Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην 7,8, καταλάθος απενεργοποίησα όλες τις εργασίες παρασκηνίου, τώρα δεν μπορώ να της επανεκκινήσω σε μερικές εφαρμογές με αποτέλεσμα να μην ανανεώνονται τα live tiles. Το έχει πάθει άλλος;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην 7,8, καταλάθος απενεργοποίησα όλες τις εργασίες παρασκηνίου, τώρα δεν μπορώ να της επανεκκινήσω σε μερικές εφαρμογές με αποτέλεσμα να μην ανανεώνονται τα live tiles. Το έχει πάθει άλλος;

 

Υπαρχει ενα bug στα 7.8 με καποιες εφαρμογες που δεν ανανεωνουν τα Tiles ...

Περιμενουμε fix

Link to comment
Share on other sites

δηλώνω πραγματικα απογοητευμένος μετα απο χρήση μιας εβδομάδας με το λουμια 800.

Ναι εχει καταπληκτική ποιότητα κατασκευής ναι χαίρομαι να το κρατώ στα χέρια μου ναι είναι πολύ σμουθ και δεν κολλάει πουθενά.

ΑΛΛΑ:του λοίπουν πολλά ακομα...συγκεκριμένα εγω απογοητεύτηκα παρα πολυ απο τις ειδοποιησεις δεν υπαρχουν πουθενα? ή δεν ξερω εγω να τις ρυθμισω?

π.χ κοινωνικα δίκτυα φεισμπουκ ποτε δεν μου βγαζει ειδοποιηση οτι εχω κατι νέο,

βιμπερ?σαν να μην υπάρχει απλα

μαιλ?ερχονται μετα απο 20 λεπτα περίπου

εφαρμογες?δεν εχει ουτε καν ενα μπλακλιστ να μπλοκαρεις τουλάχιστον τις κλήσεις με αποκρυψη

ηχος στα ακουστικα?τι εγινε ρε παιδια? κανω κατι λάθος μιας και ειμαι νέος χρηστης στα παραθυροτηλεφωνα ή ειναι ετσι οπως τα γραφω?

γιατι αν είναι οπως τα γράφω χαιρομαι παρα πολυ που δεν τα εσκασα για να παρω το 920 και ειπα να δοκιμασω με κάτι ποιο οικονομικο...

αναφερω το 920 σαν την ναυαρχιδα τους ξερω οτι εχει τα 8 αρια αλλα απο οτι διαβάζω και εκει πανω κάτω τα ιδια ισχυουν..

επαναλαμβάνω για να μην παρεξηγηθώ ειμαι νεος χρηστης σε αυτο το λειτουργικο και ισως να μην κάνω κατι σωστα..απλα απο αντροιντ και ιφον που ερχομαι ηταν πιο απλα τα πραγματα π.χ κατεβαζες την εφαρμογη φβ και απλα ολες οι ειδοποιησεις σου ερχοντουσαν κανονικα

αυτα τα λίγα απο μενα συμφορουμίτες...

Link to comment
Share on other sites

Bad news... Η microsoft σταμάτησε τη διανομή των windows 7.8, γιατί προσπαθεί να διορθώσει ένα bug στα live tiles που προκαλεί αυξημένη χρήση data.

 

Συνεπώς, όσοι περιμένουμε τα windows 7.8, θα περιμένουμε αρκετα....

Link to comment
Share on other sites

Bad news... Η microsoft σταμάτησε τη διανομή των windows 7.8, γιατί προσπαθεί να διορθώσει ένα bug στα live tiles που προκαλεί αυξημένη χρήση data.

 

Συνεπώς, όσοι περιμένουμε τα windows 7.8, θα περιμένουμε αρκετα....

 

Υπάρχει πάντα και το NaviFirm ;)

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση

εκανα force update σε 7.8 πριν 10 μερες και ολα καλα.

απλα απο χθες ομως,στο μενου μου εμφανιζεται ενα αλφαβητικο ευρετηριο πανω απο εφαρμογη ή απλα στο μενου γενικα.

