Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι είναι καλύτερο να χρησιμοποιήσω για να περάσω custom rom, safestrap or btm?Ποια rom προτείνετε για 4.3 που να μην έχει ελλατώματα?Είμαι λίγο noob με το root στο razr όπως καταλάβατε(αν και χρόνια linux-άκιας, αυτό το android είναι άλλο πράγμα:p), οπότε βάλτε και κανα link με tutorials για να βγάλω άκρη αν γίνεται(στο xda, γίνεται ένας χαμός και για να βρω κάτι, πρέπει να ψάχνω μέρες και δεν έχω τόσο χρόνο).Ευχαριστώ προκαταβολικά, γιατί ξέρω ότι ζητάω πληροφορίες που θέλουν αρκετό ψάξιμο.

edit:τελικά το έκανα με safestrap και είπα να δοκιμάσω τη miui.Τελείως διαφορετική εμπειρία, που προσωπικά δε μου άρεσε, οπότε προτείνετε κάποια λειτουργική 4.3 αν θέλετε.

Edited by hara75gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το Motorola RAZR XT910.

Όταν στους λογαριασμούς προσθέτω το gmail μου για να δουλεύω το google play και το gmail, όταν πάω να προσθέσω μια κενούργια επαφή δεν μου δίνει την δυνατότητα να διαλέξω που θέλω να την αποθηκεύω.

Την βάζει μόνο του στο gmail στις επαφές για να κάνει sync. Όταν αφαιρώ τον λογαριασμό, μου σβήνει και τις επαφές μου.

Μήπως γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να ρυθμίσω τις επαφές μου να αποθηκεύονται στο τηλέφ? Δεν μου δίνει την επιλογή αυτή καθόλου.

Βοηθήστε με αν μπορείτε σας παρακαλώ.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Την βάζει μόνο του στο gmail στις επαφές για να κάνει sync. Όταν αφαιρώ τον λογαριασμό, μου σβήνει και τις επαφές μου.

Ευχαριστώ πολύ

Από ότι είδα και εμένα ,στις ρυθμίσεις των επαφών,στις ρυθμίσεις του τηλ και κάποιες επιλογές εμφάνισης , η μόνη δυνατότητα αποθήκευσης που σου δίνει είναι ένας λογαριασμός gmail. Εγώ βέβαια το λατρεύω αυτό γιατί και νεκρό να μείνει το κινητό οι επαφές είναι στο gmail. Δεν νομίζω πως έχεις δυνατότητα αποθήκευσης στο τηλ ή στην sim . Πάντως σίγουρα με το που διαγράφεις τον λογαριασμό να ξέρεις δεν θα δείχνει επαφές. Εγω θα δοκίμαζα πάντως το εξής :

1) ενεργοποιείς τον λογαριασμό gmail για λίγο και κάνεις συγχρονισμό για να δεις τις επαφές σου

2) κάνε εξαγωγή τις επαφές σου ( επαφές-ρυθμίσεις-εξαγωγή) στην κάρτα μνήμης. νομίζω ένα αρχείο *.cfv?? κάπως έτσι

3) απενεργοποίηση του λογαριασμού

4) φόρτωσε απο την κάρτα μνήμης το παραπάνω αρχείο που έκανες εξαγωγή.

Αν δούλεψε ενημέρωσέ μας

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα και εμένα ,στις ρυθμίσεις των επαφών,στις ρυθμίσεις του τηλ και κάποιες επιλογές εμφάνισης , η μόνη δυνατότητα αποθήκευσης που σου δίνει είναι ένας λογαριασμός gmail. Εγώ βέβαια το λατρεύω αυτό γιατί και νεκρό να μείνει το κινητό οι επαφές είναι στο gmail. Δεν νομίζω πως έχεις δυνατότητα αποθήκευσης στο τηλ ή στην sim . Πάντως σίγουρα με το που διαγράφεις τον λογαριασμό να ξέρεις δεν θα δείχνει επαφές. Εγω θα δοκίμαζα πάντως το εξής :

