Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά δεν έχω δοκιμάσει Bluetooth αλλά ποτέ δεν με ένοιαζε αφού με mail κανείς καλύτερα την δουλειά σου στο Nokia care suite υπάρχουν για πολλές χώρες όχι για Ελλάδα όμως αλλά λίγο με νοιάζει αφού για όλοι την Ευρώπη είναι ίδια αυτό που έφτιαξε επίσης είναι ο ήχος κατά το τηλεφώνημα ακούς και σε ακούνε πολύ καλύτερα είχε προβλήματα στο τομέα αυτό ιδικά η συσκευή μου

 

Παλι λέω πολύ χρηστικά τα μικρά tail κρατάς μεγάλα τα live και μικρά τα static και χώρας πολλά στην ίδια οθόνη

 

Επίσης διαλέγεις στο search button Bing engine η Google engine που βολεύει για Ελλάδα

 

Και ο explorer φαινεται πιο γρήγορος

 

Είναι ασφαλές το update από το nokia care suit?

Γινεται εύκολα?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι και ναι

Υπάρχει ένα βίντεο στοωyoutube το είχα βάλει παλιά για το προηγούμενο update

 

Ψάξε στο you tube Nokia suite tutorial

Είναι ένας από το xda με 900 που δείχνει από την εγκατάσταση του suite μέχρι το φλασαρισμα

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το κουμπάκι της καμερας ,εχω προσέξει οταν το παταώ ελαφρα ακούγεται ενα κλίκ και ανάβει το φλάς,ενω οταν το πατάω δυνατά βγαζει φωτογραφίες. Είναι καποιο πρόβλημα,η απλά ετσι είναι;
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να περάσω επαφές χωρίς να μου εμφανίζονται απο το Windows Live; Aπενεργοποίησα να εμφανίζονται αλλά και τις καινούργιες που περνάω τις έχει πάλι στην κατηγορία windows live. Δηλαδή κάθε 'άκυρος' για τον χ-ψ λόγο που είχα παλαιότερα στo Μsn τώρα πρέπει να τον βλέπω στις επαφές; Καμια λύση υπάρχει;
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το κουμπάκι της καμερας ,εχω προσέξει οταν το παταώ ελαφρα ακούγεται ενα κλίκ και ανάβει το φλάς,ενω οταν το πατάω δυνατά βγαζει φωτογραφίες. Είναι καποιο πρόβλημα,η απλά ετσι είναι;

Είναι δύο σταδίων το κουμπί: Αν το πατήσεις λίγο κάνει εστίαση, πολύ τραβάει φωτογραφία. (αν δεν με απατάει η μνήμη μου, δεν το έχω μπροστά μου)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Είναι δύο σταδίων το κουμπί: Αν το πατήσεις λίγο κάνει εστίαση, πολύ τραβάει φωτογραφία. (αν δεν με απατάει η μνήμη μου, δεν το έχω μπροστά μου)

 

Α κατάλαβα..οκ σε ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν το κανουμε μεσω Nokia care suite,θα με ενημερωσει μονο του το κινητο. πχ οταν το συνδεσω στο zune,οταν ερθει επισημα και στην Ελλαδα αυτη η αναβαθμιση? Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν το κανουμε μεσω Nokia care suite,θα με ενημερωσει μονο του το κινητο. πχ οταν το συνδεσω στο zune,οταν ερθει επισημα και στην Ελλαδα αυτη η αναβαθμιση?

 

Ναι. Εγω θα περιμένω 2-3 μερες και αν δεν έλθει θα το κάνω απο το suite.

Edited by impreza_sti
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν το κανουμε μεσω Nokia care suite,θα με ενημερωσει μονο του το κινητο. πχ οταν το συνδεσω στο zune,οταν ερθει επισημα και στην Ελλαδα αυτη η αναβαθμιση?

 

Ναι!!εγω παντως τα εχω περασει..αλλα καποιες εφαρμογες μου λειπουν απο αυτες που θα εβαζε η νοκια.και η καμερα το ιδιο με πριν μου φενεται..ιδιως στο σκοταδι.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Eκανα την αναβαθμιση σήμερα οχι μέσω zune.. Γενικά μην περιμένετε να δείτε πολλα.. Τα tiles ειναι οπως θα επρεπε απο την αρχη..με τα τρια sizes. κατα τα αλλα μικροδιαφορές. το bluetooth δεν νομιζω οτι ειναι open αλλα θα τσεκαρω. καποια νέα χρώματα στα themes, τα ringtones δεν μπορεις να τα φτιάξεις μεσα απο το λειτουργικό..λιιιιιγο πιο γρήγορο ειναι. Τα email συνεχίζουν και εχουν τα προβληματάκια τους...Τι να πω εκτός και αν οταν βγεί στο zune και για Ελλάδα εχει προσθήκες...αλλα δύσκολο το βλέπω.. Edited by x8052
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως θα υπαρχει και file manager..επισης το bluetooth sharing θα λειτουργει.δεν νομιζω να ειναι η εκδοση που θα παρουμε μεσω zune..βεβαια εγω lumia 900 εχω αλλα δεν θα εχει καμια διαφορα.

γιατι δεν περιμενετε ρε παιδια να βγει.?αφου στην ουσια μονο η homescreen θα αξιζει...εκτος και αν μας κανει καμια εκπληξη η νοκια και εχει και αλλα features...δυσκολο αλλα ποτε δεν ξερεις..

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα μας πει καποιος αν ξεκλειδωνουν τα blyetooth η οχι; Πιστευω ενδιαφερει πολλους.Υπαρχουν ελληνικα σε οποιο prodac code και αν την περασουμε η οχι; Μπορουμε να ορισουμε ηχο κλησης οποινδηποτε η οχι;

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η Νοκια ανακοίνωσε ότι τα 7.8 επίσημα θα τα διαθέσει το 2013. Αυτά που έχουν κυκλοφορήσει είναι δοκιμαστικές εκδόσεις....

