Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά τα qe τα δείχνει και στην gb 2.3.6 στο στοκ recovery. Με απείραχτη συσκευή μου βγάζει 1/1 :wacko:. Μπορούν όσοι αγοράσανε με την προσφορά από media markt και δεν κάνανε root ή οτιδήποτε αλλαγή να τσεκάρουν τι τους δείχνει;

 

 

 

Θα έπρεπε να σου βγάζει πως η συσκευή σου είναι ενημερωμένη ή να σου βγάλει το update. Τι ενοείς πως κολλάει;

 

Βασικά μου βγαζει κατι σε στυλ παρακαλω περιμενετε με το που παταω update απο τις ρυθμισεις. Θα το ξανακοιταξω μολις παω σπιτι μηπως και κανω κατι λαθος με το WIFI.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά τα qe τα δείχνει και στην gb 2.3.6 στο στοκ recovery. Με απείραχτη συσκευή μου βγάζει 1/1 :wacko:. Μπορούν όσοι αγοράσανε με την προσφορά από media markt και δεν κάνανε root ή οτιδήποτε αλλαγή να τσεκάρουν τι τους δείχνει;

 

Πως το βλέπω αυτό ??

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πως το βλέπω αυτό ??

 

Κλείνεις την συσκευή->πατάς μαζί(και τα κρατάς όλα πατημένα) τα volume και power κουμπιά και στο μενού που θα βγάλει επιλέγεις recovery(με τα κουμπιά έντασης) -> θα βγάλει το dual boot με το logo που βγάζει στην εκκινηση και μετά ένα android με θαυμαστικό, μόλις το βγάλει , πάτα και τα 2 κουμπιά έντασης μαζί-> σε βγάζει στο recovery και στην μέση της οθόνης αριστερά γράφει το qe...

 

Πατάς το power στην επιλογή reboot system now για να κάνεις reboot και να ανοίξει η συσκευή κανονικά.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

qe 1/1 αρα ???

 

οι άλλες επιλογές στο boot menu υπάρχει κάποιος οδηγός στα ελληνικά να διαβάσω τι κάνει το κάθε τι ??

Edited by button
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που δεν το έχει κάνει root και πέρασε το update κανονικά με ΟΤΑ να μας πει στο qe τι γράφει;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μόλις έκανα το qe και μου έβγαλε 1/1. Το έχω στοκ από wind χωρίς ροοτ χωρίς τίποτα, είμαι με 2.3.5. Τι σημαίνει?

Υπ όψιν ότι την είχα στείλει στην αρχή για DOA γιατι μου έκανε ένα θόρυβο στο ακουστικό με το που έκανε το πρώτο χτύπημα όταν καλούσα αλλά μου το επιστρέψανε πίσω χωρίς να το αλλάξουν λέγοντας μου ότι είναι φυιολογικό και ότι δεν έγινε αλλαγή παρά μόνο ότι το βάλανε στο διαγνωστικό της motorola και όλα έδειξαν οκ. Τώρα τι σημαίνει το 1/1, εγώ δεν έχω κάνει τίποτα στο τηλέφωνο, υπάρχει περίπτωση να πειράξανε τίποτα στο σερβις?

Τώρα θυμήθηκα ότι πριν το στείλω στο σερβις μόλις το είχα πρωτοπάρει μου έιχε έρθει η αναβάθμιση για 2.3.6, μόλις το πείρα πίσω όμως μου ήρθε με 2.3.5 και δε έγινε ποτέ αναβάθμιση με 2.3.6, και απλά περίμενα την επίσημη ΟΤΑ. Τώρα τι έγινε και αν έγινε τιποτα στο σερβις δε ξέρω αν όμως έγινε και πειράξανε κάτι και τώρα είναι 1/1 τι σημαίνει?

 

 

Επίσης ΟΤΑ δεν έχει έρθει ακόμα ούτε σε μένα.

Edited by lalakis77
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι μπορεί να παίζει. Πιθανόν να περάστηκε η 2.3.6 από την Moto και μετά να πουλήθηκαν οι συσκευές; Με την λογική που γράψανε κάποιοι στο xda, 1/1 είναι πως έχεις root ενεργό, που δεν έχω.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα qe τα δείχνει και στην gb 2.3.6 στο στοκ recovery. Με απείραχτη συσκευή μου βγάζει 1/1 :wacko:. Μπορούν όσοι αγοράσανε με την προσφορά από media markt και δεν κάνανε root ή οτιδήποτε αλλαγή να τσεκάρουν τι τους δείχνει;

 

 

 

Μολις το ελεγξα κι εγω και μου δειχνει 1/1.Αγορασμενο απο Media,με 2.3.6 και χωρις πειραγματα.Παρθενακι...:lol:Ετσι τουλαχιστον πιστευα.Αυτο με τα qe logs,παιζει να σημαινει οτι καποιος αλλος πριν απο μενα γευτηκε την νιοτη του δικου μου μωρου και μου το πασαραν απο τα Media και καλα σαν φρεσκαδουρα?:mad::mad::mad:

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα και όσοι δεν έχουν κάνει τίποτα στη συσκευή είτε είναι 2.3.5 (όπως εγώ) είτε 2.3.6 χωρίς ροοτ χωρίς leak χωρίς ΟΤΑ δείχνει 1/1...nice

 

Υπάρχει κάποιος εδώ που επικοινωνεί με XDA να τους το αναφέρει αυτό μπας και βγάλουν αυτοί άκρη?

