Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τίποτα δεν είναι σίγουρο για jb.

 

Για πληροφορίες συσκευής βρήκα στο xda αυτό http://imei.ihei5.com/. Άνοιξέ το με chrome(θα χρειαστεί το translate). Κάνε μετάφραση.Στο κενό επάνω βάλε το imei σου και πάτα έρευνα. Ξανακάνε μετάφραση . Σε μένα από media markt έβγαλε Ελλαδα.

 

Ευχαριστώ! Και εμένα Ελλάδα μου έβγαλε.

 

άμα παρατηρήσατε γράφει (στοιχεία από το δικό μου):

πωλήσεις: Ελλάδα

παραγωγή: Tianjin

ημερ. παραγωγής: 1/3/2012

ημερ. παράδοσης : 15/3/2012

καλά ξέραμε ότι σχεδόν όλα τα κινητά γίνονται στην Κίνα απλά επιβεβαιώνεται και μάλιστα, σε ποια πόλη έχει κατασκευαστεί, πότε κατασκευάστηκε και πότε παραδόθηκε. Πολύ καλό site!!!!

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους.

 

Μιας και ασκετος, θα ηθελα λιγο τα φωτα σας στην περιπτωση μου παρακαλω.

 

Ειμαι κι εγω ευτυχης κατοχος ενος RAZR και οπως ολοι εδω μεσα περιμενω πως και πως την OTA αναβαθμιση σε ICS.

 

Tο κινητο μου ειναι αγορασμενο απο Ισπανια απο τον παροχο που λεγεται YOIGO.

Η εκδοση που τρεχει αυτη τη στιγμη ειναι η: 651.167.21.ΧΤ910.YOIGO.en.ES και το χρησιμοποιω στη Γαλλια οπου και μενω αυτη την περιοδο, με παροχο την Bouygues Telecom.

 

Το ερωτημα μου ειναι ποια εκδοση θα παρω εγω οταν με το καλο βγει??? Θα παρω της Bouygues? Θα παρω της YOIGO?

Υπαρχει τροπος να παρω την generic retail europe??

Nexus 5 & Nexus 9 (προσεχως)
Link to comment
Share on other sites

άμα παρατηρήσατε γράφει (στοιχεία από το δικό μου):

πωλήσεις: Ελλάδα

παραγωγή: Tianjin

ημερ. παραγωγής: 1/3/2012

ημερ. παράδοσης : 15/3/2012

καλά ξέραμε ότι σχεδόν όλα τα κινητά γίνονται στην Κίνα απλά επιβεβαιώνεται και μάλιστα, σε ποια πόλη έχει κατασκευαστεί, πότε κατασκευάστηκε και πότε παραδόθηκε. Πολύ καλό site!!!!

 

Χωρίς να ξέρω κάτι παραπάνω θέλω να ρωτήσω αν είναι ασφαλές να δίνουμε το imei της συσκευής μας σε ένα άγνωστο site...

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να ξέρω κάτι παραπάνω θέλω να ρωτήσω αν είναι ασφαλές να δίνουμε το imei της συσκευής μας σε ένα άγνωστο site...

 

Νομίζω ότι δεν υπάρχει κάποιο θέμα βάζοντας κάπου μόνο το ΙΜΕΙ. Παλαιότερα ουκ ολίγες φορές το έχω κάνει με Νοκια συσκευές και δεν υπήρχε θέμα, εδώ η google μέσω των δεδομένων που παίρνει κρυφά από κάθε κινητό όταν είναι στο νετ ξέρει και ''τι νούμερο παπούτσι'' φοράμε τρόπος του λέγειν και έχουμε ακούσει αρκετές φορές ότι αυτά τα δεδομένα τα έχουν ''σπάσει'' διάφοροι χάκερς, δε νομίζω να πειράζει η παραπάνω διαδικασία αντιθέτως τη βρίσκω πολύ χρήσιμη ώστε να μάθουμε τα διάφορα στοιχεία ''τι και πως'' του κινητού μας.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Επίσης νομίζω βρήκα ένα λόγο που τρελαίνεται η οθόνη κατά τη φόρτιση. Μάλλον φταίει το ότι ζεσταίνεται ο φορτιστής. Το παρατήρησα πρώτη φορά στον Motorola του κινητού. Μετά άρχισα να το φόρτιζω με φορτιστή apple και είδα ότι φόρτιζε καλά χωρις να τρελαίνεται και αποφάσισα να χρησιμοποιώ αυτόν.

