Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά μέχρι 100 ευρώ τι μου προτείνετε;

έχω δει αυτά τα δύο προς το παρόν

1) Samsung-Galaxy-Tab-2-7-0-Wifi-8GB

2) LG-G-Pad-V400-7-0-8GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω για ένα 8 ιντσο tablet (ή 7.9) Κινέζικο καλό, με καλή ανάλυση οθόνης και με καλή μπροστινή κάμερα (για βιντεοκλήσεις)

Αν υπάρχει και με μεταλλική πλάτη προτιμάται. κοντά στα 100 ευρώ +-

 

Με ψήνει αυτό Chuwi-vx8-3g-8

Φίλε μου δεν το ξέρω, αλλά έχω το V88 ένα χρόνο και είναι πολύ καλό. :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν το ξέρω, αλλά έχω το V88 ένα χρόνο και είναι πολύ καλό. :)

 

Υπάρχουν τίποτα άλλες εναλλακτικές σε αυτά τα λεφτα, (με ενδιαφέρει η μπροστινή κάμερα να είναι 2MP και να έχει μεταλική η γυάλινη πλάτη).?

Link to comment
Share on other sites

μήπως εννοεί γενικά κλήσεις? μιας και viber κ.λπ. κάνουν :P

 

Ναι γενικά κλήσεις εννοεί. Αλλά εγώ νόμιζα οτι όλα τα 3G κάνουν κανονικές κλήσεις...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!

ειπα να μην ανοιξω καινουριο θεμα μιας και υπαρχει εδω κουβεντα για καινουριο tablet.

θα ηθελα πληροφοριες για ενα tablet κοντα στις +-10ιντσες.

τα λεφτα που διαθετω ειναι 150-200 ευρω αλλα μπορω να ανεβω και λιγο παραπανω αν ειναι κατι που να αξιζει.

θα ηθελα να ειναι οσο το δυνατον πιο δυνατο σε τεχνικα χαρακτηριστικα στα χρηματα αυτα οποτε και νομιζω οτι πρεπει να κινηθω προς κινεζικες μαρκες.

εχω δει καποια μοντελα απο εδω στο φορουμ των εταιρειων των cube, onda,teclast, pipo. υπαρχουν και αλλες αλλα τις τελευταιες μερες εχω ξεκινησει να ψαχνομαι για tablet...

η χρηση που θα του κανω ειναι, browsing,youtubeκλπ, διαβασμα εγγραφων-βιβλιων, παρακολουθηση ταινιων σε ταξιδια και ισως καποιες φορες πλοηγηση αν δεν υπαρχει αλλοα gps.

θα με βολευε να εχει οσο γινεται καλυτερη αυτονομια αλλα λυνεται με ενα powerbank το προβλημα νομιζω...

παιχνιδια στο κινητο δεν παιζω,μαλλον ουτε και στο tablet αλλα δεν αποκλειεται να το δοκιμασω.

 

απο μαγαζια κινεζικα , εχετε να προτεινετε καποιο αξιοπιστο?

ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!

ειπα να μην ανοιξω καινουριο θεμα μιας και υπαρχει εδω κουβεντα για καινουριο tablet.

θα ηθελα πληροφοριες για ενα tablet κοντα στις +-10ιντσες.

τα λεφτα που διαθετω ειναι 150-200 ευρω αλλα μπορω να ανεβω και λιγο παραπανω αν ειναι κατι που να αξιζει.

θα ηθελα να ειναι οσο το δυνατον πιο δυνατο σε τεχνικα χαρακτηριστικα στα χρηματα αυτα οποτε και νομιζω οτι πρεπει να κινηθω προς κινεζικες μαρκες.

εχω δει καποια μοντελα απο εδω στο φορουμ των εταιρειων των cube, onda,teclast, pipo. υπαρχουν και αλλες αλλα τις τελευταιες μερες εχω ξεκινησει να ψαχνομαι για tablet...

η χρηση που θα του κανω ειναι, browsing,youtubeκλπ, διαβασμα εγγραφων-βιβλιων, παρακολουθηση ταινιων σε ταξιδια και ισως καποιες φορες πλοηγηση αν δεν υπαρχει αλλοα gps.

θα με βολευε να εχει οσο γινεται καλυτερη αυτονομια αλλα λυνεται με ενα powerbank το προβλημα νομιζω...

παιχνιδια στο κινητο δεν παιζω,μαλλον ουτε και στο tablet αλλα δεν αποκλειεται να το δοκιμασω.

 

απο μαγαζια κινεζικα , εχετε να προτεινετε καποιο αξιοπιστο?

