Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχουμε καμμια εξελιξη στο θέμα του MAXX??

Εχω ρωτησει 2-3 φορές στο φορουμ αλλα δεν ειδα προκοπη.

Επισης και στο Πλαισιο που ρωτησα δεν γνωριζαν τιποτα.

 

Θα ερθει επισημα Ελλάδα ή να αρχισουμε να ψαχνομαστε για αγορα απέξω??

 

Εχουμε μαθει τιποτα τιμες, ημερομηνιες κλπ??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτι άκουσα ότι αυτή την βδομάδα βγαίνει το official Ice Cream Sandwich Update... Κανείς ξέρει κάτι επί τούτου?
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καμμια εξελιξη στο θέμα του MAXX??

Εχω ρωτησει 2-3 φορές στο φορουμ αλλα δεν ειδα προκοπη.

Επισης και στο Πλαισιο που ρωτησα δεν γνωριζαν τιποτα.

 

Θα ερθει επισημα Ελλάδα ή να αρχισουμε να ψαχνομαστε για αγορα απέξω??

 

Εχουμε μαθει τιποτα τιμες, ημερομηνιες κλπ??

 

Πάρτο απέξω... Δεν φαίνεται να είναι διατεθιμένοι να το εισάγουν...

 

alnotas:

Αυτή η εβδομάδα έμεινε για να ολοκληρωθεί το Q2 του 2012, διάστημα το οποίο είχε ορίσει η Motorola για τη διάθεση της ICS. Οπότε ή που θα τη δώσουν τώρα, βάσει χρονοδιαγράμματος ή που θα μας κρεμάσουν...

Edited by netblaster
Link to comment
Share on other sites

ο bootloader δεν προκειται να ανοιξει;

απο οτι ειδα στο xda δεν υπαρχει ουτε ενας κερνελ και προφανως ο λογος ειναι ο κλειδωμενος bootloader.

οχι οτι δεν ειναι οκ ετσι οπως ειναι...αλλα λιγο σκαλισμα δε θα με χαλουσε:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ -> http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2406259,00.asp λέει ότι το Update δώθηκε ήδη για user testing... Αντε να δούμε. :O
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως βαρέθηκα να περιμένω το update...τι περιμένει η motorola να πάει 30/06/2012 και 23:59 για να μας το στείλει...ποτέ και μην το στείλει. :-(
Link to comment
Share on other sites

Εχοντας περιμενει, ουτε θυμαμαι ποσο το update της 2.2 στο milestone, αυτο μου φαινεται οδοντοκρεμα (νταξ βεβαια το χω 5 μερες το τηλεφωνο :lol:) . Σιριαλ ειχε γινει, τωρα θα βγει, αυριο θα βγει σε 2 βδομαδες θα βγει, μα γιατι δε βγαινει , και περναγαν οι βδομαδες, ε τη βγαλαν μετα απο καιρο και με μικρο σκαλωματακια μαλιστα.

Θα πρεπε εξαρχης να το ξερετε, οτι η motorola σε αυτο το θεμα δεν ειναι οτι καλυτερο :O Ειναι ενα μικρο trade off που πρεπει να κανουμε.

Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Επειτα απο σημερινη επικοινωνια με την μοτορολα μου ειπαν οτι εχουν ηδη την ics απλα περιμενουν την εταιρια να τους δωσει το οκ για να την διαθεσουν.Αυτο θα γινει απο μερα σε μερα...Οποτε λιγη αναμονη ακομη!!!
Link to comment
Share on other sites

Επειτα απο σημερινη επικοινωνια με την μοτορολα μου ειπαν οτι εχουν ηδη την ics απλα περιμενουν την εταιρια να τους δωσει το οκ για να την διαθεσουν.Αυτο θα γινει απο μερα σε μερα...Οποτε λιγη αναμονη ακομη!!!