Αλλά τώρα που έβαλα τον apple πάλι τρελάθηκε η οθόνη οπότε έβαλα πάλι του κινητού και δουλεύει μια χαρά τώρα! Φαντάζομαι μέχρι να αρχίσει να καίει και αυτός ο φορτιστής.

Άρα είναι θέμα της συσκευής και δεν το διορθώνουν στο παγωτό να φανταστώ;

Link to comment
Share on other sites

Επίσης νομίζω βρήκα ένα λόγο που τρελαίνεται η οθόνη κατά τη φόρτιση. Μάλλον φταίει το ότι ζεσταίνεται ο φορτιστής. Το παρατήρησα πρώτη φορά στον Motorola του κινητού. Μετά άρχισα να το φόρτιζω με φορτιστή apple και είδα ότι φόρτιζε καλά χωρις να τρελαίνεται και αποφάσισα να χρησιμοποιώ αυτόν.

Αλλά τώρα που έβαλα τον apple πάλι τρελάθηκε η οθόνη οπότε έβαλα πάλι του κινητού και δουλεύει μια χαρά τώρα! Φαντάζομαι μέχρι να αρχίσει να καίει και αυτός ο φορτιστής.

Άρα είναι θέμα της συσκευής και δεν το διορθώνουν στο παγωτό να φανταστώ;

Ειναι θεμα του φορτιστη πιστευω. Αν βρεις ενα φορτιστη htc θα δεις οτι δουλευει μια χαρα, οσο και αν ζεσταθει.

Και ναι, δεν πιστευω οτι θα διορθωθει συτο. Δεν το θεωρουν καν προβλημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ειναι θεμα του φορτιστη πιστευω. Αν βρεις ενα φορτιστη htc θα δεις οτι δουλευει μια χαρα, οσο και αν ζεσταθει.

Και ναι, δεν πιστευω οτι θα διορθωθει συτο. Δεν το θεωρουν καν προβλημα.

 

φίλε ddr σε ένα προηγούμενο ποστ είχες αναφέρει ότι μπορεί να δουλεύει και με sony φορτιστή. Επιβεβαιώνω με τη σειρά μου, μετά από δύο δοκιμές, ότι φορτίζει και δουλεύει σωστά και με sony φορτιστή.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

φίλε ddr σε ένα προηγούμενο ποστ είχες αναφέρει ότι μπορεί να δουλεύει και με sony φορτιστή. Επιβεβαιώνω με τη σειρά μου, μετά από δύο δοκιμές, ότι φορτίζει και δουλεύει σωστά και με sony φορτιστή.

Καλα κανεις και το επιβεβαιωνεις, γιατι δεν ημουν σιγουρος. :)

Για τον htc φορτιστη, ειμαι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Μιας και ασκετος, θα ηθελα λιγο τα φωτα σας στην περιπτωση μου παρακαλω.

 

Ειμαι κι εγω ευτυχης κατοχος ενος RAZR και οπως ολοι εδω μεσα περιμενω πως και πως την OTA αναβαθμιση σε ICS.

 

Tο κινητο μου ειναι αγορασμενο απο Ισπανια απο τον παροχο που λεγεται YOIGO.

Η εκδοση που τρεχει αυτη τη στιγμη ειναι η: 651.167.21.ΧΤ910.YOIGO.en.ES και το χρησιμοποιω στη Γαλλια οπου και μενω αυτη την περιοδο, με παροχο την Bouygues Telecom.

 

Το ερωτημα μου ειναι ποια εκδοση θα παρω εγω οταν με το καλο βγει??? Θα παρω της Bouygues? Θα παρω της YOIGO?

Υπαρχει τροπος να παρω την generic retail europe??

 

Όταν δοθεί η αναβάθμιση στην YOIGO θα την πάρεις. Δεν έχει σημασία ο πάροχος. Την retail θα μπορούσες να την βάλεις αλλά θα χάσεις την εγγύηση. Για να ξαναέχεις εγγύηση θα πρέπει να βάλεις την ics της YOIGO που 1ον δεν έχει βγεί ακόμα(απ'οτι κατάλαβα) και 2ον δεν ξέρω αν θα υπάρχει το σωστό αρχείο YOIGO rom κάπου για να το ξαναπεράσεις. Είναι ρίσκο από άποψη εγγύησης.

