Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα πάντως το RAZR με κέρδισε, όπως και το παλιό μου RAZR, με την εμφάνιση του και μόνο.

Εγώ ένας "μικρός" και "ποταπός" καταναλωτής, θεωρώ ότι οι διαφορές που έχουν τα smartphones σε αυτές τις τιμές πλέον, είναι ελάχιστες εώς ανύπαρκτες. Οπότε γιατί να μην κάνω αυτό που έκανα όταν αγόρασα ΜΟΤΟ ή αυτοκίνητο; Να πάρω δηλαδή αυτό που θα μου αρέσει περισσότερο; Γιατί να μην πάρω τελικά το RAZR που μου αρέσει; Γιατί να μην εμπιστευτώ το όνομα RAZR εφόσον έχω ένα επτά χρόνια δεν είχα ποτέ πρόβλημα, και το βρίσκω ακόμη πανέμορφο; Νομίζω τα πράγματα είναι πιο απλά τελικά από ότι τα παρουσιάζουμε. Κανείς και τίποτα δεν είναι τέλειο λειτουργικά αντιθέτως πιστεύω ότι υπάρχει κάτι άσχημο και κάτι όμορφο. Το iphone είναι ένα όμορφο τηλέφωνο αλλά πιστεύω το RAZR θα είναι ομορφότερο. Τα samsung είναι άσχημα, η ομορφιά μερικών HTC χάνετε μέσα στην πληθώρα των συσκευών της εταιρίας και τα nokia είναι απρόσωπα (πλην μερικών όπως το Ν73 και κάποιων παλαιότερων)) ...κατά τη γνώμη μου πάντα.:)

Έχεις τόσο δίκιο... τα τεχνικά χαρακτηριστικά ξεπερνιούνται γρήγορα, και τότε αυτό που μένει είναι η ομορφιά μιας συσκευής....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν νομίζω σε καμία περίπτωση να διορθώσει κάποιος developer την κάμερα. Είναι θέμα hardware και η Motorola το έχει αυτό το πρόβλημα με τους όχι κ τόσο καλούς Sensors...

Επίσης κ γω είχα πολλά HTC και δεν είδα ποτέ καμία ουσιαστική βελτίωση από κάποιον developer...

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι αν οι κακές λήψεις είναι θέμα hardware δεν φτιάχνει ουσιαστικά με βελτίωση του software...

Επίσης οι Sensors της Samsung και της Sony είναι πολύ μπροστά από αυτούς των HTC και Motorola...

 

Sent from DHD with Mixed Theme

πολύ σωστά

Λάθος.......

εσύ φίλε μου κάνεις λάθος

Η κάμερα ποτε δε με ενοιαζε σε ένα κινητό γιατί ξέρω να ξεχωρίζω ένα smartphone απο μια ψηφιακή μηχανή.

 

 

Sent from my Sexy iPad-2 using Tapatalk

 

εσύ μπορεί να τα ξεχωρίζεις, αλλά αυτός που στο πουλάει δεν το ξεχωρίζει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην τα λέτε τόσο τραγικά.

Εγώ βλέποντας το review του phonearena που έβαλε κάποιος το λίγκ λίγα μηνύματα πιο πάνω, βλέπω μια χαρά φωτογραφίες και μια χαρά βίντεο. Μπορεί να μην είναι ό,τι καλύτερο, αλλά δεν είναι και χάλια. Μια χαρά το βρίσκω.

Επίσης, από το βίντεο-review που είναι αρκετά αναλυτικό (14 λεπτά αν θυμάμαι) εγώ βλέπω ότι το κινητό είναι πολύ γρήγορο, χωρίς κολλήματα και λάγκ. όπως το περίμενα δηλαδή.

Υπόψην ότι η συσκευή της δοκιμής είναι προπαραγωγής και όπως γράφει στο τέλος του review φοράει 2.3.4 (όχι την 2.3.5 που θα είναι και η final με την οποία θα λανσαριστεί).

Λοιπόν, μην είμαστε τόσο αυστηροί, χωρίς λόγο.

 

Δηλαδή, αν η κάμερα εμφάνιζε τίποτα ρόζ αποχρώσεις (ονόματα δεν λέμε, οικογένειες δεν θίγουμε) τι θα λέγαμε??

