Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι ακριβώς official. Είναι official αν ρωτήσεις ποιος την έφτιαξε, δεν είναι όμως το official τελικό release (τουλάχιστον προς το παρόν) καθώς σε καμία χώρα δεν δόθηκε με ota, και αυτή που ο περισσότερος κόσμος αποτελεί official δεν είναι η NonEFIS έκδοση που έχουνε τα περισσότερα κινητά στην Ελλάδα. ;-)

Το official είναι σχετικό λοιπόν, και αφού δεν μπορείς να κάνεις rollback στην 2.3.6 και όλες οι 4 έχουν πρόβλημα με flash player, εγώ είπα να δείξω ψυχραιμία μέχρι τέλος του μήνα. :-P

 

Βέβαια, ο φίλος με την 2.3.5 έχει ένα λόγο παραπάνω για να κάνει update στη 4.0.4 ;-)

Σε καμία χώρα δεν δόθηκε με ΟΤΑ?

Είσαι βέβαιος για αυτό? Έχω την εντύπωση ότι πχ στην Ιταλία έχει δοθεί. Στην Ινδία επίσης. (αυτά μου έρχονται που τα έχω διαβάσει).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κίνα έχει δοθεί και Ινδία επίσης. Μέσω OTA.

Όσο για την υποστήριξη Flash, είναι γνωστό ότι στην ICS δεν λειτουργεί σωστά και η ίδια η Adobe έχει δηλώσει ότι δεν παρέχει υποστήριξη πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με θήκες και προστασία οθόνης, υπάρχουν φυσικά παρά πολλές επιλογές ανάλογα το κόστος φυσικά. Από την δεύτερη βδομάδα κιόλας χρησιμοποιώ την συγκεκριμένη θήκη + προστασία οθόνης και είναι απλά φοβερή. Αυτό είναι το σαιτ του κατασκευαστή άλλα την αγόρασα από Ebay γύρω στα 20 ευρώ και σε 3 μέρες ήταν σπίτι. http://www.spigen.com/sgp-motorola-droid-razr-case-ultra-capsule-series.html είναι προφανές ότι δεν είναι θήκη για όλους κυρίως λόγο τιμής άλλα και λόγο του οτι δύσκολα θα τη βρει κάποιος σε ελληνικό κατάστημα, θέλει λίγο ψάξιμο. Άλλα απλά σας λέω ότι είναι σαν να μην υπάρχει κάλυμμα στην οθόνη..δε φαίνεται καθόλου ούτε αλλοιώνει την εικόνα

 

Τέλεια αυτή η θήκη!! Πιστεύω απ' τις πιο ωραίες μαλακές θήκες. Εγώ παρήγγειλα χθες αυτήν γύρω στα 10 ευρώ http://viewitem.eim.ebay.gr/Momax-iCase-Pro-Soft-Case-Cover-Shell-Motorola-RAZR-XT910-w-Screen-Shield-White/140684292708/item . Όταν μου ρθει θα πω εντυπώσεις. Αυτό που κατάλαβα με το Razr είναι πως πολύ κομψό κ εντυπωσιακό το πάχος του, αλλά δεν μπορείς να το πιάσεις καλά κ γλυστράει άρα μια θήκη επιβάλετε. Έψαχνα για πουγκί με pull tab αλλά δεν βρήκα κάποιο που να κλείνει από πάνω άρα ανάποδα ίσως γλυστρήσει το κινητό, ή αν πέσει με το πάνω μέρος δεν παρέχει προστασία.

Link to comment
Share on other sites

Εγω αγορασα σημερα αυτη τη θηκη http://www.clove.co.uk/case-mate-barely-there-case-white-motorola-razr ,ειναι λιγο ακριβη αλλα πολυ καλη θηκη και πολυ λεπτη και δεν φενεται σχεδον καθολου.Ειναι η σειρα barely there και την αντιστοιχη φοραω και στο samsung wave
Link to comment
Share on other sites

Μια και μιλάμε για θήκες, είχα σε πολύ καλή υπόληψη τις θήκες της PDAir (δις πελάτης στο παρελθόν) οπότε τρίτωσε.

Ξέρω ότι πολλοί αντιπαθούν τις "χοντρες" θήκες αλλά εγώ θέλω να το πετάω το κινητό πάνω στο τραπέζι και να μην παθαίνει τίποτα. Οπότε μόνο με δέρμα το καταφέρνεις αυτό. Τα "σιλικονάτα κουστούμια" είναι μόνο για γρατζουνιές (κατά την γνώμη μου).

