Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σε ολη την παρεα!ημουν 100% σιγουρος να παρω το lg gpad 8.3 αλλα ενας συμφωριτης μου ειπε για το galaxy pro 8.4 ....τωρα με μπερδεψε ομως...πιο απο τα 2 να προτιμησω?

 

Παλιότερα είχαν μεγάλη απόκλιση στην τιμή, οπότε το LG είχε νόημα. Πλέον έχει κλείσει η ψαλίδα της τιμής, οπότε αξίζει να πάρεις το Samsung λόγω καλύτερων χαρακτηριστικών. Κατά τα άλλα είναι πολύ όμοια, με οποιοδήποτε από τα δύο θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

οχι, απλα δεν εχω προτίμηση, και με τα δυο λειτουργικά θα τη κάνω τη δουλειά μου. ΚΑΛΟ να ειναι το ταμπλετ και να τρεχει απροβληματιστα. ΑΥΤΟ κυρίως (+ 10ιντσες +τιμη 240ευρω MAX )

Ρίξε μία ματιά ...

http://www.tinydeal.com/tablet-similar-to-ipad-si-2659.html?

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την παρεα!ημουν 100% σιγουρος να παρω το lg gpad 8.3 αλλα ενας συμφωριτης μου ειπε για το galaxy pro 8.4 ....τωρα με μπερδεψε ομως...πιο απο τα 2 να προτιμησω?

Εγώ όταν τα είδα το ένα δίπλα στο άλλο επέλεξα το Galaxy με τη μία και δεν το έχω μετανιώσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την παρεα!ημουν 100% σιγουρος να παρω το lg gpad 8.3 αλλα ενας συμφωριτης μου ειπε για το galaxy pro 8.4 ....τωρα με μπερδεψε ομως...πιο απο τα 2 να προτιμησω?

 

Φίλε εγώ προτείνω το galaxy tab pro 8.4! Και εγώ αυτές τις μέρες μάλλον θα αγοράσω το συγκεκριμένο μιας και για 210€ είναι εξαιρετική επιλογή. Έχει super οθόνη/επεξεργαστή/ram, ιδανικό(για εμένα) μέγεθος οθόνης με μικρά bezels και μαζεμένες διαστάσεις. Το μόνο αρνητικό που έχω διαβάσει για το συγκεκριμένο είναι ότι η μπαταρία δεν κρατάει τόσο πολύ όσο άλλα της κατηγορίας του με μεγάλη χρήση(πιστεύω είναι απόρροια της μεγάλης ανάλυσης που έχει).

 

Αντίθετα το LG μπορεί να έχει γενικά καλά χαρακτηριστικά ΑΛΛΑ είναι παλαιότερο, δεν έχει τόσο μεγάλη υποστήριξη και η μπαταρία του είναι χειρότερη από το tab pro 8.4...

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλημέρα

Θα ήθελα να μου πει αν ξέρει κάποιος τη γνώμη του για το crypto novapad q10100. Επίσης, αν είναι μεγάλο μειονέκτημα που δεν λεχει playstore

Σας ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Μία βοήθεια θα ήθελα και εγώ να ζητήσω με την σειρά μου.

Επιθυμώ να αγοράσω ένα Tablet, δώρο για τον πατέρα μου!

Θα ήθελα να έχει οθόνη τουλάχιστον 10΄ να είναι μαύρου χρώματος, να έχει 2G RAM, Καλό επεξεργαστή (1,7 GHz+) Καθώς και μεγάλη αντοχή μπαταρίας, το θέλει κυρίως για να βλέπει ταινίες και να παίζει παιχνίδια όταν κάνει πολύωρα ταξίδια με καράβι, η τιμή απο 150-175 ευρό)

 