ευχαριστω προκαταβολικα

 

Διάβασμα θέλει φίλε μου.... Μπες στο αντίστοιχο thread κάθε συσκευής και κρίνε εσύ ποιο σου κάνει καλύτερα.... Εγω προσωπικά απο αυτα που διάβασα μου άρεσε καλύτερα το cube 9x το οποίο το έχουν δοκιμάσει αρκετά παιδιά απο εδω μέσα και λένε απο που το πήρε ο καθένας. Γενικά το καλύτερο κινεζομάγαζο θεωρώ οτι είναι το vickmall(http://www.vickmall.com/tablet-pc-88.html), όμως είναι και λίγο πιο ακριβό... παίζει βέβαια σε κάποιες περιπτώσεις να στο κατεβάσουν αν τους πεις οτι το βρήκες αλλού πιο φθηνά κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασμα θέλει φίλε μου.... Μπες στο αντίστοιχο thread κάθε συσκευής και κρίνε εσύ ποιο σου κάνει καλύτερα.... Εγω προσωπικά απο αυτα που διάβασα μου άρεσε καλύτερα το cube 9x το οποίο το έχουν δοκιμάσει αρκετά παιδιά απο εδω μέσα και λένε απο που το πήρε ο καθένας. Γενικά το καλύτερο κινεζομάγαζο θεωρώ οτι είναι το vickmall(http://www.vickmall.com/tablet-pc-88.html), όμως είναι και λίγο πιο ακριβό... παίζει βέβαια σε κάποιες περιπτώσεις να στο κατεβάσουν αν τους πεις οτι το βρήκες αλλού πιο φθηνά κάτι.

 

Καλημέρα! Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Έχω διαβάσει ήδη τα Θέματα του cube 9 & onda v989 και συνεχίζω του teclast που είναι τεράστιο.

Την ερωτηση την έκανα για να μου πει τη γνώμη του κάποιος που μπορεί να έχει κάποιο από αυτά ή κάτι αντίστοιχο σε αυτα που θέλω. Ακόμα και να μου προτείνει και κάτι άλλο αν του έρθει κάποιου στο μυαλό.

Οποιαδήποτε λοιπόν γνώμη είναι ευπρόσδεκτη! Ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω μετα απο πολυ διαβασμα κατεληξα και παραγγειλα το Teclast X98 Air 3G ( ειναι το μονο που σου δινει την δυνατοτητα να "δοκιμασεις" και ταμπλετα με win8 και εαν δεν σου αρεσει γυρνας παλι σε Android .

Οσο για μαγζια / τιμες θα δεις σε καθε νημα απο πηρε ο καθενας και εαν ειναι ικανοποιημενος

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Ψάχνω μια σχετικά οικονομική λύση 3g tablet με υποστήριξη κλήσεων και SMS για αντικατάσταση smartphone. Το budget πάει μέχρι 150 euros. Χρήση για ταινίες-σειρές, διάβασμα βιβλίων, browsing και κάνα παιχνιδάκι. Μέχρι στιγμής έχω δει τα εξής:

Asus FonePad 7

Huawei MediaPad 7 Youth

 

Καμιά ιδέα για τα παραπάνω; Επίσης θέλω να ρωτήσω αν πήρε κάποιος το LENOVO IDEATAB A5500 από το καινολυριο newsletter του eshop. Δεν αναφέρουν άν η έκδοση αυτή υποστηρίζει GSM και μιλώντας τηλεφωνικά δεν πήρα ξεκάθαρη απάντηση.

 

Ευχαριστώ και καλώς με βρήκατε :P

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θέλω να πάρο "ταπλετ" και να είναι 3g και έχω di αυτό τι λέτε μου το προτείνεται

 

http://www.skroutz.gr/s/5206016/MLS-iQTab-Blast-QC-3G-8-8GB.html?keyphrase=MLS+iQTab+Blast+QC+3G+8

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θέλω να πάρο "ταπλετ" και να είναι 3g και έχω di αυτό τι λέτε μου το προτείνεται

 

http://www.skroutz.gr/s/5206016/MLS-iQTab-Blast-QC-3G-8-8GB.html?keyphrase=MLS+iQTab+Blast+QC+3G+8

 

Για μένα κάτω απο 2GB RAM δεν αξίζει...μόλις βάλεις μερικές εφαρμογές μετά απο κάποιο διάστημα αρχίζει και κολάει... Απο εκεί και πέρα σκέψου και το ενδεχόμενο Κίνας. Δες τα tablet που αναφέρουμε πιο πάνω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ψάχνω για tablet 8άρι ή 7άρι με καλή ανάλυση για light χρήση από κίνα με τιμή κάτω από 80€.