Οπότε με 25€ περίπου πήρα αυτήν, τύπου book, με red stitchings... Πολύ μούρη και μεγάλη προστασία

 

http://www.pdair.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/3/b/3bmox9b41-4r_1.jpg

 

http://www.pdair.com/index.php/leather-case-for-motorola-droid-razr-maxx-book-type-black-red-stitchings.html

Link to comment
Share on other sites

αν και το θεωρώ οξύμωρο να παίρνεις το πιο λεπτο κινητο του κόσμου και να το κανεις το πιο χοντρό, καταλαβαίνω την αναγκαιότητα προστασίας και το υποκειμενικό γούστο. Αλλα πρακτικά τωρα, χωραει στην τσεπη με αυτη τη θήκη?:blink:
Link to comment
Share on other sites

Έχω να βάλω κινητό στην τσέπη, από το 2000 που είχα το Ericsson T10s. :p

Γενικά δεν βάζω τίποτα στην τσέπη μου. Ούτε πορτοφόλι. Εχω πάντα μαζί μου τσαντάκι τώρα το καλοκαίρι.

Στην τσέπη του μπουφάν, για τον χειμώνα χωράει ανετότατα.

Link to comment
Share on other sites

Βαση για αυτοκινητο υπαρχει, εχετε αγορασει καμια, να πειτε γνωμες - προτασεις? Σορρυ δευτερη φορα το πατησα....
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει κάτι που μου μυριζει bug.

Όταν εγκαθιστώ ενα widget απτο market, δεν μου εμφανίζεται κατευθείαν στα widgets.Πρέπει πρώτα να κάνω επανεκινηση. Κάποιες φορές δεν αρκεί μόνο αυτο αλλά πρέπει να παω και στις "Εφαρμογές " και να μεταφέρω το νεο αυτό widget στο τηλέφωνο, γιατι για κάποιο λόγο το έχει βάλει στην εσωτερική sd και μετά να κάνω επανεκινηση για να εμφανιστεί επιτέλους στα διαθέσιμα widgets.

Τοχει παρατηρήσει κανεις άλλος αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!2 ερωτησεις.τα ανοιχτα κουτια στο mm,ειναι οντως καινουργια ετσι?Οσοι εχετε αγορασει εχετε αντιμετωπισει καποιο προβλημα?Το ασπρο ξυραφι,ειναι τελειως ασπρο στο πισω μερος η το κεβλαρ ειναι οπως και στο μαυρο?(στο ιντερνετ κυκλοφορυν φωτογραφιες απο 2 ασπρα ξυραφια)ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει κάτι που μου μυριζει bug.

Όταν εγκαθιστώ ενα widget απτο market, δεν μου εμφανίζεται κατευθείαν στα widgets.Πρέπει πρώτα να κάνω επανεκινηση. Κάποιες φορές δεν αρκεί μόνο αυτο αλλά πρέπει να παω και στις "Εφαρμογές " και να μεταφέρω το νεο αυτό widget στο τηλέφωνο, γιατι για κάποιο λόγο το έχει βάλει στην εσωτερική sd και μετά να κάνω επανεκινηση για να εμφανιστεί επιτέλους στα διαθέσιμα widgets.

Τοχει παρατηρήσει κανεις άλλος αυτό?

 

Εγώ το έχω παρατηρήσει. Τις πρώτες φορές τα έψαχνα τα widgets :lol:

 

Όσο για τη θήκη, εγώ προσυπογράφω...εξαιρετική, ματσό που λέμε:D

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανένας 2in1 sim;

 

H 2in1 παίζει, (θα χρειαστεί να κοπεί η υπάρχουσα, καθώς δεν υπάρχει 2in1 micro) αρκεί να μην γίνονται συχνές εναλλαγές των γραμμών. Διαφορετικά θα κολλάει η λειτουργία και δεν θα γίνεται η προώθηση, όπως γίνεται με την πλειοψηφία των smartphones.

 

Το θέμα με τα widgets είναι ένα από τα πρώτα που είχα παρατηρήσει στην ICS. Δυστυχώς παραμένει ακόμα και μετά το τελευταίο update.

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία χώρα δεν δόθηκε με ΟΤΑ?

Είσαι βέβαιος για αυτό? Έχω την εντύπωση ότι πχ στην Ιταλία έχει δοθεί. Στην Ινδία επίσης. (αυτά μου έρχονται που τα έχω διαβάσει).

 

 

Εννοώ Ευρώπη. Στην Ιταλία δεν ηταν η retail αλλά της Tim, δηλαδή branded, και αυτή δεν ξέρω με σιγουριά πως δεν ήταν σε δοκιμαστική φάση σε περιορισμένο πλήθος συσκευών.

 

 

Εκτός Ευρώπη τελευταία φορά που τσεκαρα είχε βγει σε Αμερική, Ινδία και Ιαπωνία (εσφαλμένα γράφτηκε για Κίνα), αλλά τρέχουν διαφορετικές εκδόσεις.

 

 

Κίνα έχει δοθεί και Ινδία επίσης. Μέσω OTA.