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα μας πει καποιος αν ξεκλειδωνουν τα blyetooth η οχι; Πιστευω ενδιαφερει πολλους.Υπαρχουν ελληνικα σε οποιο prodac code και αν την περασουμε η οχι; Μπορουμε να ορισουμε ηχο κλησης οποινδηποτε η οχι;

Ευχαριστω!

 

Τελικά η Νοκια ανακοίνωσε ότι τα 7.8 επίσημα θα τα διαθέσει το 2013. Αυτά που έχουν κυκλοφορήσει είναι δοκιμαστικές εκδόσεις....

 

Δεν ξερω αν θα υπάρχει τελική έκδοση γιατι στο navifirm τις αναφέρει σαν rtm ουσιαστικά, μακάρι ομως. Το Update που εβαλα εγώ τουλάχιστον δεν εχει ουτε ξεκλειδωμενο bluetooth ουτε ringtone edit mode...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν θα υπάρχει τελική έκδοση γιατι στο navifirm τις αναφέρει σαν rtm ουσιαστικά, μακάρι ομως. Το Update που εβαλα εγώ τουλάχιστον δεν εχει ουτε ξεκλειδωμενο bluetooth ουτε ringtone edit mode...

 

Τίποτα από αυτά τα δύο δεν υπαρχει ενσωματωμένο στα 7.8. Η Nokia τα δίνει στους κατόχους lumia σαν ξεχωριστές εφαρμογές. Προφανώς δε διατίθενται ακόμη γιατί δεν πρόκειται για την τελική έκδοση.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς καθυστερούν πολύ ενώ θα έπρεπε να το έχουν δώσει απο την αρχή.

Δεν φτάνει που άφησαν τους κατόχους με λειψό λειτουργικό, τους αφηνουν τελευταίους και στο update.

Θα μου πείτε εδω κυκλοφόρησαν το 920 με τοσα προβλήματα θα ασχοληθούν με τα περσινά?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σύνδεση δεδομένων: Eνεργοποιημένη

Υψηλότερη ταχύτητα σύνδεσης: 3G

 

Περιαγωγή βάζω ή όχι;

Στο Apn κάτι;

 

Παρότι έχω λεπτά απο Cosmote δε μπαίνει ποτέ 3G. Τι πρόβλημα υπάρχει θέλει κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Σύνδεση δεδομένων: Eνεργοποιημένη

Υψηλότερη ταχύτητα σύνδεσης: 3G

 

Περιαγωγή βάζω ή όχι;

Στο Apn κάτι;

 

Παρότι έχω λεπτά απο Cosmote δε μπαίνει ποτέ 3G. Τι πρόβλημα υπάρχει θέλει κάτι άλλο;

 

Η κοσμοτε έχει........ Σήμα μπανάνα..... Γιατί 3g δεν βάζεις τίποτα... Τι ρυθμίσεις τις βρίσκει μόνο του..

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δε ξέρω που ακριβώς να ποστάρω το συγκεκριμένο ερώτημα αν είναι σε λάθος μέρος συγγνώμη.

Ενδιαφέρετε φίλος για την συσκευή και θέλει να την πάρει από σκρουτζομάγαζο. Δε ξέρω τι παίζει με αυτά τα μαγαζιά γιατί δεν έχω ψωνίσει ποτέ κινητό από κάνα τέτοιο μαγαζί, αλλά είδαμε αυτό. Υπάρχουν απόψεις για το συγκεκριμένο κατάστημα; Ή μήπως γνωρίζετε κάποιο αξιόπιστο σκρουτζομάγαζο εντός Αθήνας;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχω δοκιμάσει Bluetooth αλλά ποτέ δεν με ένοιαζε αφού με mail κανείς καλύτερα την δουλειά σου στο Nokia care suite υπάρχουν για πολλές χώρες όχι για Ελλάδα όμως αλλά λίγο με νοιάζει αφού για όλοι την Ευρώπη είναι ίδια αυτό που έφτιαξε επίσης είναι ο ήχος κατά το τηλεφώνημα ακούς και σε ακούνε πολύ καλύτερα είχε προβλήματα στο τομέα αυτό ιδικά η συσκευή μου

 

 

Βλέπω στο NaviFirm to release 1750.823.8858.12460 που υποθέτω είναι το update για το 7.8. Λαμβάνοντας υπόψη ότι το variant που έχω είναι το 059N117 το οποίο προς το παρόν δεν έχει κοινοποιηθεί, ποιο είναι το variant που εσύ χρησιμοποίησες για το update?

Link to comment
Share on other sites

Bluetooth Share

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/bluetooth-share/51f49c63-5966-4752-bb12-430455f911a8

ringtone maker

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/ringtone-maker/dae4700e-6eeb-43b1-b48d-aee18b46fddc

τα έβαλα και δουλεύουν κανονικά.Μπαίνετε απο τον IE του κινητού και τα κατεβάζετε.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου οδηγός αναβάθμισης μέσω του PC Suite κι όχι του Zune;

Αν γίνει έτσι η αναβάθμιση, σε επόμενη που θα βγει θα μπορεί να γίνει μέσω zune ή όχι πια;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου οδηγός αναβάθμισης μέσω του PC Suite κι όχι του Zune;

Αν γίνει έτσι η αναβάθμιση, σε επόμενη που θα βγει θα μπορεί να γίνει μέσω zune ή όχι πια;

 

H αναβαθμιση θα γινει μεσω zune. ναι. το lumia δεν παιζει με pc suite.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...