1) ενεργοποιείς τον λογαριασμό gmail για λίγο και κάνεις συγχρονισμό για να δεις τις επαφές σου

2) κάνε εξαγωγή τις επαφές σου ( επαφές-ρυθμίσεις-εξαγωγή) στην κάρτα μνήμης. νομίζω ένα αρχείο *.cfv?? κάπως έτσι

3) απενεργοποίηση του λογαριασμού

4) φόρτωσε απο την κάρτα μνήμης το παραπάνω αρχείο που έκανες εξαγωγή.

Αν δούλεψε ενημέρωσέ μας

ή πιο απλα ... χρησημοποιησε εναν αλλο dialer π.χ. Rocket dialer ή touchpal

απο οτι θυμαμαι εχει επιλογες που να αποθηκευσεις τις επαφες σου.

Link to comment
Share on other sites

Όταν απενεργοποιώ τον λογαριασμό μου σβήνονται οι επαφές. Επειδή στι mail μου έχω πολλές επαφές εδώ και 10 χρόνια και άσχετες γενικά δεν θέλω να κάνει sync με το mail. Μου άρεσει να παίρνω backup στην κάρτα sd μια φορά το μήνα.

Έτσι αν αλλάξω κινητό ή εάν συμβεί κάτι έχω backup στην sd card και στο pc μου.

Μάλλον θα είναι και ο λόγος που θα αλλάξω κινητό παρότι το λάτρεψα.

Κρίμα.. :(

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και στην stock εφαρμογή"άτομα"που υπάρχει και στην official 4.1.2(είμαι σε 4.3 τώρα) υπάρχει επιλογή για εισαγωγή από αρχείο ή SIM, και εξαγωγή σε αρχείο, φυσικά. Edited by hara75gr
Link to comment
Share on other sites

Πήγα χθες το Razr στη Cellcom για καμμένο πίξελ (χρώματος πράσινο- καλύπτεται από την εγγύηση) και μου είπε η κοπελιά να καλέσω σήμερα να ρωτήσω την εξέλιξη.

Εν ολίγοις, μου αναφέρει ότι επειδή υπάρχει ένα μικρό ράγισμα στο αριστερό εμπρόσθιο πλαστικό, θα πρέπει να πληρώσω εν τέλει 145€ για αλλαγή της οθόνης. Εαν λέει, δεν ήταν ραγισμένο θα το κάλυπτε η εγγύηση.

Φυσικά, τη ρώτησα για ποιό λόγο και είπε πως επειδή το μπροστά πλαστικό πάει μαζί με την οθόνη στην οποία θα γίνει αλλαγή. ΌΝΤΩΣ; :blink:

 

 

edit: http://www.etradesupply.com/motorola/android-models/motorola-droid-razr-xt910.html

edit2:

- στα τελευταία λεπτά.

 

 

Παιδιά πείτε μου, τι να κάνω. Νομίζω με δουλεύουν κανονικά. Άσε που υπάρχει πιθανότητα να μου ζητήσουν 15€ για έλεγχο συσκευής. :chair:

Edited by tsoump

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Η rom στην σελιδα 380 είναι JB 4.1.2? και την περνάμε με SS ή RDS?

Έχω την 4.2.2 στο δικό μου και θέλω να του βάλω την στοκ (εκτός και αν υπάρχει 4.3 που να δουλεύει σωστά, και το ΒΤ) καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Ναί, η διαδικασία, όταν ολοκληρωθεί, μας δίνει ευρωπαϊκή Jellybean 4.1.2.

Χρησιμοιποιούμε RSD Lite για να περάσουμε ευρωπαϊκή (en-EFIGS) ICS 4.0.4 (γιατί δεν μπορούμε να αναβαθμίσουμε τη "δική μας" NonEFIGS ICS) και μετά περνάμε σε JB.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Εγώ ξεκίνησα από rooted stock NonEFIGS ICS. Δεν είχα περάσει ποτέ Safestrap ή BBM, οπότε δεν ξέρω αν αυτό παίζει ρόλο ή δημιουργεί πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ναί, η διαδικασία, όταν ολοκληρωθεί, μας δίνει ευρωπαϊκή Jellybean 4.1.2.