Όσο για την υποστήριξη Flash, είναι γνωστό ότι στην ICS δεν λειτουργεί σωστά και η ίδια η Adobe έχει δηλώσει ότι δεν παρέχει υποστήριξη πλέον.

 

Η ίδια η Adobe δήλωσε πως το εγκαταλείπει αλλά αυτο δεν σημαίνει πως δεν λειτουργεί με ICS. Το πρόβλημα είναι με το ICS της Motorola. Αν κοιτάξεις στο Play τον Flash, τελευταίο update έβγαλε στις 9 Ιουλίου 2012 και στην περιγραφή λέει ότι δεν θα υποστηρίξει εκδόσεις μετά το 4.0.x (δηλαδή jb) και νέες συνθέσεις συσκευών.

 

Επίσης στην ανακοίνωση της Motorola για ICS λένε " Λόγω της διακοπής ανάπτυξης του Flash από την Adobe, το Flash Player δεν είναι πλέον προφορτωμένο. Ωστόσο, είναι διαθέσιμο για λήψη μέσω του Google Play?. Εναλλακτικά, υποστηρίζεται η μορφή HTML5 για τα διαδικτυακά βίντεο."

 

Καλησπερα!2 ερωτησεις.τα ανοιχτα κουτια στο mm,ειναι οντως καινουργια ετσι?Οσοι εχετε αγορασει εχετε αντιμετωπισει καποιο προβλημα?Το ασπρο ξυραφι,ειναι τελειως ασπρο στο πισω μερος η το κεβλαρ ειναι οπως και στο μαυρο?(στο ιντερνετ κυκλοφορυν φωτογραφιες απο 2 ασπρα ξυραφια)ευχαριστω!!!

 

Κανένα πρόβλημα σε μένα, και το άσπρο έχει ίδιο κεβλαρ με το μαύρο

http://www.simplecomputeranswers.com/wp-content/uploads/2012/01/2518856.jpg

Edited by marinos35
Nokia 3310 (RIP από τον πατέρα μου) > Nokia 3650 (εχάθη σε παραλία) > Nokia 6600 (εχάθη σε μπαρ) > Nokia N93 (εκλάπη σε λεοφωρείο) > Nokia N95 (εκλάπη από αυτοκίνητο) > Nokia 5800 (ακόμα ζωντανό) > HTC Decire (εδώθη) > Motorola RAZR (RULES!)
Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο ενεργοβορο, ετσι ; Και τα ποσοστα της μπαταριας εμφανιζονται παντα σε πολλαπλασια του 5 ;

 

Kαι, custom ROMs υπαρχουν κανονικα στο XDA ;

Edited by inactiveaccount25012014
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς official. Είναι official αν ρωτήσεις ποιος την έφτιαξε, δεν είναι όμως το official τελικό release (τουλάχιστον προς το παρόν) καθώς σε καμία χώρα δεν δόθηκε με ota, και αυτή που ο περισσότερος κόσμος αποτελεί official δεν είναι η NonEFIS έκδοση που έχουνε τα περισσότερα κινητά στην Ελλάδα. ;-)

Το official είναι σχετικό λοιπόν, και αφού δεν μπορείς να κάνεις rollback στην 2.3.6 και όλες οι 4 έχουν πρόβλημα με flash player, εγώ είπα να δείξω ψυχραιμία μέχρι τέλος του μήνα. :-P

 

Βέβαια, ο φίλος με την 2.3.5 έχει ένα λόγο παραπάνω για να κάνει update στη 4.0.4 ;-)

Είναι όλες επίσημες αφού είναι της Μοτορόλα. Τελεία. Τώρα αν δεν έχει βγάλει ακόμα την NonEFIS δε κάνει τις άλλες μη επίσημες αφού είναι της Μοτορόλα. Το θέμα για να πας πίσω σε 2.3.6 δε μπορείς να το κάνεις με καμιά ούτε με την NonEFIS την 4αρα όταν βγεί γιατί είναι θέμα κερνέλ και μέχρι να ξεκλειδώσει ο μπουτλοουτερ δε μπορείς να περάσεις παλιό κερνέλ πάνω από καινούργιο με καμιά ρομ. Επίσημη ή μη. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί δε περνάτε την αγγλική 4αρα και όταν βγει η NonEFIS να την περάσετε αυτή εφόσον θέλετε να είστε τόσο τυπικοί ορισμένοι από τη παρέα μας. Γιατί μένετε στην 2.3.5 ή στη 2.3.6 αφού η αγγλική 4αρα είναι επίσημη της Μοτορόλα και δεν βγαίνετε εκτός εγγύησης; Να είχε κανένα τρελό κόλλημα να το καταλάβω αλλά εγώ που τη χρησιμοποιώ από τη μέρα που βγήκε και έχοντας περάσει και το σχετικό update μόνο βελτίωση είδα.

Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον με παρανοησες. Ουσιαστικά είπα οτι για μένα η official είναι μια, η final, και όχι οτι δεν ειναι της Motorola οι άλλες. Έχω κάνει παπάδες με το desire που είχα πριν και θέλω λιγο απλά να απολαύσω το RAZR χωρίς δοκιμές αφού μου λειτουργεί τωρα άψογα. Μόνο ο chrome μου λείπει στην 2.3.6

 

Οσο για το ότι δεν μπορείς να κάνεις downgrade τα ίδια δεν είπαμε?

 

Τέλος πάντων, απλά θέλω flash και Linux webtop. Στις υπάρχουσες 4.0.4 αυτά δεν είναι διαθέσιμα. Οπότε περιμένω αναγκαστικά (αφού δεν θα μπορώ να κάνω downgrade) την τελικη 4 μπας και φτιάξει ο flash και μετά ας κάνω dual boot, αλλαγή kernel, να βάλω google now κλπ

 

Άσχετο, αν δει κανείς τίποτα για την ελληνική φωνητική αναγνώριση port απο το mls, ας το σφυρίξει και σε μένα ;-)

Edited by marinos35
Nokia 3310 (RIP από τον πατέρα μου) > Nokia 3650 (εχάθη σε παραλία) > Nokia 6600 (εχάθη σε μπαρ) > Nokia N93 (εκλάπη σε λεοφωρείο) > Nokia N95 (εκλάπη από αυτοκίνητο) > Nokia 5800 (ακόμα ζωντανό) > HTC Decire (εδώθη) > Motorola RAZR (RULES!)
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος φίλος που πήγε στο service και μετά του ήρθε η αναβαθμιση ,αν είχε αριθμό έκδοσης "6.5.1.73-SPU11 και 6.5.1.167-SPU15." και πως πήρε την 6.7.2-180_SPU-19-TA-11.2; Αυτά από το Ελληνικό site της Moto, που παρεπιπτόντως από "νέο - Ενημέρωση λογισμικού για το MOTOROLA RAZR" στο θέμα βγάζει τώρα "Έχει ενημερωθεί - Ενημέρωση λογισμικού για το MOTOROLA RAZR" https://motorola-global-gr.custhelp.com/app/answers/list/p_country_code/GR/p_reference/moto_integration.php .

 

Αν περιμένουμε την ενημέρωση του site , την πήραμε :lol::p .

 

Για να δούμε......

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

H υποστήριξη Flash από την ICS είναι προβληματική. Δεν φταίει κάτι το Motorola. Σε όσες συσκευές με ICS έχω κατεβάσει Flash βγαίνει πάντα το ίδιο μήνυμα. Είχε γίνει και συζήτηση σχετικά με το θέμα όταν βγήκε το Nexus...

Δεν είναι τυχαίο ότι ο Chrome δεν θα υποστηρίξει Flash.

Edited by netblaster
Link to comment
Share on other sites

H υποστήριξη Flash από την ICS είναι προβληματική. Δεν φταίει κάτι το Motorola. Σε όσες συσκευές με ICS έχω κατεβάσει Flash βγαίνει πάντα το ίδιο μήνυμα. Είχε γίνει και συζήτηση σχετικά με το θέμα όταν βγήκε το Nexus...

Δεν είναι τυχαίο ότι ο Chrome δεν θα υποστηρίξει Flash.

Αν βάλεις τον firefox δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με φλάς.

Επίσης, μιας και έχεις και άλλες συσκευές με ics, το μήνυμα μπορεί να το βγάζουν, αλλά φλάς παίζουν? γιατί με το μότο δεν έχω καταφέρει να δω ούτε ένα βιντεάκι (εκτός firefox επαναλαμβάνω)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Καινούργιος κάτοχος και γω, το φόρτισα 2 φορές όταν ήταν κλειστό, σήμερα που το φορτίζω ανοικτό,μπορεί κανείς να μου απαντήσει γιατί η φόρτιση σταματάει στο 90%?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν στα media market μπορεί να χρησιμοποιήσει κανείς επιδότηση cosmote ;

 

Μπορεί ναι.

Διακοσμητικά αυτοκόλλητα τοίχου

www.madmonkey.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Καινούργιος κάτοχος και γω, το φόρτισα 2 φορές όταν ήταν κλειστό, σήμερα που το φορτίζω ανοικτό,μπορεί κανείς να μου απαντήσει γιατί η φόρτιση σταματάει στο 90%?

 

Δεν ειναι 90% ,ειναι περιπου 99%,αλλα επειδη δειχνει την φορτιση ανα 10%, στο 99% σου δειχνει 90%.

Βαλε το Circle Battery Widget απο google play και εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...