Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε webtop mode στην jb δεν μου εμφανίζει επιλογή για ελληνικά στο πληκτρολόγιο. Ξέρει κανείς αν υπάρχει λύση σε αυτό;

 

Δε μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν μπορώ να δοκιμάσω το webtop. Δοκίμασε όμως αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apedroid.hwkeyboardhelper λογικά πρέπει να δουλεύει. Μπορείς είτε να το αγοράσεις και εάν δε δουλέψει να κάνεις refund εντός 15 λεπτών από την αγορά, αλλιώς ψάξε το σπασμένο να το δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι στις ρυθμίσεις wifi, advanced, "keep wifi on during sleep", "always" αν δε θες να σου κλείνει.

 

Thanks friend :)

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν μπορώ να δοκιμάσω το webtop. Δοκίμασε όμως αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apedroid.hwkeyboardhelper λογικά πρέπει να δουλεύει. Μπορείς είτε να το αγοράσεις και εάν δε δουλέψει να κάνεις refund εντός 15 λεπτών από την αγορά, αλλιώς ψάξε το σπασμένο να το δοκιμάσεις.

 

Το δοκίμασα και παίζει μια χαρά. Υπάρχει και demo για δοκιμές. Ευχαριστώ φίλε για την επισήμανση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να πω πως γύρισα σε retail και θα μείνω με ICS απλά δεν παίζεται. Πήρα και το καινούριο μάρκετ.

Πιο γρήγορο, καλύτερη μπαταρία τί να πω.

 

Επίσης ήθελα να ρωτήσω, τώρα που το έχω σε αγγλική retail υπάρχει περίπτωση να έρθει το jb από μόνο του;

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να πω πως γύρισα σε retail και θα μείνω με ICS απλά δεν παίζεται. Πήρα και το καινούριο μάρκετ.

Πιο γρήγορο, καλύτερη μπαταρία τί να πω.

 

Επίσης ήθελα να ρωτήσω, τώρα που το έχω σε αγγλική retail υπάρχει περίπτωση να έρθει το jb από μόνο του;

 

Το καινουριο μαρκετ πως το πηρες;

Link to comment
Share on other sites

Το καινουριο μαρκετ πως το πηρες;

 

ήρθε με αναβάθμιση αυτόματα... έκανε κάτι τρελά, έβγαλε κάτι σφάλματα όταν έκανα updates. και τσουπ! we have changed somethings!

 

μήπως θα έρθει και η αναβάθμιση έτσι; στα windows phone που είχα κάπως έτσι κάναμε και αναβάθμιση κάποτε (ξεγελώντας το σύστημα)

 

ΥΓ. μετά από factory reset το market εξαφανίστηκε,... αλλά νομίζω πως θα έρθει πάλι δεν μπορεί. Να πω πως η συσκευή κατά το πρώτο boot σε retail είχε λίγο αλλάξει. πχ είχε το swype default πληκτρολόγιο. που μου έκανε εντύπωση. Δεν ξέρω γιατί επίσης κατά την αλλαγή σε retail μου έγραφε android is upgrading και όχι κάτι άλλο

Edited by const_ili
TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

ηρθε και σε μενα τελικα. ετσι στο ξαφνικο και ενω ειχα app updates notification. δεν ενθουσιαστηκα και τοσο πολυ με τις αλλαγες και το πρασινακι το ασπρο
Link to comment
Share on other sites

ηρθε και σε μενα τελικα. ετσι στο ξαφνικο και ενω ειχα app updates notification. δεν ενθουσιαστηκα και τοσο πολυ με τις αλλαγες και το πρασινακι το ασπρο

 

έχεις τη βρετανική; προσπαθώ να κάνω update το kindle (system app) και μου βγάζει invalid package file... επίσης στα βιβλία πχ free μου βγάζει μόνο ελληνικά.. εσένα; παίζει να το μπλόκαρα; το windows phone έχει location lock που δεν μπορείς να αλλάζεις τοποθεσίες έτσι συνέχεια.. εδώ προσπάθησα στο google account αλλά το ίδιο. Η φάση είναι πως είμαι και Ιρλανδία τώρα

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να πω πως γύρισα σε retail και θα μείνω με ICS απλά δεν παίζεται. Πήρα και το καινούριο μάρκετ.

