Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αξίζει να ψαξω?

 

Εγώ πιστεύω οτι αξίζει γιατι δεν έχεις να φοβηθείς κάτι. Εφόσον είσαι root απλά κάνεις εγκατάσταση το safestrap και δημιουργείς την recovery. Απο τη στιγμή που θα χεις το safestrap, μπορείς και παίρνεις back up τη μανίσια rom, την οποία ούτως η άλλως δεν πειράζεις. Απο κει και πέρα ενεργοποιείς άλλα slot (slot 1, slot 2, slot 3) και πειραματίζεσαι με όποια rom θέλεις, (σου λέει σε ποιο slot να την εγκαταστήσεις) χωρίς να επηρεάζεται επαναλαμβάνω η μανίσια. Οποιαδήποτε στιγμή σβήνεις rom, slot που δημιούργησες, ακόμα και το safestrap, και είσαι όπως πρίν.

Εγώ προσωπικά αν και αναβάθμισα σε Jelly Bean χρησιμοποιώ εδω και καιρό την AOKP R11, 4.2.2, JBX kernel, με 1.4 Ghz overclock. Μόνο μείον δεν τραβάει Full HD. Χρησιμοποιώ το LG camera και τραβάω απλό HD.

Link to comment
Share on other sites

Για να πειραματιστώ κ εγω τοτε.....

Απο εδω την βρικες?

http://aokp.co/devices/umtsspyder

 

Απο εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2162827

Φρόντισε να έχεις χώρο στην εσωτερική μνήμη

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας τα τελευταία ποστς αποφάσισα να δοκιμάσω και εγώ να βάλω την custom 4.2.2. Δεν έχω τελειώσει ακόμα αλλά βρήλα αυτό το βίντεο που με βοήθησε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ σχετικά με το safestrap

 

EDIT: Την έβαλα την custom 4.2.2. Εσάς σας ζητάει pin όταν ανάβει το κινητό; Εμένα δεν ζητάει ποτέ και όταν προσπαθώ να το ενεργοποιήσω μου λέει πως δεν είναι δυνατό να ενεργοποιηθεί.

Edited by Dinos_Patra
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση τα "νεκρά" links της σελίδας #380 να αντικατασταθούν;:(

 

Αν δεν κάνω λάθος, το μόνο link που έχει αλλάξει, είναι της αγγλικής 4.0.4, την οποία δεν μπορώ να εντοπίσω προς το παρόν.

Αν βρω κάτι, θα ενημερώσω!

Edited by cirith
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να αλλάξει boot animation με ήχο; Αν και αλλάζει το animation δεν μου δουλεύει ο ήχος και έχω δοκιμάσει πολλά διαφορετικά...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση τα "νεκρά" links της σελίδας #380 να αντικατασταθούν;:(

 

Αν δεν κάνω λάθος, το μόνο link που έχει αλλάξει, είναι της αγγλικής 4.0.4, την οποία δεν μπορώ να εντοπίσω προς το παρόν.

Αν βρω κάτι, θα ενημερώσω!

 

Λοιπόν, όσον αφορά την αγγλική 4.0.4, την έχω ανεβάσει εδώ, σε 29 κομμάτια (περιορισμοί του box γαρ...). Κατέβασέ τα όλα και μετά εκτέλεσε εκείνο με κατάληξη exe. Θα "συναρμολογηθεί" το εν λόγω αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Ε παιδια βρηκα αυτην την καρτα και λεω να την παρω για το ξυραφάκι τι λέτε?

http://www.cosmodata.gr/product/78083/ram-kingston-micro-sd-hc-32gb-class-10

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, όσον αφορά την αγγλική 4.0.4, την έχω ανεβάσει εδώ, σε 29 κομμάτια (περιορισμοί του box γαρ...). Κατέβασέ τα όλα και μετά εκτέλεσε εκείνο με κατάληξη exe. Θα "συναρμολογηθεί" το εν λόγω αρχείο.

 

Ευχαριστούμε.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να παίρνουμε back up τα παντα απο εφαρμογες κ μολις βαζουμε αλλη rom να μας τα πεταει ολα μεσα οπως τα ειχαμε πριν?
Link to comment
Share on other sites

Απο τη μια μερα στην αλλη δεν δουλευει η θυρα των ακουστικων. Δεν αναγνωρισει τιποτα! Το κινητο ουτε μου επεσε τωρα τελευταια ουτε σε υδρατμους το εχω βαλει. Το επαθε κανεις αλλος;
MotoLover
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το titanium όταν το κάνω μαζική επαναφορά εφαρμογών μου κολλάει στο 0%

 

Μπορεί να μου εξηγειση κάποιος πως θα κάνω λογαριασμό google για της επαφες μου να τις συνχρονησω με το κοινήτο και πως θα βάλω παλι googleplay

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το titanium όταν το κάνω μαζική επαναφορά εφαρμογών μου κολλάει στο 0%

 

Μπορεί να μου εξηγειση κάποιος πως θα κάνω λογαριασμό google για της επαφες μου να τις συνχρονησω με το κοινήτο και πως θα βάλω παλι googleplay

 

Όταν έβαλες την custom 4.2.2, μετά έκανες εγκατάσταση το gapps που έλεγε; Είναι τα google apps και αν δεν τα βάλεις δεν έχεις ούτε Play store.