 

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.:)

Θα περιμένουμε...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι λίγο νέος στα Android, τι γίνεται σε περίπτωση official update, όσον αφορά εφαρμογές και τις ρυθμίσεις τους? Κρατούνται ή πρέπει να πάρω κάποιο backup?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι λίγο νέος στα Android, τι γίνεται σε περίπτωση official update, όσον αφορά εφαρμογές και τις ρυθμίσεις τους? Κρατούνται ή πρέπει να πάρω κάποιο backup?

Δεν χάνεται τίποτα απολύτως. Όμως στην περίπτωση του συγκεκριμένου update, όταν έρθει, καλό θα είναι, μετά την εγκατάστασή του να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (θα σβήσει τα πάντα από το κινητό) ώστε να έχεις μια καθαρή εγκατάσταση (και μέγιστη απόδοση).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μετά ή πριν το Update. Γιατί το "πριν" μου φαίνεται πιο λογικό

Μετά. Δεν υπάρχει πρόβλημα. Το βασικό είναι να έρθει το update.:rolleyes:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

http://www.motorola.com/blog/2012/06/22/update-android-4-0-ics-news-for-droid-razr-and-droid-razr-maxx-owners/ για δειτε κ αυτο παιδια μου το εκανε η μοτορολα post στην σελιδα μου στο facebook
Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα οτι το RAZR έχει nfc chip και οτί δεν υποστηριζόταν από το λειτουργικό στην εκδοση 2,3. Θα υποστηρίζεται στην έκδοση 4.0 λέει. Ισχύουν όλα τα παραπάνω???
Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα οτι το RAZR έχει nfc chip και οτί δεν υποστηριζόταν από το λειτουργικό στην εκδοση 2,3. Θα υποστηρίζεται στην έκδοση 4.0 λέει. Ισχύουν όλα τα παραπάνω???

 

Φαντάζομαι να αναφέρεσαι σε αυτό: http://www.engadget.com/2011/11/08/behind-the-glass-a-detailed-tour-inside-the-motorola-droid-razr/

 

Μέχρι και βαρόμετρο έχει...

Δεν ξέρω κατά πόσο ευσταθεί, αλλά με την επίσημη ics θα μας λυθεί η απορία...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, αγορασα και εγω ενα RAZR απο το Mediamarkt. Αυτο που προσεξα ειναι οτι υπαρχει μεγαλη πτωση της ισχυος του σηματος wifi οταν κραταω το κατω μερος του τηλεφωνου. Δυστυχως αυτος ειναι ο φυσιλογικος τροπος για μενα να κραταω το τηλεφωνο. Εχει προσεξει κανεις κατι αντιστοιχο? αναρωτιεμαι αν ειναι γενικο χαρακτηριστικο της συσκευης ή εχω καποια ελαττωματικη αντεννα
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει φαινόμενο death-grip για το wifi στη συγκεκριμένη συσκευή. Υπάρχουν αρκετές αναφορές παγκοσμίως. Τουλάχιστον να είσαι ήσυχος ότι δεν έχεις ελαττωμαική συσκευή. Κατέβασε τη δωρεάν εφαρμογή Wifi Analyzer και θα σου δείξει με παραστατικό τρόπο με τι πιάσιμο πέφτει το σήμα περισσότερο.

Τις αναφορες τις εχω διαβασει και εγω, ομως επειδη το εχω 7 μηνες το τηλεφωνο, πρεπει να πω οτι δεν το εχω δει το φαινομενο. Το σημα ειναι γενικως αδυναμο. Δεν βλεπω να επηρεαζεται ακομη πιο αρνητικα , με οποιον τροπο κι αν το πιασω.

Στην ics παντως, υπαρχει μια βελτιωση. Και η μεγαλυτερη βελτιωση ειναι οτι παιρνει ip δνση πολυ ταχυτερα απο οτι στις προηγουμενες εκδοσεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και βαρόμετρο έχει...

Δεν ξέρω κατά πόσο ευσταθεί, αλλά με την επίσημη ics θα μας λυθεί η απορία...

 

Ναι, απιστευτο δεν είναι, μονο και μόνο που το έχει δείχνει ακόμη πιο καινούργιο.