τι μπορει να γινει για να το βγαλεω αυτο?

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να το βγάλεις.. Μετα απο κάποιο αριθμό εγκατεστημενων εφαρμογών, εμφανίζεται έτσι για να τις βρίσκεις πιο γρήγορα. Πατάς πάνω στο γράμμα και επιλέγεις σε ποιο γράμμα θέλεις να πας.
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση

εκανα force update σε 7.8 πριν 10 μερες και ολα καλα.

απλα απο χθες ομως,στο μενου μου εμφανιζεται ενα αλφαβητικο ευρετηριο πανω απο εφαρμογη ή απλα στο μενου γενικα.

τι μπορει να γινει για να το βγαλεω αυτο?

 

Το μόνο που μπορεις να κανεις είναι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων,αλλα με αυτο χανεις ολα τα δεδομένα και τις εφαρμογές που εχεις κατεβάσει. Το update μενει κανονικά δεν το χάνεις..

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορεις να κανεις είναι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων,αλλα με αυτο χανεις ολα τα δεδομένα και τις εφαρμογές που εχεις κατεβάσει. Το update μενει κανονικά δεν το χάνεις..

 

Παιδιά αυτό το κάνει πάντα μετά την εγκατάσταση πάνω από ένα αριθμό εφαρμογών, μη κανείς επαναφορά. Απλά βγάλε όσες δεν θες και θα επανέλθει. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχω αφαιρέσει 5-6 εφαρμογές αλλά τιποτα! Είναι σχεδον γυμνό το κινητό. το ιδιο συνέβει και σε άλλον διάβασα αλλά και αυτος το ιδιο πρόβλημα είχε. Είμαι και από symbian και είμαι περίεργος :D
Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Στο λουμια 800 μπαινω στον εξπλόρερ και στις εφαρμογές απο wifi και απο 3g αλλά δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα ούτε καν απο μαρκετ πλεις μου βγαζει σφαλμα c101a247 . Απο οτι είδα στο κινητό μου γράφει στις πληροφοριες Πάροχος κινητής τηλεφωνίας: telekom deutschland sw variant ID201v2, τι σημένει αυτό? οτι ειναι branded αρα κλειδωμένο? και τι γίνεται σε αυτην την περίπτωση ξεκλειδώνει ? μια βοήθεια παρακαλώ?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες!!!!θα ηθελα να με βοηθησετε σ ενα θεματακι μιας και δεν εχω κ πολλες γνωσεις...

εχει ο αδελφος μου το lumia 800 και η μαμα μου το lumia 610..

ωραια κινητα αλλα λιγο περιεργα..ομως τα μαθαινουμε σιγα σιγα...

θα ηθελα να ρωτησω πως μπορουμε να στειλουμε τις φωτο που βγαζουμε απο αυτα τα κινητα στον υπολογιστη???

βαζω το καλωδιο και δεν ανταποκρινεται:mad:

 

περιμενω βοηθεια σας:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Απο ότι ξέρω πρέπει να κατεβάσεις το zune απο τη ms. Είναι κάτι σαν το itunes και μέσω αυτού περνάς αρχεία απο/προς το κινητό και εκτελείς την όποια αναβάθμιση λογισμικού.

 

Αυτό ισχύει μόνο για wp 7, στα 8 δεν έχει τέτοιους "περιορισμούς".

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μήπως έχουμε καμία ενημέρωση σχετικά με την επίσημη αναβάθμιση σε 7.8; Είχα δοκιμάσει 1-2 φορές με force update, δεν έκατσε (έχω και λίγο περίεργη σύνδεση internet) και περιμένω πλέον μόνο την official μέσω zune...

Ευχαριστώ!!!