Πιο γρήγορο, καλύτερη μπαταρία τί να πω.

 

Επίσης ήθελα να ρωτήσω, τώρα που το έχω σε αγγλική retail υπάρχει περίπτωση να έρθει το jb από μόνο του;

 

H motorola(μεσα απο το official forum) μου απαντησε: The update server might recognize if the phone is rooted/flashed/modded and if that happens, then you will not receive the update.

 

We cannot really help with these things as we are the official forum. Sorry - you're on your own with rooting/flashing/modding.

 

 

 

 

 

Αρα μονο απο τυχη μπορει να παρουμε update

Edited by pok
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον μιλάμε για μία ίδια συσκευή σε θέμα hardware και η διανομή που έγινε με βάση την έκδοση που φοράς και όχι κάτι άλλο πιστεύω πως θα γίνει..... Πάντως το motocast μου έβγαλε αυτό

 

http://i.imgur.com/maLdoHv.png

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ICS ??????????

 

Γεια σας

Είμαι νέος χρήστης του, motorola rarz maxx και android, αγορασμένο μέσω ebay απο Γερμανία.

Θέλωντας να κάνω αναβάθμιση σε ics διάβασα σχεδόν όλο το forum προκειμένου να καταλάβω τι πρέπει να κάνω. Μπορώ να πω οτι ορισμένοι χρήστες με τρομοκράτησαν με τις δυσλειτουργίες που είχαν κατά και μετά την αναβάθμιση. Τελικά την έκανα χρησιμοποιόντας τα προγράμματα της motorola και έχοντας συνδεδεμένο το κινητό στον υπολογιστή με το καλώδιο του usb. Όταν τελείωσε επιτυχώς (έβγαλε μην) διαπίστωσα ότι όλα μου τα στοιχεία apps φωτο κ.λ.π ήταν περασμένα στην θέση τους άμεσα χρησιμοποιήσιμα (εκτός του navigon, που ακολουθώντας τις οδηγίες που πήρα απο κάποιον εντός του forum το ξαναπέρασα).

Διαβάζοντας όλα αυτά εντός του forum θέλω να ρωτήσω κάποιον που να ξέρει, εαν ήταν τυχαίο- ήμουνα τυχερός, καθώς εδω μέσα υπάρχουν αναφορές οτι πρεπει να ξαναπεράσουν τα apps επαφές κ.λ.π

Ευχαριστώ

Υ.Γ Για τους κακόπιστους έχω τσεκάρει ότι όντος έγινε η αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ICS ??????????

 

Γεια σας

Είμαι νέος χρήστης του, motorola rarz maxx και android, αγορασμένο μέσω ebay απο Γερμανία.

Θέλωντας να κάνω αναβάθμιση σε ics διάβασα σχεδόν όλο το forum προκειμένου να καταλάβω τι πρέπει να κάνω. Μπορώ να πω οτι ορισμένοι χρήστες με τρομοκράτησαν με τις δυσλειτουργίες που είχαν κατά και μετά την αναβάθμιση. Τελικά την έκανα χρησιμοποιόντας τα προγράμματα της motorola και έχοντας συνδεδεμένο το κινητό στον υπολογιστή με το καλώδιο του usb. Όταν τελείωσε επιτυχώς (έβγαλε μην) διαπίστωσα ότι όλα μου τα στοιχεία apps φωτο κ.λ.π ήταν περασμένα στην θέση τους άμεσα χρησιμοποιήσιμα (εκτός του navigon, που ακολουθώντας τις οδηγίες που πήρα απο κάποιον εντός του forum το ξαναπέρασα).

Διαβάζοντας όλα αυτά εντός του forum θέλω να ρωτήσω κάποιον που να ξέρει, εαν ήταν τυχαίο- ήμουνα τυχερός, καθώς εδω μέσα υπάρχουν αναφορές οτι πρεπει να ξαναπεράσουν τα apps επαφές κ.λ.π

Ευχαριστώ

Υ.Γ Για τους κακόπιστους έχω τσεκάρει ότι όντος έγινε η αναβάθμιση.

 

Και σε περίπτωση που έκανες wipe data και cache τις φωτογραφίες σου δεν θα τις έχανες. Θα έχανες όμως όλα τα apps,επαφές κλπ και θα τα έβαζες πάλι από την αρχή(αν είσουν root θα ήταν πιο εύκολο με το titanium backup).