μέχρι στιγμής έχω βάλει στο μάτι το Tablet BitMore 10.1" Tab1022Q 16GB στα 169 ευρό. αν έχετε να μου προτείνετε κάτι καλύτερα στα αντίστοιχα χρήματα παρακαλώ να με βοηθήσετε! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μεσα στον επομενο μηνα θελω να κανω κινηση για αγορα ενος ταμπλετ.. ενα για εμενα και ενα για την μητερα μου που θελει.. Για εμενα θελω ενα ταμπλετ μαξιμουμ 200-220 ευρω..το θελω κυριως για σερφαρισμα στο ιντερνετ, με σχετικα καλη καμερα, και θελω και να συνδεεται και να μπαινει ιντερνετ με τα mb του κινητου μου αν δεν ειμαι σε wifi..δεν τι θελω για παιχνιδια κλπ αλλα θελω οσο γινεται να μην κολαει καθολου..δλδ κοιταω για 4πυρηνο, με οσο μεγαλύτερη μνήμη, οσο δυνατό καλυτερη αναλυση και 10αρα οθόνη.. εχω δει το samsung tab 4 10.1...που εχω ακουσει απο φίλους π εχουν ταμπλετ και κινητα samsung οτι επικοινωνουν μεταξύ τους..μιας κ εχω galaxy s4 σκεφτομαι για το tab 4..αλλα στα ιδια λεφτα (200 ευρω περιπου) υπαρχουν και ταμπλετακια με καλυτερα χαρακτηριστικα και με καλυτερες αναλυσεις οθονης..απο μαρκες που δε τις γνωριζω...κινεζικα; δε ξερω..τι μου προτεινετε; και η μητερα μου θελει ενα με 8 άρα οθόνη , οσο το δυνατόν καλυτερα χαρακτηριστικα στα λεφτα που θελει να δωσει, κάπου στα 140-150 ευρω μαξ..και το θελει για σερφαρισμα.. ευχαριστω εκ των προτέρων παιδια...
Link to comment
Share on other sites

Ολα επικοινωνουν μεταξυ τους. Με 200€ παίρνεις ταμπλεταρα κινεζικη. Κοιταξε εδω, θα βρεις

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Κινεζικα ταμπλετ Γλωσσα Ελληνική υποστηριζουν;αν κάτι αρνητικο βλεπω που θα μπορουσε να ναι καλυτερο στο tab 4 ειναι η αναλυση...κοιταξα και το tab pro το 8 ίντσο π λετε οτι τα σπαει κ οντως.. π ειναι στα 210..αλλα προτιμουσα 10 ίντσο..
Link to comment
Share on other sites

Κινεζικα ταμπλετ Γλωσσα Ελληνική υποστηριζουν;αν κάτι αρνητικο βλεπω που θα μπορουσε να ναι καλυτερο στο tab 4 ειναι η αναλυση...κοιταξα και το tab pro το 8 ίντσο π λετε οτι τα σπαει κ οντως.. π ειναι στα 210..αλλα προτιμουσα 10 ίντσο..

Υπάρχουν Κινεζικά με τα ίδια στοιχεία στην μισή τιμή.

(Εάν έχεις την καλωσύνη μην γράφεις με συντμήσεις, δεν επιτρέπεται στο φόρουμ ...)

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ποια προτεινετε απο κινεζικα; που να μπορω να τα βρω σε "σκρουτζομαγαζα" .. ελληνικη γλωσσα υποστηριζουν κανονικα τα κινεζικα;
Link to comment
Share on other sites

http://m.tinydeal.com/product/9-android-44-atm7029b-quad-core-tablet-pc-w-miracast-otg-hdmi-138434το πήρα για τις ανιψιές μου δεν ήρθε ακόμα οποτε δεν έχω να σου πω πολλά εκτός απο οτι είναι οικονομικό.

:o

 

 

καλημερα σου , μηπως το παραλαβες? αξιζει?

 

Αξιζει κατι απο αυτα?

http://www.tinydeal.com/android-tablets-c-997_1000.html?pto=502.33684259106&tid=1037_1259

Edited by lambros69
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου από τα δύο που ρωτάς, το δεύτερο αξίζει τα λεφτά του.