Χρησιμοιποιούμε RSD Lite για να περάσουμε ευρωπαϊκή (en-EFIGS) ICS 4.0.4 (γιατί δεν μπορούμε να αναβαθμίσουμε τη "δική μας" NonEFIGS ICS) και μετά περνάμε σε JB.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Εγώ ξεκίνησα από rooted stock NonEFIGS ICS. Δεν είχα περάσει ποτέ Safestrap ή BBM, οπότε δεν ξέρω αν αυτό παίζει ρόλο ή δημιουργεί πρόβλημα.

Η απορία μου είναι, το πως την περνάω πρώτον, και δεύτερον αν μπορώ να το κάνω από την 4.2.2 και να κατέβω στην 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο το πραγματεύεται -όσο το δυνατόν πιο διεξοδικά- ο οδηγός.

 

Για το δεύτερο (αν δηλαδή επηρεάζει τη διαδικασία η προηγούμενη ύπαρξη Safestrap) δεν μπορώ να γνωρίζω, καθ' όσον δεν είχα ποτέ μου βάλει safe strap, όσο είχα το Ξυράφι. Ίσως κάποιος άλλος συμφορουμίτης γνωρίζει να σου απαντήσει...

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο το πραγματεύεται -όσο το δυνατόν πιο διεξοδικά- ο οδηγός.

 

Για το δεύτερο (αν δηλαδή επηρεάζει τη διαδικασία η προηγούμενη ύπαρξη Safestrap) δεν μπορώ να γνωρίζω, καθ' όσον δεν είχα ποτέ μου βάλει safe strap, όσο είχα το Ξυράφι. Ίσως κάποιος άλλος συμφορουμίτης γνωρίζει να σου απαντήσει...

OK να σαι καλα.

θα περιμενω απαντηση απο καποιον που να το εχει κανει και να ειχε SS...

Link to comment
Share on other sites

Η rom στην σελιδα 380 είναι JB 4.1.2? και την περνάμε με SS ή RDS?

Έχω την 4.2.2 στο δικό μου και θέλω να του βάλω την στοκ (εκτός και αν υπάρχει 4.3 που να δουλεύει σωστά, και το ΒΤ) καμιά ιδέα?

 

Εγώ έχω την pa 3.99 rc2 και όλα δουλεύουν μια χαρά., εκτός από κάτι ελάχιστα bugs που πιστεύω θα τα διορθώσουν στο επόμενο update

(το ΒΤ πάντως δουλεύει)

 

 

 

 

Η απορία μου είναι, το πως την περνάω πρώτον, και δεύτερον αν μπορώ να το κάνω από την 4.2.2 και να κατέβω στην 4.1.2

 

Να κατέβεις από custom Rom σε official??? Λογικά είτε με bmm είτε με ss, την official την έχεις σε δικό της slot για να έχεις dual boot.Θα σου πω για ss που ξέρω, πάρε backup την custom αν θες να την κρατήσεις φυσικά, βάλε να κάνει boot από την official, αφαίρεσε την custom και μετά το ss και ακολούθα τον οδηγό της 380.Αν υπάρχει άλλη λύση για να μην βάζεις βγάζεις την ss, θα τη βρεις στο xda.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την pa 3.99 rc2 και όλα δουλεύουν μια χαρά., εκτός από κάτι ελάχιστα bugs που πιστεύω θα τα διορθώσουν στο επόμενο update

(το ΒΤ πάντως δουλεύει)

 

 

 

 

 

 

Να κατέβεις από custom Rom σε official??? Λογικά είτε με bmm είτε με ss, την official την έχεις σε δικό της slot για να έχεις dual boot.Θα σου πω για ss που ξέρω, πάρε backup την custom αν θες να την κρατήσεις φυσικά, βάλε να κάνει boot από την official, αφαίρεσε την custom και μετά το ss και ακολούθα τον οδηγό της 380.Αν υπάρχει άλλη λύση για να μην βάζεις βγάζεις την ss, θα τη βρεις στο xda.

