Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από όσο γνωρίζω έχει τελείως διαφορετικό ράδιο και δεν αλλάζει για να βάλεις ευρωπαϊκό...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήγα να ακολουθήσω τον οδηγό της σελίδας 380(να'σαι καλά cirith) και εβαλα με rsd 4.1 με την μια αντί για ics :lol:. Ήθελα να κρατησω το root. Τελικά αφού με ζόρισε αρκετα η διαδικασία με virtualbox(κολούσε στο daemon started) τα κατάφερα. Ακόμη είμαι στο calibration οπότε για μπαταρια δεν ξερω. Σίγουρα είναι πιο smooth με φορτωμένα τα ίδια app(titanium restore).

 

Θα κρατήσω για όσο με ξαναπιάσει όρεξη την stok. Θέλω κάτι stable και μαλλον θα πάω για 4.3. Όσο βλέπω στις αναβαθμίσεις 4.3 supported θα περιμένω. Να ωριμάσει λίγο και να υπάρχει full support σε αγαπημένα apps. Διάβασα καλά λόγια για την carbon 4.3. Την έχει δοκιμάσει κάποιος? Πολλά bugs? Με χαλάει το bluetooth bug μιας και το χρειάζομαι. Σύντομα review εδω απ΄τον Kevin http://www.youtube.com/channel/UCiRkVFft3Jqn17lbbnn07rg.

 

Να'ναι καλά όσοι γράφουν για τις εμπειριες τους και λύσεις σε προβλήματα ή οδηγούς.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

H isc είχε bt bug τα ακουστικά μια δούλευαν τα πλήκτρα μια όχι ενώ με JB δουλεύει άψογα

 

Το ρολόι του Motorola JB γιατί δεν έχει ?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο xda gsm patch που φλασαρεται πάνω από οποιαδήποτε cdma rom είτε custom είτε stock (για το stock δεν είμαι 100% σίγουρος γιατί έχω καιρό να ασχοληθώ, αλλά αν θυμάμαι σωστά, υπάρχει). Φλασαρεται κανονικά χωρίς να χρειάζονται wipes από custom recovery. Απτην άλλη δεν υπάρχει λόγος κάποιος να βάλει πια cdma rom, αφού πλέον οι επιλογές είτε για στοκ 4.1.2 είτε για custom βασισμένες στην στοκ, ή για custom 4.3, για gsm είναι πολλές. Ακόμη και αν δε δουλεύουν τα λινκς του οδηγού, με ένα υποτυπώδες googlαρισμα θα βρεθούν όλα. Edited by SpArchon
Link to comment
Share on other sites

Θα κρατήσω για όσο με ξαναπιάσει όρεξη την stok. Θέλω κάτι stable και μαλλον θα πάω για 4.3. Όσο βλέπω στις αναβαθμίσεις 4.3 supported θα περιμένω. Να ωριμάσει λίγο και να υπάρχει full support σε αγαπημένα apps. Διάβασα καλά λόγια για την carbon 4.3. Την έχει δοκιμάσει κάποιος? Πολλά bugs? Με χαλάει το bluetooth bug μιας και το χρειάζομαι. Σύντομα review εδω απ΄τον Kevin http://www.youtube.com/channel/UCiRkVFft3Jqn17lbbnn07rg.

 

 

Αληθεύει οτι η 4,3 έχει μεγαλύτερη αυτονομία από τις προηγούμενες εκδόσεις στο ξυραφι μας;

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Αληθεύει οτι η 4,3 έχει μεγαλύτερη αυτονομία από τις προηγούμενες εκδόσεις στο ξυραφι μας;

 

Αν ρωτάς εμένα, δεν ξέρω να σου απαντήσω. Δεν δοκίμασα 4.3 ακόμη. Ας απαντήσουν όσοι έβαλαν 4.3 καλύτερα.