 

Λίγο υπομονή αν κάνουμε, δεν θα αργήσουν και τα πρώτα review από μονάδες παραγωγής, ώστε να έχουμε ασφαλή συμπεράσματα

Γιάννη περίμενε να το πιάσεις στα χέρια σου και μετα κρίνεις.:)

Και το Galaxy ειναι πιστόλι. Όσοι το υποτιμησαν αποδέχθηκαν λάθος με πρώτο εμένα. :)

 

Αυτη την στιγμη το τεσταρω με official που απλα ειναι root για τις ευκολίες τα backup κλπ.

Ούτε ροζ έχω ούτε τίποτα και δεν βλέπω και διάφορες σε σχέση με τις custom τουλάχιστον -όσες δεν έχουν extreme kernels- σε καθημερινή χρήση.

Για μένα αυτη ειναι η καλυτερη android συσκευη και όχι μόνο. Φυσικά μένει να δούμε και το Motorola. Αν είχε οθόνη με μεγαλύτερη ανάλυση θα στέκονται για ένα ακόμα χρόνο άνετα.

Δεν με έχει δυσαρεστηθει πουθενα ακόμα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Κώστα σε βλέπω λίγο παθιασμένο με το sgii...:p

Σε λίγο μπορείς να με πείσεις να το πάρω!LoL..

 

Anyway,για μένα το μόνο μείον που διάβασα είναι ότι δεν έχει ράδιο.Τώρα αν έχει λίγο χειρότερες φωτό απο το galaxy η το iphone,δε με πολυαπασχολεί.

 

Αύριο (μπορεί και σήμερα) θα βγει η διαδικασία root!!! ''I have rooted my RAZR. One of the first in the world but I'm not allow to share yet to respect the one that help me to root. Wait for 11/11/11 will released !''

Φια να δούμε...

 

Δείτε και ένα καλό hands on!!!:lol:

 

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Στο 3:55 περίπου το κέβλαρ βγήκε λίγο fail

. Ελπίζω να είναι πρόβλημα της συγκεκριμένης συσκευής .

 

Στο xda πάλι μιλάνε για κλειδωμένο bootloader(από Αγγλία που θα ήτανε unlocked). Θα ξεκλειδωθεί στην αναβάθμιση σε ics :shock: . Τίποτα 100% σίγουρο ακόμα.

 

Σε γενικές γραμμές εκτός από ποιότητα υλικών κατασκευής στο casing της συσκευής, καλύτερη ποιότητα κλήσης και σήματος(edit:Μάλλον και εξωτερικό ηχείο) δεν βλέπω κάτι που να είναι καλύτερο από sgs2. Το γουστάρω πολύ το moto σαν looks αλλά ακόμη και για την οθόνη που την περίμενα καλύτερη ,τα reviews είναι "μπερδεμένα"(το Verge την θάβει κανονικά πχ).

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Στο 3:55 περίπου το κέβλαρ βγήκε λίγο fail
Ελπίζω να είναι πρόβλημα της συγκεκριμένης συσκευής .

Άουτς!!!:cry::cry:

Καλά κάνω και δεν βιάζομαι....

 

Ρε παιδιά, αφού στο gsmarena λέει ότι έχει ραδιόφωνο:blink:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, αφού στο gsmarena λέει ότι έχει ραδιόφωνο:blink:

 

Αυτό πίστευα κι εγώ,αλλα διαβάζοντας κυρίως στους xda απο παιδιά που το έχουν ήδη,υπάρχει δυνατότητα μόνο για online radio...:-(

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Και ένα video με hd games

.

 

Το μόνο που αξίζει μετάφραση είναι πως μόνο σε στατικές εικόνες δεν "γεμίζει" η οθόνη(0:55 πχ). Μέσα στο game όλα είναι full screen.

 

Έχει άλλα 3 parts το review του τυπάκου αλλά δεν υπάρχει κάτι ιδιαίτερο να αναφέρω. Το motoprint για εκτύπωση σε wifi printer απευθείας ενδιαφέρον.

 

Στο κανάλι του τα άλλα vids για όποιον θέλει.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Μηπως ξέρουμε πότε έρχεται επίσημα Ελλάδα? Να το δούμε πρώτα πριν ακουμπησουμε 600€ για να το αγοράσουμε. Κατά τα άλλα για να πω και εγω την γνώμη μου δείχνει μία εξαιρετική συσκευή.
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Κώστα σε βλέπω λίγο παθιασμένο με το sgii...:p

Σε λίγο μπορείς να με πείσεις να το πάρω!LoL..