Η ΡΑ μου αρεσε οταν την ειχα βαλει μια φορα για λιγο αλλα την εβγαλα αμεσως γιατι δεν μου αρεσε το dual panel στις ρυθμισεις, ηθελα να ειναι κανονικα αλλα δεν βρηκα πως γινετε.

επιδη πριν βαλω την 4.2.2 ειχα την μαμα 4.1.2, αν κανω ριστορ απο το SS την μαμα (αν γινετε) δεν θα μου την περασει?

Link to comment
Share on other sites

Η ΡΑ μου αρεσε οταν την ειχα βαλει μια φορα για λιγο αλλα την εβγαλα αμεσως γιατι δεν μου αρεσε το dual panel στις ρυθμισεις, ηθελα να ειναι κανονικα αλλα δεν βρηκα πως γινετε.

επιδη πριν βαλω την 4.2.2 ειχα την μαμα 4.1.2, αν κανω ριστορ απο το SS την μαμα (αν γινετε) δεν θα μου την περασει?

Εμένα πάλι, αυτό είναι ένα από τα χαρακτηριστικά της pa που μου αρέσουν, γούστα είναι.

Καλά, εγώ νόμιζα ότι "μαμά" είχες την ics , αφού ο οδηγός της 380, για αυτή την περίπτωση λέει. Αφού έχεις backup την 4.1, φυσικά και μπορείς να την επαναφέρεις με ss. Το ατού βέβαια αυτών των recovery είναι το dual boot που μπορείς να έχεις, οπότε έχεις σε 1 slot την official και στο άλλο δοκιμάζεις custom, τέσπα, εσύ αποφασίζεις. Διάβασε καλά τις οδηγίες για την safestrap και καλή τύχη(αν και είναι εύκολα τα πράγματα, αφού πλέον μιλάμε για απλό restore)

Edited by hara75gr
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι, αυτό είναι ένα από τα χαρακτηριστικά της pa που μου αρέσουν, γούστα είναι.

Καλά, εγώ νόμιζα ότι "μαμά" είχες την ics , αφού ο οδηγός της 380, για αυτή την περίπτωση λέει. Αφού έχεις backup την 4.1, φυσικά και μπορείς να την επαναφέρεις με ss. Το ατού βέβαια αυτών των recovery είναι το dual boot που μπορείς να έχεις, οπότε έχεις σε 1 slot την official και στο άλλο δοκιμάζεις custom, τέσπα, εσύ αποφασίζεις. Διάβασε καλά τις οδηγίες για την safestrap και καλή τύχη(αν και είναι εύκολα τα πράγματα, αφού πλέον μιλάμε για απλό restore)

:( δεν μιλάμε για απλό restore γιατί δεν έχω μπακ απ την 4.1.2, όταν έβαλα το SS πέρασα την coustom rom χωρίς να κρατησω την μαμά...

Link to comment
Share on other sites

καλύτερα τότε να απαντήσει κάποιος που του 'τυχε κάτι παρόμοιο, εγώ ότι και να σου προτείνω θα είναι πλέον προϊόν googling, αφού δεν έχω προσωπική εμπειρία.Διάβασα καλά τις οδηγίες του safestrap και είδα μια αναφορά στην περίπτωση σου:" DON’T RESTORE A CUSTOM ROM-SLOT BACKUP TO THE STOCK ROM. THIS WILL MOST LIKELY BRICK YOUR PHONE.":(:Ισως γίνεται κάτι με bmm, αλλά δεν το έχω δουλέψει, sorry.

