Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βρήκα αυτό... ρίξ του μια ματιά...!!!

http://www.dealsmachine.com/best_188071.html

 

σε ευχαριστώ πολύ,

φαινεται πάρα πολύ καλό για τα χρήματά του,

μια ερώτηση μόνο μιαε και δεν το βρηκα κάπου,το 7500mAh σχετικά με την μπαταρία,σε τι χρονο αναμονης μεταφραζεται?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους και σε όλες! Νέος στο forum.

Ήθελα τη γνώμη σας για το νέο tablet Asus Memo Pad 7 ME176CX. Αν το έχει ήδη πάρει κάποιος/α ας πει λίγα λόγια. Μου φαίνεται εκπληκτική επιλογή για την τιμή στην οποία προσφέρεται. Πρώτη φορά θα πάρω tablet και δεν ξέρω αν η 7άρα οθόνη είναι αρκετή για browsing και για να διαβάσεις κανά pdf.

Link to comment
Share on other sites

http://www.1949deal.com/chuwi-v17hd-rk3188-1-6ghz-quad-core-android-4-4-tablet-pc-1gb-ram-8gb-rom-7-0-inch-ips-screen-white.html

 

πρωτη αγορα, για να δουμε τι θα δουμε

παντως, απο τις 16/8 ακομα processing...

PAOK_against_all
Link to comment
Share on other sites

http://www.1949deal.com/chuwi-v17hd-rk3188-1-6ghz-quad-core-android-4-4-tablet-pc-1gb-ram-8gb-rom-7-0-inch-ips-screen-white.html

 

πρωτη αγορα, για να δουμε τι θα δουμε

παντως, απο τις 16/8 ακομα processing...

 

Μόνο που έχει άσχετο φορτιστή.... όχι usb micro....

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι,παραληψη..http://www.tinydeal.com/huawei-mediapad-x1-7-android-422-3g-phablet-w-wifi-gps-p-121088.html με τιμη 254 ευρω

 

Αυτό έχει πολύ καλύτερα χαρακτηριστικά και πολύ καλύτερη τιμή...

 

http://www.aliexpress.com/store/product/Cube-Talk-9X-U65GT-MT8392-Octa-Core-2-0GHz-Tablet-PC-9-7-inch-3G-Phone/609719_1881742165.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σε ευχαριστώ πολύ,

φαινεται πάρα πολύ καλό για τα χρήματά του,

μια ερώτηση μόνο μιαε και δεν το βρηκα κάπου,το 7500mAh σχετικά με την μπαταρία,σε τι χρονο αναμονης μεταφραζεται?

 

Δεν είμαι σίγουρος... εξαρτάτε από την χρήση φαντάζομαι....

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια χαρά σε όλους και σε όλες! Νέος στο forum.

Ήθελα τη γνώμη σας για το νέο tablet Asus Memo Pad 7 ME176CX. Αν το έχει ήδη πάρει κάποιος/α ας πει λίγα λόγια. Μου φαίνεται εκπληκτική επιλογή για την τιμή στην οποία προσφέρεται. Πρώτη φορά θα πάρω tablet και δεν ξέρω αν η 7άρα οθόνη είναι αρκετή για browsing και για να διαβάσεις κανά pdf.

 

Είναι πολύ καλό, αλλά θα προτιμούσα το LG G Pad v400

H 7'' οθόνη καλή είναι, αλλά από 8,3 και πάνω θα είναι πολύ ποιο άνετη...!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που έχει άσχετο φορτιστή.... όχι usb micro....

 

να σαι καλα, ουτε που το ειχα προσεξει ο γκαβος, δεν νομιζω να ειναι ιδιαιτερο προβλημα παντως

 

btw, πηρα κ trucking number σημερα :D:D

PAOK_against_all
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια είναι.... μάλλον αύριο θα το "χτυπήσω"...

 

Φίλε μόλις το παρήγγειλα συνολικά 144€ με θήκη, protector film, otg cable, γραφίδα και κάτι άλλο που μαζεύεις τα καλώδια νομίζω. Είχε 15 ευρώ κουπόνι δώρο αν κάνεις πάνω από 200 δολάρια (που κάνει ούτως ή άλλως). Δηλαδή επιλέγοντας to box1 με τα δώρα που λέει ότι δίνει πλήρωσα αντί 159€ 144€.

http://www.aliexpress.com/store/product/Cube-Talk-9X-U65GT-MT8392-Octa-Core-2-0GHz-Tablet-PC-9-7-inch-3G-Phone/609719_1881742165.html

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μόλις το παρήγγειλα συνολικά 144€ με θήκη, protector film, otg cable, γραφίδα και κάτι άλλο που μαζεύεις τα καλώδια νομίζω. Είχε 15 ευρώ κουπόνι δώρο αν κάνεις πάνω από 200 δολάρια (που κάνει ούτως ή άλλως). Δηλαδή επιλέγοντας to box1 με τα δώρα που λέει ότι δίνει πλήρωσα αντί 159€ 144€.

http://www.aliexpress.com/store/product/Cube-Talk-9X-U65GT-MT8392-Octa-Core-2-0GHz-Tablet-PC-9-7-inch-3G-Phone/609719_1881742165.html

 

Κι εγώ !!! Πριν μια ώρα...!!! Ακριβώς τα ίδια !!! ;-)

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που έχει άσχετο φορτιστή.... όχι usb micro....

