρη ??

μπροστα μου ηταν,

ενα copy paste

....................2925

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν καταλαβα καλα:

1)Αντικαθιστω το boot.img με αυτο που δινεις στο ποστ#2875

2)Κατεβαζω τα tools που δινεις στο #2875 και κανω το:

 

3, turn on usb debugging in settings -> applications -> debugging. turn off fast boot option in settings -> applications

4, open dialer, type *#*#2846579#*#*, projectmenu, background settings, log setting, on, go back, open dump & log, turn on all options,

 

reboot phone

 

5 , on the PC run runme.bat

6, wait for the complete restart

 

???

 

By the way, στις οδηγιες για το doomlord δεν λεει κατι για αντικατασταση του boot.img. Ειναι απαραιτητο?

 

Για τα fps δεν καταλαβα χριστουλι, sorry :baby:

Edited by Sheik

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Για τα fps δεν καταλαβα χριστουλι, sorry :baby:

ναι ε;γιατι τα αλλα τα καταλαβες!:p

 

αλλαζεις το boot.img>βγαινεις σε andoid>συνδεση με pc και τρεχεις το runme απο DooMLoRD_v4_ROOT-zergRush-busybox-su>

ακολοθησε τις οδηγιες

 

στο αλλο με RE θα αντικαταστησεις το αρχειο init.qcom.post_boot.sh που ειναι στο \system\etc\

με το καινουριο αφου σβησεις την καταληξη .txt.

οτι λεει ο linomaniac

ετσι το εκανα και δουλεουν μια χαρα ολα.

 

αμα δεν καταλαβαινεις κατι,εδω ειμαστε.

ρε παιδια τι λεει ο 601539510

 

:lol::lol::lol:

με τοσες που βγαζουν στερεψαν τα ονοματα πια

:lol:

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ευκολο ειναι παντος να βαλεις μια ετοιμη με ροοτ official παρα αυτο το πραγμα...εγω μπερδεύτηκα παντως!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

που μπερδευεστε ρε παιδια;

 

Μην μου δινεις σημασια εγω δεν το κανω τωρα εγω απλα το διαβασα...αλλα δεν μπορεις να πεις οτι ειναι και η ποιο απλη μεθοδος!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγο βοηθεια! Αφου φλασαρα και ρουταρα την 572 μου εμφανιζει πια RAM 346mb . Θυμαμαι οτι κατι καναμε και πηγαινε στα 512 , μπορειτε να μου πειτε?

Επισης τι μ@λ@κια ειναι αυτη που για να μου βγαζει τα ονοματα στην αναγνωριση πρεπει να ειναι περασμενα με +30 . Τεσπα το φτιαξαμε.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση κρίσεως ποσα mb ram free εχετε υπο φυσιολογικές συνθήκες??

 

------

Τη ειναι αυτοι στο xda εμ τους βαζεις κανα καινουργιο ρομ να ξεστραβωθούν εμ γκρινιάζουν γιατι ο κινεζος δεν εβαλε σπασμενο tiitanium!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση κρίσεως ποσα mb ram free εχετε υπο φυσιολογικές συνθήκες??

 

------

Τη ειναι αυτοι στο xda εμ τους βαζεις κανα καινουργιο ρομ να ξεστραβωθούν εμ γκρινιάζουν γιατι ο κινεζος δεν εβαλε σπασμενο tiitanium!!

 

Τωρα εχω 290 used απο 346 συνολο. Δεν πρεπει κανονικα να ειναι 512?

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση κρίσεως ποσα mb ram free εχετε υπο φυσιολογικές συνθήκες??

 

------

Τη ειναι αυτοι στο xda εμ τους βαζεις κανα καινουργιο ρομ να ξεστραβωθούν εμ γκρινιάζουν γιατι ο κινεζος δεν εβαλε σπασμενο tiitanium!!

 

Γυρω στα 170Mb με miui.

Καλα τοσο δυσκολο να κανουν copy/paste το apk απο αλλη rom?

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Μα καλα πως καταφερα και μικρηνα την RAM?

 

Ελα βρε, τοση ειναι η ram. H υπολοιπη δεσμευεται απο το συστημα

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Αυτο μου εκανε εντυπωση και μενα simacom και εγω ειμαι καπου στα 120MB εχω πιασει και 170MB αλλα 512MB δεν ειδα ποτε καπου στα 340 ειμαι υπέθεσα οτι τα υπολοιπα ειναι για το OS!!Ισχιει η καναμε τπτ λαθος?

Α!οκ καλα υπεθεσα...τα υπολοιπα τα κραταει το OS!!αλλα και παλι απο τα 340 τα 120 και 170 λιγα δεν ειναι?που πανε τα υπολοιπα!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σταματησε να δουλευει ο accelerometer σε cm7.

δεν μπορω να πω με βαιβαιοτητα αν ειναι μετα απο τουμπα η οχι,τωρα το εντοπισα. σε εφαρμογη που κανει test μου τα βγαζει ολα μηδεν.

τι πιστευετε πως ειναι hardware η software?

αν αλλαξω μια ρομ παιζει να φτιαξει ας πουμε?

οποιος γνωριζει κατι ας βοηθησει.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σταματησε να δουλευει ο accelerometer σε cm7.

δεν μπορω να πω με βαιβαιοτητα αν ειναι μετα απο τουμπα η οχι,τωρα το εντοπισα. σε εφαρμογη που κανει test μου τα βγαζει ολα μηδεν.

τι πιστευετε πως ειναι hardware η software?

αν αλλαξω μια ρομ παιζει να φτιαξει ας πουμε?

οποιος γνωριζει κατι ας βοηθησει.

ευχαριστω

 

reboot δοκιμασες?

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Αυτο μου εκανε εντυπωση και μενα simacom και εγω ειμαι καπου στα 120MB εχω πιασει και 170MB αλλα 512MB δεν ειδα ποτε καπου στα 340 ειμαι υπέθεσα οτι τα υπολοιπα ειναι για το OS!!Ισχιει η καναμε τπτ λαθος?

Α!οκ καλα υπεθεσα...τα υπολοιπα τα κραταει το OS!!αλλα και παλι απο τα 340 τα 120 και 170 λιγα δεν ειναι?που πανε τα υπολοιπα!

 

Παντως στο ZTE εκανες repartition και ειχες ολα τα 512. Νομιζω οτι πριν ειχε 512!

 

Ποια καινουργια ρομ τους δωσανε?

Link to comment
Share on other sites

Παντως στο ZTE εκανες repartition και ειχες ολα τα 512. Νομιζω οτι πριν ειχε 512!

 

Ποια καινουργια ρομ τους δωσανε?

 

Και το δικο μας 512 εχει, απλα τα 350 ειναι διαθεσιμα στο χρηστη. Και στο blade 410 ειναι διαθεσιμα απο τα 512. Εχει να κανει με τις απαιτησεις του συστηματος.

Γενικα μην κολλατε με την ram, οση λιγοτερη εχετε διαθεσιμη, τοσες περισσοτερες εφαρμογες ειναι ετοιμες να ανοιξουν αμεσα.

Αν χρειαστει μνημη, το λειτουργικο κλεινει απο μονο του τις εφαρμογες που χρησιμοποιηθηκαν παλιοτερα.

Επισης μην σκοτωνετε εφαρμογες που τα api τους ειναι προγραμματισμενα να τρεχουν στο background, το συστημα θα τις ξανανοιξει με αποτελεσμα να μειωθει και παλι η διαθεσιμη ram και να εχετε απασχολησει ασκοπα την cpu στο ανοιξε κλεισε.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...