Edited by lalakis77
Link to comment
Share on other sites

Μολις το ελεγξα κι εγω και μου δειχνει 1/1.Αγορασμενο απο Media,με 2.3.6 και χωρις πειραγματα.Παρθενακι...:lol:Ετσι τουλαχιστον πιστευα.Αυτο με τα qe logs,παιζει να σημαινει οτι καποιος αλλος πριν απο μενα γευτηκε την νιοτη του δικου μου μωρου και μου το πασαραν απο τα Media και καλα σαν φρεσκαδουρα?:mad::mad::mad:

 

Ούτε εγώ εχω κάνει root εκτός αν ήταν root από προηγούμενο κάτοχο

 

Ας μην προτρέχουμε. Πιθανόν να μην είναι όπως τα λένε. Αν δεν βγεί άκρη με xda ρωτάμε την εδώ moto.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

τι σημαίνει ρε παιδιά αυτό το qe1/1 τελικά, ξέρει κανείς στα σίγουρα?(κι εγώ απείραχτο 2.3.6 από mediamarkt έχω και μου το βγάζει 1/1).Δεν είναι δυνατόν όσες συσκευές πουλήθηκαν στην Ελλάδα να ήτανε πειραγμένες(τουλάχιστον απ' ότι ακούω εδώ)
Link to comment
Share on other sites

τι σημαίνει ρε παιδιά αυτό το qe1/1 τελικά, ξέρει κανείς στα σίγουρα?(κι εγώ απείραχτο 2.3.6 από mediamarkt έχω και μου το βγάζει 1/1).Δεν είναι δυνατόν όσες συσκευές πουλήθηκαν στην Ελλάδα να ήτανε πειραγμένες(τουλάχιστον απ' ότι ακούω εδώ)

 

Εδώ είναι το άρθρο http://www.androidpolice.com/2012/08/27/motorola-is-implementing-a-visual-root-checker-on-ice-cream-sandwich-builds-for-its-phones-purpose-unknown/ . Μπορεί να λέει για ics αλλά τελικά υπάρχει και σε μας.

 

Δεν ξέρουμε αν είναι πειραγμένες οι συσκευές. Αυτό ψάχνουμε να καταλάβουμε.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κανένα καλό και οικονομικό σχετικά (μέχρι 25 ευρώ περίπου) σε διάρκεια ομιλίας

και αναμονής bluetooth για την κινητάρα μας???:D Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κανένα καλό και οικονομικό σχετικά (μέχρι 25 ευρώ περίπου) σε διάρκεια ομιλίας

και αναμονής bluetooth για την κινητάρα μας???:D Ευχαριστώ.

 

τι να το κάνεις;

το κινηταρα μας είναι ξυράφι!!!!!!!!!!!

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κανένα καλό και οικονομικό σχετικά (μέχρι 25 ευρώ περίπου) σε διάρκεια ομιλίας

και αναμονής bluetooth για την κινητάρα μας???:D Ευχαριστώ.

 

Samsung HM1700 ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι αν έχει αναφερθεί, με αυτή την έκδοση flash player παίζει κανονικά πάλι flash σε ICS.

 

http://download.macromedia.com/pub/flashplayer/installers/archive/android/11.1.115.17/install_flash_player_ics.apk

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

τι να το κάνεις;

το κινηταρα μας είναι ξυράφι!!!!!!!!!!!

 

Για το αυτοκίνητο το θέλω γιατί δεν βολεύει!!! :D

 

Samsung HM1700 ;)

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου.Θα το τσεκάρω. Αυτό εδώ που βρήκα πως σου φαίνεται ? Δεν έχει αξιολόγηση...

 

http://www.getitnow.gr/prod/tilefonia/aksesoyar-kiniton/bluetooth/motorola-h620/prod450481/

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Δωσε λιγα παραπανω και παρε το Plantronics M50 που ειναι ετη φωτος μπροστα.

28 κανει στην amazon.co.uk και 35 στο eshop

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, το αγόρασα πριν 1 1/2 μήνα με την προσφορά της Media Markt.Εδώ και 2 βδομάδες η οθόνη αναβοσβήνει μόνη της για 1 δευτερόλεπτο ανά άτακτα χρονικά διαστήματα και η μπαταρία πέφτει γρήγορα σε σχέση με πριν,ίδια χρήση πάντα, μου είπαν πως μπορεί να φταίει κάποιο live wallpaper που όντως είχα κατεβάσει αλλά δεν είχα βάλει.Τα πιο δημοφιλή δωρεάν παιχνίδια και εφαρμογές από το play store είναι τα μόνα που του πέρασα.Αυτό που υποψιάζομαι πως φταίει είναι είτε η εφαρμογή έξυπνες ενέργειες-κάποια ρύθμισή τους(αισθητήρας κίνησης;) είτε όταν το έβαλα να κλειδώνει όταν το βάζω στην τσέπη-το απενεργοποίησα.Επειδή εφαρμογές-παιχνίδια τα πέρασα σε σύντομο διάστημα δε μπορώ να προσδιορίσω τι φταίει και δε θέλω να το γυρίσω ακόμα στις εργοστασιακές ρυθμίσεις-έχω φάει και κόλλημα με τα loqo quiz που κατέβασα.

 

Αν ξέρει κάποιος, μήπως φταίει κάποια ρύθμιση να τη φτιάξω, ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...