 

να σαι καλα, ουτε που το ειχα προσεξει ο γκαβος, δεν νομιζω να ειναι ιδιαιτερο προβλημα παντως

 

btw, πηρα κ trucking number σημερα :D:D

 

Το μόνο πρόβλημα είναι πως πρέπει να έχεις και αυτόν τον φορτιστή μαζί σου,

ενώ το usb micro πλέον υπάρχει παντού... :)

 

Αντε μόλις σου έρθει να μας πεις εντυπώσεις...!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ !!! Πριν μια ώρα...!!! Ακριβώς τα ίδια !!! ;-)

 

Ε! ρε φίλε αυτό και αν είναι σύμπτωση! Άντε καλορίζικα να πούμε και να είμαστε τυχεροί να μην έχουμε πρόβλημα. Να σου πω ότι θα παραγγείλω και αυτό http://www.aliexpress.com/item/Tronsmart-T1000-WIN-Mirror2TV-Miracast-dongle-Wireless-Display-HDMI-Adapter-Dongle-Support-Miracast-DLNA-EZCAST-AirPlay/1605859286.html για επικοινωνία με θύρα hdmi στην τηλεόραση ή το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφερομαι για αγορά ταμπλετ.Κοίταζα κάτι κινέζικα μοντέλα.Δεν είναι για εμενα,οποτε θα ήθελα κάποιο δοκιμασμένο μοντέλο.

Μπάτζετ 150 ευρο,οχι παραπάνω.

Οθόνη μεγάλη, όπως το ipad air 9.7 ή λίγο μεγαλύτερη-μικρότερη χωρίς να λαγκαρει και να έχει μπροστά κάμερα (αν γίνεται).

Δεν με μοιάζουν θηρες hdmi,3g,μεγάλη αυτονομία ή ανάλυση κάμερας.

Παιζει να βρω τπτ με 2 gb ram? Για πείτε καμία πρόταση...

Το cube το φοβάμαι να το πάρω δίχως να το έχει πάρει κάποιος άλλος.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ,

φαινεται πάρα πολύ καλό για τα χρήματά του,

μια ερώτηση μόνο μιαε και δεν το βρηκα κάπου,το 7500mAh σχετικά με την μπαταρία,σε τι χρονο αναμονης μεταφραζεται?

 

Δεν είμαι σίγουρος... εξαρτάτε από την χρήση φαντάζομαι....

 

ως χρόνο αναμονής εννοώ τα 7500mAh πόση ώρα κρατανε αν δεν κάνεις τίποτα,αναφέρει 5 ώρες βιντεο αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είνια ασφαλές ως μέσο σύγκρισης.

Link to comment
Share on other sites

θέλω ένα τάμπλετ στις 9.7 ίντσες, για απλή χρήση.

Είμαι ανάμεσα στο Onda V975m,Onda V975i και το Cube U65/Talk 9X 3G που αναφέρατε πιο πάνω εδώ.

To tablet θα έχει πολύ απλή χρήση, browsing με το wifi και καμιά ταινία.

Αυτό που πρωτίστως με νοιάζει, είναι η αξιοπιστία της συσκευής.Με βάση αυτό τι θα προτέινατε; Εγώ κλείνω προς το V975m.

Link to comment
Share on other sites

θέλω ένα τάμπλετ στις 9.7 ίντσες, για απλή χρήση.

Είμαι ανάμεσα στο Onda V975m,Onda V975i και το Cube U65/Talk 9X 3G που αναφέρατε πιο πάνω εδώ.

To tablet θα έχει πολύ απλή χρήση, browsing με το wifi και καμιά ταινία.

Αυτό που πρωτίστως με νοιάζει, είναι η αξιοπιστία της συσκευής.Με βάση αυτό τι θα προτέινατε; Εγώ κλείνω προς το V975m.

 

Ο dimcon κι εγώ πήραμε το cube. Αν έχεις υπομονή και δεν βιάζεσαι, περίμενε για το πάρουμε στα χέρια μας και να γράψουμε εντυπώσεις...

Αν ανταποκρίνεται στα spesificatons πρέπει να είναι πολύ καλό !!!

