Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλοι δεν το εμπιστεύονται, εγώ ψωνίζω από εκεί παραπάνω από 4 χρόνια και δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

 

Thanks evansarmor!

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πιστεύετε αξίζει να αγοράσω το Galaxy tab pro 8.4 ...? Αξίζει δηλαδή να δώσω 220 ευρώ για το συγκεκριμένο tablet? Μου έχει αφήσει πολύ καλή εντύπωση και έχει κάποια χαρακτηριστικά που με ενδιαφέρουν πολύ....
Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πιστεύετε αξίζει να αγοράσω το Galaxy tab pro 8.4 ...? Αξίζει δηλαδή να δώσω 220 ευρώ για το συγκεκριμένο tablet? Μου έχει αφήσει πολύ καλή εντύπωση και έχει κάποια χαρακτηριστικά που με ενδιαφέρουν πολύ....

 

Να προσθέσω και εγώ στο ερώτημα του φίλου το LG G Pad 8,3" που είναι στην ίδια κατηγορία. Αξίζουν τα παραπάνω χρήματα για αυτά σε σχέση με ένα δυνατό κινέζικο όπως για παράδειγμα, τα τελευταία Teclast;

Link to comment
Share on other sites

μια προταση για 8 ιντσες κοντα στα 100 ευρω υπαρχει;

σκεφτομαι κατι σε onda π.χ. http://www.tinydeal.com/onda-v819i-8-ips-android-422-intel-64bit-quad-core-tablet-p-126393.html

http://www.tinydeal.com/onda-v820-quad-core-version-8-android-42-a31s-4k-tablet-p-133764.html

σκεφτεστε τιποτα καλυτερο;;;

υπαρχει δυνατοτητα αγορας με paypal και απο aliexpress.αν εχετε κανα τσεκαρισμενο μαγαζι ευπροσδεκτο

ευχαριστω

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Γειά στη παρέα...

 

Θέλω να πάρω ένα tablet 7αρι λόγω φορητότητας και έχει 3g ή και 4g αν είναι δυνατόν. Μπορώ να διαθέσω μέχρι 200 ευρώ.

Μπορεί να με βοηθήσει κανείς.

Δεκτό και κινέζικο αν είναι αξιόπιστο.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω tablet, 7, το πολύ 8 ιντσες, οπωσδήποτε λειτουργικό Android.

Κύριες χρήσεις του, είναι

διάβασμα e-books,

πολύ skype,

πολύ wifi / browsing.

 

Ιδανικά, θέλω ΠΟΛΥ δυνατή μπαταρία, καλή δευτερεύουσα κάμερα (για skype, να βλέπω τα παιδιά μου τουλάχιστον μέσα από εκεί) και δυνατό wi-fi.

Θέλω να σηκώνει κάρτα 32αρα τουλάχιστον, και να υπάρχουν θήκες, όπως αυτές που το στερεώνεις σε τραπέζι, και μαγνητική ταυτόχρονα.

Από εκεί και πέρα, ταχύτητα απόκρισης, και οθόνη, παίζουν σημαντικό ρόλο μεν,αλλά όχι κυρίαρχο...

 

Τώρα για λεφτά, δεν έχω ιδέα. Θα ήθελα να είναι το πολύ στα 150-200, αλλά δεν ξέρω αν παίζει κάτι σοβαρό σε αυτό το range.

 

ΥΓ: Εχω το nexus 2012 το 7αρι. Πολύ καλό τάμπλετ, αλλά η μπαταρία του, πέφτει αισθητά με τη χρήση...Το μόνο που με στεναχωρεί σε αυτό!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Να ρωτήσω και γω με τη σειρά μου.

Tablet (7άρι - 8αρι κατά πάσα πιθανότητα), από Ελλάδα, έως 100E-110Ε. Είναι για παιδί γνωστού μου. Για να μην κουράζω με χαρακτηριστικά, το μόνο ίσως που θα ήθελα είναι η ποιότητα της οθόνης κυρίως ως προς την απόκριση. Να μην έχει κολληματάκια. Ποιο είναι πιο αξιόπιστο?

(Από Κίνα μεριά ευπρόσδεκτες οι προτάσεις για εγκυκλοπεδική ενημέρωση).

Ευχαριστώ....

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Να ρωτήσω και γω με τη σειρά μου.