A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα σύνδεσα το κινητό μου για να δω αν βγήκε η καινούργια ενημέρωση για τα live tiles. Αμέσως βρήκε μια ενημέρωση για το κινητό μου με το κωδικό 8860 και μόλις εγκαταστάθηκε βρήκε και την τελευταία με κωδικό 8862. Κάποια μεγάλη αλλαγή δεν μπορώ να καταλάβω έως τώρα. Τις επόμενες μέρες θα σας πω αν λειτουργούν σωστά τα live tiles και αν κρατάει περισσότερο η μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα, διαθέσιμη κανονικά και άμεσα μέσω Zune, χωρίς κάποιο forced update η έκδοση 7.8 7.10.8862.144 για όλα τα Windows Phone 7.5 η 7.8 κινητά. Επίσης, μετα το update, τα ξεκλειδωμένα κινητά, παραμένουν ξεκλειδωμένα!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις τελείωσα με το update, έβαλα κι εγώ την 144 μέσω του zune. Εγώ είχα πρόβλημα με τα live tiles δεν ανανεώνονταν και τώρα δουλεύουν κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα, διαθέσιμη κανονικά και άμεσα μέσω Zune, χωρίς κάποιο forced update η έκδοση 7.8 7.10.8862.144 για όλα τα Windows Phone 7.5 η 7.8 κινητά. Επίσης, μετα το update, τα ξεκλειδωμένα κινητά, παραμένουν ξεκλειδωμένα!

 

Δεν ισχύει φίλε μου. Μόλις τώρα το δοκίμασα στο Lumia 800 μου (VF branded από Γερμανία) και μου λέει "Your phone is up to date. Current phone software version :7.10 (8779)" ...

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου Ελληνικό unbranded δεν βρήκε χθες καμία αναβάθμιση. Έχω αρχίσει πια να κουράζομαι...

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει φίλε μου. Μόλις τώρα το δοκίμασα στο Lumia 800 μου (VF branded από Γερμανία) και μου λέει "Your phone is up to date. Current phone software version :7.10 (8779)" ...

 

Προσπαθησε παλι, ισχυει. (ανεξαρτητος, παροχος SWEDEN SW)

Edited by ppkmoby
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου που είχα περάσει την 7.8 της cosmote, είναι διαθέσιμο το update.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει φίλε μου. Μόλις τώρα το δοκίμασα στο Lumia 800 μου (VF branded από Γερμανία) και μου λέει "Your phone is up to date. Current phone software version :7.10 (8779)" ...

 

Και στο δικό μου Ελληνικό unbranded δεν βρήκε χθες καμία αναβάθμιση. Έχω αρχίσει πια να κουράζομαι...

 

Κι ομως ισχυει! Με ελληνικο unbranded country variant, αναβαθμισμενο σε 7.8 με forced update προ 15ημερου, ηρθε χθες ΟΤΑ ειδοποιηση για αναβαθμιση. Συνεδεσα στο Zune, και μετα από διπλη παρακαλω αναβαθμιση με ενδιαμεση την 8860.142 πηρε την τελικη 8862.144.

Η αναβαθμιση με ημερομηνια 14/3 όπως λεει και εδω http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Phone_version_history#Windows_Phone_7.5_Tango διορθωνει το προβλημα με καποια live tiles που δεν εκαναν ανανεωση αυτοματα.

Οσοι ειστε με 7.5 ακομα και δεν σας βγαζει οτι υπαρχει update, ειναι επειδη το rollout ειχε διακοπει εξαιτιας αυτου του bug στην 7.8. Λογικα θα ξεκινησει παλι και φυσικα θα καταληξουμε όλοι στην τελευταια μια που οι αναβαθμισεις όπως αναφερει και στην οθονη του zune ειναι cumulative, περιλαμβανουν δηλαδη και ολες τις προηγουμενες για όποιον δεν τις εχει εγκατεστημενες.

Υπόψιν οτι στις πληροφοριες τηλεφωνου ο "αριθμος αναθεωρησης υλικολογισμικου" δεν αλλαζει και παραμενει ο 8852.12430 όπως αναφερει και στην σχετικη σελιδα της ΝΟΚΙΑ

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...