 

@Frastgr Τυχερούλη καινούρια συσκευή πήρες ;) . Εμένα λέει Νοέμβριο 2011. Στην Εγγύηση πόσο χρόνο βγάζει και από πότε(Εγγύηση Σχέδιο-Τρέχουσα εγγύηση);

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Όταν δοθεί η αναβάθμιση στην YOIGO θα την πάρεις. Δεν έχει σημασία ο πάροχος. Την retail θα μπορούσες να την βάλεις αλλά θα χάσεις την εγγύηση. Για να ξαναέχεις εγγύηση θα πρέπει να βάλεις την ics της YOIGO που 1ον δεν έχει βγεί ακόμα(απ'οτι κατάλαβα) και 2ον δεν ξέρω αν θα υπάρχει το σωστό αρχείο YOIGO rom κάπου για να το ξαναπεράσεις. Είναι ρίσκο από άποψη εγγύησης.

 

@Frastgr Τυχερούλη καινούρια συσκευή πήρες ;) . Εμένα λέει Νοέμβριο 2011. Στην Εγγύηση πόσο χρόνο βγάζει και από πότε(Εγγύηση Σχέδιο-Τρέχουσα εγγύηση);

και στα δύο της εγγύησης γράφει: 14/3/2014

Εγώ πήρα την λευκή συσκευή (δεν ξέρω εσύ ποια έχεις) ίσως για αυτό είναι πιο καινούργια.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

και στα δύο της εγγύησης γράφει: 14/3/2014

Εγώ πήρα την λευκή συσκευή (δεν ξέρω εσύ ποια έχεις) ίσως για αυτό είναι πιο καινούργια.

 

Ναι, εγώ έχω την μαύρη. Ημερομηνία παράδοσης: 22 Νοέμβρη του 2011 και Τρέχουσα εγγύηση: 21 Νοέμ του 2013.

 

Ήθελα να δω αν υπάρχουν διαφορές ,αλλά είναι το ίδιο διάστημα μετά την ημερομηνία παράδοσης.

 

Είμαι παλιός και θέλω ICS από τους πρώτους :lol: !

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Ειναι θεμα του φορτιστη πιστευω. Αν βρεις ενα φορτιστη htc θα δεις οτι δουλευει μια χαρα, οσο και αν ζεσταθει.

 

Πήρα έναν HTC (5V 1A) από eBay ο οποίος έλεγε ότι ήταν OEM, αλλά πάλι είχε πρόβλημα η οθόνη στη φόρτιση. Και μάλιστα ενώ με τον κανονικό φορτιστή και τον apple όταν τρελαίνεται πατιέται ότι νάναι με τον HTC πατούσα και δεν καταλάβαινε πολλές φορές τίποτα, δεν το ένοιωθε ότι πατούσα.

Έκανε 3 ευρώ και ήταν σε bulk συσκευασία, παίζει να με κορόιδεψε;

Edited by james6
Link to comment
Share on other sites

Ναι, εγώ έχω την μαύρη. Ημερομηνία παράδοσης: 22 Νοέμβρη του 2011 και Τρέχουσα εγγύηση: 21 Νοέμ του 2013.

 

Ήθελα να δω αν υπάρχουν διαφορές ,αλλά είναι το ίδιο διάστημα μετά την ημερομηνία παράδοσης.

 

Είμαι παλιός και θέλω ICS από τους πρώτους :lol: !

 

Το δοκίμασα και εγώ, παρά τους ενδιασμούς μου δεν κρατήθηκα, και μου έβγαλε ημερομηνία παραγωγής: 1/5/2012 και ενεργοποίησης: 13/5/2012

Αγορασμένο απο birdphone το δικό μου μαύρο.

 

εμενα παιδια με τον φορτιστη της moto δεν παρουσιαζει κανενα προβλημα η οθονη..

 

2 φορές μου το έκανε εμένα και όταν είχα δοκιμάσει με htc δεν ανταποκρινόταν καθόλου....

 

Στην επόμενη φόρτιση θα δοκιμάσω με του iPhone και του iPad.

Edited by taigetos
Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Όταν δοθεί η αναβάθμιση στην YOIGO θα την πάρεις. Δεν έχει σημασία ο πάροχος. Την retail θα μπορούσες να την βάλεις αλλά θα χάσεις την εγγύηση. Για να ξαναέχεις εγγύηση θα πρέπει να βάλεις την ics της YOIGO που 1ον δεν έχει βγεί ακόμα(απ'οτι κατάλαβα) και 2ον δεν ξέρω αν θα υπάρχει το σωστό αρχείο YOIGO rom κάπου για να το ξαναπεράσεις. Είναι ρίσκο από άποψη εγγύησης.