 

Anyway,για μένα το μόνο μείον που διάβασα είναι ότι δεν έχει ράδιο.Τώρα αν έχει λίγο χειρότερες φωτό απο το galaxy η το iphone,δε με πολυαπασχολεί.

 

Αύριο (μπορεί και σήμερα) θα βγει η διαδικασία root!!! ''I have rooted my RAZR. One of the first in the world but I'm not allow to share yet to respect the one that help me to root. Wait for 11/11/11 will released !''

Φια να δούμε...

 

Δείτε και ένα καλό hands on!!!:lol:

 

Χαχα ναι όντως παθιαζομαι με τις συσκευές που μου κάνουν όλα τα κέφια.

Anyway κανεις δεν λέει ότι το Razr ειναι καλυτερο η χειρότερο. Απλα η σοφοτερη κίνηση ειναι η αναμονη να κυκλοφορήσει ευρέως ώστε να φανούν και πιθανώς να διορθωθούν τα οποία προβληματα.

Πιθανώς αν είχα αγοράσει το SGS2 απο τους πρώτους να μην το κράταγα.

Βοήθησε ότι το πήρα όταν ήταν ήδη για 4,5 μήνες στην αγορα και είχαν διορθωθεί όλα.

Αυτη την τακτική σκοπεύω να ακολουθώ στο εξής. Κερδίζεις χρήματα και απο φεύγεις τις κακοτοπιες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο το review παντως δεν βλεπω καποιο λαγκ!

 

Σε πολλά reviews δεν βλέπω λάγκ.

Λάγκ έχει η εφαρμογή gallery (στο ζούμ in μόνο) και θέλει σίγουρα αντικατάσταση με κάποια άλλη από τις πολλές και καλές που υπάρχουν στο μάρκετ (3d gallery πχ).

Για το browser, υπάρχει πάντα η εξαιρετική λύση του opera 11 , αν και ο ενσωματωμένος φαίνεται αρκετά ικανοποιητικός.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε παιδιά!

Το αφήνω κανένα τετράωρο στο φορτιστή και μετά θα το λιώσω!

Κάρτα Micro SD τελικά δεν έχει και είναι πιο ωραίο από τα βίντεο. Μόνο όπως και να το ακουμπήσεις κάτω, ακουμπάει στο τζαμάκι της κάμερας!!

3>4
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε παιδιά!

Το αφήνω κανένα τετράωρο στο φορτιστή και μετά θα το λιώσω!

Κάρτα Micro SD τελικά δεν έχει και είναι πιο ωραίο από τα βίντεο. Μόνο όπως και να το ακουμπήσεις κάτω, ακουμπάει στο τζαμάκι της κάμερας!!

 

Φορτισέ το,πέσε για ύπνο,ξύπνησε με το καλό,φτιάξε ένα καφεδάκι και κάθησε αναπαυτικά να μας λύσεις πολλές απορίες!!!!!:lol:

 

Όσο για τη κάμερα που λες...όσοι έχουμε DHD το έχουμε συνηθίσει!!!Μια καλή θηκούλα μάλλον είναι η λύση...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε παιδιά!

Το αφήνω κανένα τετράωρο στο φορτιστή και μετά θα το λιώσω!

Κάρτα Micro SD τελικά δεν έχει και είναι πιο ωραίο από τα βίντεο. Μόνο όπως και να το ακουμπήσεις κάτω, ακουμπάει στο τζαμάκι της κάμερας!!

Καλορίζικο!!!!

Στη θέση σου, πρώτα θα το έλιωνα, μέχρι να τελειώσει η μπαταρία και μετά θα το φόρτιζα κλειστό!

 

Περιμένουμε εντυπώσεις!!:):):)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φορτισέ το,πέσε για ύπνο,ξύπνησε με το καλό,φτιάξε ένα καφεδάκι και κάθησε αναπαυτικά να μας λύσεις πολλές απορίες!!!!!:lol:

 

Όσο για τη κάμερα που λες...όσοι έχουμε DHD το έχουμε συνηθίσει!!!Μια καλή θηκούλα μάλλον είναι η λύση...

 

:(Δυστυχώς 16:00 δουλεύω!