Link to comment
Share on other sites

Ok το εβαλα και ολα ειναι κομπλε!

Ενα μικρο bug βρηκα! Οταν πας στην φωτογραφικη μηχανη κ επιλεγεις αποθηκευση στην καρταsd τοτε κολλανε τα παντα!

 

Ringtone mp3 pos bazoyme?

Edited by tsakozzz
Link to comment
Share on other sites

Ok το εβαλα και ολα ειναι κομπλε!

Ενα μικρο bug βρηκα! Οταν πας στην φωτογραφικη μηχανη κ επιλεγεις αποθηκευση στην καρταsd τοτε κολλανε τα παντα!

 

Ringtone mp3 pos bazoyme?

 

Απο την εφαρμογή μουσική νομίζω έχει επιλογή ορισμός ως ήχος κλήσης.

Επίσης, στην μανίσια jelly bean δημιουργούσες στην εξωτερικη sd,έναν φάκελο ringtones, και οτι είχες εκει στο έβγαζε στη λίστα όταν πήγαινες να επιλέξεις ήχο κλήσης, αλλά κάθε φορά που συνέδεα το κινητό με τον υπολογιστή για την μεταφορά αρχείων, ο ήχος κλήσης χανόταν και έπρεπε να τον ξαναβάλω. Αυτό που κάνω πλέον είναι με έναν file manager πχ root explorer, μετακίνηση του mp3 αρχείου που θέλω, στο φάκελο system->media->ringtones, αφού πατήσω mount R/W, και αλλαγή permissions όπως στα άλλα αρχεία. Μετά απο επανεκίνηση βρίσκεται μόνιμα πλέον στη λίστα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ειναι η ιδεα μου οτι η aokp r12 καταβρόχθιζει την μπαταρια ! Δεν εκανα calibration την μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ειναι η ιδεα μου οτι η aokp r12 καταβρόχθιζει την μπαταρια ! Δεν εκανα calibration την μπαταρια

 

Έμενα το ίδιο μου φαίνεται πως κρατάει... Το φορτίζω πάλι μια φορά την ημέρα (όσο πριν). Απλά έχω προσέξει πως με την AOPK μπορεί να γράφει 70% μπαταρία και αν μπω στην stock γράφει 85% την ίδια στιγμή. Θέλω να μου πεις αν έχεις παρατηρήσει τα ίδια bugs:

- Το torch όταν το βάλεις στα toggles κρασάρει, ενώ αν το βάλεις στο power menu κ το πατήσεις κολλάει το κινητό κ κάνει ακαριαία restart. Δουλεύει μια χαρά όμως σαν widget στην αρχική.

- Αν διαλέξεις κατεβασμένη μελωδία για μηνύματα απ' τις ρυθμίσεις κ μετά κάνεις restart το κινητό, δεν παίζει η μελωδία όταν το ξανα ανάψεις. Για να δουλέψει μπήκα στα μηνύματα κ ρύθμισα από εκεί και την δόνηση που δεν ήταν ενεργοποιημένη και την μελωδία.

- Αν πας Settings->ROM Control->LED για να ρυθμίσεις το LED φωτάκι για όταν πχ έρχονται μνμ, η μόνη λίστα που εμφανίζει είναι των widgets. Κανονικά θα έπρεπε να εμφανίζει την λίστα των εγκαταστημένων προγραμμάτων κ όχι των widgets.

- Αν συνδέσεις ακουστικά για να ακούσεις την μουσική κ πατήσεις το Vol Up κρασάρει ο ήχος. Πρέπει να μπεις στις ρυθμίσεις ήχου και να απ-επιλέξεις την επιλογή για ασφαλή ένταση στα ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα εχει κατι θεματακια αλλα κατα τα αλλα ειναι πολι καλι ασ μην πω η καλύτερη!

 

Εχετε στο νου σας εσείς καμιά καλητερη?

 

Εν το μεταξυ στο πατρικο μου πιανω ενα δυκτιο ote7.... Το οποιο το βλεπει μονο η δικη μου συσκευή για το ξυραφι λεω, μονο αυτη, ουτε το laptop, iphone, access point ουτε και το android κινητό της γυναίκας μου! Τι παίζει?

Edited by tsakozzz
Link to comment
Share on other sites

Απο τη μια μερα στην αλλη δεν δουλευει η θυρα των ακουστικων. Δεν αναγνωρισει τιποτα! Το κινητο ουτε μου επεσε τωρα τελευταια ουτε σε υδρατμους το εχω βαλει. Το επαθε κανεις αλλος;

 

Και σε μενα το ιδιο πρόβλημα εχει και το κινητο το εχω σαν τα ματια μου...

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...