 

Η αλήθεια είναι ότι θαύματα από μπαταρία δεν περιμένω.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Αληθεύει οτι η 4,3 έχει μεγαλύτερη αυτονομία από τις προηγούμενες εκδόσεις στο ξυραφι μας;

 

 

Με aosp και συνδυασμό custom kernel, είδα μια διαφορά, αλλά όχι τεράστια...Αλλά όσες 4.3 και να δοκίμασα είχαν κάποια bugs, οπότε δοκιμάζεις και βλέπεις τι σου ταιριάζει(ποιά από τα bugs δεν σε ενοχλούν δηλαδή)

 

 

 

 

μπα,τουλαχιστον με την ΑΟΚΡ

Ποιά aokp προτείνεις? Εγώ μόνο aosp δουλεύω πάντα, αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω και μια aokp για αλλαγή:p

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με την 4.1.2 αρχίζει να μου αρέσει πραγματικά το κινητό. Το είχα παροπλισμένο στο συρτάρι και τώρα το ξαναχρησιμοποιώ. Επίσης στην 4.0.4 αντιμετώπιζα πρόβλημα με την κάρτα sim 2in1. Από τότε που πήρα την καινούργια με το μικρό τσιπάκι, δεν μου λειτουργούσε η εναλλαγή γραμμής. Πλέον με την 4.1.2 όλα τέλεια.
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει CyanogenMod 10.1-10.2, AOKP 4.3 kai paranoid android. Σε όλες πέρα απ' τις κλασσικές επανεκκινήσεις, είχα και πρόβλημα με τις κλήσεις. Απ' τις 10 κλήσεις, στις 5 κόλλαγε το κινητό με μαύρη οθόνη και απλά δούλευε η δόνηση και δεν έδειχνε καν ποιός σε καλεί και έπρεπε να κάνεις reboot για να λειτουργήσει το τηλ. Δεν λέω, καλές οι custom roms αλλά έχω πλέον ένα κινητό το οποίο μόνο σαν κινητό δεν μπορώ να το λειτουργήσω. Συμβαίνει και στους υπόλοιπους αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει CyanogenMod 10.1-10.2, AOKP 4.3 kai paranoid android. Σε όλες πέρα απ' τις κλασσικές επανεκκινήσεις, είχα και πρόβλημα με τις κλήσεις. Απ' τις 10 κλήσεις, στις 5 κόλλαγε το κινητό με μαύρη οθόνη και απλά δούλευε η δόνηση και δεν έδειχνε καν ποιός σε καλεί και έπρεπε να κάνεις reboot για να λειτουργήσει το τηλ. Δεν λέω, καλές οι custom roms αλλά έχω πλέον ένα κινητό το οποίο μόνο σαν κινητό δεν μπορώ να το λειτουργήσω. Συμβαίνει και στους υπόλοιπους αυτό;

Bugs είχα μόνο σε όσες 4.3 δοκίμασα, αλλά ποτέ κανένα σαν το δικό σου.Σε cm 10.1(4.2) δούλευαν σχεδόν, όλα τέλεια, εκτός από το usb, που έκανε πολύ αργή μεταφορά αρχείων, κάτι που εμένα προσωπικά με ενοχλούσε πολύ.Δοκίμασε αν θες και τη τελευταία miui, που αν και τη δούλεψα λίγο(γιατί δε μου άρεσε εμφανασιακά και λειτουργικά), δούλευε και αυτή απροβημάτιστα(βασισμένη σε 4.1.2, χωρίς αλλαγή kernel).

Πάντως όσον αφορά τις 4.3. έχεις δίκιο, αν και δοκίμασα τις πιο γνωστές, όλες είχαν τα bugs, αλλά σε 4.2 νομίζω θα βρεις πολλες καλές και σταθερές roms, και αν βάλεις και κάποιον custom kernel(εγώ έβαλα τον jbx), θα έχεις κινητό, σφαιράτο και με ολοκαίνουργια χαρακτηριστικά σε σχέση με την official 4.1.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ,

Καινούριος στο forum και με πολυ λίγες γνώσεις για το κινητό μου. Θα ήθελα την βοηθειά σας καθώς προσπαθώ να κατεβάσω το codereadr apo to googleplay (το οποίο κατεβαίνει σε όλες τις άλλες συσκευές) αλλά αφενος στο κινητο δεν εμφανίζει καθόλου την εφαρμογη και αφετέρου σε συνδεση του κινητού με το pc μου , εμφανιζει ακριβώς το συγκεκριμένο μην. "το φιλτρο αξιολογησης περιεχομένου της συσκευής δεν είναι συμβατο ......." . Υπάρχει περίπτωση να κατεβάσω την εφαρμογή και πως? φοραω 4.0.4

Ευχαριστώ πολύ.