Tablet (7άρι - 8αρι κατά πάσα πιθανότητα), από Ελλάδα, έως 100E-110Ε. Είναι για παιδί γνωστού μου. Για να μην κουράζω με χαρακτηριστικά, το μόνο ίσως που θα ήθελα είναι η ποιότητα της οθόνης κυρίως ως προς την απόκριση. Να μην έχει κολληματάκια. Ποιο είναι πιο αξιόπιστο?

(Από Κίνα μεριά ευπρόσδεκτες οι προτάσεις για εγκυκλοπεδική ενημέρωση).

Ευχαριστώ....

 

http://www.geekbuying.com/item/iFive-Mini-4-RK3288-Quad-Core-1-8GHz-7-9-inch-Tablet-PC-Android-4-4-Retina-2048-1536-Touch-Screen-2GB-16GB-328854.html

 

Λίγο πιο ακριβό από το budget σου, αλλά εξαιρετικό, το έχω εδώ και 10 μέρες. Θα με θυμηθεί ο φίλος σου. ;)

Significant tags: achievement, dreams, failure, fear
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για τούμπανο τάμπλετ από κίνα, μέχρι 250€ σε τι να κοιτάξω? Το βασικό είναι να είναι απροβλημάτιστο και όσο πιο γρήγορο γίνεται εννοείται, για γενική χρήση (κυρίως παιχνίδια και ίντερνετ).

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για τούμπανο τάμπλετ από κίνα, μέχρι 250€ σε τι να κοιτάξω? Το βασικό είναι να είναι απροβλημάτιστο και όσο πιο γρήγορο γίνεται εννοείται, για γενική χρήση (κυρίως παιχνίδια και ίντερνετ).

 

Παναγιώτης

 

Ρίξε μια ματιά στο MiPad. Τρομερό από δυνατότητες και τρέχει και MIUI 6 πλέον. :happy:

“Bitcoin is Cash with Wings” - Charlie Shrem :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω ένα tablet 9"-10" για χρήση μόνο internet και να διαθέτει wifi ,3G και GPS . Εύρος τιμής μεταξύ 140-200ευρώ .

 

 

Καλό βράδυ

Edited by OAL
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας. Ψάχνω για Android 10" τούμπανο τάμπλετ από Κίνα, 300€+ τι μου προτείνετε? Σημαντικό: να είναι απροβλημάτιστο καλή και ανθεκτική κατασκευή πολύ γρήγορο για όλες τις χρήσεις θα αντικαταστήσει laptop. Δεν απαιτείται να είναι 3G.

 

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω ένα tablet 9"-10" για χρήση μόνο internet και να διαθέτει wifi ,3G και GPS . Εύρος τιμής μεταξύ 140-200ευρώ .

 

 

Καλό βράδυ

 

Χθες παρελαβα αυτο http://www.1949deal.com/cube-u59gt-talk97-mtk8382-quad-core-1-3ghz-android-4-2-phablet-1gb-ram-8gb-rom-9-7-inch-ips-screen-grey.html κι εχω την εντυπωση οτι για τα λεφτα του ειναι πολυ καλο

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά γεια σας. Ψάχνω για Android 10" τούμπανο τάμπλετ από Κίνα, 300€+ τι μου προτείνετε? Σημαντικό: να είναι απροβλημάτιστο καλή και ανθεκτική κατασκευή πολύ γρήγορο για όλες τις χρήσεις θα αντικαταστήσει laptop. Δεν απαιτείται να είναι 3G.

 

Μιχάλης

Χθες παρελαβα αυτο http://www.1949deal.com/cube-u59gt-talk97-mtk8382-quad-core-1-3ghz-android-4-2-phablet-1gb-ram-8gb-rom-9-7-inch-ips-screen-grey.html κι εχω την εντυπωση οτι για τα λεφτα του ειναι πολυ καλο

Edited by alfeios
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Χθες παρελαβα αυτο http://www.1949deal.com/cube-u59gt-talk97-mtk8382-quad-core-1-3ghz-android-4-2-phablet-1gb-ram-8gb-rom-9-7-inch-ips-screen-grey.html κι εχω την εντυπωση οτι για τα λεφτα του ειναι πολυ καλο

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χθες παρελαβα αυτο http://www.1949deal.com/cu...reen-grey.html κι εχω την εντυπωση οτι για τα λεφτα του ειναι πολυ καλο

 

Το link δεν ανοίγει

Link to comment
Share on other sites

Το link δεν ανοίγει

 

Δοκιμασε αυτό εδω

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αυτό εδω

 

από το συγκεκριμένο κατάστημα το αγόρασες?

