Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 710


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες..

Υπάρχουν αρκετά ενδιαφέροντα σημεία λοιπόν στην αναμενόμενη αναβάθμιση..

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 345
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδες!!! 2 τηλεφωνα με 2 PC!! Trophy και lumia 710 με λαπτοπ sony και HP!! To Trophy συνδεεται μεσω zune και στα 2 μηχανηματα αλλα το προβλημα μου ειναι οτι το lumia 710 συνδεεται μεσω zune στο sony αλλα στο HP μου βγαζει μηνυμα "ΣΦΑΛΜΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ" Δεν ειναι δυνατη η συνδεση σας στο τηλεφωνο!! Εχω σκασει και δεν μπορω να βρω ακρη, μηπως εχει καποιος καμια ιδεα για το τι μπορει να συμβαινει?? Ειναι κατι μεταξυ του συγκεκριμενου τηλ και του λαπτοπ!! Εχω κανει απεγκατασταση και παλι εγκατασταση το zune αλλα χωρις αποτελεσμα!!! Οποια βοηθεια δεκτη!! Ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Χθες καταφερα επιτελους με "force" update μεσω zune να αναβαθμιστω,

Λογισμικό Windows Phone 7.8

Έκδοση Λ.Σ. 7.10.8858.136

Το κινητο ειναι αγορασμενο απο ανεξαρτητο καταστημα περυσι τον Απρίλιο με προεγκατεστημενη τότε εκδοση λογισμικου Mango και μου εμφανιζει πάρoχο κινητης : Sweden SW variant...κλπ.

Αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν οτι μετα την αναβαθμιση της Microsoft,

ακολουθησε στο καπακι αναβαθμιση λογισμικου απο την Nokia που αφορουσε αποκλειστικα την εκδοση wp7.8 της MS. :)

Μία απο τις πιο ευχαριστες αναβαθμισεις ήταν το ξεκλειδωμα "επιτελους" του bluetooth transfer, την

δοκιμασα σε διαφορα κινητα αλλά και σε λαπτοπ και pc, ολα οκ (αφορα αρχεια εικονας σε μορφη jpg και μουσικη σε μορφη mp3).

Εξισου ευχαριστη και πολυ ευχρηστη και η εφαρμογη: Δημιουργος ηχων κλησης :up:

Τέλος η διαχείριση των εικονιδίων στην αρχική οθόνη (συρσιμο, αλλαγη μεγέθους, επανατοποθέτηση ειναι σαφως βελτιωμενη σε αίσθηση και ακριβεια)

Edited by ppkmoby
Link to comment
Share on other sites

με "force"

Αυτό τι κόλπο είναι; Εγώ αναβάθμιση δεν έχω δει ακόμα..

Θέλει κάνα κόλπο για να γίνει η αναβάθμιση;

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτό τι κόλπο είναι; Εγώ αναβάθμιση δεν έχω δει ακόμα..

Θέλει κάνα κόλπο για να γίνει η αναβάθμιση;

 

Το forcing update ειναι για τους ανυπομονους, για περισσοτερα κοιτα εδω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, εγω εδω και καμια βδομαδα εχω αναβαθμιστει σε 7.8.

Πολυ πιο ομορφα και ευχρηστα τα μικρα εικονιδια στην επιφανεια εργασιας.

Δε δοκιμασα ακομα το bluetooth, και ουτε προκειται απ'οτι μου φαινεται!!

 

Φιλος με WP8, μου ειπε οτι μεταφερει αρχεια στο κινητο του με drag & Drop... οπως οι παλαιοτερες εκδοσεις (βλ. symbian) και χωρις το zune.

 

Ξερετε τι παιζει πανω σε αυτο?????

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, εγω εδω και καμια βδομαδα εχω αναβαθμιστει σε 7.8.

Πολυ πιο ομορφα και ευχρηστα τα μικρα εικονιδια στην επιφανεια εργασιας.

Δε δοκιμασα ακομα το bluetooth, και ουτε προκειται απ'οτι μου φαινεται!!

 

Φιλος με WP8, μου ειπε οτι μεταφερει αρχεια στο κινητο του με drag & Drop... οπως οι παλαιοτερες εκδοσεις (βλ. symbian) και χωρις το zune.

 

Ξερετε τι παιζει πανω σε αυτο?????

 

αυτο ισχυει για τα wp8 οχι για τη συσκευη σου με 7.8

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά αν μπορεί κάποιος, ας βοηθήσει παρακαλώ. Έχω το Lumia 710 εδω και 3-4 μήνες και περίμενα να έρθει η αναβάθμιση κυρίως για το bluetooth. Δυστυχώς όμως, όταν έκανα update και δοκίμασα το bluetooth, είδα οτι μπορώ μόνο να στείλω αρχεία και δεν μπορώ να λάβω! Δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο! Απέγκατέστησα την εφαρμογή την ξαναεγκατέστησα αλλά τα ίδια! Παρεπιπτόντως, όταν προσπαθώ να συνδέσω το bluetooth με αυτό του laptop μου, συνδέεται ώς ακουστικό! Δεκτή κάθε βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα,

πριν λίγο καιρό έγινα κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού και έχω ένα πρόβλημα με την offline πλοήγηση στο nokia drive, αν και έχω την τελευταία έκδοση την 3 και έχω κατεβάσει και εγκαταστήσει τον χάρτη της Ελλάδας, δεν κάνει αναζήτηση τοποθεσίας ούτε μου εμφανίζει τους χάρτες και με προτρέπει να κάνω αναζήτηση ενεργοποιώντας τα δεδομένα δικτύου. τι ακριβώς μπορεί να φταίει?