Κατά τις 01:00 θα είμαι στο PC πάλι.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Φορτισέ το,πέσε για ύπνο,ξύπνησε με το καλό,φτιάξε ένα καφεδάκι και κάθησε αναπαυτικά να μας λύσεις πολλές απορίες!!!!!:lol:

 

Όσο για τη κάμερα που λες...όσοι έχουμε DHD το έχουμε συνηθίσει!!!Μια καλή θηκούλα μάλλον είναι η λύση...

 

Υποτιθεται το δυνατο σημειο του κινητου ειναι οτι ειναι λεπτο και θα το παχυνουμε με θηκη;

Link to comment
Share on other sites

Υποτιθεται το δυνατο σημειο του κινητου ειναι οτι ειναι λεπτο και θα το παχυνουμε με θηκη;

 

Φίλε μου σε οτιδήποτε πολύτιμο πρέπει να βάζουμε θήκη για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο...;) ;)

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σε πολλά reviews δεν βλέπω λάγκ.

Λάγκ έχει η εφαρμογή gallery (στο ζούμ in μόνο) και θέλει σίγουρα αντικατάσταση με κάποια άλλη από τις πολλές και καλές που υπάρχουν στο μάρκετ (3d gallery πχ).

Για το browser, υπάρχει πάντα η εξαιρετική λύση του opera 11 , αν και ο ενσωματωμένος φαίνεται αρκετά ικανοποιητικός.

Ο opera δείχνει πιο αργός σε σχέση με τον γνήσιο.

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ο opera δείχνει πιο αργός σε σχέση με τον γνήσιο.

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Μιλάω για smooth λειτουργία Κώστα.

Από ότι θυμάμαι ήταν άπαιχτος στον τομέα αυτόν.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ο μοναδικος κατοχος :wink: θα μπορουσε να μας διαφωτισει με μια σημαντικη λεπτομερεια? Θα ηθελα να μαθω το sar βρε παιδια γιατι καλο ειναι το ατιμο το κινητο, αλλα η moto εχει συνηθως υψηλα νουμερα...

Ευχαριστω πολυ...

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Ο μοναδικος κατοχος :wink: θα μπορουσε να μας διαφωτισει με μια σημαντικη λεπτομερεια? Θα ηθελα να μαθω το sar βρε παιδια γιατι καλο ειναι το ατιμο το κινητο, αλλα η moto εχει συνηθως υψηλα νουμερα...

Ευχαριστω πολυ...

Το αντιθετο θα ελεγα, αλλά ας μας πει κάποιος για το συγκεκριμενο μοντελο.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λάγκ έχει η εφαρμογή gallery (στο ζούμ in μόνο) και θέλει σίγουρα αντικατάσταση με κάποια άλλη από τις πολλές και καλές που υπάρχουν στο μάρκετ (3d gallery πχ).

 

Το είδα σε video να σέρνετε με την στοκ συλλογή και πετούσε με quickpic.

 

Μόλις μου ήρθε παιδιά!

Το αφήνω κανένα τετράωρο στο φορτιστή και μετά θα το λιώσω!

Κάρτα Micro SD τελικά δεν έχει και είναι πιο ωραίο από τα βίντεο.

 

Καλορίζικο :) !!!!

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

@Stoupi

Καλορίζικο και με γειά...

Ανέβασε καμιά καλή φώτο να δούμε...

Αν έχεις και κανένα άλλο Smartophone με 4.3" βάλε τα δίπλα δίπλα να δούμε αυτό που λένε... Ότι δηλαδή σε διαστάσεις είναι μεγαλύτερο από τα άλλα με 4.3" οθόνη...

Επίσης αν μπορείς πάρε 2-3 φώτο και ανεβασε τις κάπου σε full resolution να μας φύγει η απορία...

Και πάλι καλορίζικο...

 

Υ.Γ Ας μην έλεγες ότι το παρέλαβες... Τώρα θα σε πρήξουμε...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Το αντιθετο θα ελεγα, αλλά ας μας πει κάποιος για το συγκεκριμενο μοντελο.

 

Βρήκα κάπου: SAR - Head 1.45 W/kg; Body-worn 0.71 W/kg

Read more: http://www.differencebetween.com/difference-between-htc-rezound-and-vs-motorola-droid-razr/#ixzz1dJyYXe6X

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...