Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο που εχει κοντά στα 15€ :lol: ναι και εγω αυτο λέω να πάρω άλλα 15€ :ninja:

Ναι αυτό. Μια χαρά ήταν.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά την επαναφορά από Retail σε 672.180.41.XT910.NonEFIGSRetail.en.EU και ενώ είμαι συνδεδεμένος κανονικά σε WiFi, ξαφνικά η σύνδεση διακόπτεται και όταν πάω να ξανασυνδεθώ δε γίνεται τίποτα, παρά μόνο αν κλείσω και ξαναανοίξω το WiFi (παρόλο που βλέπει το δίκτυο) μερικές φορές δε, αυτό δεν αρκεί και απαιτείται Reboot για να επανέλθει.

Δοκίμασα να κάνω επαναφορά αλλά τα ίδια. Πριν την εγκατάσταση της συγκεκριμένης έκδοσης το τηλέφωνο έπαιζε μια χαρα.

 

Έχει παρουσιαστεί σε κανέναν κάτι παρόμοιο;

SakisLad
Link to comment
Share on other sites

Πριν αρχίσεις να το ψάχνεις πιο πολύ, δοκίμασε απλά από τις ρυθμίσεις του wifi να διαγράψεις (forget) το δίκτυο σου και να του ξαναδώσεις τον κωδικό από την αρχή. Μου έχει τύχει 1 φορά παρόμοιο πρόβλημα χωρίς να είμαι μετά από οποιαδήποτε αναβάθμιση. Έτσι στα ξαφνικά μου το έκανε και είχε προβλήματα επανασύνδεσης μετά και ηθελε reboot. Όταν έκανα αυτό που σου λέω πιο πάνω έφτιαξε. Αν δε στρώσει έτσι δοκίμασε να παίξεις λίγο με τα channels του router σου. Αν τα έχεις στο auto ξεκίνα να παίζεις μεταξύ 9 και 14 και αν δεν το έχεις στο auto τότε βάλτο. Αν δε γίνει και πάλι τίποτα, με ένα wipe data and cache θα φτιάξει. Εγώ έχω μείνει στο retail leak γιατί δεν μου έχει βγάλει το παραμικρό πρόβλημα, παρόλαυτα απόσα λιγα έχω διαβάσει στο xda για το επίσημο nonefigs που έχεις εσύ, δεν θυμάμαι να υπάρχει παρόμοιο πρόβλημα με το wifi που να είναι bug της συγκεκριμένης έκδοσης.
Link to comment
Share on other sites

Πριν αρχίσεις να το ψάχνεις πιο πολύ, δοκίμασε απλά από τις ρυθμίσεις του wifi να διαγράψεις (forget) το δίκτυο σου και να του ξαναδώσεις τον κωδικό από την αρχή. Μου έχει τύχει 1 φορά παρόμοιο πρόβλημα χωρίς να είμαι μετά από οποιαδήποτε αναβάθμιση. Έτσι στα ξαφνικά μου το έκανε και είχε προβλήματα επανασύνδεσης μετά και ηθελε reboot. Όταν έκανα αυτό που σου λέω πιο πάνω έφτιαξε. Αν δε στρώσει έτσι δοκίμασε να παίξεις λίγο με τα channels του router σου. Αν τα έχεις στο auto ξεκίνα να παίζεις μεταξύ 9 και 14 και αν δεν το έχεις στο auto τότε βάλτο. Αν δε γίνει και πάλι τίποτα, με ένα wipe data and cache θα φτιάξει. Εγώ έχω μείνει στο retail leak γιατί δεν μου έχει βγάλει το παραμικρό πρόβλημα, παρόλαυτα απόσα λιγα έχω διαβάσει στο xda για το επίσημο nonefigs που έχεις εσύ, δεν θυμάμαι να υπάρχει παρόμοιο πρόβλημα με το wifi που να είναι bug της συγκεκριμένης έκδοσης.