Εάν είναι γιά παιδιά, δεν θα συνιστούσα να αγοράζετε τάμπλετ με πολύ μικρή ανάλυση και χωρίς οθόνη IPS γιά να μην χαλάσουν τα μάτια τους ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω ένα tablet με βασική του χρήση internet, FB και ταινίες HD. Είναι το πρώτο μου tablet και θέλω να είναι αξιόπιστο, σταθερό και να μη θέλει πολλά πολλά

 

Είμαι ανάμεσα στο Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Wi-Fi (16GB) http://www.skroutz.gr/s/4575124/Samsung-Galaxy-Tab-Pro-10-1-Wi-Fi-16GB.html και στο Samsung Galaxy Note 10.1 Wifi 2014 Edition P6000 (16GB) http://www.skroutz.gr/s/3971740/Samsung-Galaxy-Note-10-1-Wifi-2014-Edition-P6000-16GB.html.

 

Ποια είναι η γνώμη σας; Προσωπικά κλίνω προς το Note και λόγω μνήμης και επειδή είναι πιο καινούργιο μοντέλο. Αν θεωρείτε ότι υπάρχει μέχρι τα 350€ κάτι άλλο αξιόπιστο παρακαλώ πείτε μου.

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος είδε τον κύβο μου (U30GT2) και θέλει και αυτός. Έψαξα στα αξιόπιστα (κατ' εμέ) κινεζομάγαζα αλλά δεν το βρίσκω... Έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο αντίστοιχο σε δυνατότητες και ποιότητα αλλά και δοκιμασμένο? Το βρήκα και στο ebay αλλά έλεγα να προτιμήσω κάποιο κινεζομάγαζο... Γνώμες?

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

http://www.tinydeal.com/chuwi-v17hd-7-ips-ram-1gb-android-44-quad-core-8gb-tablet-p-129292.html CHUWI V17HD

http://www.tinydeal.com/teclast-p78hd-7-retina-android-44-a31-quad-core-8gb-tablet-p-125713.html TECLAST P78HD

http://www.tinydeal.com/cube-talk7x-u51gt-c4-7-ips-android-422-quad-core-3g-phablet-p-122111.html CUBE Talk7X U51GT-C4

http://www.tinydeal.com/vido-m80-8-android-44-mtk8127-tablet-pc-w-bluetooth-miracast-p-136443.html VIDO M80

Παιδια ποιο απο αυτα ειναι το καλητερο να το παρω?

Το θελω για γενικη χρηση πιο πολυ διαβασμα ebooks και τετοια πραγματα αααντε και κανα παιχνιδακι..

Αν εχετε εσεις καποια προταση εννοειτε αποδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς ταμπλετ με Windows 8.1? Εμπειρίες, λειτουργικοτητα; Σκέφτομαι για αυτό εδώ. http://www.tinydeal.com/voyo-a1mini-8-windows-81-atom-quad-core-z3735d-tablet-pc-p-132752.html. Το έχεις πάρει κανείς; Γενικά για Web browsing, mail, viber, video, xbmc, δεν υπάρχουν ιδιαίτερες απαιτήσεις, Android ή Windows θα είναι καλύτερα;;

Sent from my nexus 7

Link to comment
Share on other sites

Tablet <8", 1gb ram, το λιγότερο τετραπύρινο (γενικά να μην κολλάει) καλή οθόνη και μπαταριά. Για fb, ταινίες, πολύ διάβασμα άρα ξεκούραστο στα μάτια μέχρι 100 ευρώ για κοπέλα απο κινεζομάγαζα καλύτερα. Τι προτείνεται? απο ότι έψαξα δεν βρήκα και τίποτα καλό σε τιμή κάτω από 100 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω ένα φίλο που θέλει να κάνει δώρο ένα tablet στην κοπέλα του. Τα χρήματα που μπορεί να διαθέσει είναι γύρω στα 100 ευρώ. Αγορά απο Κίνα μιας και προορίζεται για δώρο δεν τον ενδιαφέρει, καλύτερα κάτι εγχώριο(skroutz) να έχει και άμεση εγγύηση.

 

Με τα tablet γνώσεις πολλές δεν έχω. Τι προτείνετε σε αυτά τα χρήματα πάνω κάτω? Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλό και αξιόπιστο κινέζικο 9αρι???

 

Αν έχει και gps ακόμα καλυτερα...

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ των δύο το δεύτερο, έχει μεγαλύτερη μπαταρία και καλύτερη κάμερα.

:)Γιά την τιμή τους μιά χαρά είναι ..

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...