 

@Frastgr Τυχερούλη καινούρια συσκευή πήρες ;) . Εμένα λέει Νοέμβριο 2011. Στην Εγγύηση πόσο χρόνο βγάζει και από πότε(Εγγύηση Σχέδιο-Τρέχουσα εγγύηση);

 

 

Ευχαριστω για τα φωτα σου!

Nexus 5 & Nexus 9 (προσεχως)
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και εγώ, παρά τους ενδιασμούς μου δεν κρατήθηκα, και μου έβγαλε ημερομηνία παραγωγής: 1/5/2012 και ενεργοποίησης: 13/5/2012

Αγορασμένο απο birdphone το δικό μου μαύρο.

 

 

 

2 φορές μου το έκανε εμένα και όταν είχα δοκιμάσει με htc δεν ανταποκρινόταν καθόλου....

 

Στην επόμενη φόρτιση θα δοκιμάσω με του iPhone και του iPad.

 

Πρέπει να πήρα την πιο παλιά συσκευή ever :p. Την πήρα ανοιχτή με όλες τις ζελατίνες κτλ(και οι 3 που είχανε ήταν ανοιχτές) από media markt με 2.3.6. Μου είπαν πως ανοίχτηκε για να περαστεί η 2.3.6 από την Moto. Μου μπήκαν κάτι υποψίες για refubrished αλλά δεν έχει προβλήματα η συσκευή και οι πιτσιλιές σε μαυρο φόντο είναι λίγες και μικρές. Ας είναι ότι είναι.

 

Με το φορτιστή συνδεμένο εμένα δεν μου κάνει κάτι.Κανονικά δουλεύει .

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Φρέσκο.. :lol:Απο media markt το πήρα κ εγω

 

Το μοντέλο του τηλεφώνου: XT910 (Droid RAZR)

Μάρκα: Motorola

Ημερομηνία παραγωγής: 1η Μαΐου, 2012

Ημερομηνία παράδοσης: 13 Μαΐου του 2012

Τρέχουσα εγγύηση: 12η Μαΐου 2014

Συντήρηση φορές: 0

Παραγωγή: Tianjin

Πωλήσεις: Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πήρα την πιο παλιά συσκευή ever :p. Την πήρα ανοιχτή με όλες τις ζελατίνες κτλ(και οι 3 που είχανε ήταν ανοιχτές) από media markt με 2.3.6. Μου είπαν πως ανοίχτηκε για να περαστεί η 2.3.6 από την Moto. Μου μπήκαν κάτι υποψίες για refubrished αλλά δεν έχει προβλήματα η συσκευή και οι πιτσιλιές σε μαυρο φόντο είναι λίγες και μικρές. Ας είναι ότι είναι.

 

Με το φορτιστή συνδεμένο εμένα δεν μου κάνει κάτι.Κανονικά δουλεύει .

 

Μπα!Η δικια μου ειναι πιο παλια!Ημερομηνια παραγωγης 1 νοεμβριου 2011 και ημερομηνια παραδοσης 13 νοεμβριου 2011!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν είναι σίγουρο για jb.

 

Για πληροφορίες συσκευής βρήκα στο xda αυτό http://imei.ihei5.com/. Άνοιξέ το με chrome(θα χρειαστεί το translate). Κάνε μετάφραση.Στο κενό επάνω βάλε το imei σου και πάτα έρευνα. Ξανακάνε μετάφραση . Σε μένα από media markt έβγαλε Ελλαδα.

 

Ημερομηνία παραγωγής: 1η Μαΐου, 2012

Ημερομηνία παράδοσης: 13 Μαΐου του 2012

Τρέχουσα εγγύηση: 12η Μαΐου 2014

Παραγωγή: Tianjin

Πωλήσεις: Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια βασικη ερωτηση. Εχει παρει κανεις κατι απο expansys? Επειδη δεν εχω παρει ποτε. Ερχονται γρηγορα?Απο εγγυηση?

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια χθες παρελαβα απο getitnow tom Sonyericsson mw600 Bluetooth δεν μου εμφανιζει τα ονοματα του καταλογου μομο το νουμερο βγαζει!!! Εχει συμβει κ σε αλλους αυτο? Τι κανουμε τωρα?
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο και όντως δεν βγάζει ονόματα. Σε όσες ICS συσκευές όμως δοκίμασα τα εμφανίζει κανονικά. Οπότε όταν πάρουμε την αναβάθμιση μάλλον θα είναι οκ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...