 

Το κανάλι το είχα ρυθμίσει εδώ και αρκετό καιρό με βάση τα υπόλοιπα δίκτυα στην περιοχή και μέχρι τώρα δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Το ξαναέκανα Auto και βλέπουμε. Wipe Data και Cache έχω κάνει αλλά τίποτα. Το μόνο ύποπτο που έχω ρυθμίσει είναι να κλείνει το WiFi όταν το τηλεφωνο βρίσκεται σε Sleep mode, αν δω ότι δε γίνεται τίποτα θα επαναφέρω και αυτό.

SakisLad
Link to comment
Share on other sites

Μου έτυχε σήμερα για δεύτερη φορά το εξής περίεργο. Μόλις άναψα την συσκευή, τα χρώματα φαίνονταν κάπως υπερφωτισμένα, ειδικά το μάυρο φαινόταν σαν ανοιχτό μωβ...Οι ρυθμίσεις που έχω είναι ενεργοποιημένο το dim screen και έχω απενεργοποιήσει το auto brightness και έχω πολύ χαμηλά τη ρύθμιση σχεδόν στο 20%.

Και μόλις πήγα στις ρυθμίσεις να δω αν έχει αλλάξει κάτι, και ενω δεν είχε αλλάξει καμια ρύθμιση, πήγα full το brightness για να δω τι γίνεται, και εκεί στα καλά του καθουμένου σβήνει η οθόνη και μόλις την ανάβω πάλι επανήλθε το μαύρο όπως είναι κανονικά.

Είναι η δεύτερη φορά που μου το κάνει αυτό, έχει τύχει και σε κανένα άλλο ή ξέρει κανείς τι παίζει?

Ευχαριστώ.

 

Να διευκρινισω για να γίνει πιο κατανοητό, όταν κάνουμε δεξιά ή αριστερά στη home screen για και αλλάζει screen τα εικονίδια στην οθόνη γίνονται στιγμιαία πιο φωτεινά. Αυτό νομίζω συνέβει πριν αλλά δεν ήταν στιγμιαίο αλλά κράτησε κάποια ώρα μέχρι να σβήσει η οθόνη όπως ανέφερα παραπάνω. Είναι κάτι που έχει συμβεί και σε άλλους, είναι θέμα της GB 2.3.5 που έχω, ή είναι θέμα που αν το ξανακάνει πάω σερβις...;

 

Συγνώμη που το ξαναρωτάω αλλά μήπως έχει κανείς καμιά απάντηση για το παραπάνω πρόβλημα?Σόρρυ αν γίνομαι κουραστικός.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχω παρατηρησει με το σημα wifi του κινητου ειναι πως οταν ανοιγω την εφαρμογη facebook η ειμαι σε site οπως το sportingbet και βλεπω online live αγωνα, δηλαδη οταν μπαινω σε sites που κατεβαζω πολλα δεδομενα, με πεταει συνεχεια, αλλα συνεχεια. Τωρα , αν καποιος εχει δει διαφορα με το ICS που αν εχει δει, θα το εχουν δει ολοι μα ολοι , γιατι τα υλικα ειναι ιδια σε ολους και δεν μπορει σε καποιους να υπαρχει βελτιωση και σε καποιους να μην υπαρχει. Εγω απο την πλευρα μου παντος με 2.3.6 χωρις root , εχω παρατηρησει πως σε αυτες τις δυο περιπτωσεις, το σημα συνεχεια διακοπτεται και επανασυνδεεται.
Link to comment
Share on other sites

Μου έτυχε σήμερα για δεύτερη φορά το εξής περίεργο. Μόλις άναψα την συσκευή, τα χρώματα φαίνονταν κάπως ξεθωριασμένα, ειδικά το μάυρο φαινόταν σαν ανοιχτό μωβ...Οι ρυθμίσεις που έχω είναι ενεργοποιημένο το dim screen και έχω απενεργοποιήσει το auto brightness και έχω πολύ χαμηλά τη ρύθμιση σχεδόν στο 20%.

Και μόλις πήγα στις ρυθμίσεις να δω αν έχει αλλάξει κάτι, και ενω δεν είχε αλλάξει καμια ρύθμιση, πήγα full το brightness για να δω τι γίνεται, και εκεί στα καλά του καθουμένου σβήνει η οθόνη και μόλις την ανάβω πάλι επανήλθε το μαύρο.