edit:στο xda, γράφει και ο ίδιος ο hashcode που δημιούργησε το ss, βρες το thread για το νέο safestrap στο droid razr android development και ρώτα εκεί τι να κάνεις

Edited by hara75gr
Link to comment
Share on other sites

καλύτερα τότε να απαντήσει κάποιος που του 'τυχε κάτι παρόμοιο, εγώ ότι και να σου προτείνω θα είναι πλέον προϊόν googling, αφού δεν έχω προσωπική εμπειρία.Διάβασα καλά τις οδηγίες του safestrap και είδα μια αναφορά στην περίπτωση σου:" DON’T RESTORE A CUSTOM ROM-SLOT BACKUP TO THE STOCK ROM. THIS WILL MOST LIKELY BRICK YOUR PHONE.":(:Ισως γίνεται κάτι με bmm, αλλά δεν το έχω δουλέψει, sorry.

να σαι καλα.

αναμενω απο αλλους :)

Link to comment
Share on other sites

τελικά μπήκα σε SS πάτησα activate στο slot stock και μπουταρα.... :) το κινητό άνοιξε στην μαμά JB, όποτε θέλω μπορώ να μπουταρω παλι στην 4.2.2 και φυσικά μπορώ να βάλω (σε όποια σλοτ θέλω) την 4.3
Link to comment
Share on other sites

ΣΥΝΟΠΤΙΚΟΣ ΟΔΗΓΟΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗΣ MOTO RAZR

ΣΕ OFFICIAL ENGLISH JELLYBEAN 4.1.2

 

ΠΡΟΣΟΧΗ:

• Ο οδηγός βασίζεται κυρίως σε εκείνον του HSD-Pilot στο forum των xda.developers. Οι ευχαριστίες και ο σεβασμός ανήκουν σε εκείνον. Αν σας φανεί χρήσιμος ο οδηγός, μπείτε στο forum και πατήστε “thanks” στο post του.

• Ο οδηγός απευθύνεται σε χρήστες με στοιχειώδεις γνώσεις χρήσης recovery, RSD Lite κλπ. Δεν παρέχονται λεπτομερείς οδηγίες χρήσης/χειρισμού των ανωτέρω. Γι’ αυτό και επιγράφεται ως «συνοπτικός».

Μετά το flash-άρισμα της Jellybean δεν είναι δυνατή η επιστροφή σε ICS!!! Αν επιχειρήσετε επιστροφή, θα brick-άρετε το Ξυράφι σας! Επίσης, είναι αμφίβολη η ισχύς της εγγύησης.

• Καλό είναι η συσκευή σας να είναι πλήρως φορτισμένη, για να μη ξεμείνετε χωρίς ενέργεια στη μέση της διαδικασίας, με προφανή ολέθρια αποτελέσματα.

 

ΠΡΟΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ:

1. PC με Windows (εγώ έχω XP, πιθανόν στις επόμενες εκδόσεις να χρειάζεται να εκτελείτε εφαρμογές ως administrators).

2. Εγκατεστημένοι οδηγοί της Motorola (download).

3. Η αγγλική (ευρωπαϊκή) ICS 4.0.4 (download).

4. RSD Lite (download).

5. Το αρχείο αναβάθμισης από ICS σε JB (download).

 

ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ (για root):

1. EternityProject EasyRootICS v1.5 (download).

2. Voodoo OTA Rootkeeper (από Google Play).

 

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ

 

Κατ’ αρχάς, θεωρώ προτιμότερο να πραγματοποιήσετε μια «καθαρή» αναβάθμιση (με factory reset), χωρίς να διατηρήσετε εφαρμογές και δεδομένα: ελλοχεύει κίνδυνος να προκληθούν ασυμφωνίες και δυσλειτουργίες των παλιών εφαρμογών / δεδομένων με την «καινούργια» Jellybean. Απαγορεύεται δια ροπάλου η αναβάθμιση αν έχουμε «παγώσει» εφαρμογές – σε αυτή την περίπτωση ΤΟ FACTORY RESET ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ. Ο οδηγός θεωρεί δεδομένη την «καθαρή» αναβάθμιση, δεν αναλαμβάνω ευθύνη αν δεν προηγηθεί factory reset.