Link to comment
Share on other sites

Ο dimcon κι εγώ πήραμε το cube. Αν έχεις υπομονή και δεν βιάζεσαι, περίμενε για το πάρουμε στα χέρια μας και να γράψουμε εντυπώσεις...

Αν ανταποκρίνεται στα spesificatons πρέπει να είναι πολύ καλό !!!

 

Ναι αλλά δεν έχει ούτε gps ούτε 3g ενσωματωμένο. Θεωρώ ότι για τα λεφτά που δώσαμε φίλε pmakridis για το cube παίρνουμε πολύ περισσότερα σε σχέση με το onda.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν έχει ούτε gps ούτε 3g ενσωματωμένο. Θεωρώ ότι για τα λεφτά που δώσαμε φίλε pmakridis για το cube παίρνουμε πολύ περισσότερα σε σχέση με το onda.

 

Μα για το cube λέω....

Αν ανταποκρίνεται στα spesificatons πρέπει να είναι πολύ καλό !!!

Άσε που είδα κάπου πως έχει και ενσωματωμένο ράδιο....

χεχεχεχεχεχε

 

Το onda το 16ρι ούτε bluetooth δεν έχει....

_________________________________________________

Bluetooth:

V975M 16G V1 no bluetooth, V975M 32G V3 with bluetooth

_________________________________________________

 

Δεν ξέρω γιατί ο φίλος Slester το προτιμάει...

Edited by pmakridis
Link to comment
Share on other sites

Μα για το cube λέω....

Αν ανταποκρίνεται στα spesificatons πρέπει να είναι πολύ καλό !!!

Άσε που είδα κάπου πως έχει και ενσωματωμένο ράδιο....

χεχεχεχεχεχε

 

Το onda το 16ρι ούτε bluetooth δεν έχει....

_________________________________________________

Bluetooth:

V975M 16G V1 no bluetooth, V975M 32G V3 with bluetooth

_________________________________________________

 

Δεν ξέρω γιατί ο φίλος Slester το προτιμάει...

 

Ψάχνω για ακουστικά φίλε:):):) Άσε που τώρα είμαι σε αναζήτηση κλώνου samsung s5 δίκαρτου. Δε θα τελειώσουμε ποτέ!

Edited by dimcon
Link to comment
Share on other sites

Μα για το cube λέω....

Αν ανταποκρίνεται στα spesificatons πρέπει να είναι πολύ καλό !!!

Άσε που είδα κάπου πως έχει και ενσωματωμένο ράδιο....

χεχεχεχεχεχε

 

Το onda το 16ρι ούτε bluetooth δεν έχει....

_________________________________________________

Bluetooth:

V975M 16G V1 no bluetooth, V975M 32G V3 with bluetooth

_________________________________________________

 

Δεν ξέρω γιατί ο φίλος Slester το προτιμάει...

 

Gps και 3g δεν έχει το onda ενώ έχει το cube ?

Δεν με ενδιαφέρουν αυτά τα στοιχεία στο τάμπλετ ούτως ή άλλως,με wifi θα χρησιμοποιήται η συσκευή και για browsing+ταινίες.

Κυρίως με ενδιαφέρει να είναι όσο το δυνατόν πιο αξιόπιστη η συσκευή και από όσο έψαξα τα 3 θέματα των ταμπλετ νμζ πως το ν975m είχε τα λιγότερα προβλήματα.Είναι και λίγο πιο φθηνό...

Επίσης είπα πως κλείνω προς το onda, όχι κάτι άλλο. Στα χαρτιά το cube μπορεί να είναι καλύτερο αλλά πολλές φορέσ με κινέζικες εταιρίες την πατάς και προτιμώ την onda από cube γιατί βλέπω πως τα προτιμούν κάπως πιο πολύ οι χρήστες εδώ.

Edited by Slester
Link to comment
Share on other sites

Gps και 3g δεν έχει το onda ενώ έχει το cube ?

Δεν με ενδιαφέρουν αυτά τα στοιχεία στο τάμπλετ ούτως ή άλλως,με wifi θα χρησιμοποιήται η συσκευή και για browsing+ταινίες.

Κυρίως με ενδιαφέρει να είναι όσο το δυνατόν πιο αξιόπιστη η συσκευή και από όσο έψαξα τα 3 θέματα των ταμπλετ νμζ πως το ν975m είχε τα λιγότερα προβλήματα.Είναι και λίγο πιο φθηνό...

Επίσης είπα πως κλείνω προς το onda, όχι κάτι άλλο. Στα χαρτιά το cube μπορεί να είναι καλύτερο αλλά πολλές φορέσ με κινέζικες εταιρίες την πατάς και προτιμώ την onda από cube γιατί βλέπω πως τα προτιμούν κάπως πιο πολύ οι χρήστες εδώ.

