Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα αν είναι σαν το ebay δεν προσφέρει την ίδια ασφάλεια ;

Η αλήθεια είναι πως νόμιζα πως είναι αυτόνομο κατάστημα και, ας πούμε, ρίσκαρα....

οπότε αφού είδα πως είναι αξιόπιστο το πρότεινα....

 

Αλλά αν κάτι έστω και σαν υποψία είναι επικίνδυνο, καλά κάνεις και το αναφέρεις... ;-)

 

Δηλαδή με την λογική σου, ότι γυαλίζει είναι χρυσός;

Επειδή είναι site μοιάζει με ένα άλλο, σημαίνει ότι προσφέρει τα ίδια πράγματα;

Ποτέ δεν αγοράζουμε από πωλητές που δεν έχουν μεγάλο feedback σαν γενική κατεύθυνση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτή η τιμή πώς σας φαίνεται;

 

9-7-inch-onda-v989-octa-core-Android-4-4-tablet-pc-RAM-2GB-ROM-32GB-White στα 54,32 ευρω???

 

http://www.ebay.com/itm/9-7-inch-onda-v989-octa-core-Android-4-4-tablet-pc-RAM-2GB-ROM-32GB-White-/121441064660?pt=AU_Tablets&hash=item1c467396d4

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η τιμή πώς σας φαίνεται;

 

9-7-inch-onda-v989-octa-core-Android-4-4-tablet-pc-RAM-2GB-ROM-32GB-White στα 54,32 ευρω???

 

http://www.ebay.com/itm/9-7-inch-onda-v989-octa-core-Android-4-4-tablet-pc-RAM-2GB-ROM-32GB-White-/121441064660?pt=AU_Tablets&hash=item1c467396d4

ωραία η τιμή άλλα ο πωλητής είναι $%^&*&^%$#$% ( σε αφήνω εσένα να διαλέξεις λέξη :P ) 2 feedback έχει , το ένα από αυτά αρνητικό :P

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Κάπως πρέπει να μπει ένα Sticky που να λέει 2-3 πράγματα για τις αγορές , το 1/4 των ποστ είναι για μούφα link αγορές
Link to comment
Share on other sites

ωραία η τιμή άλλα ο πωλητής είναι $%^&*&^%$#$% ( σε αφήνω εσένα να διαλέξεις λέξη :P ) 2 feedback έχει , το ένα από αυτά αρνητικό :P

ναι όντως, απλά αναφέρει πως έχει ήδη πουλήσει 102...

Link to comment
Share on other sites

ναι όντως, απλά αναφέρει πως έχει ήδη πουλήσει 102...

 

μήπως βρέθηκαν 120 άτομα που σκέφτηκαν να δοκιμάσουν γνωρίζοντας ότι όταν γίνει η στραβή θα πάρουν τα λεφτά τους πίσω από το paypal ? οπότε αν δεν σε νοιάζει να έχεις για μερικούς μήνες τα 60 ευρώ στον αέρα κάντο και εσύ :ninja: , λογικά κανένας ακόμα δεν έχει παραλάβει για να δώσει feedback

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός tablet για ημι-επαγγελματική χρήση. Για αυτό το λόγο θα ήθελα να είναι 10 ιντσών με win8, όσο μεγαλύτερη RAM και σκληρό γίνεται και να παίρνει εξωτερικό πληκτρολόγιο. Μέχρι τα 500 ευρώ. Τι έχετε να προτείνεται;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός tablet για ημι-επαγγελματική χρήση. Για αυτό το λόγο θα ήθελα να είναι 10 ιντσών με win8, όσο μεγαλύτερη RAM και σκληρό γίνεται και να παίρνει εξωτερικό πληκτρολόγιο. Μέχρι τα 500 ευρώ. Τι έχετε να προτείνεται;

Η επαγγελματική χρήση τι αφορά;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Η επαγγελματική χρήση τι αφορά;

Προγραμματιστική κυρίως, MATLAB, Visual Studio, ίσως και κανένα Autocad. Φυσικά word/excel. Νομίζω θα πρέπει να έχει τουλάχιστον 4GB RAM για να τρέχουν όλα απροβλημάτιστα.

Γλυκοκοιτάζω το surface pro 2 256GB αν και ξεφεύγει λίγο από το όριο της τιμής. Δυστυχώς Ελλάδα σε λογική τιμή το βρίσκω μόνο από εδώ που δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο μαγαζί είναι.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρος νομίζω ότι από τη σειρά Surfaxe Pro 2 το μοντέλο με 256GB έχει 8GB RAM, και η τιμή του μου φαίνεται πολύ χαμηλή...

 

Θα σου πρότεινα να περάσεις από εκεί να το δεις και να ρωτήσεις....

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρος νομίζω ότι από τη σειρά Surfaxe Pro 2 το μοντέλο με 256GB έχει 8GB RAM, και η τιμή του μου φαίνεται πολύ χαμηλή...