Κρατήστε πλήρες αντίγραφο ασφαλείας όλων των αρχείων που βρίσκονται στην internal storage. Ακολούθως, μπείτε στην recovery (εγώ έχω την stock και σε αυτή θα αναφερθώ). Με το κινητό απενεργοποιημένο, θα πατήσετε μαζί Power + vol up + vol down. Στο Boot Menu που θα εμφανιστεί, θα πατήσετε vol down για να κάνετε highlight το recovery και θα το επιλέξετε με vol up. Όταν εμφανιστεί το ρομποτάκι, πατήστε ταυτόχρονα vol up + vol down. Στο menu που θα εμφανιστεί επιλέξτε πρώτα “wipe data / factory reset”, μετά “wipe cache partition” και τέλος “reboot system now” (μετακίνηση πάνω/κάτω με τα Volume buttons και επιλογή με το Power key). Πλέον έχετε «καθαρή» 4.0.4 NonEFIGS, από την οποία θα ξεκινήσουμε.

 

Εγκαταστήστε στο PC (αν δεν είναι ήδη εγκαταστημένοι) τους οδηγούς της Motorola και το RSD Lite.

 

Αντιγράψτε στην εξωτερική κάρτα microSD το OTA update file.

 

Αποσυμπιέστε το αρχείο της αγγλικής ICS σε φάκελο στο root του σκληρού δίσκου του PC (για να μπορεί να διαβάσει τα περιεχόμενα χωρίς πρόβλημα το RSD Lite).

 

Μπαίνετε ξανά στο Boot Menu του κινητού και αυτή τη φορά επιλέγετε AP Fastboot mode. Συνδέστε το τηλέφωνο στο PC με το καλώδιο microUSB.

 

Εκτελέστε το RSD Lite. Ανοίξτε (πατώντας το κουμπί με τις τρεις τελείες) το xml αρχείο από το φάκελο που αποσυμπιέσατε το zip της ευρωπαϊκής ICS. Πατήστε start. Περιμένετε την ολοκλήρωση της διαδικασίας, μετά την οποία το τηλέφωνο θα «φοράει» την αγγλική ICS 4.0.4.

 

(Προαιρετικά, εφ’ όσον θέλετε root): Στο τηλέφωνο: βεβαιωνόμαστε ότι είναι τσεκαρισμένες οι εξής επιλογές στις ρυθμίσεις: α) Ασφάλεια\Άγνωστες Πηγές, β) Επιλογές για προγραμματιστές\Εντοπισμός σφαλμάτων USB και γ) Επιλογές για προγραμματιστές\Αποδοχή ψευδών τοποθεσιών. Συνδέστε το τηλέφωνο ως συσκευή πολυμέσων (MTP). Αποσυμπιέζετε το αρχείο EternityProject EasyRootICS v1.5 και εκτελείτε το αρχείο EasyRootICS_Windows.bat. Ακολουθείτε την αυτοματοποιημένη διαδικασία (που περιλαμβάνει και 2-3 reboot του κινητού). Είστε πλέον root. Εκτελέστε στο κινητό την εφαρμογή SuperSU και βεβαιωθείτε ότι κατά την έναρξή της κάνει update των binaries (ενημερώνει με popup μήνυμα). Κατεβάζετε από το Google Play την εφαρμογή Voodoo OTA Rootkeeper και εκτελέστε την. Πατήστε πρώτα το κουμπί “protect root” και κατόπιν το κουμπί “temp. Unroot”.