Είναι η δεύτερη φορά που μου το κάνει αυτό, έχει τύχει και σε κανένα άλλο ή ξέρει κανείς τι παίζει?

Ευχαριστώ.

 

Να διευκρινισω για να γίνει πιο κατανοητό, όταν κάνουμε δεξιά ή αριστερά στη home screen για και αλλάζει screen τα εικονίδια στην οθόνη γίνονται στιγμιαία πιο φωτεινά. Αό νομίζω συνέβει πριν αλλά δεν ήταν στιγμιαίο αλλά κράτησε κάποια ώρα μέχρι να σβήσει η οθόνη όπως ανέφερα παραπάνω. Είναι κάτι που έχει συμβεί και σε άλλους, είναι θέμα της GB 2.3.5 που έχω, ή είναι θέμα που αν το ξανακάνει πάω σερβις...;

 

 

Είχε συμβεί σε εμένα όταν το είχα πρωτοαγορασει στην αρχή και έβαζα εφαρμογές για δοκιμή να δω πως πάνε... θέμα software είχα εγώ μιάς και με επαναφορα έστρωσε. Μάλιστα στο δικό μου ξεθωριάζε και το χρώμα του wallpapaper σταδιακα.

Link to comment
Share on other sites

Είχε συμβεί σε εμένα όταν το είχα πρωτοαγορασει στην αρχή και έβαζα εφαρμογές για δοκιμή να δω πως πάνε... θέμα software είχα εγώ μιάς και με επαναφορα έστρωσε. Μάλιστα στο δικό μου ξεθωριάζε και το χρώμα του wallpapaper σταδιακα.

 

Σε ευχαριστώ. Θα περιμένω την ΟΤΑ για να κάνω και εγώ full reset μιας και πιστεύω ότι όπου ναναι θα έρθει...Και πάλι ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μετά την επαναφορά από Retail σε 672.180.41.XT910.NonEFIGSRetail.en.EU και ενώ είμαι συνδεδεμένος κανονικά σε WiFi, ξαφνικά η σύνδεση διακόπτεται και όταν πάω να ξανασυνδεθώ δε γίνεται τίποτα, παρά μόνο αν κλείσω και ξαναανοίξω το WiFi (παρόλο που βλέπει το δίκτυο) μερικές φορές δε, αυτό δεν αρκεί και απαιτείται Reboot για να επανέλθει.

Δοκίμασα να κάνω επαναφορά αλλά τα ίδια. Πριν την εγκατάσταση της συγκεκριμένης έκδοσης το τηλέφωνο έπαιζε μια χαρα.

 

Έχει παρουσιαστεί σε κανέναν κάτι παρόμοιο;

 

Και σε μένα ακριβός το ίδια κάνει έχω βάλει και εγώ την 672.180.41.XT910.NonEFIGSRetail.en.EU ενώ πριν ήταν μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Με την 672.180.39.ΧΤ910.NonEIGSRetail.en.EU αυτό που παρατήρησα είναι πως κολλάει ανοιχτό το gps. Μένει στο status bar ανοιχτό το εικονίδιο του gps και υπάρχει μήνυμα που λέει: Ορισμός τοποθεσίας με GPS, το οποίο δεν μπορώ να σβήσω. Με restart φεύγει. Υπάρχει καμία λύση?
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ακριβός το ίδια κάνει έχω βάλει και εγώ την 672.180.41.XT910.NonEFIGSRetail.en.EU ενώ πριν ήταν μια χαρά

 

Με την 672.180.39.ΧΤ910.NonEIGSRetail.en.EU αυτό που παρατήρησα είναι πως κολλάει ανοιχτό το gps. Μένει στο status bar ανοιχτό το εικονίδιο του gps και υπάρχει μήνυμα που λέει: Ορισμός τοποθεσίας με GPS, το οποίο δεν μπορώ να σβήσω. Με restart φεύγει. Υπάρχει καμία λύση?