 

Θα σου πρότεινα να περάσεις από εκεί να το δεις και να ρωτήσεις....

Ναι φαίνεται να συνδυάζει τα 4GB RAM με τα 256GB σκληρού. Ίσως να είναι και τυπογραφικό... Θα το ψάξω, thanks.
Link to comment
Share on other sites

Προγραμματιστική κυρίως, MATLAB, Visual Studio, ίσως και κανένα Autocad. Φυσικά word/excel. Νομίζω θα πρέπει να έχει τουλάχιστον 4GB RAM για να τρέχουν όλα απροβλημάτιστα.

Γλυκοκοιτάζω το surface pro 2 256GB αν και ξεφεύγει λίγο από το όριο της τιμής. Δυστυχώς Ελλάδα σε λογική τιμή το βρίσκω μόνο από εδώ που δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο μαγαζί είναι.

Προτείνω laptop τότε αυστηρά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα κάτι πιο ελαφρύ και εύκολο στην μεταφορά από λάπτοπ. Τελικά το link για το surface pro που έβαλα είναι μάλλον το pro 1 και όχι το 2. Λάθος του skroutz από όπου το είδα. Edited by helios21
Link to comment
Share on other sites

Το μαγαζι ειναι παραπανω απο αξιοπιστο, αλλα εχει δικιο ο junglist

Βεβαια με 12" του βαζεις και ενα πληκτρολογιο και γινεται λαπτοπ.. Αλλα το surface 2 νομιζω ειναι πανω απο χιλιαρικο

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι για να κάνεις αυτά που ζητάς πρέπει να ανέβεις πολύ σε μπάτζετ... Αλλιώς πας σε λαπτοπ... Τα "δυνατά" ultrabooks όπως τα Surface Pro 2 και 3 παίζουν στα 1000+.... Στο Surface Pro 1 πάντως δεν ξέρω αν αξίζει να πας... Έχω ακούσει ότι είχε πολύ κακή μπαταρία...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ταβλετ αποκλειστικα απο γερμανο γυρω στα 120ε?

Αξιζει αυτο

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=68082&selectedCategoryId=2361

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρος νομίζω ότι από τη σειρά Surfaxe Pro 2 το μοντέλο με 256GB έχει 8GB RAM, και η τιμή του μου φαίνεται πολύ χαμηλή...

 

Θα σου πρότεινα να περάσεις από εκεί να το δεις και να ρωτήσεις....

Αυτό να κάνει, γιατί κάτι δεν πάει καλά με την τιμή, μάλλον ξέχασαν το "1" μπροστά .... :)

http://www.bestprice.gr/search?q=Microsoft+Surface+Pro+256GB

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά αυτό που έβαλε ο φίλος είναι το Microsoft Surface Pro 1 και όχι το Microsoft Surface Pro 2 :)
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ταβλετ αποκλειστικα απο γερμανο γυρω στα 120ε?

Αξιζει αυτο

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=68082&selectedCategoryId=2361

Με RAM 512MB εν ετει 2014-2015 θα πηγαινα πασο.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ταβλετ αποκλειστικα απο γερμανο γυρω στα 120ε?

Αξιζει αυτο

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=68082&selectedCategoryId=2361

 

Αξιζει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, το παρακατω ταβλετ αξιζει? μυριζει απατεωνια αλλα πολυ δελεαστικη τιμη!!!

http://www.ebay.com/itm/New-Tab-8-IPS-32GB-Win-8-1-Tablet-Black-/121441039158?pt=AU_Tablets&hash=item1c46733336

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περα απο την ταλαιπωρια δεν υπαρχει ασφαλεια με paypall

στο ebay?

Link to comment
Share on other sites

Φίλος θέλει να πάρει ένα ταμπλετ για δώρο, στα 200 - 250 ευρώ. Αγορά από Ελλάδα φυσικά μιας και πρέπει να αγοραστεί στα κοντά. Είδα αυτό

eStar Crystal Clearview Quad Core - Tablet 9.7 και δείχνει πολύ καλό από άποψη specs αλλά δεν γνωρίζω τη μάρκα. Αξίζει? Άλλες προτάσεις? http://www.public.gr/product/tablets/syskeyes-tablet/estar-crystal-clearview-quad-core-tablet-97-32gb-aloymiiniogkri/prod6750007pp/

Edited by ^Deadly_Sin^
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι αξιόιπστο το tiny deal? Σκέφτομαι την αγορά του CUBE Talk8 U27GT Wifi 8" IPS που είχε ποστάρει κάποιος φίλος πριν 3 σελίδες..

:)

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι αξιόιπστο το tiny deal? Σκέφτομαι την αγορά του CUBE Talk8 U27GT Wifi 8" IPS που είχε ποστάρει κάποιος φίλος πριν 3 σελίδες..

:)

Άλλοι δεν το εμπιστεύονται, εγώ ψωνίζω από εκεί παραπάνω από 4 χρόνια και δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...