 

To v3 έχει Bluetooth όπως γράφει και πιο πάνω για το v975m.

Επειδή το έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος, θα το πρότεινα μόνο σε χρήστη που γνωρίζει από ροοτ κλπ πειράγματα γιατί δυστυχώς το Onda τα χρειάζεται για να παίξει καλά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Gps και 3g δεν έχει το onda ενώ έχει το cube ?

Δεν με ενδιαφέρουν αυτά τα στοιχεία στο τάμπλετ ούτως ή άλλως,με wifi θα χρησιμοποιήται η συσκευή και για browsing+ταινίες.

Κυρίως με ενδιαφέρει να είναι όσο το δυνατόν πιο αξιόπιστη η συσκευή και από όσο έψαξα τα 3 θέματα των ταμπλετ νμζ πως το ν975m είχε τα λιγότερα προβλήματα.Είναι και λίγο πιο φθηνό...

Επίσης είπα πως κλείνω προς το onda, όχι κάτι άλλο. Στα χαρτιά το cube μπορεί να είναι καλύτερο αλλά πολλές φορέσ με κινέζικες εταιρίες την πατάς και προτιμώ την onda από cube γιατί βλέπω πως τα προτιμούν κάπως πιο πολύ οι χρήστες εδώ.

 

Γι αυτό είπα κι εγώ.... αν έχεις υπομονή, περίμενε να πάρουμε στα χέρια μας το cube το οποίο γενικώς έχει καλές κριτικές, και να σου πούμε άμεσα τις δικές μας...

Ας ελπίσουμε (για το καλό μας :-) ...) να είναι όπως τα λένε και να μην έχουμε προβλήματα... !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλό καλοκαίρι σε όλους.

 

Ξέρω ότι αρκετοί λείπουν αυτή την εποχή λόγω διακοπών. Θα κάνω την ερώτηση και ...βλέπουμε :)

 

Ψάχνω Phablet, 7", 3g, dual sim, =>quad core, =>ROM 1MB, GPS, με 2 καμερες (η πίσω =>2ΜΡ) περίπου στα 100 €

 

Έχω ήδη, εδώ και 2-3 μήνες, στην κατοχή μου το Ainol Numy AX3 http://www.ebay.com/itm/7-Ainol-Numy-AX3-16GB-3G-Quad-Core-Android-Tablet-Phone-GPS-Dual-SIM-Bluetooth/141244075561?_trksid=p2045573.c100033.m2042&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20131017132637%26meid%3D275265ef6d4d49f9afb8ed04c38b007f%26pid%3D100033%26prg%3D20131017132637%26rk%3D4%26rkt%3D4%26sd%3D231301133099 και είμαι σχετικά ευχαριστημένος με μόνες ενστάσεις ως προς τη μπαταρία του (μικρή) και την κάμερά του (2ΜΡ... ).

 

Εντέλει, σκέφτομαι να δώσω κάτι παραπάνω, περίπου στο κατοστάρικο, ΑΝ υπάρχει κάτι με τουλάχιστον τα ίδια χαρακτηριστικά ΚΑΙ μεγαλύτερη μπαταρία/υψηλότερης ανάλυσης κάμερα?

 

Ευχαριστώ, Χρήστος.

 

Καμιά άποψη ρε παιδιά? ;)

Link to comment
Share on other sites

Toshiba Encore WT8-A-102 ή ASUS VivoTab Note 8 (M80TA)??? ποιο απο τα 2 θα πρτεινατε και για ποιο λόγο???

 

ASUS !!! Τα Toshiba έχουν γενικώς προβλήματα....

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς γνώση ή άποψη για αυτό το τάμπλετ που βρήκα στην Γαλλία; Thomson THBK1-10.32 (http://www.amazon.fr/Thomson-THBK1-10-32-Tablette-daccueil-Microsoft/dp/B00JE4OK40) Κυκλοφορεί στο γαλλικό Amazon αλλά και στις αλυσίδες Carrefour, Auchan στα 299 ευρώ!

 

Είναι dual-boot Windows 8.1 και Android 4.2.1, με καλά χαρακτηριστικά για την τιμή του (http://www.android-mt.com/news/thomson-thbk1-24316) και συνοδεύεται από ειδική θήκη-πληκτρολόγιο. Το έπιασα στα χέρια μου, ποιοτική και στιβαρή κατασκευή και δεν το ένιωθα καθόλου αργό σε λειτουργία Windows. Δυστυχώς δεν μπορούσα να το αγοράσω επιτόπου. Γνωρίζει μήπως κάποιος, άμα βασίζεται σε κάποιο πιο ευρέως διαδεδομένο κινεζικό μοντέλο;

Edited by Feregorn
Link to comment
Share on other sites

Είναι και στα ελληνικά carrefour;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...