Edited by shepard7
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ,

Καινούριος στο forum και με πολυ λίγες γνώσεις για το κινητό μου. Θα ήθελα την βοηθειά σας καθώς προσπαθώ να κατεβάσω το codereadr apo to googleplay (το οποίο κατεβαίνει σε όλες τις άλλες συσκευές) αλλά αφενος στο κινητο δεν εμφανίζει καθόλου την εφαρμογη και αφετέρου σε συνδεση του κινητού με το pc μου , εμφανιζει ακριβώς το συγκεκριμένο μην. "το φιλτρο αξιολογησης περιεχομένου της συσκευής δεν είναι συμβατο ......." . Υπάρχει περίπτωση να κατεβάσω την εφαρμογή και πως? φοραω 4.0.4

Ευχαριστώ πολύ.

αν μιλάς για αυτήν την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=air.ReadQrCodeSample&hl=el

δεν εχω πρόβλημα να την κατεβάσω, φυσικά φοράω 4.1.2 αλλά δεν νομίζω να εχει σημασία ποια έκδοση φοράς...

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι απογοητευμενη απο το wi-fi...ειμαι διπλα στο ρουτερ κι εχω 2 γραμμες...το μονο αρνητικο πιστευω..αυτο και η πολιτικη της μοτορολα.....
Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι απογοητευμενη απο το wi-fi...ειμαι διπλα στο ρουτερ κι εχω 2 γραμμες...το μονο αρνητικο πιστευω..αυτο και η πολιτικη της μοτορολα.....

αυτό είναι ένα θέμα, εχεις δίκιο.

εγώ εχω το ρουτερ κάτω στο σαλόνι και επάνω στο υπνοδωμάτιο δεν εχω wifi :(

Link to comment
Share on other sites

Πάντως νομίζω η 4.1.2 βελτιώσε λίγο την κατάσταση στο wifi. Όχι ότι δεν υπάρχει θέμα με τη συσκευή όμως. Πάντως 2 γραμμές δίπλα στο router μου μοιάζει για πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

αν μιλάς για αυτήν την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=air.ReadQrCodeSample&hl=el

δεν εχω πρόβλημα να την κατεβάσω, φυσικά φοράω 4.1.2 αλλά δεν νομίζω να εχει σημασία ποια έκδοση φοράς...

 

Ευχαριστώ αλλά μιλάω για την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.skycore.android.codereadr&hl=el

Αν εχεις κατι για αυτη ευπροσδεκτο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά μιλάω για την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.skycore.android.codereadr&hl=el

Αν εχεις κατι για αυτη ευπροσδεκτο.

 

Σε εμένα πάντως έγινε η εγκατάσταση κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά μιλάω για την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.skycore.android.codereadr&hl=el

Αν εχεις κατι για αυτη ευπροσδεκτο.

 

https://db.tt/1BGj2E2H

 

Στο ανέβασα σε Dropbox για δοκίμασε το και πες. Επίσης δοκίμασε να πας στις ρυθμίσεις του play store και στο φιλτράρισμα περιεχομένου να τσεκάρεις όλες τις εφαρμογες. Ίσως φταίει αυτο.

 

Παιδιά εγώ εδώ και καιρό έχω την pac 4.3 (paranoid - aokp - cm) και δουλεύουν όλα πολύ σταθερα. Ούτε επανεκκινισεις ούτε τιποτα, μόνο το κλασικό με τον ήχο που χάνεται κάθε 2-3 μέρες και θελει επανεκκίνηση για να επανέλθει και φυσικά όλα τα άλλα bugs που έχουν εδώ και μήνες όλες οι custom roms για το κινητό μας (hdmi 1080p recording κτλ). Έχει σχεδόν κάθε μέρα καινούρια nightly builds και θα τις βρείτε στο pacman basketbuilds downloads στο φάκελο umts-spyder που είναι το xt910 και όχι στο σκέτο spyder.