 

Αρκετοί που δεν έκαναν wipe είχαν bugs. Η πιο σίγουρη μέθοδός πάντως είναι με wipe data/cache πριν και μετά το πέρασμα. Αν στην δική σου περίπτωση δεν έχεις κάποιο πρόβλημα, όλα οκ. Αν δεις διαδικασίες/apps που ξαφνικά κάνουν force stop μπορείς πάντα να κάνεις wipe μετά. Αν δεις κάποιο πρόβλημα γενικά ξαναρώτα πάλι.

 

Να υποθέσω πως μιλάς για την jb και όχι για την ics;

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση σε ics, πάτησα μόνο λήψη για την αναβάθμιση και όταν το κινητό ξανανοίξε είχε αλλάξει μόνο το λειτουργικό (δυσλειτουργία μόνο στο navigon) οι επαφεσ , φωτο apps ήταν στην θέση τους όπως πρίν την αναβάθμιση. Μήπως έχει σχέση οτι είχα συνδεδεμένο το κινητό με το καλώδιο στον υπολογιστή και περάστηκαν όλα???

Επειδή δεν είμαι σχετικός μου φάνηκε εξαιρετικά παράξενο με όλα αυτά που είχα ακούσει μέσα στο forum.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση σε ics, πάτησα μόνο λήψη για την αναβάθμιση και όταν το κινητό ξανανοίξε είχε αλλάξει μόνο το λειτουργικό (δυσλειτουργία μόνο στο navigon) οι επαφεσ , φωτο apps ήταν στην θέση τους όπως πρίν την αναβάθμιση. Μήπως έχει σχέση οτι είχα συνδεδεμένο το κινητό με το καλώδιο στον υπολογιστή και περάστηκαν όλα???

Επειδή δεν είμαι σχετικός μου φάνηκε εξαιρετικά παράξενο με όλα αυτά που είχα ακούσει μέσα στο forum.

 

Λογικό είναι αν δεν ξέρεις κάποια πράγματα να μην καταλάβεις κάτι σωστά με απλό διάβασμα. Με τον καιρό,που θα έχεις περισσότερη εμπειρία, αν ξαναδιαβάσεις κάποια πράγματα θα είναι πιο εύκολο να τα καταλάβεις.Φιλικά πάντα.

 

Λοιπόν, αν περάσεις την rom όπως στην στέλνει η motorola, δεν θα χάσεις τίποτα(όπως και έγινε). Όποιος την πέρασε έτσι στο forum δεν έχασε κάτι. Το θέμα είναι πως είναι πιθανό να μην "κάτσει" καλά η rom(ics, jb κλπ) και να σου βγάλει bugs. Κάποιοι που την πέρασαν έτσι ,τους έβγαλε προβλήματα που λύθηκαν με wipe.

 

Αν η συσκευή σου πάντως είναι Γερμανική, λογικά θα πήρες την jb και οχι ics. Στις ρυθμίσεις κάτω κάτω ->σχετικά με το τηλέφωνο, τι έδοση android σου λέει πως έχεις;

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση είναι 4.0.4 και δεν έχει άλλη ενημέρωση. Ερώτηση το wipe τι ακριβώς είναι και πως το κάνεις σε περίπτωση που διαπιστώσω κάποια (bugs μπορείς να μου πεις τι ακριβώσ δυσλειτουργίες μπορεί να εμφανιστούν?).

 

Υ.Γ. Σε καμία περίπτωση δεν παρεξηγώ ρωτάω για να μάθω, έτσι δεν γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση είναι 4.0.4 και δεν έχει άλλη ενημέρωση. Ερώτηση το wipe τι ακριβώς είναι και πως το κάνεις σε περίπτωση που διαπιστώσω κάποια (bugs μπορείς να μου πεις τι ακριβώσ δυσλειτουργίες μπορεί να εμφανιστούν?).

 

Υ.Γ. Σε καμία περίπτωση δεν παρεξηγώ ρωτάω για να μάθω, έτσι δεν γίνεται?