 

κάποια πρόταση για μοντέλο και μαγαζί...???

 

προς τα μικρά cube προσανατολίζομαι...!!!

Link to comment
Share on other sites

Για δώστε καμία γνώμη ρε παιδιά...

Μεταξύ cube u65/talk 9x 3g, teclast x98 air 3g, onda v989 Ποιο θα προτείνατε; έχετε κάτι άλλο σε αυτές τις τιμές (150-200);

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ψάχνω για tablet 8άρι ή 7άρι με καλή ανάλυση για light χρήση από κίνα με τιμή κάτω από 80€.

 

κάποια πρόταση για μοντέλο και μαγαζί...???

 

προς τα μικρά cube προσανατολίζομαι...!!!

 

 

Καλησπέρα μαν,

 

ένας φίλος παραπάνω μου πρότεινε το Chuwi V17HD. Το παρήγγειλα και το περιμένω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για δώστε καμία γνώμη ρε παιδιά...

Μεταξύ cube u65/talk 9x 3g, teclast x98 air 3g, onda v989 Ποιο θα προτείνατε; έχετε κάτι άλλο σε αυτές τις τιμές (150-200);

 

Θεωρώ πως αυτά που παραθέτεις είναι τα hot αυτή τη στιγμή... Άντε να προσθέσω και το Pipo P9 λόγω εταιρίας και όσων έχω διαβάσει

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω οτι ειςτε ευχαριςτημενοι απο τα cube.

Τι γνωμη εχετε για το παρακατω για τον γιο μου ;

Χρηση βιντεο και κανενα παιχνιδι. Το 3g που εχει δεν με ενδιαφερει, αν υπαρχει κανενα παραπλησιο μοντελο χωρις 3g, ευχαριστως θα το κοιταγα.

Θα ηθελα να διαθεσω γυρω στα 70-80 αλλα εδω δεν βρισκω κανενα αξιολογο σε αυτες τις τιμες ;

Η μηπως υπαρχει κατι ;

http://www.vickmall.com/cube-talk-7x-u51gt-quad-core-8gb-tablet-pc-7-0-inch-1024-600-screen-mtk8382-1-3ghz-android-4-2.html

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω οτι ειςτε ευχαριςτημενοι απο τα cube.

Τι γνωμη εχετε για το παρακατω για τον γιο μου ;

Χρηση βιντεο και κανενα παιχνιδι. Το 3g που εχει δεν με ενδιαφερει, αν υπαρχει κανενα παραπλησιο μοντελο χωρις 3g, ευχαριστως θα το κοιταγα.

Θα ηθελα να διαθεσω γυρω στα 70-80 αλλα εδω δεν βρισκω κανενα αξιολογο σε αυτες τις τιμες ;

Η μηπως υπαρχει κατι ;

http://www.vickmall.com/cube-talk-7x-u51gt-quad-core-8gb-tablet-pc-7-0-inch-1024-600-screen-mtk8382-1-3ghz-android-4-2.html

 

xaxaxa Λογικά την ώρα που πόσταρες ήμουν στο blue star και ετοιμαζόμασταν για Νάξο!!

οι απόψεις διίστανται για τους κύβους... Έχω το U30GT2 1½ χρόνο και έχει περάσει πολύ άσχημα με το γιο μου... :lol::lol:

 

εγώ είμαι πολύ ικανοποιημένος. άλλοι φίλοι λένε όχι... Πιστεύω πως είναι τυχερά αυτά...

Τέσπα... Αν είδες παραπάνω, ένας φίλος μου πρότεινε το Chuwi V17HD... Παρήγγειλα και περιμένω.

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω οτι ειςτε ευχαριςτημενοι απο τα cube.

Τι γνωμη εχετε για το παρακατω για τον γιο μου ;

Χρηση βιντεο και κανενα παιχνιδι. Το 3g που εχει δεν με ενδιαφερει, αν υπαρχει κανενα παραπλησιο μοντελο χωρις 3g, ευχαριστως θα το κοιταγα.

Θα ηθελα να διαθεσω γυρω στα 70-80 αλλα εδω δεν βρισκω κανενα αξιολογο σε αυτες τις τιμες ;

Η μηπως υπαρχει κατι ;

http://www.vickmall.com/cube-talk-7x-u51gt-quad-core-8gb-tablet-pc-7-0-inch-1024-600-screen-mtk8382-1-3ghz-android-4-2.html

Υπάρχει το u27gt WiFi και το έχει το banggood με 67euro. Είναι 8αρι και εδώ και μερικές μέρες που το έχω φαίνεται πολύ καλό :)

 

http://m.banggood.com/Cube-U27GT-S-MTK8127-Quad-Core-8-Inch-Android-4_4-Tablet-p-957215.html

Edited by kobi
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας !!!