Edited by SpArchon
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά μιλάω για την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.skycore.android.codereadr&hl=el

Αν εχεις κατι για αυτη ευπροσδεκτο.

μόλις την εγκατέστησα και εγώ την εφαρμογή... κανένα πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Με aosp και συνδυασμό custom kernel, είδα μια διαφορά, αλλά όχι τεράστια...Αλλά όσες 4.3 και να δοκίμασα είχαν κάποια bugs, οπότε δοκιμάζεις και βλέπεις τι σου ταιριάζει(ποιά από τα bugs δεν σε ενοχλούν δηλαδή)

 

 

 

 

 

Ποιά aokp προτείνεις? Εγώ μόνο aosp δουλεύω πάντα, αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω και μια aokp για αλλαγή:p

 

εχω βάλει την τελευταία αλλα εχει θέματα...

κολλαει καμια φορα η μαμισια εφαρμογή της φωτογραφικής και επίσης το wifi,δεν βλεπει νεα δίκτυα!!

Πρέπει να τα προσθέσεις μονος σου,μουφα μεγαλη και τοσες μέρες τωρα(απο 28/9)δε την ενημερώνουν!!!

Link to comment
Share on other sites

https://db.tt/1BGj2E2H

 

Παιδιά εγώ εδώ και καιρό έχω την pac 4.3 (paranoid - aokp - cm) και δουλεύουν όλα πολύ σταθερα. Ούτε επανεκκινισεις ούτε τιποτα, μόνο το κλασικό με τον ήχο που χάνεται κάθε 2-3 μέρες και θελει επανεκκίνηση για να επανέλθει και φυσικά όλα τα άλλα bugs που έχουν εδώ και μήνες όλες οι custom roms για το κινητό μας (hdmi 1080p recording κτλ). Έχει σχεδόν κάθε μέρα καινούρια nightly builds και θα τις βρείτε στο pacman basketbuilds downloads στο φάκελο umts-spyder που είναι το xt910 και όχι στο σκέτο spyder.

 

 

Πώς κάνεις τα updates στα nightly στην pacman? Dirty flash, ota ή κανονικά install από την αρχή?

 

 

 

 

εχω βάλει την τελευταία αλλα εχει θέματα...

κολλαει καμια φορα η μαμισια εφαρμογή της φωτογραφικής και επίσης το wifi,δεν βλεπει νεα δίκτυα!!

Πρέπει να τα προσθέσεις μονος σου,μουφα μεγαλη και τοσες μέρες τωρα(απο 28/9)δε την ενημερώνουν!!!

 

Τη δοκίμασα κι εγώ(ανυπόμονος βλέπεις:p) και απογοητεύτηκα πλήρως. Γεμάτη bugs, απορώ που στο xda, τη βγάζουν μια χαρά..

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις την ΜIUI? να μας πει εντυπωσεις?

σκεφτομαι να την περασω αλλα δεν ξερω τι bug θα συναντησω...

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις την ΜIUI? να μας πει εντυπωσεις?

σκεφτομαι να την περασω αλλα δεν ξερω τι bug θα συναντησω...

 

ούτε ένα δε βρήκα, δεν κάνω πλάκα(ίσως γιατί βασίζεται στη stock), αλλά δε μου άρεσε το ότι αλλάζει τελείως μορφή το ui, σχεδόν δε μοιάζει δλδ με android.Υποκειμενικό βέβαια τελείως αυτό, αλλά είναι πραγματικότητα για μένα και σε 2 μέρες την έβγαλα και δεν την ξαναβάζω.

Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνεις τα updates στα nightly στην pacman? Dirty flash, ota ή κανονικά install από την αρχή?

 

Dirty flash πάντα, κάποιες φορές κάνω και wipe system και μετά απλά πρέπει να περασω ξανά τα gapps. Πριν από κάνα 20 ήμερο δεν bootαρε μετά από Dirty flash και χρειάστηκε wipe data, ας είναι καλά το tibu.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...