 

έχετε κάνει factory reset και wipe data cache; αφού κάνετε αυτά τότε δεν θα υπάρχει θέμα, απλά χρειάζεται στήσιμο από την αρχή.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Παίδες για εμάς που αθλούμαστε και χρησιμοποιούμε κάποιες εφαρμογές εκείνη την ώρα υπάρχει κάτι σαν και αυτό ??

 

393424_504117462949151_307519385_n.jpg

 

Αν και το δικό μας μπροστά στο iphone είναι ματσούκι...

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι justicer πανε jumbo τωρα ειμουν προχθες και εκει που εβλεπα διαφορα στα αξεσουαρ για ποδηλατα βρηκα ολοιδιο αυτο που μπενει στο χερι αλλα δεν ειχα το κινητο να το δοκιμασω αν ταιριαζει.
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω τελικα τι γινεται αυτην την αναθεματισμενη εχει καταντησει αναβαθμιση ics αλλη περνουν jb κ μεισ περνουμε....:angry::angry::angry::angry::angry::angry:
Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι justicer πανε jumbo τωρα ειμουν προχθες και εκει που εβλεπα διαφορα στα αξεσουαρ για ποδηλατα βρηκα ολοιδιο αυτο που μπενει στο χερι αλλα δεν ειχα το κινητο να το δοκιμασω αν ταιριαζει.

Είναι για το άιφον αυτές οι θήκες. Είδα και στο media markt.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Χαχα.. Καλό...

 

Οχι αληθεια λεω δεν κανω πλακα μπορει και να τεριαζει εγω θα παω αυριο μαλλον να δω αν ταιριαζει.Α βρηκα αυτο http://www.amazon.com/gp/aw/d/B0069SZT8U/ref=redir_mdp_mobile/189-8775175-2353561

Edited by TASOS1988
Link to comment
Share on other sites

έχετε κάνει factory reset και wipe data cache; αφού κάνετε αυτά τότε δεν θα υπάρχει θέμα, απλά χρειάζεται στήσιμο από την αρχή.

Είχα κάνει factory reset και wipe data cache πριν και ξανά factory reset μετά. Μάλλον κάποια εφαρμογή το προκαλεί.

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=PRqzTc0QJKQ&hd=1

 

Με το ξυράφι φυσικά.. να τρέχει ICS.

:grin:

Phoinix is i686 optimized: archlinux.org

He bursts into flames and is reborn from his ashes…

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=PRqzTc0QJKQ&hd=1

 

Με το ξυράφι φυσικά.. να τρέχει ICS.

:grin:

 

Μια χαρούλα το video και ο ήχος πολύ καλός χωρίς παραμορφώσεις :) . Ιδίως αυτό με τον ήχο το δοκίμασα σε γλέντι γάμου με πολύ βαβούρα και δεν περίμενα να γράψει ήχο τόσο καλά όσο έγραψε. Θα προτιμούσα πάντως να δοκίμαζα και εγώ το video στους Peppers :p :lol: .

 

Να δούμε πότε θα έρθει η "επόμενη βδομάδα"(όπως είχε πει η Moto από τις 17 Αυγούστου), που θα πάρουμε την ρημάδα την ICS οι υπόλοιποι :mad:.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παίδες για εμάς που αθλούμαστε και χρησιμοποιούμε κάποιες εφαρμογές εκείνη την ώρα υπάρχει κάτι σαν και αυτό ??

 

393424_504117462949151_307519385_n.jpg

 

Αν και το δικό μας μπροστά στο iphone είναι ματσούκι...

http://www.ebay.co.uk/itm/Neoprene-Armband-Case-for-Motorola-Droid-RAZR-/130601537308?pt=UK_Armbands&hash=item1e68754f1c

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σε βάση αυτοκινήτου, έχουμε?

Κατα προτίμηση, οχι el-cheepo κινεζία του 1-2Ευρο με φορτιστή δώρο.

Phoinix is i686 optimized: archlinux.org

He bursts into flames and is reborn from his ashes…

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

http://techblog.gr/b2b/motorola-hellas-off-30222/

 

τα λογια ειναι περιττα πιστευω κ ο κοσμακης που ακομη δεν πηρε την αναθεματισμενη αυτη αναβαθμιση τι γιινεται τωρα?????

ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ Η MOTOROLA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...