 

Απενεργοποιήστε το κινητό. Μπείτε πάλι στη recovery με τον τρόπο που περιγράφτηκε παραπάνω. Επιλέξτε και εκτελέστε “Wipe cache”. Επιλέξτε και εκτελέστε “apply Update from external Storage” και κατόπιν επιλέξτε το αρχείο αναβάθμισης που έχετε αποθηκεύσει στην κάρτα microSD. Περιμένετε την ολοκλήρωση της (μακράς) διαδικασίας. Εκτελέστε reboot. Η αναβάθμιση επιτεύχθηκε!

 

(Προαιρετικά, για την επαναφορά του root): Εκτελέστε στο κινητό την εφαρμογή Voodoo OTA Rootkeeper και πατήστε “Restore root”.

 

Τ Ε Λ Ο Σ

 

 

τα site έχουν λήξει μπορεί κάποιος να βοηθήσει?μου έφεραν ένα Verizon Motorola Droid Razr XT912 & θα ήθελα να του περάσω ενα λογισμικό που να έχει ελληνικά έχει κανείς τι λύση?

Link to comment
Share on other sites

τελικά μπήκα σε SS πάτησα activate στο slot stock και μπουταρα.... :) το κινητό άνοιξε στην μαμά JB, όποτε θέλω μπορώ να μπουταρω παλι στην 4.2.2 και φυσικά μπορώ να βάλω (σε όποια σλοτ θέλω) την 4.3

 

Τελικά δεν είχες πειράξει το stock slot, είχες κανονικά περασμένη την official jb, δούλευες custom με safestrap, αλλά απλά δεν ήξερες πως δουλεύει το safestrap?:confused:

Link to comment
Share on other sites

τα site έχουν λήξει μπορεί κάποιος να βοηθήσει?μου έφεραν ένα Verizon Motorola Droid Razr XT912 & θα ήθελα να του περάσω ενα λογισμικό που να έχει ελληνικά έχει κανείς τι λύση?

 

Αν δεν κάνω λάθος, το XT912 και το XT910 είναι διαφορετικά τηλέφωνα και δεν παίρνουν τις ίδιες ROM (είτε "μαμά", είτε custom). ΠΡΟΣΟΧΉ! Θα brick-αρεις το τηλέφωνο.

 

Ας επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, το XT912 και το XT910 είναι διαφορετικά τηλέφωνα και δεν παίρνουν τις ίδιες ROM (είτε "μαμά", είτε custom). ΠΡΟΣΟΧΉ! Θα brick-αρεις το τηλέφωνο.

 

Ας επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος...

 

Εννοείται πως έχεις δίκιο, για custom είναι σίγουρος, αφού ξέρω φίλο που έβαλε rom για cdma και δεν δούλευε σχεδόν τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν είχες πειράξει το stock slot, είχες κανονικά περασμένη την official jb, δούλευες custom με safestrap, αλλά απλά δεν ήξερες πως δουλεύει το safestrap?:confused:

 

Ναι έτσι ακριβώς, δεν είχα διαβάσει πως λειτουργεί και τι δυνατότητες έχει ;)

 

Αν δεν κάνω λάθος, το XT912 και το XT910 είναι διαφορετικά τηλέφωνα και δεν παίρνουν τις ίδιες ROM (είτε "μαμά", είτε custom). ΠΡΟΣΟΧΉ! Θα brick-αρεις το τηλέφωνο.

 

Ας επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος...

 

Εννοείται πως έχεις δίκιο, για custom είναι σίγουρος, αφού ξέρω φίλο που έβαλε rom για cdma και δεν δούλευε σχεδόν τίποτα.

 

εκτός του ότι είναι δυο διαφορετικά τηλέφωνα, εκτός του ότι οι ρομ δεν ταιριάζουν (είτε μαμά, είτε custom) νομίζω ότι το 912 δεν δουλεύει Ελλάδα....

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να δουλεύει αφού είναι και για gsm, το κλείδωμα της verizon είναι βέβαια ένα πρόβλημα, που θέλει αρκετό ψάξιμο για να το λύσεις;)(με λίγα λόγια έμπλεξες)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...