Μηπως εχουμε και καποια προταση απο την Ελληνικη αγορα ;

Αν θυμαμαι καλα για καποια vero εχουν ακουστει καλες κουβεντες.

Φοβαμαι πως λογω χρονου η αγορα απο Ελλαδα ειναι μονοδρομος αφου αν γινει τωρα παραγγελια, η παραλαβη απο Κινα θα ειναι μετα τις διακοπες των Χριστουγεννων.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας !!!

Μηπως εχουμε και καποια προταση απο την Ελληνικη αγορα ;

Αν θυμαμαι καλα για καποια vero εχουν ακουστει καλες κουβεντες.

Φοβαμαι πως λογω χρονου η αγορα απο Ελλαδα ειναι μονοδρομος αφου αν γινει τωρα παραγγελια, η παραλαβη απο Κινα θα ειναι μετα τις διακοπες των Χριστουγεννων.

Από Ελλάδα εξεπλάγην ευχάριστα με το Asus memo 7 με 4πυρηνο atom και ips κάτω από 100€.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μαλλον καταληγω στο HP 7 plus από vodafone στα 69 και κοιταζω και το vodafone smart tab στα 149, αλλα δεν με πειθει πολύ με αυτά τα χαρακτηριστικα σε αυτά τα χρηματα.
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω οτι ειςτε ευχαριςτημενοι απο τα cube.

Τι γνωμη εχετε για το παρακατω για τον γιο μου ;

Χρηση βιντεο και κανενα παιχνιδι. Το 3g που εχει δεν με ενδιαφερει, αν υπαρχει κανενα παραπλησιο μοντελο χωρις 3g, ευχαριστως θα το κοιταγα.

Θα ηθελα να διαθεσω γυρω στα 70-80 αλλα εδω δεν βρισκω κανενα αξιολογο σε αυτες τις τιμες ;

Η μηπως υπαρχει κατι ;

http://www.vickmall.com/cube-talk-7x-u51gt-quad-core-8gb-tablet-pc-7-0-inch-1024-600-screen-mtk8382-1-3ghz-android-4-2.html

 

Πάρτο. Εϊναι κορυφή στα λεφτά του

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό το Cube Talk 7x, το έχω και μόνο τα καλύτερα μπορώ να πω. Προχώρησε αφοβα
“I think therefore I am – don’t bet on it!” What’s his point? :O
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό το Cube Talk 7x, το έχω και μόνο τα καλύτερα μπορώ να πω. Προχώρησε αφοβα

Κι εγω, αλλά το διπύρηνο το παλιο με 1GB ram πάλι. Αλλά αφού παίζει άνετα Asphalt 8, no problem

Link to comment
Share on other sites

Λογο εορτων ειπα να μου παρω ενα tablet ετσι για το σερφαρισμα και καμια ταινιουλα να περναει η ωρα το μεσσημερακι. Θα ηθελα να δωσω μεχρι 100€ να μην κολαει :p (οσο γινεται φυσικα) και τελευταιο να μπορω να το αγορασω απο Ελλαδα μιας και δεν εχω την δυνατοτητα να αγορασω απο το εξωτερικο. Γνωμες ? Σας ευχαριστω.

 

Άααα και ειδα το lenovo a3500 fl, ομορφο και δυνατουτσικο φαινεται, να παω σε αυτο η σε καποιο αλλο ?

Link to comment
Share on other sites

Λογο εορτων ειπα να μου παρω ενα tablet ετσι για το σερφαρισμα και καμια ταινιουλα να περναει η ωρα το μεσσημερακι. Θα ηθελα να δωσω μεχρι 100€ να μην κολαει :p (οσο γινεται φυσικα) και τελευταιο να μπορω να το αγορασω απο Ελλαδα μιας και δεν εχω την δυνατοτητα να αγορασω απο το εξωτερικο. Γνωμες ? Σας ευχαριστω.

 

 

 

Άααα και ειδα το lenovo a3500 fl, ομορφο και δυνατουτσικο φαινεται, να παω σε αυτο η σε καποιο αλλο ?

 

 

Το πηρα την προηγουμενη εβδομαδα στα 69 για τον γιο μου.

Αριστες εντυπωσεις.

Αν το ξαναεβγαζε στην ιδια τιμη θα επαιρνα αλλο ενα.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...