Θα κρατήσει και πολύ η ζωή του αν ξεκλείδωναν και τον bootloader, αλλα τέλος πάντων.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει με ποιο τρόπο μπορούμε να επιλέξουμε να συνδέεται στο Internet μόνο με το wfi και όχι με το δίκτυο της κινητής… Δεν μπορώ να το βρω με τίποτα!

Επίσης υπάρχει δυνατότητα να συνδέεται αυτόματα με το πιο δυνατό wfi και όχι να το αλλάζω εγώ χειροκίνητα? (ελπίζω να μη κάνω χαζές ερωτήσεις … αλλά δεν το βρίσκω !)

Σημ. Ο δέκτης wfi της συσκευής είναι απλά τραγικός…(παράξενο για συσκευή που πριν 2 μήνες είχε 500€-600€), σε αντίθεση με το όλο κινητο που είναι πραγματικα φοβερό και πολυ όμορφο... σε άσπρο χρώμα

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ , ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ... ΕΙΜΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥ ΧΤ910 ΚΑΙ ΤΟΥ S2

AΠΛΑ ΕΝΑΣ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ευχαριστημενος με την μπαταρια!

εσας αντεχει? βγαζει ανετα τη μερα? αντε και μιαμιση ?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά εγώ έχω την συσκευή κάνα 2μηνο και την είχα πάρει demo από κατάστημα wind. Ως τώρα κανένα προβλήμα.. Οπότε μην τρελένεστε και πολύ με την ανοιχτή συσκευασία..

 

Αρκεί η συσκευή να είναι οκ εξωτερικά..

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις βέβαια ότι τα demo που μένουν ανοιχτά 24/7, και τα πειράζουν συνεχώς έχουν μεγάλες πιθανότητες να κλατάρουν και έχουν λιγότερη εγγύηση από την προβλεπόμενη, αφού η εγγύηση αρχίζει να μετράει από την στιγμή που η συσκευή εγγράφεται στο δίκτυο πρώτη φορά ;

 

Οπότε δεν είναι στην ίδια μοίρα οι ξεσφραγισμένες συσκευές και τα demo.

 

 

Kαι όχι οι ξεσφραγισμένες συσκευές δεν αποτελούν αναγκαστικά κακό πράγμα αλλά αν γίνεται να βρεθούν πλήρως σφραγισμένες είναι σαφώς προτιμότερη κατάσταση.

 

 

Για εμένα όλο αυτό το ξεστοκάρισμα ένα πράγμα σημαίνει: Το RAZR HD είναι πολύ κοντά !

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα όλο αυτό το ξεστοκάρισμα ένα πράγμα σημαίνει: Το RAZR HD είναι πολύ κοντά !

Ρε συ, αυτό που λες δεν στέκει, γιατί δεν έχει ανακοινωθεί κανένα razr hd. Δεν υπάρχει τέτοια συσκευή δηλαδή. Άσε που και να ανακοινωθεί, μέχρι να έρθει στην Ελλάδα..... καταλαβαίνεις, θα έχουμε βγεί από το Μνημόνιο...

 

Το ξεστοκάρισμα είναι για να ξεστοκάρουν. Δεν πουλούσε και είπαν να το διώξουν.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι θα ανακοινωθεί ως τέλη Ιουλίου. Έχουν ξεφύγει οι ανταγωνιστές νομίζω σε χαρακτηριστικά. Άλλωστε άρθρο της 12ης ιουνίου αναφέρει πώς εμφανίζονται στο flickr φωτογραφίες τραβηγμένες με το HD.

 

Εγώ το συνδέω πάντως με τα Media Markt που είναι τεράστια αλυσίδα και πάντα φέρνει νέο εμπόρευμα και κόβει το παλιό. Το ξεστοκάρουν και για αυτό το λόγο δηλαδή.

Το ότι δεν πουλούσε ήταν ένας ακόμη λόγος. 2 σε 1 κοινώς ;)

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...