 

Ics πήρες. Πιθανόν να σου έρθει και η jb. Για wipe πρέπει να σβήσεις την συσκευή και να την ανοίξεις πατώντας ταυτόχρονα και να τα κρατήσεις πατημένα τα volume(και τα δύο) και το power για 10". Εκεί που θα σε βγάλει διαλέγεις recovery(επιλέγεις με τα volume). Και στην επόμενη οθόνη πατάς ταυτόχρονα και τα δύο volume. Μετά θα δεις επιλογές για wipe data ,wipe cache.

 

Σε περίπτωση που χρειαστεί(χτύπα ξύλο), και κολλήσεις κάπου, ξαναρώτα.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Ics πήρες. Πιθανόν να σου έρθει και η jb. Για wipe πρέπει να σβήσεις την συσκευή και να την ανοίξεις πατώντας ταυτόχρονα και να τα κρατήσεις πατημένα τα volume(και τα δύο) και το power για 10". Εκεί που θα σε βγάλει διαλέγεις recovery(επιλέγεις με τα volume). Και στην επόμενη οθόνη πατάς ταυτόχρονα και τα δύο volume. Μετά θα δεις επιλογές για wipe data ,wipe cache.

 

Σε περίπτωση που χρειαστεί(χτύπα ξύλο), και κολλήσεις κάπου, ξαναρώτα.

 

Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές, έψαξα και την έκανα την διαδικασία προληπτικά.

Ευχαριστώ για τον χρόνο που σπατάλησες.

Link to comment
Share on other sites

H motorola(μεσα απο το official forum) μου απαντησε: The update server might recognize if the phone is rooted/flashed/modded and if that happens, then you will not receive the update.

 

We cannot really help with these things as we are the official forum. Sorry - you're on your own with rooting/flashing/modding.

 

 

 

 

 

Αρα μονο απο τυχη μπορει να παρουμε update

 

Τελικά θα μας το δώσουν η οχι ανάθεμα τους δηλαδή ...

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Μιας και έχει περάσει αρκετός καιρός, θέλω να αλλάξω τις απαράδεκτες προστασίες οθόνης που είχα πάρει το καλοκαίρι πέρυσι. Με ποιές έχετε μείνει ευχαριστημένοι; Αυτές τις έχει δοκιμάσει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ακολουθώντας την αρχη όσα δίνεις τόσα παίρνεις αγόρασα την zagg μέσω e-bay για προστασία όλου του κινητού (μπροστά πίσω πλαι), είναι καλή , λίγο περίεργη στην τοποθέτηση (με υγρό) γύρω στα 20 Ευρο και όταν γρατσουνίστηκε μου την άλλαξαν λόγω εγγύησης. Αυτά δες και άλλες
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προσωπικά δεν συνιστώ screen protector που απαιτούν υγρά για να κολλήσουν. Τοποθετούνται εύκολα αλλά βγαίνουν δύσκολα και γενικότερα αφήνουν μια παράξενη υφή κατά τη χρήση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν συνιστώ screen protector που απαιτούν υγρά για να κολλήσουν. Τοποθετούνται εύκολα αλλά βγαίνουν δύσκολα και γενικότερα αφήνουν μια παράξενη υφή κατά τη χρήση.

 

Επειδή χρειάστηκε να την αφαιρέσω, θα σου πω οτι δεν βγαίνει δύσκολα, όσον αφορά την αφή ναι δεν είναι γυαλιστερή αλλά εγώ το θεωρώ πλεονέκτημα γιατί δεν μου γλιστράει απο το χέρι. Βέβαια είναι υποκειμενικό.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ κι εγώ με την αρχή "ότι δίνεις, παίρνεις".Σου προτείνω τις skinomi, την πήρα από amazon us, και είμαι ευχαριστημένος.Στην τοποθέτηση μόνο(υγρή), άφησε κάτι φουσκάλες για λίγες μέρες(μετά έφυγαν), εγώ τρομαγμένος έστειλα mail και σαν απάντηση μου στειλαν άλλη!!!

Δεν ξέρω αν αφήνει σημάδι όταν αφαιρεθεί, δεν την άλλαξα ακόμη, αφού κάτι μικρές γρατζουνιές τις απορόφησε.Ααα, έχει και εγγύηση για πάντα, και μάλλον δουλεύει σωστά, από την εμπειρία μου με το παράπονο:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...