ρωτάω γιατί δεν το έχω ξαναδεί κάπου για να δω κατα πόσο είναι αξιόπιστο.

Link to comment
Share on other sites

από το συγκεκριμένο κατάστημα το αγόρασες?

ρωτάω γιατί δεν το έχω ξαναδεί κάπου για να δω κατα πόσο είναι αξιόπιστο.

 

Ναι απο εκει το αγορασα. Ουτε εγω το ειχα ξαναδει το καταστημα, αλλα το ρίσκο μου βγηκε ... τωρα κατα πόσο ειναι αξιοπιστο δεν ξερω, ξερω μονο οτι με εμενα ηταν ενταξει .....

Edited by alfeios
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια θα ήθελα παιδιά... είμαι ανάμεσα στο samsung galaxy tab pro 8.4 ή σε κάποιο κινέζικο σα το cube talk 9x.. Επειδή θα είναι το πρώτο μου tablet μπορεί κάποιος να μου πεί τις διαφορές πέρα απο τα προφανή ? (samsung μικρότερη οθόνη αλλά ανώτερη ποιότητα/εγγύηση). Επι της ουσίας είναι και τα δύο εντώς του budget μου και θα ήθελα απο κάποιους πιο έμπειρους να μου δώσουν μια εικόνα ώστε να κάνω τη σωστή επιλογή. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια θα ήθελα παιδιά... είμαι ανάμεσα στο samsung galaxy tab pro 8.4 ή σε κάποιο κινέζικο σα το cube talk 9x.. Επειδή θα είναι το πρώτο μου tablet μπορεί κάποιος να μου πεί τις διαφορές πέρα απο τα προφανή ? (samsung μικρότερη οθόνη αλλά ανώτερη ποιότητα/εγγύηση). Επι της ουσίας είναι και τα δύο εντώς του budget μου και θα ήθελα απο κάποιους πιο έμπειρους να μου δώσουν μια εικόνα ώστε να κάνω τη σωστή επιλογή. Ευχαριστώ!

 

Μιας και είσαι πρωτάρης, πήγαινε στα σίγουρα - Samsung και θα έχεις το κεφάλι σου ύσηχο. Άνετο tablet, δυνατό και με καλές επιδόσεις.

“Bitcoin is Cash with Wings” - Charlie Shrem :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μιας και είσαι πρωτάρης, πήγαινε στα σίγουρα - Samsung και θα έχεις το κεφάλι σου ύσηχο. Άνετο tablet, δυνατό και με καλές επιδόσεις.

 

Δώσε όμως και επιπλέον πληροφορίες όσον αφορά τις διαφορές :). Tablet δεν είχα ως τώρα αλλά ασχολούμαι πολύ με τεχνολογία και pc και δεν είμαι άμπαλος :D.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα καλό tablet και οικονομικό tablet με οθόνη τουλάχιστον 10'. Θα το χρησιμοποιώ κυρίως για προβολή video και παρουσιάσεων. Τι να κοιτάξω και τι μάρκες μου προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

αυτο αξιζει??

http://www.e-shop.gr/innovator-tablet-1001-101-quad-core-12ghz-16gb-wifi-bt-android-42-black-p-PER.902485

γενικα ψαχνω για 10 inches.Δε με ενδιαφερει τοσο τα παιχνιδια,αν και θα παιζω που και που.με ενδιαφερει να μην εχει καθολου lag

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω δωρο ενα ταμπλετ.

Στα 60 τι επιλογες εχω? Απο εξωτερικο καλυτερα

8αρι

4πυρηνο

1γβ ραμ

Καλη αναλυση

Και οτι αλλο υπαρχει καλοδεχουμενο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ψαχνω για 10 αρι τουμπανο ταμπλετ με λειτουργικο android απο ελλαδα ειδα το galaxy note 10.1 και το sony Z2 εχει κανεις να προτεινει τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα καλό tablet και οικονομικό tablet με οθόνη τουλάχιστον 10'. Θα το χρησιμοποιώ κυρίως για προβολή video και παρουσιάσεων. Τι να κοιτάξω και τι μάρκες μου προτείνετε?

 

Φίλε μου κοίτα τα Onda 975m και Cube talk 9x U65gt. ΤΑ έχω φέρει για φίλους και τα δύο. Άψογα και ταχύτατα. Το ΟΝΤΑ το έχει παράλληλα και πατέρας και γιος (με ότι συνεπάγεται αυτό) και είναι απλά σκυλί μαύρο. Δεν μασάνε τίποτα.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...