 

Παντα το ρωταει με τα δεδομενα αλλα παταω ¨χωρις¨ και ψαχνει σε αυτα που κατευασα.. Νομιζω ειναι τυπικη ερωτηση που κανει παντα.

 

Εγω γιατι δεν πηρα αναβαθμιση ακομα;

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατι δεν πηρα αναβαθμιση ακομα;

 

Καλησπέρα. Γιατί έχουν παρουσιαστεί διάφορα προβλήματα, μετά από αναβάθμιση σε 7.8, σε πολλούς χρήστες, όπως μειωμένη αυτονομία και αύξησης της κίνησης δεδομένων. Η Microsoft ανέστειλε τη διαδικασία αναβάθμισης, έτσι ώστε να διορθωθούν τα παραπάνω προβλήματα και να ξεκινήσει και πάλι η αναβάθμιση. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

αναβάθμισα σε 7.8 όταν είχε βγει πριν κανα μήνα κανονικά από zune. Παρατήρησα ότι στην οθόνη πληροφορίες του κινητού μου γράφει

Έκδοση ΛΣ: 7.10.8858.136 (σωστό)

Αριθμός αναθεώρησης υλικολογισμικού: 1600.3036.8853.12440 (firmware)

 

To firmware παίδες δε θα έπρεπε να είναι το 1600.3036.8858.12460? Στο navifirm από db της nokia γράφει 1600.3036.8858.12460

Το δικό σας τι γράφει στο about? :wacko:

Edited by enduracell
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι γιατι δε μου βγαζει οτι πρεπει να κανει ενημερωση?

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

αναβάθμισα σε 7.8 όταν είχε βγει πριν κανα μήνα κανονικά από zune. Παρατήρησα ότι στην οθόνη πληροφορίες του κινητού μου γράφει

Έκδοση ΛΣ: 7.10.8858.136 (σωστό)

Αριθμός αναθεώρησης υλικολογισμικού: 1600.3036.8853.12440 (firmware)

 

To firmware παίδες δε θα έπρεπε να είναι το 1600.3036.8858.12460? Στο navifirm από db της nokia γράφει 1600.3036.8858.12460

Το δικό σας τι γράφει στο about? :wacko:

 

Έκδοση ΛΣ: 7.10.8862.144

Αριθμός αναθεώρησης υλικολογισμικού: 1600.3036.8853.12440

(τελευταιο update χθες το βραδυ)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή με ενδιαφέρει η αγορά του αξίζει??

 

Με ενδιαφέρει κυρίως το viber και το Browsing όπως και οι χάρτες του...

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία ενημέρωση "8862" παρατήρησα ότι η αυτονομία έχει βελτιωθεί

 

Έχει βελτιωθεί; Έκανες και κάποιο reset, μετά το update;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Όχι, απλή παρατήρηση έκανα στη διάρκεια, θελει χρόνο πάντως για σιγουριά, ίσως έχει βελτιωθεί η διαχείρηση των live tiles Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή με ενδιαφέρει η αγορά του αξίζει??

 

Με ενδιαφέρει κυρίως το viber και το Browsing όπως και οι χάρτες του...

 

 

Παιδιά κάποιος...?????

Link to comment
Share on other sites

Έχει τα υπέρ του και τα κατά του... Αυτό θα το αποφασίσεις εσύ..

Στα κατά του , κατά την γνώμη μου είναι η μικρή μνήμη(6Gb) αλλά και το ότι δεν επεκτείνεται μέσω microsd...

Και εγώ το είχα υπ'όψιν μου όταν το πήρα αυτά.. Αν και μέχρι στιγμής δεν έχω πρόβλημα

χωρητικότητας παρότι έχω κατεβάσει ένα κάρο εφαρμογές και έχω επίσης τραβήξει γύρω στις 1500 φωτογραφίες..

Η τιμή του όμως είναι πολύ καλή και στα συν οι εξαιρετικοί χάρτες που θα συνοδεύσουν την συσκευή..

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

στο site της nokia λεει οτι "Η πιο πρόσφατη έκδοση λογισμικού για το Nokia Lumia 710 είναι η 1600.3036.885x.124x0"

αλλα οταν συνδεσω το κινητο μου στο Zune μου λεει οτι εχω την τελευταια εκδοση αλλα δεν ειναι η ιδια.

πως μπορω να κανω update;

εγω εχω αυτην: 1600.3031.8773.12121

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

στο site της nokia λεει οτι "Η πιο πρόσφατη έκδοση λογισμικού για το Nokia Lumia 710 είναι η 1600.3036.885x.124x0"

αλλα οταν συνδεσω το κινητο μου στο Zune μου λεει οτι εχω την τελευταια εκδοση αλλα δεν ειναι η ιδια.

πως μπορω να κανω update;

εγω εχω αυτην: 1600.3031.8773.12121

 

η τελευταια ειναι η 8862 ... θα σου ερθει καποια στιγμη ..

Δοκιμασε και το κολπο με την αποσυνδεση του ιντερνετ στο Ζουν

Link to comment
Share on other sites

η τελευταια ειναι η 8862 ... θα σου ερθει καποια στιγμη ..

Δοκιμασε και το κολπο με την αποσυνδεση του ιντερνετ στο Ζουν

 

ποιο ειναι το κολπο;;;:p

Link to comment
Share on other sites

 

wow! και ομως δουλεψε!!

 

//στην τελετυαια εκδοση, τα tiles είναι λιγο τεραστια ή μου φαίνεται;; και πολύ μικρά επίσης στις επιλογές που έχει για το μέγεθος..

υπάρχει τρόπος να τα προσαρμόσεις κάπως ή έχει αυτά τα στανταρ μεγέθη;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...